Macierewicz apeluje do Polonii ws. Smoleńska

Publikacja w serwisie: 29 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » PiS apeluje w sprawie pomnika » GENERAŁ APELUJE O NIEWYCIĄGANIE POCHOPNYCH WNIOSKÓW » Macierewicz: nieprawdziwa wersja MAK » MACIEREWICZ O ROSYJSKIEJ KONFERENCJI » MACIEREWICZ O KONFERENCJI PROKURATORÓW » Macierewicz o kopiach stenogramów » Macierewicz: To była zbrodnia » Macierewicz: Tu-154M nie uderzył w drzewo » Antoni Macierewicz o komisji Millera » Macierewicz: Tusk wie więcej, niż mówi » Macierewicz: Co Ewa Kopacz naprawdę widziała? » Macierewicz pyta o podstawy awansu gen. BOR » Rozmowa Niezależna – Antoni Macierewicz » Macierewicz: kontrolerzy winni katastrofy Tu-154M » Antoni Macierewicz komentuje wnioski prokuratury » Antoni Macierewicz – Komisja Obrony Narodowej » Antonii Macierewicz o raporcie Millera: fałszerstwa i kłamstwa » Macierewicz złoży zawiadomienie do prokuratury ws. Akcji Krzyż » Smoleńsk – Antoni Macierewicz kontra Donald Tusk i Grzegorz Schetyna » Antoni Macierewicz na temat śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej – 24.09.2010 » “Jeśli ktokolwiek sobie wyobraża, że Polacy o tym zapomną, że da się przez odkładanie w czasie zamazać sprawę, to myślę, że zarówno ja, jak i wszyscy, którzy byli tam, w Katyniu, i czekali na Pana Prezydenta, a potem dowiadywali się o tej tragedii, nigdy do tego nie dopuścimy.” Antoni Macierewicz » Smoleńska odpowiedzialność. » Smoleńska elegia » Smoleńska pastorałka » Znikające SMS-y ze Smoleńska » Tajemnica Smoleńska » WYSTAWA SMOLEŃSKA W WIEDNIU » Tajemnica telefonu ze Smoleńska » 150 osób przesłuchanych ws. Smoleńska » 400. rocznica zdobycia Smoleńska » Gdzie są ranni ze Smoleńska? » BOR fałszował dokumentację ws. Smoleńska? » URZĘDNIK MSZ O RANNYCH ZE SMOLEŃSKA » PE: debaty ws. Smoleńska nie będzie » Kto wymazał połączenia ze Smoleńska? » Smoleńska droga podejścia » Jak Turowski przygotowywał lot do Smoleńska » Niezidentyfikowani spod Smoleńska » Co słychać na filmach ze Smoleńska? » Rozmowy kontrolerów ze Smoleńska ujawnione » MSZ przekazało rodzinom tablicę ze Smoleńska » Katastrofa smoleńska 10 dowodów na zamach » INTERPELACJA WS. SMOLEŃSKA, ODPOWIEDŹ WE WRZEŚNIU » Czy linia nr 602 zasilała smoleńską wieżę? » Rosjanie z zarzutami za katastrofę smoleńską? » PROKURATURA ZAKNEBLUJE DZIENNIKARZY WS. SMOLEŃSKA? » Prezydentowa chce jechać do Smoleńska » Wiadomo z kim kontaktowali się kontrolerzy ze Smoleńska » Dziś petycja w sprawie Smoleńska » NIK obciąża Arabskiego za katastrofę smoleńską » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK
Szef zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz wezwał Polaków mieszkających w USA do głosowania w nadchodzących wyborach na polityków, którzy poprą w Kongresie wniosek o międzynarodowe śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Rezolucję w tej sprawie złożył 30 czerwca br. w Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów Kongresu USA republikański kongresman z Nowego Jorku Peter King.

Antoni Macierewicz do Stanów Zjednoczonych przybył z Kanady. Po Chicago, gdzie przebywał od początku tygodnia, udał się na zachodnie wybrzeże USA. “Jest to robocza wizyta. Zostałem zaproszony przez Radio Maryja i Solidarność z Los Angeles i San Francisco” – powiedział w rozmowie PAP.

Poseł PiS tłumaczył, że chodzi mu o przekazanie Polonii informacji na temat prac zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej. “Polonia, z którą się spotykam, nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego rzecznik prasowy rządu Paweł Graś powiedział, że premier i rząd nie będą współpracować z zespołem, który reprezentuje jedną czwartą polskiego parlamentu” – powiedział Macierewicz.

Podczas pobytu w Chicago poseł PiS spotkał się z prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej (KPA) Frankiem Spulą. “Było to oficjalne spotkanie i uzyskałem obietnice, że Kongres poprze to stanowisko związane z koniecznością powołania międzynarodowej komisji” – powiedział.

O wsparciu rezolucji w tej sprawie szef zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej rozmawiał także w Chicago z demokratycznym kongresmanem z Illinois Mike’iem Quigleyem. “Kongresman powiedział, że się z nią zapozna i że jest nadzieja, że ją poprze” – wskazał Macierewicz. Dodał, że podobne rozmowy prowadził z politykami w Kanadzie.

“Macierewicz, który bywał już kilkakrotnie w Stanach Zjednoczonych, nie zna Polonii i bardzo przecenia możliwości jej oddziaływania na amerykańskie centra polityczne” – powiedział PAP Piotr Domaradzki, redaktor naczelny wydawanego w Chicago “Dziennika Związkowego”.

Poseł PiS z Chicago udał się na zachodnie wybrzeże USA, gdzie odwiedzi Polonię w San Francisco i Los Angeles. Wizytę w Stanach Zjednoczonych zakończy w Waszyngtonie.

http://wiadomosci.onet.pl/2215136,,,,,1275551,11388,itemspec.html

28 sierpnia 2010

Oceń artykuł:
(4.43)
głosów: 7

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters