Polko krytykuje Klicha. “Tupolew jest jak syrenka”

Publikacja w serwisie: 08 September 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Córka Wassermanna krytykuje “nieudolny” rząd » Wniosek o dymisję Bogdana Klicha » Zapytają Klicha o naciski na pilota » Czy tupolew był ślepy? » Smoleńsk- Kto był organizatorem wyjazdu oraz dokonania B. Klicha i M. Janickiego. » Stenogram nagrania ze spotkania Edmunda Klicha z ministrem Bogdanem Klichem, 22 kwietnia 2010 r. » Rafał Rogalski: Jest nagranie rozmowy Błasik-Protasiuk, to nie jest nacisk na załogę » Philip Crowley – “Przykro jest to mówić, ale w tej chwili jest to sprawa między Rosją a Polską” » Przesłuchają E. Klicha? » 121 ofiar MON Bogdana Klicha » Moskwa nie chce już Klicha » Ze wskazaniem na Klicha i Arabskiego » Kolejne “rewelacje” Klicha » Stenogram z przesłuchania Edmunda Klicha » Bankructwo teorii Edmunda Klicha » Poważniejszy problem to przesłuchanie Klicha » MAK: List od pana Klicha? Nic nie wiemy » WNIOSEK DO PROKURATURY BY PRZESŁUCHAĆ EDMUNDA KLICHA » Tusk, tupolew i rosyjska gra » Tupolew lądował, czy spadał? » Tupolew wcale nie lądował » Tupolew wypracowuje ścieżkę odejścia » Rządowy Tupolew nie obrócił się na plecy » Gdzie był Tupolew przez 30 minut? » Zdaniem Edmunda Klicha Piloci tupolewa byli bez szans » Tupolew ściął brzozę bez utraty skrzydła » Tupolew spłonął jeszcze przed startem » Tupolew wypuszczał podwozie z oderwanym skrzydłem? » Prezydencki tupolew w ogóle nie powinien startować » Tupolew zderzył się z ptakiem – 30 godzin przed lotem. » Tupolew rozleciał się w powietrzu – komisja Millera ukryła dowody » Tomasz Pietrzak: Tupolew miał zblokowany system ostrzegawczy (TAWS) » Sprzeczności w rosyjskich protokołach: Tupolew wypuszczał podwozie z oderwanym skrzydłem? » Prezydencki Tupolew Tu – 154 wyposażony był w nowoczesny system ostrzegawczy TAWS – dlaczego nie zadziałał? » Rosjanie czekali na takie słowa Klicha – “Polska bierze na siebie większą część winy za śmierć Kaczyńskiego” » Co było a nie jest… » Kto to jest oszołom? » Tu jest kokpit, a tu salonka » Czy Putin jest idiotą? » Jeszcze nie jest za późno » Kim pan jest, panie Komorowski?! » Co to jest stenogram? Nie daj się oszukać. » Kim jest Generał Cieniuch ? » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Gdzie jest broń BOR-owców? » Opowieść Kopacz jest nieprawdziwa » “Ciężkie Lądowanie” – czy to jest prawda? » Jest ekspertyza filmu ze Smoleńska » Co znaczy zaprzaństwo i czy jest karalne? » Zachowanie prokuratury jest upokarzające » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Generał Roman Polko jest zdziwiony decyzją ministra obrony Bogdana Klicha, który zapowiedział, że wyremontowany w Rosji Tu-154M będzie służył polskim VIP-om.

Generał zaznaczył, że nie jest to nowoczesny samolot. – Jest jak wyremontowana syrenka, która nigdy nie będzie miała takich możliwości technicznych jak współczesne maszyny. – Rozumiem kłopoty finansowe MON. Należy jednak wykorzystać przyzwolenie społeczne, aby kupić nową flotę – dodał Polko.

W zakładach “Awiakor” w Samarze na południu Rosji, polska delegacja ocenia jakość kapitalnego remontu drugiego rządowego samolotu Tu-154.

Tu-154M, zgodnie z zapowiedzią szefa MON, ma służyć polskim delegacjom.

Nowe zasady latania

BBN na zlecenie prezydenta Bronisława Komorowskiego opracowało raport po kwietniowej katastrofie Tu-154 pod Smoleńskiem. Jego wytyczne mają zapobiec podobnym wypadkom w przyszłości.

Jedną z najważniejszych zmian, jakie proponuje w dokumencie BBN, jest tzw. rekonesans lotniczy. Jeśli głowa państwa będzie musiała lądować na lotnisku słabiej wyposażonym, które nie jest lotniskiem cywilnym, to załoga samolotu, która będzie leciała z najważniejszymi urzędnikami państwa, wcześniej musi przylecieć na to lotnisko sama i wykonać lądowanie i start. Wybór miejsca lądowania musi zaakceptować funkcjonariusz BOR.

rk,Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/gosciepolskiegoradia/artykul187818.html

8 września 2010

Oceń artykuł:

tagi: ,

Jeden Komentarz: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • andrew001 :

    W zadnym przypadku NIE, DLA ZAKUPU NOWYCH SAMOLOTOW! Jak to juz ktos powiedzial: niech lataja jak najczesciej a moze znow prezydent gdzies poleci i wszystko sie zmieni.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters