Problem z drugim tupolewem

Publikacja w serwisie: 25 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , ,
Jedyny polski Tupolew, który miał wrócić do Polski w lipcu, będzie w kraju najpóźniej w połowie września. Opóźnienie spowodowała niezgodność zamontowanych urządzeń z dokumentacją projektową samolotu.

TU-154 to jedyna taka maszyna, jaką po katastrofie samolotu pod Smoleńskiem posiada MON. Od kilku miesięcy przechodzi generalny remont w Samarze. Pierwotnie zapowiadano, że tupolew wróci pod koniec lipca, ale termin ten został przesunięty.

Powód opóźnienia to konieczność przejrzenia instalacji samolotu, w tym elektrycznej, które zostały założone podczas poprzedniego remontu. Urządzenia te nie były zgodne z dokumentacją TU-154

- Należało to sprawdzić i wraz z biurem projektowym tupolewa zrobić nową dokumentację. Urządzenia działały sprawnie, trzeba było tylko zweryfikować sposób ich zamontowania – powiedział w TVN24 Marek Wośko, prezes zarządu MAW TELECOM INTL S.A, firmy odpowiedzialnej za remont TU-154.

Przyznał jednocześnie, że podobny problem był z tupolewem, który rozbił się pod Smoleńskiem.

Remontowany TU-154 ma wrócić do Polski – jak zadeklarował Wośko – na początku, a najpóźniej w połowie września. Prace remontowe już się zakończyły, obecnie maszyna jest malowana.

Z kolei w przyszłym tygodniu rozpocznie się odbiór dokumentacji związanej z remontem. To – jak powiedział Wośko – kilkadziesiąt tomów opisów technicznych odnośnie tego, co podczas remontu stwierdzono i wymieniono. Potem nastąpi odbiór techniczny maszyny.

mac/tr

http://www.tvn24.pl/12690,1670714,,,problem-z-drugim-tupolewem,wiadomosc.html

25 sierpnia 2010

nadesłane przez: anna

Oceń artykuł:

tagi: , , , , , ,

Jeden Komentarz: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • 3toto :

    Czy te kilkadziesiąt tomów dotyczących remontu Tu-154 numer boczny 101 przekazało dzisiaj MAK dziennikarzom i Klichowi? Czy takie materiały trzymane są na pokładzie samolotu? – nie sądzę. Kto i dlaczego przekazał te materiały stronie rosyjskiej? To jakiś koszmar, jakaś totalna kpina! Najpierw oddaje się nam 3 czarną skrzynkę, bo niby tylko my ją umiemy odczytać, a potem tę samą skrzynkę odsyła się do Rosji, by sobie sami odczytywali. Czy to śledztwo prowadzą idioci?

    Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters