Kości spod Smoleńska trafiły do prokuratury

Publikacja w serwisie: 23 September 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Niezidentyfikowani spod Smoleńska » Gdzie jest auto ofiary spod Smoleńska? » W Smoleńsku odnaleziono fragmenty kości » Rzeczy osobiste ofiar katastrofy trafiły do rodzin » Relacja spod Krzyża » PROPAGANDZIŚCI SPOD ZNAKU SIERPA I MŁOTA » Obrońcy nie dali zabrać krzyża spod Pałacu » “Pseudobomber” spod Pałacu z zarzutami – GROZI MU DO 8 LAT WIĘZIENIA » Rosyjskie służby bezpieczeństwa wymknęły się spod kontroli » Pozorowane działania prokuratury » Zachowanie prokuratury jest upokarzające » Wykładnia prokuratury jest z sufitu » Komunikat Wojskowej Prokuratury Okręgowej » Dla prokuratury sprawa kaset nieistotna » WNIOSEK DO PROKURATURY BY PRZESŁUCHAĆ EDMUNDA KLICHA » Antoni Macierewicz komentuje wnioski prokuratury » KOMUNIKAT PROKURATURY ZE SMOLEŃSKIEGO ŚLEDZTWA – wersja tvn24 » Macierewicz złoży zawiadomienie do prokuratury ws. Akcji Krzyż » Jest zielone światło dla likwidacji Prokuratury Wojskowej » Prokurator Marek Pasionek odwołał się decyzji szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej » Wnioski do prokuratury w sprawie zachowania BOR i Straży Miejskiej przed Pałacem Prezydenckim » Nowe dane na temat parametrów lotu Tu-154 z 10 kwietnia dotarły do prokuratury wojskowej » Rafał Rogalski: jedyny błąd polskiej prokuratury był taki, że zawierzyliśmy rosyjskiej dokumentacji » Tajemnica Smoleńska » Smoleńska pastorałka » Smoleńska elegia » Znikające SMS-y ze Smoleńska » Smoleńska odpowiedzialność. » Gdzie są ranni ze Smoleńska? » Tajemnica telefonu ze Smoleńska » Co słychać na filmach ze Smoleńska? » PE: debaty ws. Smoleńska nie będzie » Jak Turowski przygotowywał lot do Smoleńska » Smoleńska droga podejścia » Kto wymazał połączenia ze Smoleńska? » 150 osób przesłuchanych ws. Smoleńska » 400. rocznica zdobycia Smoleńska » WYSTAWA SMOLEŃSKA W WIEDNIU » BOR fałszował dokumentację ws. Smoleńska? » URZĘDNIK MSZ O RANNYCH ZE SMOLEŃSKA » Rosjanie z zarzutami za katastrofę smoleńską? » MSZ przekazało rodzinom tablicę ze Smoleńska » INTERPELACJA WS. SMOLEŃSKA, ODPOWIEDŹ WE WRZEŚNIU » Katastrofa smoleńska 10 dowodów na zamach » Dziś petycja w sprawie Smoleńska » Czy linia nr 602 zasilała smoleńską wieżę? » PROKURATURA ZAKNEBLUJE DZIENNIKARZY WS. SMOLEŃSKA? » Wiadomo z kim kontaktowali się kontrolerzy ze Smoleńska » Prezydentowa chce jechać do Smoleńska » Rozmowy kontrolerów ze Smoleńska ujawnione » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Dwa fragmenty kości znalezione w okolicach lotniska pod Smoleńskiem na początku września, zostały przekazane prokuraturze wojskowej. Na szczątki natrafili uczestnicy X Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego.

Jak poinformował w czwartek franciszkanin ojciec Marek Kiedrowicz, w środę przekazał on Wojskowej Prokuraturze Garnizonowej w Gdyni dwa fragmenty kości znalezione na miejscu katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Zdaniem franciszkanina, był to fragment żuchwy oraz płaskiej kości przypominającej żebro. Ojciec Marek Kiedrowicz wyjaśnił, że szczątki zostały znalezione i przekazane mu 2 września br. przez jednego z uczestników X Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego. “Przygotowywałem mszę polową, a inni uczestnicy rajdu rozeszli się po okolicy, jeden z nich natrafił na kości” – wyjaśnił franciszkanin.

Po powrocie do Polski franciszkanin skontaktował się z jednym z pełnomocników rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, który poradził mu zgłosić się do prokuratury. W środę franciszkanin stawił się w gdyńskiej prokuraturze wojskowej, gdzie przekazał szczątki i opowiedział o okolicznościach ich znalezienia.

Przekazanie fragmentów kości potwierdził w czwartek PAP zastępca szefa Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Gdyni, ppłk Marek Piotrowicz. Prokurator nie chciał mówić o szczegółach sprawy. “Informacji może udzielić tylko warszawska prokuratura, która jest gospodarzem postępowania w sprawie katastrofy smoleńskiej. My tylko wykonaliśmy czynność w ramach pomocy prawnej” – powiedział ppłk Piotrowicz.

Źródło: PAP
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/302825,kosci-spod-smolenska-trafily-do-prokuratury.html
23 września 2010
Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters