Kiedy czarne skrzynki trafią do Polski?

Publikacja w serwisie: 10 September 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Jak ściągnąć czarne skrzynki do Polski » Czarne skrzynki » Jak czytać czarne skrzynki » Czarne skrzynki Tu-154 odczytane » Czarne skrzynki: kolejna zagadka » Dwie czarne skrzynki już rozszyfrowane » Co zawierają “czarne skrzynki” tupolewa? » Czarne skrzynki przestały działać już nad ziemią » Czarne skrzynki mogły być badane poza Rosją » To Rosjanie zbadają czarne skrzynki tupolewa, przy udziale Polaków » Kolejne akta ws. katastrofy smoleńskiej trafią do Rosji » Mielismy próbkę kiedy były 2 Kaczory NA RAZ. » Gdzie był Sławomir Wiśniewski, kiedy go nie było » Ostatnia droga ofiar katastrofy Kiedy i gdzie pożegnania poległych? » Nikt nie wie CZY i KIEDY “Prawie 200 osób pojedzie do Smoleńska po wrak tupolewa” » Małgorzata Wassermann chce, by prokuratura wyjaśniła, kto i kiedy włączył telefon jej ojca na terenie Rosji. » Skrzynki i wrak do zwrotu » Tajemnice czarnej skrzynki » Krzyk cierpienia. Zapis czarnej skrzynki » Zapis polskiej czarnej skrzynki samolotu Tu-154M » Przez rok i dwa miesiące rząd Tuska ukrywał zapis skrzynki ATM » Chcą przeprowadzić własne ekspertyzy zapisu z czarnej skrzynki Tu-154M » Zginęła elita Polski » Raport MAK nie wiąże Polski » Polski punkt konsularny w Smoleńsku » Czy wrak w końcu wróci do Polski? » Szczątki tupolewa wrócą do Polski » To był zamach – mówią eksperci polski i niemiecki » Błędne porozumienie rządu Polski z Rosją » JAROSŁAW KACZYŃSKI: RAPORT MAK TO KPINA Z POLSKI » Nie tylko polski samolot miał problemy? » Polski raport inny, czyli jaki? » CNN: “Stoimy u boku Polski w czasie smutku” » Bogdan Klich: CHODZIŁO O SKOMPROMITOWANIE POLSKI » Zmiana raportu MAK celem strategicznym dla Polski » “Kommiersant”: Polski raport surowszy niż rosyjski » Rosja wyśle do Polski kolejne akta ws. katastrofy Tu-154 » Trzecia czarna skrzynka w nocy dotrze do Polski » “Polski dyplomata namawiał do zniszczenia nagrań ze Smoleńska” » Rosjanie: prawda o katastrofie może być gorzka dla Polski » “List z Polski” – FILM z POLSKIMI NAPISAMI do pobrania » LIST Z POLSKI – spotkanie z reżyserem Mariuszem Pilisem » Powrót czarnych skrzynek do Polski jest “sprawą fundamentalną” » Polski rejestrator szybkiego dostępu zarejestrował wszystkie dane? » “List z Polski” – polskie napisy – wersja online [YouTube] » Polski wątek zbrodni smoleńskiej: Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa » NAJNOWSZA HISTORIA POLSKI WIDZIANA OCZYMA HISTORYKÓW MŁODEGO POKOLENIA » 10.4.10 – Pierwszy polski film śledczy o Tragedii Smoleńskiej reż. Anita Gargas » MGŁA – Pierwszy Polski Film O Katastrofie w Smoleńsku – wersja online [YouTube] » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Antoni Macierewicz zapowiedział, że zwróci się do prokuratury i premiera Donalda Tuska, by wystąpili do Rosjan o udostępnienie stronie polskiej czarnych skrzynek, protokołów sekcji zwłok ofiar i wraku Tu-154M. Zdaniem szefa parlamentarnego zespołu badającego katastrofę smoleńską „prokuratura ukrywa jeden z najbardziej istotnych materiałów pozwalających sformułować miarodajną opinię” na temat przebiegu wydarzeń z 10 kwietnia.

Eksperci Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) praktycznie zakończyli już prace analityczne związane z badaniem okoliczności katastrofy tupolewa i przystąpili do redagowania raportu końcowego – poinformował wiceprzewodniczący komitetu Oleg Jermołow.

– To dobra wiadomość, cieszymy się z niej wszyscy – w ten sposób Macierewicz skomentował na konferencji prasowej w Sejmie zapowiedzi MAK. Podkreślił również, że kierowany przez niego zespół, choć na razie nie kończy swoich prac, to w ciągu miesiąca – dwóch przedstawi najprawdopodobniej opracowanie dotyczące wydarzeń, które nastąpiły po katastrofie smoleńskiej.

Macierewicz podkreślił, że rząd powinien zabiegać o umożliwienie polskim ekspertom „przeszukania i zbadania terenu katastrofy”.

– Jeżeli prawdą jest, że zakończono badania nad przebiegiem katastrofy to znaczy, że nie są konieczne czarne skrzynki stronie rosyjskiej i Polska powinna je natychmiast odzyskać. To znaczy, że zostały zakończone tajemnicze badania DNA w kokpicie i protokoły sekcji zwłok, których nie chciano nam dotychczas przekazać, już są pełne i powinny znaleźć się w rękach polskich. To samo dotyczy wraku samolotu – mówił poseł PiS.

Posłanka Anna Sikora (PiS) przekonywała, że kluczowe dowody dotyczące katastrofy mogą zawierać resztki kokpitu samolotu, które – jej zdaniem – nie są widoczne na zdjęciach przedstawiających pozostałości samolotu. – Gdzie znajduje się kokpit? – pytała.

Macierewicz zarzucił prokuraturze wojskowej zaniechanie. –Najwyższy czas, żeby opinia publiczna zapoznała się z treścią tzw. polskiej czarnej skrzynki – rejestratora ATM, która to treść jest przynajmniej od trzech miesięcy w rękach prokuratury – powiedział.

Jego zdaniem „prokuratura ukrywa jeden z najbardziej istotnych materiałów pozwalających sformułować miarodajną opinię” a temat przebiegu katastrofy smoleńskiej.

Antoni Macierewicz – oprócz zamiaru ponaglenia rządu ws. sprowadzenia czarnych skrzynek tupolewa do Polski – zamierza złożyć wniosek o ukaranie rzecznika rządu Pawła Grasia PAP L. Szymański

Antoni Macierewicz – oprócz zamiaru ponaglenia rządu ws. sprowadzenia czarnych skrzynek tupolewa do Polski – zamierza złożyć wniosek o ukaranie rzecznika rządu Pawła Grasia PAP L. Szymański

PiS domaga się kary dla rzecznika rządu

Macierewicz zapowiedział ponadto, że zwróci się do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie posła PO, rzecznika rządu Pawła Grasia za jego niedzielną, zdaniem posła PiS niestosowną, wypowiedź w Radiu Zet.

Graś, odpowiadając na pytanie szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka o to, dlaczego w wyniku zderzenia z „czterdziestocentymetrową brzozą” odpadło skrzydło samolotu prezydenckiego, ironicznie powiedział, że „ktoś je nadpiłował”.

Posłowie PiS wezwali premiera, aby wyciągnął konsekwencje wobec Grasia. – Wydaje się, że jeżeli premier Donald Tusk nie zdymisjonuje natychmiast pana Grasia, to będzie znaczyło, że jego wypowiedź charakteryzuje stosunek rządu do katastrofy – czyli kpin ze śmierci 96 osób – argumentował Macierewicz.

Zapowiedział, że „w najbliższym czasie” – dzięki jego wizycie w Stanach Zjednoczonych – przedstawi „wynik analiz materiałów zdjęciowych”. Nie sprecyzował jednak na czym te analizy miałyby polegać i o jakie zdjęcia chodzi.

http://www.tvp.info/informacje/polska/macierewicz-ponagli-premiera-ws-katastrofy/2624592

6 wrzesnia 2010

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Joseph Kozubek :

  Pan Macierewicz ma plecy jak żydówka w czasie II wojny Światowej może coś uzyskać w ten sposób polecam i popieram, zobacz również: http://press.detektyw.de/wp-content/uploads/2010/09/macierewiczpradomowca.png

  p.s
  ja tylko chce znac prawde nie zalezy mi na tym ze hajduk w lochach zdechnie.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Joseph Kozubek :

  nie odbierajcie tego źle, żydówki to piekne kobiety waleczne dla meżów zrobią wszystko zobacz przykład, a pan r sikorsky, właśnie.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • gertruda :

  na dzien dzisiejszy bardzo duzo wiemy ze czarne skrzynki nie sa czrne tylko pomaranczowe to po pieciu miesiacach ustalil MAK
  ciekawi mnie ile teraz sa warte te czarne skrzynki czy przypadkiem nie przedstawiaja wartosci zuzytego papieru toaletowego i spuszczonego w kanalizacje

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters