Wyremontowany Tu-154M przekazany Polsce

Publikacja w serwisie: 21 September 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Czy w Polsce obowiązuje prawo rosyjskie? » Kolejne protokoły przekazane Polsce » Debata “O ograniczaniu wolności słowa w Polsce” » “KATYŃ 2010″: PRZEKAZAĆ WRAK SAMOLOTU POLSCE » Materiały z sekcji ofiar katastrofy smoleńskiej są już w Polsce » Prof. Wieczorkiewicz: Rosja ma potężną partię w Polsce » MAK przekaże Polsce dokumenty smoleńskie – 251 dokumentów, w sumie 10 tys. stron » Raport Millera wywołał w Polsce trzęsienie ziemi i szok » Petycja do OBWE o szczególny nadzór nad wyborami prezydenckimi w Polsce » Podpisano memorandum ws. przekazania Polsce zapisów z czarnych skrzynek » Nie można w Polsce przeprowadzić wyborów parlamentarnych “w cieniu rosyjskiego kłamstwa smoleńskiego” » Barack Obama grał w golfa, gdy w Polsce chowano Marię i Lecha Kaczyńskich » Idąc tropem rozumowania premiera, trzeba by rozwiązać prawie wszystkie pułki w Polsce » Rosyjscy śledczy: Istniała możliwość przeprowadzenia ekspertyz medycznych w Polsce. Prokuratorzy polscy nie skorzystali » “Moskowskije Nowosti”: rządzącej obecnie w Polsce koalicji PO-PSL udało się znacząco poprawić relacje z Moskwą » “Nasz Dziennik” ujawnia: Dowódca amerykańskich Sił Powietrznych w Europie gen. Roger Brady oferuje Polsce pomoc w śledztwie smoleńskim » W POLSCE SKANDAL ZA SKANDALEM A DYMISJI BRAK…CZYLI HONORU BRAK » Jeśli w Smoleńsku miał miejsce zamach, to aktualną władzę w Polsce sprawują ludzie rosyjskich służb albo osoby przez te służby szantażowane » Prezydencki Tu-154M nr 101 » Tu-154M Landing Procedure » Zginęli w katastrofie Tu-154M » LISTA PASAŻERÓW TU-154M » Załoga samolotu Tu-154M » Ekshumacje ofiar Tu-154M » Tu 154M został rozerwany » Trzy hipotezy katastrofy Tu-154M » Katastrofa Tu-154M – raport wstępny » Porównanie 2 filmów z katastrofy TU-154M » ATM QAR z Tu-154M – czyli kolejna ściema » Tu-154M – moment uderzenia w brzozę » MAK udostępnił raporty z remontu Tu-154M » Nowe fragmenty nagrań z Tu-154M » Macierewicz: Tu-154M nie uderzył w drzewo » samoloty.pl – O katastrofie Tu-154M inaczej » Rejestrator Tu-154M z polskiej firmy » Co jeszcze szwankowało w rządowym Tu-154M? » Prokuratura: Tu-154M był prawidłowo wyważony » Odbył się eksperyment na samolocie Tu-154M 102 » Kpt. Aleksandr Muramszczikow – katastrofa TU-154M dezinformacje! » Wrak TU-154M w Smoleńsku [amatorski film] » ABW bada film z miejsca katastrofy Tu-154M » Fragment Tu-154M w sukience Matki Bożej » Tu-154M gotowy do przekazania komisji Millera » Tu-154M to przerobiony bombowiec, nie mógł się rozsypać » Przyczyny katastrofy Tu-154M nie w najbliższym czasie » Macierewicz: kontrolerzy winni katastrofy Tu-154M » Co Tu-154M może zrobić bez końcówki skrzydła? » Film z remontu prezydenckiego Tu-154M w Samarze » Lustracja pilotów TU-154M. IPN ujawnia szczegóły » Dezinformacje na temat odzyskania wraku Tu-154M » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

W Samarze przekazano polskiej stronie rządowy samolot Tu-154M, który w miejscowych zakładach Awiakor przeszedł remont kapitalny. Jest to bliźniacza maszyna samolotu, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem.

“Tym sposobem zakończyliśmy realizację zamówienia polskiego ministerstwa obrony na remont i modernizację dwóch samolotów. W ramach kontraktu przeprowadzono kapitalny remont kadłuba, wszystkich systemów i oprzyrządowania, silników, dokonano pełnej modernizacji i odnowiono wnętrze samolotu. Przeprowadzono cały kompleks prób naziemnych i lotnych, w tym z załogą zleceniodawcy – ministerstwa obrony Polski” – powiedział dyrektor zakładów Awiakor Aleksiej Gusiew.

Dodał, że “na tym nasze kontakty się nie kończą i będą związane z zawartym w kontrakcie serwisowaniem maszyny w celu utrzymania jej zdolności lotniczej”. Wyremontowany tupolew odleci z lotniska fabryki z rosyjską załogą na samarskie międzynarodowe lotnisko Kurumocz, skąd być może we wtorek, już z polską załogą, wyruszy do Warszawy.

“Czekamy obecnie na zakończenie wszelkich formalności potrzebnych do poruszania się w międzynarodowej przestrzeni powietrznej. Jeszcze w tym tygodniu, nie dalej niż w ciągu dwóch-trzech dni samolot przyleci do Polski” – powiedział PAP rzecznik Sił Powietrznych ppłk Robert Kupracz.

Tu-154M przyleciał do Samary na planowany remont w styczniu. Pierwotnie zapowiadano, że wróci 22 lipca; termin ten był kilkakrotnie przesuwany. Pod koniec sierpnia korporacja Russkije Maszyny, do której należy samarska fabryka, informowała, że remont Tu-154M dobiegł końca. Podawano wówczas, że rozpoczęły się próby lotne, po których zostanie pomalowanie samolotu.

Kolejny remont maszyny odbędzie się za sześć lat. Od czerwca do grudnia 2009 roku w zakładach w Samarze kapitalny remont przeszedł drugi tupolew, który uległ katastrofie 10 kwietnia. Samolot rozbił się pod Smoleńskiem, w drodze do Katynia na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach. W katastrofie zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński.

Źródło: PAP
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/302368,wyemontowany-tu-154m-przekazany-polsce.html
20 września 2010
Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1

Jeden Komentarz: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • lonestar :

    “Kolejny remont maszyny odbędzie się za sześć lat”

    to zart tak?

    Thumb up 2 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters