Premier: Graś jest delikatny ws. Smoleńska

Publikacja w serwisie: 07 September 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Delikatny jak Graś » Graś: Premier nigdy nie kłamie » Wrak jest niezabezpieczony, ale mówiąc brutalnie, nie sądzę, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie dla śledztwa – Paweł Graś, rzecznik rządu » Graś przed komisją etyki » Graś przeprasza rosyjskie ZOMO » Dozorca Graś przeprasza Ewę Kochanowską .. w Jerozlimie » PREMIER DONALD TUSK LECI DO SMOLEŃSKA » Graś do OMON-u: Eta byla prosta aszybka » Premier pod specjalnym nadzorem » Jest ekspertyza filmu ze Smoleńska » Gdzie jest auto ofiary spod Smoleńska? » Premier przyznał, że rząd nie opracował agendy działań po katastrofie smoleńskiej, bo był weekend » Co ukrywa premier Tusk? » Premier zapędzony w kozi róg » Czy Premier Tusk boi się odpowiedzieć? » Premier współwinny katastrofy smoleńskiej » Premier: czekamy na wyjaśnienia Rosji » Premier Tusk oszukuje Polaków » Premier Donald Tusk marszczy brew » Premier: Loty VIP-ów wyłącznie w formule cywilnej » Premier Tusk w Sandomierzu – jak kłamią media, jak kłamie władza » Rafał Rogalski: Jest nagranie rozmowy Błasik-Protasiuk, to nie jest nacisk na załogę » Philip Crowley – “Przykro jest to mówić, ale w tej chwili jest to sprawa między Rosją a Polską” » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Premier blokuje publikację stenogramów? » Premier Korei Płd. odwołał przylot do Krakowa » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Smoleńska odpowiedzialność. » Premier i ministrowie pełnili wartę przy trumnie prezydenta » Miller: Raport ws. katastrofy smoleńskiej pierwszy otrzyma premier » Deklaracja Miedwiediewa w świetle prawa międzynarodowego jest wiążąca » URZĘDNIK MSZ O RANNYCH ZE SMOLEŃSKA » Wyszły od Tuska, nie były u prezydenta – premier obrażał część osób » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » “bawił się zapałkami w domu i podpalił dom, a ponieważ nie jest dzieckiem, więc ponosi odpowiedzialność” » Tusk “nie powinien brać własnej propagandy za rzeczywistość. Po raporcie MAK w głębi duszy i tak jest pewnie rusofobem” » Tusk ocenił, że śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej jest “najbardziej otwartym i z największym dostępem opinii publicznej do informacji” » Kto to jest oszołom? » Co było a nie jest… » Tu jest kokpit, a tu salonka » Czy Putin jest idiotą? » Jeszcze nie jest za późno » Kim pan jest, panie Komorowski?! » Co to jest stenogram? Nie daj się oszukać. » Kim jest Generał Cieniuch ? » Zachowanie prokuratury jest upokarzające » Wykładnia prokuratury jest z sufitu » Jest wniosek o przesłuchanie Tuska » Gdzie jest telefon satelitarny z Tu-154? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

– Jestem bardzo zadowolony z pracy ministra Grasia – powiedział premier Donald Tusk. W ocenie premiera w sprawie katastrofy smoleńskiej minister „wykazuje nadzwyczajną delikatność, a jego wypowiedź w Radiu ZET była uzasadniona”. O wyciągnięcie konsekwencji wobec rzecznika rządu zaapelowali w poniedziałek do premiera posłowie PiS.

Chodzi o niedzielną wypowiedź Grasia w Radiu ZET. Rzecznik rządu, odpowiadając na pytanie szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka, dlaczego w wyniku zderzenia z „czterdziestocentymetrową brzozą” odpadło skrzydło samolotu prezydenckiego, ironicznie powiedział: „bo ktoś je nadpiłował”.

Odnosząc się do słów ministra w Radiu ZET, premier Donald Tusk ocenił: „jego reakcja w czasie audycji radiowej była jak najbardziej uzasadniona, bo zalew insynuacji i kłamstwa na temat Smoleńska wymaga czasami twardego sprostowania”. Zdaniem premiera, Graś „zrobił to z wrodzonym talentem i delikatnością”.

PiS skierował wniosek do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie Grasia w związku z tą wypowiedzią. We wniosku szef klubu PiS Mariusz Błaszczak napisał, że „w sposób uwłaczający godności rodzin ofiar katastrofy Tu-154 żartował ze śmierci ich bliskich”.

Szef rządu Donald Tusk był pytany o sprawę Grasia w New Delhi, gdzie przebywa z oficjalną wizytą (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Szef rządu Donald Tusk był pytany o sprawę Grasia w New Delhi, gdzie przebywa z oficjalną wizytą (fot. PAP/Radek Pietruszka)

We wtorek podczas konferencji prasowej w Sejmie szef klubu PiS Mariusz Błaszczak skrytykował wypowiedź premiera. – Rozumiem, że aktualne są słowa pana premiera Tuska: „ufać Rosjanom i czekać”. Pan premier Tusk jeszcze się zgadza, żeby kpić z wypadku – powiedział.

Pan minister Graś jako rzecznik rządu premiera Tuska drwi sobie z tragicznej sytuacji jaka miała miejsce 10 kwietnia. Panu premierowi to nie przeszkadza – dodał.

http://www.tvp.info/informacje/polska/premier-gras-jest-delikatny-ws-smolenska/2632872

7 września 2010

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Tymczasowy :

  Czegoz mozna oczekiwac po skorumpowanym i nieudolnym rzadzie D.Tuska. W tym roku osiagnal tempo zwiekszania dlugu publicznego 315 mln. zl dziennie.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Inka :

  Donald Tusk jest rządny władzy, sławy i pieniędzy. Czy w świetle jupiterów, podczas podróży będzie się przejmował TAKIMI sprawami?
  Dla niego nie ważne jest to co się stało, było minęło, ważne jest to co się dzieje teraz i co będzie przez najbliższy czas – “wiatr w żagle”.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • niezalezny2006 :

  W artykule wymieniani członkowie PO mają mentalność dozorców,słuchający swoich panów.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • essex99 :

  W każdym przeciętnie cywilizowanym kraju byłby to ogromny skandal. Rozszarpany by został rząd i rozłożony na czynniki pierwsze. Ale nie tutaj. Bo jak pisałem parę postów wcześniej – nikt nie pyta. I pytał nie będzie.Bo nie ma kto. A ci którzy pytają są skutecznie zagłuszani albo przypina im się etykietkę wariatów. WSI24 i inne stream media tworzą własna historie (wygodną dla nich) albo przeinaczają fakty tworząc ogólnodostępną “papkę” dla ogółu. (Niedługo to nie P. Anna a krzywonos tam była)
  A w ogóle to trzeba by było się cofnąć trochę wcześniej i upomnieć się i uhonorować (tak jak chciał śp. Preezes Kurtyka) chłopaków. Chłopaków z AK, NSZ, WIN-u. Tych ludzi którzy zginęli za nas walcząc z najeźdźcą a potem ginęli często w UB-ckich katowniach.Pamięć o nich powinna być podstawą nowego państwa. Państwa, które będzie stworzone na nowych racjonalnych zasadach. Państwa, które chciał zbudować P. Prezydent Lech Kaczyński. Państwa, które cały czas możemy zbudować, jeżeli część społeczeństwa się opamięta i zignoruje postkomunistyczne tv i gw, które reprezentuje tylko swoje i Izraela, ale nie Polskie interesy. Gdzie Ognie, Łupaszki, Powstanie Warszawskie o którym pamięć jest skutecznie niszczona ? Bo jest niewygodna dla postkomunistycznej hołoty związanej z sowieckim wywiadem.
  Chichotem historii jest to że Prezydentem został pzprowiec kwaśniewski, podpisywał traktat akcesyjny do Unii miler, a rozwodził się o Katyniu oleksy.
  O Katyniu mówili członkowie formacji która swoje jestestwo zbudowała na właśnie na negowaniu i zaprzeczniu prawdy o Katyniu i istnieniu w ogóle tego faktu.
  Nieosądzenie tych ludzi i nie wymierzenie im sprawiedliwości (ich i ich ojcom bo w większości są to synowie ubeków) pokutuje dojściem oczywiście w skrócie myślowym do okrągłego stołu i czasów obecnych. Nie ma P. Prezydenta. Jest jeszcze całe szczęście P. Krzysztof Wyszkowski, który jako uczestnik tamtych wydarzeń stanowi skuteczną zaporę przed różnymi pisaczmi alternatywnej historii Polski.
  W świetle ostatnich wydarzeń uważajcie na siebie. To apel dla P. Krzysztofa. P. Jarka, P. Antoniego bo obecna polityka pseudo rządu nie wyklucza “wypadków”
  Ale przynajmniej jesteśmy ewenementem w skali światowej. Media (wolne – w normalnym kraju) zwykle zajmują się wwiązywaniem przez rząd obietnic wyborczych i prowadzeniem bieżącej polityki, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Ale nie w naszym zniewolonym kraju – tu media kontrolują opozycję.Nie ważne co robi rząd. Nie ważne co powie PiS to i tak jest histeria.
  A może ktoś by mi wytłumaczył dlaczego P. J. Kaczyński to totalitaryzm, ciemnogród i wstecznictwo, a P. D.Tusk to rozsądek nowoczesność i europejskość. Rozsądek to chyba oddanie śledztwa smoleńskiego Rosjanom. Nowoczesność to podniesienie podatków.A europejskość to chyba polityka na kolanach wobec rosji i bezsprzeczne zamieszanie w zbrodnię smoleńską
  Nieprawdą jest że 3 partie wydały oświadczenie przeciw P. Jarosławowi Kaczyńskiemu. Oni po prostu w końcu stanęli razem…

  Thumb up 2 Thumb down 1

 • andrew001 :

  essex99,
  Wow!, dobry tekst, tylko ilu to sprobuje zrozumiec a ilu bezmyslnie znegowac? Thumbs up!

  Thumb up 1 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters