Małgorzata Wassermann chce, by prokuratura wyjaśniła, kto i kiedy włączył telefon jej ojca na terenie Rosji.

Publikacja w serwisie: 17 September 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Małgorzata Wassermann: W tym miesiącu wniosek o ekshumację mojego ojca » Małgorzata Wassermann ma „stuprocentową pewność”, że sekcja zwłok jej ojca, który zginął w katastrofie smoleńskiej, została sfałszowana – pisze “Newsweek” » Małgorzata Wassermann w Sejmie – 24.09.2010 » Małgorzata Wassermann: Raport MAK w kilku punktach mówi wprost nieprawdę » “Dear Andrzej, what we can do together?” Halicki 10 kwietnia miał telefon z Rosji » Posłowie VI kadencji – Zbigniew Wassermann » Prokurator Jarosław Sej, służba z ojca na syna » Telegram kondolencyjny Ojca Świętego Benedykta XVI » Syn E. Wróbla nie zostanie oskarżony o zabójstwo ojca » Gdzie był Sławomir Wiśniewski, kiedy go nie było » Kiedy czarne skrzynki trafią do Polski? » Mielismy próbkę kiedy były 2 Kaczory NA RAZ. » Ostatnia droga ofiar katastrofy Kiedy i gdzie pożegnania poległych? » Nikt nie wie CZY i KIEDY “Prawie 200 osób pojedzie do Smoleńska po wrak tupolewa” » Telefon posła Deptuły » Prognoza z Siewiernego tylko na telefon » Wszystko zmienił telefon Putina? » Gdzie jest telefon satelitarny z Tu-154? » Telefon BOR-owca działał po katastrofie. Jak to możliwe? » Telefon smoleńskiej ofiary – obnażenie kłamstwa » Moskwa nie chce już Klicha » Pawlak chce być prezydentem » W ROSJI RZĄDZĄ PRZESTĘPCY » Ambasador RP o Smoleńsku i Rosji » Krewni ofiar już w Rosji » Broń BOR utknęła w Rosji » Prezydentowa chce jechać do Smoleńska » Gazprom chce inwestować w gaz łupkowy » Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności » Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności » “WOBEC ROSJI JESTEŚMY PETENTEM” » Premier: czekamy na wyjaśnienia Rosji » Kongresmen chce międzynarodowego śledztwa ws. Smoleńska » Polska od dawna chce przesłuchać kontrolerów » Kto chce blokować ekshumację Anny Walentynowicz? » Czesi wątpią w dobrą wolę Rosji » Jacek Świat – Jesteśmy klientami Rosji » Konferencja prasowa w Rosji – ordynarne kłamstwo » Prezydent Rosji m.in. o materiałach dot. katastrofy smoleńskiej » Klich dostanie w Rosji egzemplarz raportu MAK » Kwiatkowski chce “mapy drogowej” ws. przekazania wraku Tu-154 » Rząd chce ponownie przeszukać miejsce katastrofy » W poniedziałek komplet tłumaczeń akt otrzymanych od Rosji w kwietniu » Tusk – W Rosji są zainteresowani tym, by cała prawda nie wyszła na jaw » Bez dowodów z Rosji śledztwo utknie w martwym punkcie » Kolejne akta ws. katastrofy smoleńskiej trafią do Rosji » Masowy grób ofiar stalinizmu znaleziono w Rosji » “Wriemia Nowostiej”: punkt zwrotny w polityce Rosji » Kwiatkowski zabiegał w Rosji o szybkie przekazanie akt dot. katastrofy smoleńskiej » Iwanow: Rosji zależy, aby wykluczyć wszelkie spekulacje i insynuacje » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Córka Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie Tu-154, zwraca uwagę, że tuż po katastrofie wiele osób próbowało się do niego dodzwonić.  Komórka była wyłączona, jednak komunikat o tym podawany był w języku rosyjskim. Dzieje się tak, tylo w jednym przypadku – telefon loguje się do sieci wyłącznie wtedy, gdy jest włączony.

- Gdy wyruszamy za granicę i mamy wyłączony telefon operator zapamiętuje ostatnie miejsce logowania, czyli w tym przypadku nasz kraj. Z chwilą zalogowania się do innego operatora, czyli włączenia telefonu, usłyszymy komunikat w innym języku – mówi radiu RMF FM Janusz Kamiński, były redaktor naczelny miesięcznika “Mobile Internet”.

Małgorzta Wasserman podkreśla, że jej ojciec zawsze wyłączał telefon na pokładzie samolotu. “Nie tylko mój ojciec miał włączony telefon na terenie państwa rosyjskiego. To mogłoby wskazywać na to, że w samolocie nastąpiła taka sytuacja, coś takiego się wydarzyło, że kilkanaście osób postanowiło natychmiast włączyć telefony. Niestety, nie wiemy dlaczego” – dodaje.

Córka Zbigniewa Wassermanna złożyła już wniosek, w którym zwraca się m.in. o to, by operator podał informacje, kiedy telefon wyłączono w Polsce i kiedy dokładnie włączono go na ternie Federacji Rosyjskiej.

(ks/RMF FM)

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 8

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters