Wypadek smoleński – pasmo dezinformacji

Publikacja w serwisie: 21 September 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , ,

Ile samolotów było 10 kwietnia w Smoleńsku?

Jaki samolot widać za drzewami na filmie w 5-6 sekundzie?

Stopklatka z filmu:

Materiały znalezione na stronie http://centralaantykomunizmu.blogspot.com/2010/09/kilka-ciekawych-kadrow.html .

Dla porównania zamieszczamy zdjęcia samolotów: JAK-40, oraz TU-154M.

Jakowlew Jak-40

Jakowlew Jak-40

Jakovlev Jak-40

Jakovlev Jak-40

Tu-154M - sn: 101

Tu-154M - sn: 101


Tu-154M (101)

Tu-154M (101)

Oceń artykuł:
(4.76)
głosów: 25
tagi: , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • mik :

  Dzieki, Adminie:)
  Dopiero teraz widze ten material – nasze komenty pod innymi artykulami na ten temat przydalyby sie tutaj.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  WITAJ “” mik “”- ogladam i ogladam to zjecie i ten filmik.i ogladalam!!Odnosze wrazenie ze jest to tam z tylu jakis parkink.stwierdzajac na podstawie przechodzacych wzdluz z prawej strony na lewa.Wysokosc tych ludzi jest prawie rowna wysokosci gornego zarysu.stwierdzam ze jesli tam bylby parking za drzewami ( lub miedzy drzewami ?? )to z cala pewnoscia twierdze ze te dwie osoby poruszaja sie na (krawedzi )-tak jakby tam dalej byl dol.
  Natomiast na koncu z lewej strony wyglada tak jakby to byla czesc samolotu.
  Moze skrzydlo.?? cos mi to troche za duze??Gdzie dokladnie znaleziono odpadniete skrzydlo od TU 154.?? nie wiem moze Ty wiesz ?? czyzby nie daleko kolo drogi ?? Cos mi to nie pasuje dzis na samolot!! Niby sa okna ?? ale cos za wysoko ?? Jak 40 calkowocie mi odpadl – ten “” kadlub ??? “” bylby za dlugi I JAK 40 ma tylko 7 okien :co Ty na to ?? pozdrawiam DZIECKO POLSKIE.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  http://www.fotka.pl/profil/photy/albumy/1,Ja/57352933,,?authkey=fdfbd19615fcd700a9f09e7287a7de16#foto

  a jednak sie mylilam z tymi oknami !! okna sa tak wysoko dlatego ze samolot jest przychylony i z pewnoscia zagrzas w bagnie przy awaryjnym ladowaniu.Na “” Bibile “” tez jest wiecej zdjec !!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Alicja :

  W linku podanym przez Dziecko Polskie /dobrze by było go skopiować/, jest zdjęcie, na którym wydaje mi się, że widzę otwory drzwiowe w miejscach odpowiadających drzwiom w podstawionej sylwetce samolotu, jestem tego niemal pewna jeżeli chodzi o te bliżej lewej strony, tym drugim odpowiada jak gdyby zaciemniona plama.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • mik :

  Wczorajsza Misja Specjalna – prosba do ADMINA o publikacje: NOWE filmy ze Smolenska, ukazujace dzialania rosyjskich sluzb i celowe NISZCZENIE wraku:


  Misja Specjalna 21.09.2010

  Jak mowi jeden z miejscowych swiadkow, ruskie sluzby chodzily po domach mieszkancow Smolenska nakazujac im “milczenie” w sprawie katastrofy; niszczenie wraku jest wyraznie pokazane na filmach zrobionych przez Rosjan.

  A do wszystkich milosnikow nowej POkracznej wladzy w Polsce: to was opluwa Rosja od poczatku, lzac was od chwili tego “wypadku”, osmieszajac naszych Pilotow To was upokarza wszystkim, co sie zdarzylo, od braku karetek, od niszczenia polskiego samolotu – waszego samolotu, po szyderstwo z waszej prokuratury i naszych tchorzliwych ministrow (ze sliniaca sie w Rosji Kopacz na czele, ktora do dzis nie poniosla konsekwencji za KLAMSTWA w sprawie przeszukania miejsca katastrofy). To wy jestescie traktowani jak lajno przez ruskie wladze w tej sprawie. I nic tego nie zmieni, nawet jesli sie oficjalnie Polski wyrzekniecie.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 7 Thumb down 0

 • Lora :

  Od początku miałam przekonanie, że Rosjanie naszego wraku nawet nie przebadali i teraz widzę, ze najprawdopodobniej tak właśnie było. Po prostu pocięli na mniejsze kawałki (o zgrozo! Cóż za podejście do dowodów rzeczowych), zwieźli wszystko w jedno miejsce, zrzucili na kupę i wsio.
  Całe to “śledztwo” to farsa, widać to obecnie jak na dłoni. W śledztwie wzięte pod uwagę tylko te fakty, które są wygodne, dziesiątki tysięcy stron dokumentacji ze spreparowanymi (“poprawianymi” wg uznania) zeznaniami świadków, przesłuchania 96 rodzin (najmniej istotne dla zdarzenia), które zajmują pewnie kilka tysięcy stron. Wszystko, by zapchać czas najmniej istotnymi faktami z okolic czasoprzestrzennych katastrofy.

  Wg mnie to, co teraz powinniśmy zrobić to przesłać do Rosji zapytanie w sprawie braku odpowiedzi na nasze wnioski o pomoc prawną, z uwagą, że brak tych odpowiedzi (dotyczy m.in. wraku samolotu, przesłuchań z wieży, dokumentacji z lotniska, itd.) uniemożliwia stronie polskiej poprowadzenie rzetelnego śledztwa. Takie zapytanie traktuję jako czystą formalność, zawsze w prawie stosuje się coś w rodzaju ponownego wezwania czy też ponaglenia, przypomnienia. W przypadku odpowiedzi negatywnej lub jej braku (a zapewne właśnie tak będzie), należy zwołać zespół specjalistów od prawa międzynarodowego (Sztab Kryzysowy) i przeanalizować możliwości:

  1) odwołanie się od decyzji, która zapadła w dniu katastrofy i narzucona nam została ze strony rosyjskiej, by śledztwo prowadzone było wg konwencji chicagowskiej; jest coś takiego w prawie, że jeśli śledztwo oparte jest na fałszywych przesłankach/złych procedurach, można je uznać za nieważne i wszcząć nowe śledztwo wg nowych procedur;

  2) wobec dowodów na nierzetelność śledztwa rosyjskiego, a w każdym razie wobec naszych zastrzeżeń (to łagodniej brzmi, a w obecnej fazie powinniśmy reagować niezwykle spokojnie, rzeczowo, stanowczo i konsekwentnie), co do procedur śledczych stosowanych w Rosji, (które nie spełniają naszych norm i norm międzynarodowych), wszczęcie procedur pozwalających na powołanie międzynarodowej komisji śledczej;

  3) zwrócenie się do Unii Europejskiej i NATO o pomoc prawną ws. wyjaśnienia przyczyn katastrofy.

  4) nacisku dyplomatycznego i rozpatrzenie, w jakiej formie miałby się on odbywać (strategia działania).

  Nie rozumiem, dlaczego jak dotąd nie został powołany taki Sztab Kryzysowy ws. śledztwa, który miałby za zadanie wyłonienie i przeanalizowanie możliwości prawnych, po jakie Polska w obecnej sytuacji może sięgnąć, by skutecznie egzekwować swoje prawa.
  Wkurza mnie to, gdy znów pieprzy się o tym, że jesteśmy w zasadzie bezradni i zdani na łaskę i niełaskę Rosji. Co to w ogóle jest? Czy my mamy państwo czy to kurnik jakiś?
  Tusk wychwalał się przed i po katastrofie, jak to Putin do niego dzwoni i jak to on może zadzwonić do Putina, jeśli coś będzie nie tak (pierwsze dni po katastrofie), a teraz zagadnięty przez Monikę Olejnik, czy nie może zadzwonić do Putina i poprosić go, by zabezpieczono wrak samolotu, jak przestraszony chłopiec wytrzeszcza oczy i jąka się, że nie bardzo może zmusić kogokolwiek do działania…

  Wczoraj dziennikarz TVN bronił jak lew Tuska, zadając wciąż retorycznie pytanie swoim rozmówcom, co właściwie premier mógł zrobić lepiej ws. śledztwa i katastrofy, gdy przecież lecąc do Smoleńska 10.04. niewiele wiedział i na tej podstawie (niewiedzy, z tego wynika) podjął takie a nie inne decyzje (co do przekazania Rosji śledztwa).

  Co za brednie! Pan dziennikarz może nie wiedzieć jak zachować się w takiej sytuacji, ale Premier?! Przecież, do cholery, państwo polskie posiada jakieś procedury w obliczu katastrof, klęsk żywiołowych, zamachu terrorystycznego na Głowę Państwa, zamachu terrorystycznego w ogóle, czy innych nadzwyczajnych okoliczności.
  Po co Tusk leciał do Smoleńska 10.04? Jako gap? Żeby na własne oczy zobaczyć katastrofę i uściskać się z Putinem przed kamerami? Nawet nie zwołano Sztabu Kryzysowego przed wylotem Tuska, by wiedział, jakie procedury Polska powinna przyjąć, czego się trzymać w tej sytuacji ws. zabezpieczenia dowodów śledztwa, ws. katastrofy!

  Ale przejmowanie stanowisk po zmarłych następowało błyskawicznie i wg ściśle określonych procedur! Tutaj państwo zdało egzamin, jak to nam wciskano od początku. Otóż w ogóle nie zdało! Przejąć stanowiska każdy głupi potrafi. Natomiast chronić interesy polskie w konfrontacji z innym państwem w sytuacji kryzysowej (a taką była ta katastrofa) – to rzecz podstawowa suwerennego państwa i władz.

  Nasz Rząd z Tuskiem na czele zachowali się jak ciołki, które pojęcia nie maja o rządzeniu, a znajdują się na stanowiskach przypadkowo.
  Tusk poleciał do Smoleńska nieprzygotowany, jak się okazuje i z nikim praktycznie nie konsultował swoich decyzji, co do zgody na procedurę zaproponowaną przez Rosjan. Nie było Sztabu Kryzysowego, nie było burzy mózgów speców od prawa międzynarodowego. Nic. Tak jak byśmy nie byli państwem, ale siołem!

  Sołtys zginął u Ruskich, my nie mamy możliwości sprawnego poprowadzenia śledztwa na odległość (pamiętacie takie hasła na początku?). Niech zrobią więc Rosjanie, przeca nas nie oszukają. Z powodu sołtysa będą kłamać? Eeee taaaam… My nie pępek świata, sołtys nie król świata, nic sie przeca nie stało, przeca go nie ubili, toż to była zwykła katastrofa, to po co se komplikacje robić i Ruskom wbrew stawać, jeszcze se pomyślą, żeśmy jakie podejrzliwe i co wtedy bedzie? Kurek nam zakręcą, albo co gorszego…?
  Tfu. Lepiej niech bedzie tak jak oni chco.

  PS. Swoja drogą to ciekawe, że teraz każdy chyba będzie mówił, że był od samego początku przeciwny, by śledztwo prowadzone było wg procedur konwencji chicagowskiej. Wczoraj Kalisz mówił, że od początku był przeciw tej decyzji. To dziwne. Pokazywano w TV tylko posłów PiSu wypowiadających takie wątpliwości, a w tedy patrzono na nich jak na kosmitów, którzy pojęcia nie maja o niczym.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 12 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  http://www.fotka.pl/profil/photy/albumy/1,Ja/57352910,,?authkey=fdfbd19615fcd700a9f09e7287a7de16#foto

  Zu w tym linku sa tez zdjecia.z “” PLUSZKA “”- przepraszam wczoraj sie przetastowalam mialam na mysli blog “” Bibula “”- a wpisalam “” Biblie “”Sorry . Na “” BIBULE JUZ NIE MOGE ZNALEZC _ MOZE SIE POMYLILAM Z “” PLUSZKIEM “” tyle tego jest ze juz czlowiek sie gubi !!!przygladajac sie temu zdjeciu wyzej – wyraznie widac z lewej strony kola samolotu – juz na pierwszym zdjeciu. Jak widze ze to zdjecie bylo juz przez fachowcow wziete pod LUPE.i z pewnoscia bedzie dokladnie badane- klatka po klatce.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  @dontomeo, dzieki za ten link, mysle, ze ten material przydalby sie na naszym portalu. Co sadzisz o tym, ADMINIE?

  Cytuje tu, bo jest a propos powyzszych rozwazan:
  “szczątki złożone na kupę pod Smoleńskiem to w ogóle inny Tu-154M. Taką hipotezę też można postawić, jak się mocno uprzeć, i oprzeć ją o co najmniej dwa razy za długi czas lotu od granicy białoruskiej przestrzeni powietrznej do Smoleńska, oraz dotychczasowy brak wiarygodnej identyfikacji płatowca na podstawie numerów seryjnych kluczowych części.”

  Ta “ekstremalna hipoteza” nie daje sie wykluczyc wobec tego, co widzimy na niemieckim filmiku oraz filmach dokumentujacych niszczenie wraku we wczorajszej Misji Specjalnej

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • andrew001 :

  Pozdrawiam wszystkich,
  Coz, zabiliscie mi cwieka tym kadlubem w lasku, przyznaje. Choc czas ku temu jest wczesny, chodzi mi po glowie kilka ideii. Zakladajac ze ten kadlub to rzadowy tu154, wtedy jest kilka opcji na pochodzenie czesci z wraku na lotnisku. Trzeba bedzie sie pogimnastykowac i w jakis sposob ustalic czy w tym przypadku jest mozliwe aby te czesci lezace na lotnisku pasowaly do naszej tutki.

  Sa ku temu przeslanki jako ze ten kadlub lezy na boku, a to co myslalem ze jest statecznikiem pionowym to jest uniesione skrzydlo (podziekowanie dla Dziecko Polskie). Wtedy nie widac usterzenia na tym kadlubie co by sie zgadzalo gdyz usterzenie lezy na plycie lotniska, nie widac czesci dziobowej, byc moze ta ze zdjecia satelitarnego “Globe” akurat pasuje. Nie mozna kierowac sie skala porownawcza ze zdjec pod linkiem przekazanym przez “Dziecko Polskie” za bardzo gdyz nie wiemy (jak na razie) jaki jest kat przechylenia kadluba na strone co wprowadza pewna granice bledu w ocenie szacunkowej dlugosci tego kadluba. To moze znaczyc ze to moze byc prawda ze jest to pozostala czesc tutki, w szczegolnosci gdy ta sciana boczna z oknami lezaca na lotniskowej plycie tak naprawde pochodzi z drugiej (niewidocznej) strony.

  Moze byc ze ten wrak na plycie lotniska czy tez ten w lasku to zupelnie inny samolot, ale mysle ze trzeba szukac prostego rozwiazania tego problemu. Jako ze cos takiego sie pojawilo to nalezy to wyjasnic mozliwie najlepiej. Sprawdzenie czy te czesci wraku gnijace na plycie lotniska pasuja do tego kadluba powinno byc priorytetowo potraktowane gdyz pomoze to odrzucic pewne przypuszczenia i skoncentrowac wysilki na istotnych szczegolach. Popracuje przez weekend na komputerze i zobacze co mi z tego wyjdzie. O rezultatach powiadomie w poniedzialek jezeli nie szybciej. Na razie mysle ze jest to najprawdopodobniej brakujacy kawalek tupolewa, ale nie odzegnuje sie od zadnej innej mozliwosci bynajmniej!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • anna :

  @ DZIECKO POLSKIE
  Mam kilka pytań odnośnie do zdjęcia kadluba zamieszczonego na fotce, pod linkiem, który zamieściłaś w swoim poście powyżej.
  1. Jaką techniką zrobiono te kolejne przybliżenia sylwetki tego kadluba?
  2. Co to za samolot?
  3. Jakie wnioski z tego można wyciągnąć, poza wnioskiem, że wrak na płycie lotniska to nie nasz Tupolew. Interesują mnie wszystkie możliwe hipotezy, bo nie można się zafiksowywać na jednej.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Alicja :

  W związku z nowymi informacjami jak gdyby wszystko układało się w logiczną całość. Od początku porażał mnie fakt “małości” znalezionych szczątków; zarówno w miejscu katastrofy, jak i tych ułożonych na płycie lotniska, w stosunku do ogromu sylwetki TU 154.Teraz mam wrażenie, że to nasze “zaginione ogniwo”, chodź na obecnym etapie niczego tu nie można być pewnym.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Alicja :

  Jeżeli tak jest, nasuwa się nieodparta myśl- w tej ukrytej, “lwiej” części naszego TU musiał być podany jak na dłoni dowód potwierdzający nasze podejrzenia.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  Prosba do Admina – w zw. z polecanymi przez dontomeo analizami (link wyzej, w jego komentarzu) – czy mozna to jakos zawrzec na portalu?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • SGH :

  Pamiętajmy również o “dziwnych linach” latających nad miejscem zaraz po katastrofie (widać to na wiadomym filmie i pisaliśmy już o tym) ! Jeśli był to np śmigłowiec transportowy to chyba dziś nietrudno odgadnąć co miał przetransportować z miejsca katastrofy :(

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  DO @ADMINA – AMINIE dlaczego nie mozna ogladnac Twego filmiku – ten link co podajesz nie otwiera sie – jest wpisane ze film -Video zostalo usuniete przez administratoea.a moze ja mam tylko problem go otworzyc ?? Kopie mam ale inni – nowi komentatorzy nie zobacza w calosci Twego orginalnego filmiku – a szkoda – mysle ze powinienes go ponownie wrzucic tak aby inni mogli go obejrzec w calosci.DZIEKUJE I POZDRAWIAM.DZIECKO POLSKIE.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  http://www.pluszaczek.com/2010/09/19/katastrofa-tu-154m-%E2%80%93-zagadka/comment-page-1/
  DO @ANNY- na Twoje pytania nie moge odpowiedziec – bo to nie ja robilam te zdjecia.Natomiast skopiowalam tylko linki ktore znalazlam na innym Bloogu – a konkretnie na “” PLUSZKU “”i tam ponizej podal jeden z komentatorow link do tych zdjec.Link do pluszka masz wyzej.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  http://www.tagesschau.de/multimedia/sendung/tt2206.html

  Przegladnelam wszystkie wiadomosci w dziennikch niemieckich z dnia 10.04.2010.Szukajac podobnych zdjec z tragedi Smolenskiej – otoz dnia 10.04.2010- byly tylko zdjecia takie same jak na naszych ekranach w Polsce i juz od pierwszej chwili byli Piloci winni tej Katastrofy i w pierwszej chwili byly wykluczone techniczne uszkodzenia samolotu o podejrzeniu o zamach nie bylo mowy.Na okraglo to powtarzano.Przegladnelam takze 11.04.2010 wiadomosci w dziennikach niemieckich – dopiero o godz 22:45 a tak dokladnie zaczely sie wiadomosci o 22:50 znalazlam nowe zdjecia nakrecone poprzez TV – niemiecka “” ARD “” – = Program pierwszy nazwa “” Tagesschau 1 ” i to jest panstwowa telewizja..Relacje nakrecali dziennikarze tego programu.Wyzej podalam link.W 4:47 sek w dzienniku pokazany jest wrak samolotu w nie wielkiej odleglosci od kamerzysty.Przypomne ze te zdjecia pierwszy raz sie ukazaly dopiero o godz 22:50 a wiec juz ca.wiecej jak 40 godz od momentu katastrofy.Zdjecia byly robione 11.04.2010- tak twierdze bo gdyby wczesniej ukazalanby sie juz 10.04.2010.
  Do @ADMINA “” Admine jesli jest to mozliwe wytnij to nagranie ktore Ci wysylam – zrob klatka po klatce tak jak w “” CZY NIKT nADAL NIE DOSTRZEGA PROBLEMU “” Liny – Zawiesia “po to aby specjalisci zrobili namiary – czy to jest ( byl ) Prezydencki samolot?? czy jakis inny ?? Tu trzeba fachowcow znajacych sie na pomiarach – porownujac zdjecie i filmik z BILD.de – sadze ze to jest ten sam teren.
  Tak na marginesie nie ma w Niemczech Telewizyjnego programu BILD.de – jest tylko gazeta BILD – ZEITUNG – moge ja porownac do “” GAZETY WYBORCZEJ “

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  http://smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.html
  na tej stronie

  komentarz alfreda:

  od 10.04.próbuję dopchać się do władz?? mediów?? z żadaniem wyjaśnień – dlaczego robią idiotów z polskiego społeczenstwa. Ponieważ :
  1. w dniu 10.04.nadawano reportaż na POLSAT NEWS dotyczący tegoż
  wylotu.
  2. w studio “gadające głowy” m.innymi wymieniały nazwiska części
  uczestników grupy.
  3. dokładnie omówiono przyczynę opóżnionego wylotu tzw. grupy
  dziennikarskiej.
  4. dokładnie pokazano miejsce lądowania (lotnisko w Smoleńsku i
  okolice) – szereg komentarzy w tej sprawie (łącznie z
  oświetleniem,które dokładnie pokazano i omówiono czemu służy) –
  jednakże wyrażnie było widać, że żadna lampa się nie świeci.
  nawet okienko w wieżyczce było ciemne.
  5. Zarówno na lotnisku jak i jego okolicy nie było nikogo !!!!
  Dosłownie pustka. Żadnych samochodów ani autokarów aby uczestników
  dowieżć na miejsce uroczystości (mój komentarz – pomyślałem
  wówczas jak ten żul z MSZ traktuje POLSKICH PREZYDENTÓW – że
  zmusza ich do drałowania pieszo przez las a tu jest blisko 100
  letni starzec – Kaczorowski)-
  6. W studio komentowano,że w Smoleńsku jest mgła – widoczność 500 m.
  7. Pokazano,że jak z tego lotniska wystartował jakiś (rosyjski)
  samolot.
  8. Pokazano, że właśnie ląduje samolot ale okazało się, że to nie
  nasz tylko rosyjski wojskowy.Jednak odmowiono mu prawa lądowania
  tutaj z powodu mgły. Miał lecieć na lotnisko zastępcze.
  9. Pokazano faceta który chodził przy lotnisku (miejscowy?)- mówił
  poprawnie bez akcentu po polsku. Zapytano go co tu robi a on
  odpowiedział, że się przygląda i fotografuje. m.innymi
  powiedział “ja jestem taki pies ogrodnika” – jak to rozumieć ?
  10.Nareszcie pokazano nasz samolot powiedzieli, że schodzi do
  lądowania. Latał nad lotniskiem, już był nad pasem ale się poderwał
  skręcił trochę w bok zaczepiając skrzydłem o mur ogradzający
  lotnisko i przewody na których były zawieszone osłony
  (pomarańczowe) lamp. Odleciał jeszcze kawałek i upadł. Kołami w
  dół (nie było ich widać !!!) Pokazał się ogień na
  ogonie, póżniej nad dziobem. Samolot był cały.
  W tej sytuacji przełączyłem na TVN24 i tu pokazano samolot w kawałkach, bez kadłuba (kiedy kadłub się rozleciał ????)
  Sorry, że opisuję tak szczegółowo to co widziałem i chyba nie tylko ja. Ale ktoś nas – Naród Polski robi w bambuko !!! Władza nie wie o której godzinie była katastrofa !!!. Międzynarodowe komisje debatują, szukają satelitów amerykańskich a wystarczy zbadać taśmy z reportażem, gdzie jest dokładny czas i przebieg katastrofy !!!
  Moje próby dojścia do upublicznienia tych informacji nie dały żadnego rezultatu. Może ktoś, kto ma większą siłę przebicia niż ja zorganizuje zbiorowe żądanie ponownego wyświetlenia tego reportażu aby wszystcy mogli zobaczyć jak to naprawdę było.
  Niech ujawnią dziennikarza – autora reportażu. Dlaczego ta osoba milczy ??? – to nie był W.Bater.
  Szkoda czasu na domysły, dywagacje, opinie różnych pseudo specjalistów. Znak zapytania dlaczego stacje POLSAT NEWS i TWN 24 zamknęły pyski, udają głupków robiąc różne wywiady i publikacje a cały czas posiadają dowody (choćby dokładny czas katastrofy) Moim zdaniem nie możemy wybierać nowego Prezydenta bez pełnej informacji o wypadku. O co do wszystkich bez względu na opcje polityczne – apeluję. To jest POLSKA RACJA STANU. Musimy poznać przynajmniej podstawowe fakty przed wyborami.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Joseph Kozubek :

  @DZIECKO POLSKIE :
  http://www.tagesschau.de/multimedia/sendung/tt2206.html

  Przegladnelam wszystkie wiadomosci w dziennikch niemieckich z dnia 10.04.2010.Szukajac podobnych zdjec z tragedi Smolenskiej – otoz dnia 10.04.2010- byly tylko zdjecia takie same jak na naszych ekranach w Polsce i juz od pierwszej chwili byli Piloci winni tej Katastrofy i w pierwszej chwili byly wykluczone techniczne uszkodzenia samolotu o podejrzeniu o zamach nie bylo mowy.Na okraglo to powtarzano

  Niemieckie gazety nie należą do obiektywnych i będą pisać zawsze to co Putin im poda, a wiesz dlaczego bo gospodarka Rosyjska jest nad przepaścią, a Niemcy eksportują ‘WV’ do Rosji, a wymiennikiem jest kradziony gaz z Mongolii, mówią że kradzione nie tuczy, a zobacz jacy oni spasieni??, hmm? KPW?

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  DO “”Joseph Kozubek “”- Panie Josef nie wie wiem co oznaczaja skroty “” WV”"i “” KPW”"- prosze napisac .DZIEKUJE..Jesli chodzi o ten link wyzej co podalam to prosze go otwozyc a potem na dole uruchomic „“ Windos Media „“ ( z lewej strony + Video starten ( ponizej po prawej stronie.Chodzi mi glownie o to aby Komentatorzy przejrzeli to Video – a szczegolnie w 4:27 minucie ( przepraszam pomylilam sie wczesniej w min( podalam 4:47) Tego Video nie da sie ogladnac jesli nie macie programu w swoim Computerze „“ Windos media „“mozecie go sobie zaladowac z internetu bezplatnie jesli ktos nie ma.Chodzi mi szczegolnie o tutaj w tym VIDEO _ z TAGESSCHAU o porownanie zdjec wraka samolotu, ktory jest tutaj wyzej podany w tym ARTYKULE „“ ILE SAMOLOTOW BYLO 10 KWIETNIA „“ i JAKI TO SAMOLOT „“- tutaj na Video widac wyraznie wrak samolotu – Ogon i Kabine Pilotow.Nasza Telewizja tych zdjec nie pokazywala ( moze cos przegapilam) ale tu na podstawie tego Videa mozna porownac wlasnie zdjecie wrzucone powyzej przez ADMINA a wiec sprobujmy razem – a o to tu wlasnie chodzi w tym artykule.Pozdrawiam .

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  DO “” KOMENTATOROW “” zauwazcie ze mamy tu kogos kto z gory na dol ocenia nam minusowo nasze komentarze( tu mamy jakas PLUSKWE )- a wiec prosze komentujcie i oceniajcie komentarze bo komus o to chodzi zeby nasze komentarze byly usuwane.POZDRAWIAM.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 9 Thumb down 0

 • andrew001 :

  @Dziecko Polskie,
  Ta pluskwa to moze byc robota adamskyégo, zawsze to zauwazylem po jego wizytach na portalu. Po moim komentarzu, mysle ze chyba do Lory, gdzie odpisalem cos w tym rodzaju (moze byc tu mieszanka kilku moich uwag): “istnieje jeszcze inna mozliwosc – ze wzgledu na charakter odpowiedzi, agresywne zadania, naciski itp (tak charakterystyczne dla jasia palikota), odrzucanie faktow na rzecz domnieman, wprowadzanie blednych teorii wszystko to przetkane odrobina prawdy (konieczny fakt azeby uwiarygodnic propagande), a przy tym brak jakiejkolwiek reakcji na bezposrednie pytanie co adamsky by zrobil gdyby jego zadanie nie zostalo spelnione (rozne) – czy pomoze tuskowi ladowac ludzi do ocalalej tutki, czy moze tusk nasle kolesiow? Jego brak reakcji na pisownie z malej litery nazwisk tuska, sikorskiego, komora itp. a jednoczesnie natychmiastowa reakcje na pisownie z malej litery nazwiska palikota”. Moj wniosek byl, w odpowiedzi dla Lory, ze to jest albo jasiu palikot ukrywajacy sie pod ksywa adamskyego, albo jego goracy wielbiciel (wedlug mojej opini to pierwsze jest bardziej prawdopodobne). No i jak widac musialo byc trafione w dziesiatke bo TROLL zniknal, a pojawia sie od czasu do czau jako gnida zzerana przez nienawisc.

  Poza tym pracuje Dziecko Polskie nad tym kadlubem w lesie, praca idzie powoli do przodu, myslalem ze bedzie szybciej postepowala. No coz, jeszcze troche, mam dosc duza ilosc materialu do porownania i jak na razie 2 najlepiej pasujace tezy. Ale najpierw musze skonczyc azeby moc o tym pisac.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 5 Thumb down 0

 • Joseph Kozubek :

  @DZIECKO POLSKIE :
  DO “”Joseph Kozubek “”- Panie Josef nie wie wiem co oznaczaja skroty “” WV””i “” KPW””- prosze napisac .DZIEKUJE..

  grzecznie odpowiadam:

  ‘WV’ odwrócone logo pewnej marki celowo, aby nie robić kryptoreklamy, bo admin moze sobie tego nie życzyć, prawda?

  ‘KPW’ to jako ‘Dziecko Polskie powinnaś wiedzeć, deutschland vielleicht haben sie zu hause, zeigen kinder.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  DO “”Joseph Kozubek “” dziekuje za odpowiedz:pierwsza to VW- Marka samochodu – no ale druga to dla mnie zagadka ( niewazne nie chce blefowac )- wpis po niemiecku jest “” nicht korrekt ” – dlatego nie domyslam sie o co chodzi – ale nie wazne – wazne jest komentowanie ARTYKULU i szukanie tego co jest przed nami ukrywane.Pozdrawiam.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  http://www.wolnapolska.pl/index.php/mier-obrocy-krzya.html

  DO @ “”andrew001 “” dziekuje za odpowiedz- tak na marginesie wszedzie mamy takie “”PLUSKWY “” czytam takze “”WOLNA POLSKA “” i inne BLOOGI i tu mamy juz od miesiecy taka “” Zosie “” sadze ze to sa ludzie oplacani aby “”macic “” i propagowac „“ falszywa propagande „“( wyzej podalam jeden z Linkow ) – ciezko z tymi ludzmi komentowac bo do nich zadne argumenty nie docieraja ( nawet – fakty potwierdzone ) – pojawiaja sie znow mimo reakcji i upomnien „“administratora „“ WOLNEJ POLSKI .( czytaj komentarze w linku ktory wyzej podalam )
  Teraz temat tego wraku samolotu ktory podalam wyzej z „“ Tagesschau „ czy to ogladales i czy moglbys ta czesc wyciac i tu wstawic abysmy mogli porownac czy pasuje do tego co nam wkleil ADMIN ?? Pozdrawiam mile.DZIECKO POLSKIE.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  http://smolensk2010.cba.pl/dziwna_katastrofa/goscinne_skrzydlo/

  Obce skrzydło?
  Fotografie skrzydła Tupolewa urwanego o grubą brzozę obiegły cały świat.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • andrew001 :

  @Dziecko Polskie,
  Przesylam do admina dokument pdf zawierajacy zdjecia o ktore prosilas. Ten dokument ma wstawione 4 zdjecia w formacie tif, ale nie moge wyslac ich e-mailem gdyz ze wzgledu na to ze maja 1010 pikseli na cm (tak, na cm) ich rozmiar jest grubo ponad 500 Mb KAZDE!. Ten pdf dokument tez maly nie jest ale jest mozliwy do wyslania – okolo 14 Mb. Mam nadzieje ze o to Ci chodzilo.

  Pozdrawiam wszystkich i PROSBA DO ADMINA o zamieszczenie tych zdjec ktore wlasnie przesylam! Zdjecia sa bez obrobki, tak jak skopiowane zostaly z ARD Tagesthemen.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • admin :

  dodałem ww zdjęcia tutaj (Zdjęcia z tagesthemen.de (11.04.2010))

 • andrew001 :

  @Dziecko Polskie,

  Porownalem te zdjecia z ARD i Bild.de. Dotycza tych samych szczatkow samolotu. Roznice sa takie:
  1) operator ARD stal troszeczke na lewo od miejsca w ktorym stal operator Bild.de
  2) Operator ARD zrobil zblizenie
  3) Operator Bild.de byl na miejscu znacznie wczesniej, zanim rosjanie okryli wrak brezentem jasno widocznym na zdjeciach ARD
  4) Jakosc zdjec ARD jest o niebo lepsza od jakosci zdjec Bild.de

  Punkt odniesienia (porownawczy) jest na zdjeciu z Bild.de gdzie zaznaczylem “frame of reference” ktore to zdjecie przeslalem do Admina, i miec nadzieje ze moze je umiescic takze. Pozdrawiam

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  DO “”ADMINA “”- ADMINIE DZIEKUJE BARDZO ZA WSTAWIENIE ZDJEC Z 11.04.2010.z TAGESSCHAU .

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  http://www.youtube.com/watch?v=k4h8gwFp7i0

  Pełne nagranie Wiśniewskiego w “Rosijja 24″
  DO @andrew001 :
  O godz 12:28 CZASU ROSYJSKIEGO a o godz 10:28 CZASU POLSKIEGO.
  Wyszukalam w YOU TUBE – film ( relacje na zywo w telewizji RUSSIA 24.)
  Przegladalam go kilka razy wiele razy jest tu miedzy innymi , bardzo ciekawy obraz w min. 1:11 – kamera idzie jakby do gory i tylko przez moment ( jest jakby na gorce w oddali pokazana jakas dluga widoczna czesc samolotu.) moze wiesz co to jest ,bo mi nic a nic nie pasuje do tych czesci ktore sa poszczegolnie wyjasniane –podpisywane w filmie Wisniewakiego ( podaje nizej link. Do nagrania Wisniewskiego sprawdz..)Jestes fachowcem porownaj, bo wspaniale wycioles te Zdjecia z “”Tagesschau “” DZIEKUJE wyszly sa bardzo dobrej jakosci !! moze uda ci takze ustalic kierunek z ktorej strony kamerzysta kieruje przez sekunde na ta czesc??( tej w 1:11 !!Obejrzyj prosze do konca ten filmik z RUSSIA 24. Zauwarzysz tu o wiele wiecej innych rzeczy a takze glos Wisniewskiego !! tu szczegolnie zwroc uwage na to !! Jak znajdziesz troche czasu wytnij ten moment ujety tej czesci i moze znow Admin nam je wklei.DZIEKUJE takze za ostatni Komentarz i porownanie POZDRAWIAM MILE.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  http://www.youtube.com/watch?v=Lo5IPsLPoF4

  WISNIEWSKI – wyzej link. Na żywo Wiśniewski – naoczny świadek katastrofy

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Joseph Kozubek :

  @DZIECKO POLSKIE:
  “WISNIEWSKI – wyzej link. Na żywo Wiśniewski – naoczny świadek katastrofy”

  Re: Muszę ciebie zmartwić, P. Wiśniewski nie widział katastrofy, widział zdarzenia po katastrofie.

  A o do jego zeznań po przyjeździe do Polski to były nie jasne i pokrętne, próbował wyolbrzymić pewne informację, które nadawałyby się pod Polską Publiczność.

  A co do jego filmu to wypchnięto go prosto na czarną skrzynkę ponadto wykonał film na którym prawie nic nie ma, z którego nie ma co wyciągać, a zobacz sobie film, który został wykonany pod publikę Rosjan, tematyką i obrazem jest identyczny, tylko sytuacyjnie inny, po prostu nic. I szczerze to Pan oper. Wiśniewski nie wniósł do śledztwa.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  Do “”@ Joseph Kozubek ” to wiem ze Wisniewski klamie bo wie za duzo !! dlatego podalam specjalnie te dwa linki Wyzej aby porownac i jeszcze raz przeanalizowac .Obejrzyj dokladnie te dwa linki “” Russia 24 “2 i ten nizszy wypowiedz Wisniewskiego.w “” Russia 24 “”zwroc uwage na min.5:14 – tu jest Wisniewski “” tu jest tez jego glos , w min.4:27 widac wyraznie idace dwie osoby a dokladnie nogi !!
  W tym drugim filmiku wypowiedz Wisniewskiego zwroc uwage na jego Kurtke a dokladnie na jego lewy rekaw pod pachami wzdluz ( kolor ??) – co to moze byc to napewno sie juz domyslasz !! nie sadze ze to bylo tylko zabarwienie blota lub manipulacja zabarwienia w filmiku!!– ale Komentatorzy tez napewno to zauwarza po przegladniecia tego linku.Wisniewski wie za duzo i Wisniewski widzial duzo. To wynika z tych dwoch linkow ktore podalam wyzej.
  Co najistotniejsze jest w „“ RUSSIA 24 to wlasnie ta czesc ?? co to jest ??? czesc samolotu ?? czesc tylnia Kadluba ?? – to co ukazuje sie w min.1: 11 ogladajac nie przegapcie bo trwa tylko sek. .Moze uda sie to””” andrew001 :”””
  Wyciac i wkleic ,tak jak te zdjecia z “Tagesschau “ ktore za pomoca ADMINA juz sa wklejone i przez andrew001 :porownane ze pasuja do tego wraku w lasku wyzej ( zdjecie z tego Artykulu. Ktore wkleil nam ADMIN.Pozdrawiam .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • polonijka :

  @DZIECKO POLSKIE

  Co do Twojego komentarza…
  “W tym drugim filmiku wypowiedz Wisniewskiego zwroc uwage na jego Kurtke a dokladnie na jego lewy rekaw pod pachami wzdluz ( kolor ??) – co to moze byc to napewno sie juz domyslasz !! nie sadze ze to bylo tylko zabarwienie blota lub manipulacja zabarwienia w filmiku!”

  Nie wiem czy mowimy o tym samym zabarwieniu na rekawie, ale zwroc uwage na na 5:08 tego samego filmu i zobaczysz, ze te zabarwienia sa na obu rekawach pod pachami i wzdluz ramion. Kurtka szara z czerwonym, waskim paskiem i ciemno szare albo czarne wykonczenie od wewnatrz. Domyslam sie co sugerowalas, ale tu tego nie widze.

  Co do Wisniewskiego to nawet gdyby cos wiecej widzial to i tak nie powie bo sie boi.

  pozdrawiam

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  Do @” polonijka “” tak masz racje to sa podszycia pod rekawem ,film jest zlej jakosci i barwy zle – Dziekuje. a ja juz myslalam ze pomagal wyciagac rannych !! Pozdrawiam mile.Dziecko Polskie.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • andrew001 :

  @Dziecko Polskie i Mik,

  Z wszystkich dostepnych mi zdjec ze Smolenska jasno wynika ze z bardzo duzym prawdopodobienstwem wrak samolotu sfotografowany przez miedzy innymi Bild.de i ARD (po okryciu brezentem) jest pozostala czescia z rzadowego tupolewa. Wrak ten nie posiada czesci ogonowej (lezy na plycie lotniska), kadlub jest widocznie zduszony, co jest naturalne gdyz nie posiada duzej czesci poszycia najprawdopodobniej z jednej strony ktore to lezy takze na lotnisku. Czesc tego poszycia w wyniku eksplozji mogla zostac rozczlonkowana na male kawalki, stad ten “zawalony”(collapsed) kadlub. Moze takze w gre wchodzic dodatkowo ingerencja ludzka majaca na celu rozkawalkowanie kadluba.

  Powiem wiecej, na zdjeciach z ARD ktore sa u Admina (chodzi o przeslane oryginaly jako ze wymagana jest wysoka jakosc), w miejscu gdzie ma byc dziob samolotu, troche na prawo od wraku, widac wejscie do normalnego duzego bunkra uzywanego w lotnictwie wojskowym np. do ukrycia samolotow bojowych. Przed tym schronem stoi maszt antenowy, takze jasno widoczny. Taki schron pasuje jak ulal do schowania tupolewa. Tu przychodzi na mysl pytanie: po co ktos transportowalby kadlub tupolewa z miejsca katastrofy do lasu i to obok schronu? Czyz nie po to azeby go ukryc? No i mamy miejsce ukrycia tupolewa, przynajmniej na razie bo z czasem moze zostac zniszczony.

  Pozdrawiam

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • anna :

  Wszyscy zapewne pamiętamy, jak jakiś czas temu zastanawialiśmy się nad kwestią próby lądowania rosyjskiego Ił-76. Istniały sprzeczne doniesienia, czy miało to miejsce tuz przed próbą lądowania Tupolewa, czy też znacznie wcześniej. Ostatecznie byliśmy skłonni przyjąć, że Ił-76 pojawiła się na długo przed 8:41 i dlatego nie mamy śladu komunikacji wieży z tym samolotem w opublikowanej wersji stenogramów z rozmów w kabinie. Moim zdaniem kontrowersje pozostały. Poniżej w całości załączam tekst informacji zamieszczonej dziś na portalu wp.pl, za PAP. Poniżej również *Link-Kliknij tutaj*
  do tej strony na wp.pl. Zwracam uwagę na kuriozalne w całości wypowiedzi jakiegoś strażaka-ratownika rosyjskiego, nie mamy powodów w nie wierzyć, ale jest tam stwierdzenie, że Ił-76 podchodził do lądowania jednak tuż przed katastrofą,mniej więcej w tym samym momencie, co Jak-40.
  „Wstrząsająca relacja strażaka: w całości widziałem tylko jedną młodą dziewczynę 2010-10-04 (17:20)

  Kapitan Aleksandr Muramszczikow, dowódca zastępu straży pożarnej ze Smoleńska, który 10 kwietnia jako pierwszy dotarł na miejsce katastrofy polskiego Tu-154M, oświadczył, że od razu było jasne, że nikt nie przeżył.

  Muramszczikow, którego wstrząsającą relację publikuje w poniedziałek wielkonakładowy “Moskowskij Komsomolec”, zauważył też, że po 20 minutach od tragedii mgła w rejonie lotniska Siewiernyj się rozproszyła; widzialność była idealna.

  Ten 33-letni oficer straży pożarnej rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych jest jedną z dwóch postaci widocznych na znanym z internetu filmie nakręconym tuż po wypadku Tupolewa. Oto obszerne fragmenty jego świadectwa:

  “7 i 10 kwietnia, kiedy to przylatywały delegacje rządowe, we wzmocnionym składzie pełniliśmy służbę bezpośrednio na pasie startów i lądowań. Środki bezpieczeństwa podjęto bezprecedensowe.

  Gdy wylądował Jak-40 polskiego Ministerstwa Obrony warunki pogodowe nie były jeszcze krytyczne. Wkrótce z lewej strony nadleciał nasz transportowiec. W tym samym momencie jeden ze strażaków w moim samochodzie rozbił termos z lustrzanego szkła. Pamiętam, że jęknąłem: “To zły znak!”. Kiedy nasz Ił-76 odleciał na zapasowe lotnisko, wszyscy odetchnęli z ulgą.

  “Był głuchy trzask – to wszystko”

  Po 40 minutach usłyszeliśmy nadlatujący samolot prezydencki. Na lotnisku wcześniej stacjonowały myśliwce. Gdy startowały i pokonywały barierę dźwięku, słychać było trzask. 10 kwietnia rano też usłyszeliśmy bardzo podobny dźwięk i początkowo nie przywiązywaliśmy do tego żadnego znaczenia. Ogłuszającego wybuchu nie było. Był głuchy trzask – to wszystko. Spod wieży kontrolnej ruszył samochód terenowy; chłopcy powiedzieli, że spadł samolot. Gdzie dokładnie, nie było jasne. Pokazali nam tylko ręką kierunek.

  Nasz pododdział – dwa wozy strażackie i samochód gaśniczy z lotniska – ruszył na miejsce katastrofy od strony drogi. My z oficerem Federalnej Służby Ochrony (FSO) pojechaliśmy po pasie startowym. Potem porzuciliśmy pojazd; dalej przedzieraliśmy się przez krzaki i las. Widzieliśmy już dym unoszący się nad wierzchołkami drzew.

  W odległości 50 metrów od miejsca upadku maszyny leżały rozerwane na strzępy ciała ludzi. Stało się jasne, że nikt nie przeżył. Widzieliśmy tylko dwa duże fragmenty samolotu – skrzydła i część kadłuba z wypuszczonym podwoziem. Silniki leżały oddzielnie. Nie było wiadomo, gdzie był kokpit i salon samolotu – wszystko rozpadło się na drobne fragmenty. Szczątki maszyny i ciała były pokryte zawiesiną – mieszanką popiołu i kurzu.

  Nie było słychać ani krzyków, ani jęków. W złowieszczej ciszy w kieszeniach zabitych dzwoniły tylko telefony komórkowe – słychać było poloneza Ogińskiego, pełnego wigoru krakowiaka…

  “Ciała nie miały głów”

  Ciała nie miały głów, albo też głowy pasażerów były zgniecione, kości twarzy – zmiażdżone. W całości widziałem tylko jedną młodą dziewczynę.

  W różnych częściach lasu można było dostrzec ogień. Wybuchu nie było. Iskrę mogły dać urządzenia elektryczne samolotu lub pracujące silniki. Wszędzie – kałuże paliwa lotniczego. Strażacy przedzierali się przez las i bagna. Nasz kierowca Dmitrij Nikonow, który dopiero co skończył 25 lat, piłą spalinową torował drogę. Na miejsce dotarł cały podrapany, we krwi. Ale kto wtedy myślał o sobie? Chłopcy gołymi rękami wyciągali samochody z bagien. Wszyscy rozumieliśmy, że jeśli nie zalejemy pianą paliwa, to nie będzie czego chować. Ogniska pożarów zostały zlikwidowane w ciągu 10 minut.

  Po 20 minutach od katastrofy mgła się rozproszyła; widzialność była idealna. U nas na bagnach tak bywa: pojawia się mgła i po chwili znika.

  W pierwszym dniu zbieraliśmy szczątki zabitych. Specjaliści z Komitetu Śledczego je opisywali. Na rozwinięte kawałki plastikowej folii układaliśmy to, co zostało z ludzi. Miejsce katastrofy zostało podzielone taśmami na sektory. Zbieraliśmy nawet najdrobniejsze fragmenty samolotu. Oddzielnie składaliśmy dokumenty, rzeczy osobiste i banknoty.

  “Marię Kaczyńską szukano długo”

  Jako pierwszego zidentyfikowano księdza – po odzieży i pozłoconym krzyżu na szyi. Lech Kaczyński też się zachował lepiej niż pozostali. Szefa państwa polskiego rozpoznał najpierw jego brat – Jarosław, a później premier Donald Tusk. Przyjechali osobno. Marię Kaczyńską szukano długo. Została zidentyfikowana na podstawie obrączki ślubnej.

  Szczątki ofiar od razu wkładaliśmy do trumien i partiami wysyłaliśmy do Moskwy. W drugim dniu po katastrofie za pomocą ciężkiego sprzętu podnieśliśmy duże fragmenty samolotu. Pod skrzydłami znaleźliśmy jeszcze trzy ciała.

  Później ratownicy ponownie przeszukali poszczególne sektory podnosząc przy użyciu łopat warstwy ziemi. Następnie przeszedł specjalny pług, po czym ręcznie wszystko jeszcze raz przesiano. Podnoszono fragmenty metalu nawet wielkości paznokcia”.

  10 kwietnia w katastrofie rządowego Tu-154M pod Smoleńskiem zginął prezydent Lech Kaczyński oraz 95 towarzyszących mu osób. Prezydent wraz z delegacją leciał na uroczystości rocznicowe w Katyniu. (PAP)”

  CZY KONTROWERSJI, DEZINFORMACJI, MEDIALNYCH WRZUTEK NIGDY NIE BĘDZIE KOŃCA?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • andrew001 :

  Cokolwiek wydrukuje komsomolec musi sie zgadzac z propaganda MAK albo sie nie ukaze w ogole.

  “Później ratownicy ponownie przeszukali poszczególne sektory podnosząc przy użyciu łopat warstwy ziemi. Następnie przeszedł specjalny pług, po czym ręcznie wszystko jeszcze raz przesiano. Podnoszono fragmenty metalu nawet wielkości paznokcia”

  Ta wersja jest juz nam znana z mitow propagandowych szerzonych ochoczo i szeroko przez p. Kopacz ktora to skopala prawde i przegiela fakty na uzytek “ciemnogrodu” jak sadzila. Ale ten ciemnogrod okazal sie cwanszy niz myslala i prawda wyszla na jaw mimo wszystko. Tak bedzie z wszystkim co dotyczy katastrofy Smolenskiej, tylko potrzebujemy czasu i wytrwalosci w dazeniu do prawdy. No i moze zmiany rzadu i prezydenta na POLSKI!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  http://www.youtube.com/watch?v=k4h8gwFp7i0

  Do @andrew001 :

  DZIEKUJE za dobra analize .
  Na zdjeciu ktore wkleil ADMIN:
  ( 5/12 )
  (6 /12 )
  i ( 7/12 )
  tu na tych zdjeciach troche po prawej stronie ( na osi zdjecia wzdloz ) nad ta gorna tasma ktora ogradzajaca pole wraku widac wyraznie jakby to byla „“ rakietka „“ !!
  Mam jeszcze jedno pytanie ( zadanie ) bo to nie daje mi spokoju ) podalam takze wyzej link do „“ RUSSIA 24 „“ link masz wyzej,tu wlasnie w min::1:11 kamerzysta ( a bylo ich dwoch – Wisniewski i rosyjki ) kieruje kamera na jakas czesc samolotu tylko przez 1-2 sek tak wyzej ( jakby na jakiejs gorce ) moze to wezmiesz pod lupe ?? co to jest za czesc samolotu – bo mi jakos nie pasuje do zadnej czesci z tych co widzielismy ??

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • andrew001 :

  @Dziecko Polskie,

  Pracuje nad tym, troche czasu mi to zabierze gdyz musze zrobic szkice sytuacyjne. Wtedy odpowiem i na to pytanie, z pewnoscia. Pozdrawiam.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  Do @andrew001 :
  Dziekuje i zycze dobrych analiz.cos tu ostatnio nie ma z nami “” Mik ”
  a szkoda bo wnosiol duzo dobrych komentarzy !!
  Pozdrawiam mile wszystkich.DZIECKO POLSKIE.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • andrew001 :

  @Dziecko Polskie,

  Odpowiadam na temat pytania ktore zadalas mi ““ RUSSIA 24 „“ link masz wyzej,tu wlasnie w min::1:11 kamerzysta ( a bylo ich dwoch – Wisniewski i rosyjki ) kieruje kamera na jakas czesc samolotu tylko przez 1-2 sek tak wyzej “.

  Jest to czesc statecznika poziomego. Istnieje zdjecie tej czesci, wysle je do Admina azeby je wkleil tutaj (zdjecie satelitarne sytuacyjne ktore znalazlem u “gra na gieldzie”). Jezeli to zdjecie statecznika (na tym zdjeciu sytuacyjnym) obrocisz o 180 stopni tak ze krzaki zwrocone sa w strone wraku otrzymasz dokladnie to co szukasz z tego filmu z Russia 24. Zwroc uwage na te trzy pniaczki scietych drzewek. One sa na zdjeciu Russia24 po lewej stronie statecznika, a na tej kompozycji satelitarnego zdjecia sa po prawej. Wniosek taki ze to musi byc ta sama czesc tylko obrocona – sfotografowana z tylu i przodu. Pozdrawiam

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  Do @ “”andrew001 : “” i “” Admina “” DZIEKUJE WAM OBU i POZDRAWIAM.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • andrew001 :

  Podziekowania dla Admina!,

  @Dziecko Polskie, Ciesze sie ze moglem ci pomoc. Chociaz sam nie jestem zadowolony z jakosci zdjec Wisniewskiego, zdjecia sa “out of focus” przez poruszanie kamera. Jednakze jego intencja w tym momencie nie bylo filmowanie tej czesci samolotu. Pozdrawiam mile.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • andrew001 :

  @Dziecko Polskie,

  Cytuje z twojej wypowiedzi: “na tych zdjeciach troche po prawej stronie ( na osi zdjecia wzdloz ) nad ta gorna tasma ktora ogradzajaca pole wraku widac wyraznie jakby to byla „“ rakietka „“ !!”

  Tak, jest tam cos co wyglada tak, ale potrzeba lepszych zdjec, mam tu na mysli lepsza jakosc zdjec. Sprobuje czy da sie cos lepszego wyciac z filmu i dam ci znac. Pozdrawiam

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • andrew001 :

  Dziecko Polskie,
  Czy to ty pytalas w sprawie czesci TU154 z szachownica z plamami po plynie ciemnym, sugestia byla ze to jest podobne do sladow po rekach osuwajacych sie w dol. Choc ja nie w tym celu chcialbym o ta fotke zapytac, Mnie wpadla do glowy idea, tupolew mial wyciek plynu hydraulicznego przed katastrofa. To zdjecie pokazuje widoczne slady tego wycieku. Chcialbym sie dokladnie przyjrzec czy to sa slady z czasu przed czy po katastrofie. Jezeli slady wystapily przed katastrofa to mamy tu do czynienia z dowodem co do przyczyny katastrofy (przynajmniej jednym z nich), TRZEBA KONIECZNIE ZABEZPIECZYC TO ZDJECIE! Masz moze je gdzies schowane? Gdzie moge je znalezc? Dziekuje za pomoc i pozdrawiam

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  http://www.youtube.com/watch?v=k4h8gwFp7i0

  Pełne nagranie Wiśniewskiego w “Rosijja 24″
  DO @ “” andrew001 : “” nie to ja nie pytalam ,ale w tej relacji na bierzaco z “” Russia 24 “” – link masz u gory znajdziesz tu SZACHOWNICE :
  0:11 sek. troszeczke z dala
  0:24 – do 0:32 sek .juz w przyblizeniu
  0:45 sek – blisko i wyraznie
  a takze w
  7:01
  te zdjecia mozesz wyciac ( ja nie umie tego robic ale sadze ze musze sie nauczyc !!)
  moja slaba strona jest ogladanie najwczesniejszych relacji z dziennikow – informacji na bierzaco z dnia 10.04.2010.Tu mysle ze nie mogly zdjecia byc manipulowane bo ida bezposrednio w Eter .
  Widac na szachownicy plamy wyraznie a wiec sprobuj je wyciac i przyblizyc.Pozdrawiam.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/geostrategie/smolensk-absturz-simsalabim-weg-ist-die-polnische-elite.html;jsessionid=199096C90361465562CEB18BB053F575

  Smolensk-Absturz: „““ Simsalabim, weg ist die polnische Elite „“ = po polsku = „“ Smolensk – upadek : Simsamabil ( abrakadabra ) i zniknela polska Elita. Z dnia .30.04.2010 po niemiecku u gory link . zostal wstawiony na „“ Niepoprawni.pl „“dnia.16.10.2010 o godz.22:36 „“ tytul artykulu:”" 9 NIEZINDYFIKOWANYCH CIAL “”– tutaj na tej stronie znajduje sie u Komentatora ponizej przetlumaczenie z Google. Linka nie moge wstawic bo cos mi nie wyszukuje pod tym adresem ,a wiec prosze wejsc na „“ww.niepoprawni .pl i odszukac ponizej na stronie glownej artykul pt.““ 9 OSOB NIEZIDENTYFIKOWANYCH „“
  i wejsc poprzez link komentatora “” nurni “”
  Gawrion, 17 października, 2010 – 03:17 , ktory przetlumaczyl text niemiecki na jezyk polski (dziennikarza Gerharda Wisniewskiego ) w Google –Translator.z czego wynika ze w Smolensku jest drugie lotnisko w poludniowej czesci Smolenska o ktorym nasze polskie Media w ogole nie podaja i zataily.
  Cyt: z tego artykulu :”" Drugie lotnisko “” po przeczytaniu calego artykulu ( w jezyku polskim ) znajdziecie takze potwierdzenia ktore nas nurtuja od 10.04.2010.

  Niewypowiedziane drugiego lotniska w południowej części Smoleńska, Smoleńska Yuzhny Airport, kod ICAO LNX

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/deutschland/redaktion/flugzeugabsturz-bei-smolensk-ein-ungeheuerlicher-zufall-interview-mit-gerhard-wisnewski.html

  Flugzeugabsturz bei Smolensk: »Ein ungeheuerlicher Zufall …
  14. Sept. 2010 … Flugzeugabsturz bei Smolensk: »Ein ungeheuerlicher Zufall« – Interview mit Gerhard Wisnewski.

  Dziennikarz Gerhard Wisniewski , ktory w swojej karierze zajmowal i zajmuje sie smiercia osob znanych elit / swiata ,ktorych przyczyny byly wyjasnione lub nie byly wyjasnione.Pisze artykuly i udziela takze interviev w KAPP – redakcji gazety
  Kapp-Verlag Inh. Manfred Kapp .
  Kalterer Str., 64646 Heppenheim (Bergstraße), Hessen
  T: 06252/6478

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  http://www.youtube.com/watch?v=dOLaYJEmt6Y
  Jak 40.
  ZDJECIE “”JAK 40 “”MAMY TAKZE TUTAJ NA TEJ STRONIE WYZEJ – KTORE NAM WKLEIL “” ADMIN “” u samej gory.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  Do @ “” andrew001 : “”- prosze zwroc uwage na zdjecie z galeri
  nr.7/12 tam gdzie powinna znajdowac sie kabina samolotu !! to jest czyms przykryte – to nie jest “” BREZENT “” – porownalam to do przykrycia wraku we Smolensku .
  a teraz zobacz zdjecie nr: 8/12 tu masz dokladnie przyblizone ,z prawej strony w gornym rogu widac dokladnie co to jest :
  to sa widoczne jakies grube kable gesto nalozone jeden na drugim to widac wyraznie – koncowki sa nierowne ,poprzerywane ? jakos nakladaja sie na czesc tego splaszczonego kadluba samolotu !! czyzby to byla kabina pilotow pokryta czesciowo tymi kablami ?? skad tyle kabli ???
  wyglada mi to jakby to byla kabina pilotow przewrocona na lewy bok i widac ja tylko od spodu i czesc bocznej czesci kabiny jasny bialy kolor.
  Zwroc na kable ?? uwage – z daleka ( zdjecie nr: 7/12 ) mozemy miec obraz ktory dla zludzenia moze nam przypominac przykrycie brezentem!! a moze to jest rzeczywiscie kabina pilotow ,o ktorej pisales ze to jest bunkier ?? a ta “” rakietka ” ?? o czym ci pisalam nie daje mi jakos spokoju – co to wlasciwie jest ?? czyzby to byl zaczep kol samolotowych ( os )
  ja wspomne ze zaraz po katastrofie na bierzaco w TV – Info mowiono kilka razy ze “” Wieniec ktory byl w samolocie ocalal “” – ten wieniec mial zlozyc Sp.+ Prezydent L.Kaczynskich przy tablicy nazwisk pomordowanych w Katyniu 1940 – widzialam ten wieniec w telewizji – byl nienaruszony – caly w swej okazalosci i do tego pozniej po paru dniach pokazywano takze ze ocalal orzel polski w koronie – taka dluga szarfa pieknie wyszywana ( nie wiem jak to sie nazywa ) i ze niby ktos ze Smolenska ( jakas osoba prywatna to wziela do domu a pozniej przekazala je do Polski ) ta szarfa byla tez cala nic a nic sladu jakichs strzepow ,tylko z jednej strony byla ciemna plama.Ta szarfa byla w czasie lotu Prezydenta powieszona w salonce Prezydenta.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • andrew001 :

  Dziecko Polskie,

  Ja przesle zdjecia o ktorych mowisz do admina w wysokiej rozdzielczosci. Admin mowi ze moga przejsc, zobacze. Mialem to juz zrobic wczoraj ale wybacz (takze przepraszam Admina!) mialem ostatnio tyle pracy, ta prace musialem oddac wczoraj, pracowalem cale noce, o 6 rano szedlem spac i o 8 rano znow na nowo. Ale sie udalo! Teraz moge troche sie zajac innymi sprawami. A wiec najpierw przesle te zdjecia pozniej sam przeanalizuje je jeszcze raz i dam ci znac mysle ze jeszcze dzisiaj. Ale musze sie najpierw zdrzemnac bo padam z nog. Pozdrawiam

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • andrew001 :

  @Dziecko Polskie,
  Zdjecia przeslalem do admina z krotka analiza. Krotko: jezeli tupolew mial 2 skrzydla jak to normalne (ale u ruskich wszystko mozliwe i moze ten wlasnie z numerem bocznym 101 mial 3 ???!!!) to mamy do czynienia z dwoma samolotami, koniec dyskusji, zaden inny argument tu nie wytrzyma.

  Poza tym, pracuje nad tymi innymi pytaniami od ciebie, dam znac jutro.

  Pozdrawiam Andrew

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • andrew001 :

  P.S. Dziecko Polskie, czy przeczytalas moja wiadomosc na temat filmu “Koli” ktora umiescilem na dole na stronie:

  http://smolensk-2010.pl/2010-07-26-amatorski-film-ze-smolenska-%e2%80%93-analiza-oraz-transkrypcja-audio.html

  Pozdrawiam

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  Do @”"andrew001 : “” tak przeczytalam ,zaraz jak go wstawiles i dzis znow.W relacji pielgrzymki rodzin ofiar katastrofy z zona Komorowskiego widzialam zaskakujace w TV – Info – na miejscu wraka samolotu na plycie lotniska smolenskiego ,dokladnie tam gdzie nie okryto calkowicie czesci wraka brezentem ( a sa nadal widoczne )- byla tablica dosc duza i wpisane bylo na niej tylko 101 – tak to wygladalo ze ta tablice specjalnie umieszczono aby ludziom – odwiedzajacym utkwilo to wzrokowo w pamieci.Jesli juz napisali ta tablice to dlaczego nie calosc
  “” TU 154 nr: 101.???
  wszystko razi w oczy !! PS :Czytam zawsze wszystkie artykuly na tej stronie a takze innych stronach ,pozdrawiam mile .DZIECKO POLSKIE.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  http://niezalezna.pl/article/show/id/39473

  KOMENTATOR „“zły:““
  To był zamach, wykonany tylko przez polaków.
  wszystkie dokumenty dotyczące wylotu delegacji wskazują na jedną okoliczność, wszystkich razem w jeden samolot. całość rozpoznania i przygotowania wylotu przez służby (pogoda, autokary, naprowadzanie na pas zabezpieczenie delegacji) celowo pominiete. wypuszczenie JAK-40 go z przypadkowymi ludźmi na pokładzie niby losowo ułożonymi jest kłamstwem, jezeli doszło do wypuszczenia z lotniska w Warszawie samolotu 101 to dlaczego nasi pracownicy z tej zmiany dotychczas stracili poczucie humoru i nie rozmawiają z kolegami.rachunki przedstawiane przez ambasade Polską w Moskwie na zakup płyt betonowych na grubo przed katastrofą. inwestowanie w rosyjskie lotnisko wojskowe to gruba przesada.jeżeli jakieś szczątki samolotu leżą w Smoleńsku w wymalowanych Poskich barwach wojskowych to jest nim maszyna 102. aby nie zwracać uwagi wymieniono wnętrze niby remontowanego a gruncie rzeczy podmienionedo101 ,który przyleciał we wrześniu do Polski- nikt nie ośmielił się pokazywać jego wnętrza w żadnych mediach. śmiem twierdzić to całość to idealna mistyfikacja która się opłaciła , finansowo i likwidacyjnie, finansowo to wynik zamiany samolotów,na wyremontowany i do remontu, likwidacyjnie -wiemy kto zginął i kim byli w wiekszości,twarda opozycja okrągło-stołowa która opóźniała i kontrolowała powrót PRL-bis .pytania -? gdzie są ciała ? ciała były w polsce i samolotem w szczątkach dowiezione do Moskwy ,tam przepakowane powróciły do Polski. dlaczego ? bo na lotnisku w Smoleńsku nie można by było dochować tajemnicy zamachu i rzekomo nie było możliwosci przeprowadzenia ekspertyzy ciał jakby Smoleńsk był pipidówką -dlatego Moskwa.ciało Prezydenta dowieziono na chwilę przed opóźnianą wizytą J. Kaczyńskiego na miejsce tragedii.przywiózł go tusk w bagażniku samochodu i oddał w ręce putina dlatego potrzebny był tylko jeden prokurator Parulski, blady do dziś ze strachu.tak więc zdrajców mamy u siebie a całe lądowanie TUpolewa to mistyfikacja dobrze się broniąca i pilnowana w dokładnej reżyserce.nie zapominajcie że wcześniej zginał szyfrant Zielonka.kiedy doszło do zamiany samolotu 101 na 102 -a 07 .04.2010r gdzie? a na lotnisku Sewiernyj w Smoleńku przy wizycie tego h….

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  http://www.wolnapolska.pl/index.php/wrak-czy-wraki.html

  Wrak czy wraki
  - Katyń II
  sobota, 23 października 2010 08:24
  źródło/autor Nasz Dziennik, Marcin Austyn

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  “ROSYJSKIE FAŁSZERSTWO PRZY STENOGRAMACH

  “ILS niestety nie mamy. Kurs lądowania 2–5-9 ustawiony. ARK mamy przygotowane, 310/640 nastrojone. Piątka, szóstka, automat ciągu” po początek passusu: “Aaa… Polski 1-0-1, według ciśnienia 7″. Opis “rozszyfrowany” w ten właśnie sposób przez MAK zdaniem polskich specjalistów z Krakowa, fizycznie po prostu nie istniał.

  Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie zaleca zweryfikowanie zawartości kopii i porównania jej z materiałem, jakim dysponuje Komisja Badania Wypadków Lotniczych Jerzego Millera – pisze “Nasz Dziennik”. W gazecie czytamy, że wobec ustalenia tożsamości obu kopii należałoby brać pod uwagę ponowne zwrócenie się do strony rosyjskiej o prawidłowe wykonanie
  kopii zapisu z rejestratora.

  “Nasz Dziennik” przypomina, że już na początku czerwca 2010 r. eksperci z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie mieli problem z zapisami głosu z czarnych skrzynek tupolewa – brakowało 17,3 s nagrania pochodzącego z końca taśmy. Krakowscy eksperci spostrzegli, że na otrzymanym do analiz CD nie ma kilku fraz zamieszczonych przez Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) w stenogramach i przekazanych stronie polskiej w maju br.

  Jednak nowe kopie również nie były wiernym odzwierciedleniem zapisu taśmy z tupolewa. Jak się okazało, podczas przegrywania zawartości czarnej skrzynki na właściwy zapis nałożyły się też zakłócenia pochodzące z sieci elektroenergetycznej. Teraz owo “buczenie” mocno utrudnia pracę biegłych.

  (wg, “Nasz Dziennik”)http://niezalezna.pl/artykul/rosyjskie_falszerstwo_przy_stenogramach/40916/1

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • podajdalej11 :

  podajdalej11. Jesli masz odwage?. Jan.13/2011,USA.
  W odniesieniu do ostatecznego raportu MAK reprezentowanego przez Pania Anodine w dniu Jan.12/2011,
  jako Jan Tarwid kapral rezerwy lotnictwa polskiego zalanczam moj raport w ktorym stwierdzam:
  W oparciu o potwierdzone zeznania swiadkow powodem katastrofy w Smolensku w dniu Apr.10/2010, byly swiatla zdradzieckie. Przedstawiam film,ktory popiera moja teze :
  Click here: YouTube – katastrofa w Smolensku. Fakty z czarnych skrzynek
  Fakty w filmie przedstawione, cytuje: ” sa swiadkowie proby ladowania, ktorzy zobaczyli samolot okolo 1200 metrow od pasa startowego”, To w oparciu o swiadectwo swiadkow z tego filmu mozemy stwierdzic ponad wszelka watpliwosc ze widocznosc podczas katastrofy byla 1200 metrow.
  1) Pierwszym faktem pewnym jest fakt ze swiadkowie widzieli samolot w odleglosci 1200 metrow od pasa startowego oraz swiatla samolotu, ktore zwykle sa slabsze od swiatel podejscia do ladowania.
  2) Drugim faktem pewnym jest fakt ze Piloci i Technik bedac w tych samych warunkach pogodowych musieli widziec mocniejsze od wlasnych swiatel samolotu, swiatla podejscia do ladowania,ktore zapraszaly do ladowania
  3) Trzecim faktem wynikajacym z dwoch poprzednich jest fakt, ze pilot bedac w tych samych warunkach pogodowych co swiadkowie i kierujac sie na w jego ocenie wystarczajaco dobrze widoczne swiatla podejscia do ladowania, ulegl katastrofje dlatego ze swiatla podejscia do ladowania okazaly sie zdradzieckie.
  Film w/w konczy sie pytaniem cyt;
  “kto ma dzis odwage powiedziec Rosji nie chcemy Waszego sledztwa jestescie malo wiarygodni, by wyjasniac Nam katastrofe samolotu z Naszym Prezydentem”.
  Odnoszac sie do tego pytania jako kapral i technik Lotnictwa Polskiego posiadam odwage, by powiedziec to przedstawicielom Rosji przy szachownicy, z moja zagadka szachowa pod nazwa “Przeslanka do wypadku”.
  Dla przeciwnikow mojej tezy polecam moje wpisy pisane w celu unikniecia podobnej katastrofy w przyszlosci pod haslami: Przeslanka do wypadku, Mr.jan tarwid, 47Szps,
  swiatla zdradzieckie, 2 karteczki kaprala Jana Tarwida, Krasulapakt.
  Mr.Jan Tarwid.Kapr.Rez.Lot.Pol.47Szps
  P.S. Wskazane jest sprawdzic jak kontroler lotniska w Smolensku kontroluje swiatla podejscia do ladowania?. Oceniam ze w wyniku tej katastrofy polscy piloci i technicy nigdy nie beda ufac swiatlom podejscia do ladowania.
  Prosze o Click here: Pamieci ofiar katastrofy TU-154M – 47 Szkolny Pulk Smiglowców
  Click here: Sensacyjne zeznania pilota Jaka-40. To byl wyrok smierci dla Tu-154

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • podajdalej11 :

  podajdalej11 Jesli masz odwage?. Jan,13/2011,USA
  W odniesieniu do wpisu z dnia 01/12/2011 w interia.pl, cytat: 1) ” Mówiąc o statusie lotu z 10 kwietnia 2010 r., Pani Anodina powiedziała, że rejs ten był “jednorazowym lotem dotyczącym międzynarodowego transportu osób”.
  Oraz cytat: 2) We krwi Dowodcy Sil Powietrznych gen. Andrzeja Blasika stwierdzono obecnosc alkoholu – ujawnila Anodina, prezentujac ostateczny raport MAK. Poinformowano,ze chodzi o 0,6 promila alkoholu
  we krwi”. Jezeli to prawda, ze zaloga dowiedziala sie, ze uczestniczy w JEDNORAZOWYM LOCIE to jak wiemy w tradyci slowianskiej jest picie alkoholu przed pewna smiercia.
  Bez szachownicy tego nierozbierosz, oraz bez dokladnego sprawdzenia przez Polakow i Rosjan co widzieli Piloci i Tachnik przez mgle podczas katastrofy Smolenskiej.Jest to bardzo smutne ze piszemy o mgle przez tyle miesiecy mimo to MAK, Polacy jak i Rosjanie B E Z W S T Y D N I E boja sie zobaczyc na miejscu co widzieli Piloci i Technik przez mgle podczas katastrofy Smolenskiej.
  Dla tych Polakow i Rosjan co boja sie poleciec i to sprawdzic proponuje kupic Smolenska lampe lotniskowa i ustawic ja na koncu 50 metrowej rury gazowej i puszczac mgle z elektrocieplowni o roznej konsystenci.Dodatkowo trzeba umiescic w rurze otwor w odleglosci okolo 10 metrow od lampy w celu przemieszczania galazek drzew.Pomyslodawca i wlasciciel pomyslu, Mr.Jan Tarwid.Kapr.Rez.Lot.Pol.47Szps.
  Pamietajmy, ze pilot zawsze laduje na swiatla!,albo widoczne do ladowania miejsce. Wiecej info w celu unikniecia podobnej katastrofy w przyszlosci pod haslami; Przeslanka do wypadku, Mr.jan tarwid, 47Szps, swiatla zdradzieckie, 2 karteczki kaprala Jana Tarwida .
  YouTube – Jak wyglada mgla w Smolensku?
  P.S.Lampe smolenska mozna zastapic ogniskiem wzorem ladowan okresu II Wojny Swiatowej.
  Wskazene jest sprawdzic jak kontroler lotniska w Smolensku kontroluje swiatla podejscia do ladowania?.
  W wyniku tej katastrofy polscy piloci i technicy nigdy nie beda ufac swiatlom podejscia do ladowania.
  Pilotom i technikom jest bardzo przykro, ze tak wielki procent Polakow nas opuscil i z uporem maniaka
  BEZWSTYDNIE i bezpodstawnie krytykuje zaloge samolotu niszczac przy tym dobre imie polskiego lotnictwa.
  Mozna to naprawic i uczynic w imie jednosci narodowej Pana Jaroslawa Kaczynskiego Ambasadorem w sprawie wykrycia przyczyn katastrofy Smolenskiej.Licze na to ze zagladanie do rury bedzie bardzo pomocne jak rowniez polecam patrzenie na swieczke przez zamglone okulary w ciemnym pokoju.
  Click here: Pamieci ofiar katastrofy TU-154M – 47 Szkolny Pulk Smiglowców .

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • podajdalej11 :

  Kasandra podajdalej11, Jesli masz odwage Polaka lub Rosjanina: Jan.26/2011, USA.
  Niezmiennie z uporem Kasandry proponuje Rodakom i braciom Rosjanom:
  1) Zorganizowania w Smolensku miedzynarodowego wspolzawodnictwa w ladowaniu podczas mgly bez procedur i bez kontrolera. Na warunkach jakich ladowal Tu-154, w Smolensku w dniu 10 kwietnia 2010 roku.
  Cel wspolzawodnictwa to jak uniknoc podobna katastrofe Smolenska w przyszlosci.
  2) Zorganizowanie w Smolensku corocznego miedzynarodowego turnieju szachowego pod nazwa “Przeslanka do wypadku” w celu upamietnienia katastrofy Smolenskiej z dnia 10 kwietnia 2010 roku.
  Wiecej info pod:
  Click here: Sensacyjne zeznania pilota Jaka-40. To byl wyrok smierci dla Tu-154
  Click here: Pamieci ofiar katastrofy TU-154M – 47 Szkolny Pulk Smiglowców.
  Mr.Jan Tarwid.Kapr.Rez.Lot.Pol.47Szps. E-mail: tarwidemb@aol.com

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters