Nowe zasady podróżowania VIPów. Lotniska będą sprawdzane

Publikacja w serwisie: 08 September 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » PSL: Będą nowe krzyże » Prokuratura dostała “nowe” zdjęcia z lotniska w Smoleńsku » Rosjanie łamią wszelkie zasady » Nie wiemy, dlaczego nie zamknięto lotniska » Porównują stan lotniska przed wizytami prezydenta i premiera » MAK: Nic nowego w raporcie Millera, wady lotniska opisaliśmy wcześniej » Polska prokuratura pyta Rosjan, kto pracował przy oświetleniu lotniska » Rosja. Rozporządzenie z 2007: Siewiernyj ma status lotniska wspólnego bazowania » Będą kolejne ekshumacje » Akta będą, ale w Moskwie » Prokuratura wojskowa dysponuje już analizą kart podejścia lotniska Smoleńsk Siewiernyj » Tusk z Komorowskim będą się tłumaczyć » Będą rozmowy o sprowadzeniu wraku » Rosjanie będą zeznawać ws. telefonu prezydenta? » Gdyby przyrządy w samolocie pracowały prawidłowo, pilot wiedziałby, że schodzi poniżej poziomu lotniska » Na jakiej podstawie osoby znajdujące się na wieży kontrolnej lotniska Siewiernyj zostały dopuszczone do służby » Zespół biegłych zbada karty podejścia na Siewiernyj, dokumentację fotograficzną lotniska i wyniki analiz rejestratora ATM » Wniosek o zweryfikowanie związków ze służbami ZSRR m.in. przedstawicieli MAK, obsługi lotniska Smoleńsk-Siewiernyj oraz ich przełożonych » Polscy biegli będą pracować w Moskwie dłużej, niż planowano » Pierwotne zeznania nie będą brane pod uwagę w polskim śledztwie. Jak to możliwe? » Odwołani piloci pozostaną w wojsku, jeśli tylko będą chcieli » Kluczowym elementem była decyzja kontroli lotów lotniska Siewiernyj o sprowadzaniu samolotu na “rozkaz z centrali” [BIAŁA KSIĘGA] » Nowe filmy i materiały ws. TU-154 » Oświadczenie ABW i nowe wątpliwości » Smoleńsk – nowe fakty » Na pogrzebie pary prezydenckiej będą głowy państw i rządów z całego świata » KARA ZA PRZECIEK? Rodziny ofiar katastrofy nie będą już mogły kopiować akt śledztwa » Nowe fragmenty nagrań z Tu-154M » Nowe fotele nie zrobią z tupolewa boeinga » SMOLEŃSK: NOWY ŚWIADEK, NOWE FAKTY » Odczytano nowe słowa z „czarnych skrzynek” » Katastrofa Tu-154. Odczytano nowe słowa z kokpitu » Będą zawiadomienia o podejrzeniu niedopełnienia obowiązków przez premiera Donalda Tuska oraz ministrów » Polsko-rosyjskie nowe otwarcie jest pozorne » Zamach w Smoleńsku – Nowe spojrzenie (Stabilizacja obrazu) » Nowe ’sensacje’ TVN: Kłótnia oficerów przed wylotem do Smoleńska » Strzały na miejscu katastrofy? – nowe zeznania rosyjskich milicjantów » Nowe dane na temat parametrów lotu Tu-154 z 10 kwietnia dotarły do prokuratury wojskowej » Zlikwidował armię, potem ją rozbroił, a po trzech latach, w iście “platformerskim” stylu zapowiada nowe zbrojenia » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

BBN na zlecenie prezydenta Bronisława Komorowskiego opracowało raport po kwietniowej katastrofie Tu-154 pod Smoleńskiem. Jego wytyczne mają zapobiec podobnym wypadkom w przyszłości.

W części raportu – do której dotarła “Rzeczpospolita” – zebrano zasady, które powinny dotyczyć lotów specjalnych – z najważniejszymi osobami w państwie. Zasady organizacji lotów z VIP obejmą także lotnictwo cywilne, bowiem od czerwca tego roku MON czarteruje od EuroLOT dwa cywilne embraery 17.

Jedną z najważniejszych zmian, jakie proponuje w dokumencie BBN, jest tzw. rekonesans lotniczy. Jeśli głowa państwa będzie musiała lądować na lotnisku słabiej wyposażonym, które nie jest lotniskiem cywilnym, to załoga samolotu, która będzie leciała z najważniejszymi urzędnikami państwa, wcześniej musi przylecieć na to lotnisko sama i wykonać lądowanie i start. Wybór miejsca lądowania musi zaakceptować funkcjonariusz BOR.

Z opinii funkcjonariuszy BOR, którzy rozmawiali z “Rz”, wynika, że zdecydowana większość zapisów z projektu BBN jest już stosowana w ramach wewnętrznych procedur ochrony najważniejszych osób w państwie.

Problem mogą stanowić również koszty. Zdaniem jednego z urzędników Kancelarii Prezydenta mogą być one zbyt wysokie.

Sprawdzić obsadę lotniska

Nowością jest także to, że funkcjonariuszom BOR, którzy przed przylotem sprawdzają m.in. lotnisko i trasę przejazdu VIP po wyjściu z samolotu do samochodu, teraz miałby towarzyszyć ktoś z jednostki lotniczej. Czym będzie się zajmował? Sprawdzi m.in. obsadę lotniska.

– Będzie ktoś kompetentny, kto będzie mógł ocenić np., jak wygląda przygotowanie i obsada wieży kontrolnej – komentuje nowe zalecenie funkcjonariusz biura.

PAP,rk

http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/prasakrajowa/?id=187790

8 września 2010

Oceń artykuł:

Jeden Komentarz: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • andrew001 :

    Obecny rzad zasluguje tylko na tyle ile sam wydal z siebie 10 kwietnia 2010

    Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters