“Cała sprawa (z krzyżem – red.) to była przemyślana prowokacja.”

Publikacja w serwisie: 26 September 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » “Możliwa prowokacja” ws. krzyża » Jak to z krzyżem było? [kalendarium] » Wizja szaleńca? Prowokacja? Czy KTOKOLWIEK to jeszcze widział??? » Prawo do rzygania, czyli o radości pod krzyżem » Wieniec od prezydenta Obamy pod Krzyżem Katyńskim » Tusk – W Rosji są zainteresowani tym, by cała prawda nie wyszła na jaw » Cała Polska dziś się wstydzi – Stanisław Michalkiewicz » “Arcyboleśnie prosta sprawa” – część 1 » Dla prokuratury sprawa kaset nieistotna » sejm.gov.pl – odznaczenie pilota prezydenckiego samolotu, kpt. Grzegorza Pietruczuka srebrnym krzyżem za zasługi dla obronności » Entomologia polityczna – pluskwy a sprawa polska » Sprawa próby otrucia Anny Walentynowicz zagrożona » Rosja: Sprawa kontrolerów lotu ze Smoleńska nie istnieje » Prokuratura zajmie się sprawą niszczenia wraku Tu-154M » Powrót czarnych skrzynek do Polski jest “sprawą fundamentalną” » To nie jest sprawa polityczna. Niech 10 kwietnia o 8.39 zawyją syreny w całym mieście. » MAK: Załoga Tu-154 była źle przygotowana » Macierewicz: To była zbrodnia » Dla nas to była oficjalna wizyta » Na miejscu była potworna cisza… » Brzózka była cieniutka i już ją ścięli » Raport Millera to była świadoma manipulacja » Gen. Czaban kontruje: załoga była dobrze przygotowana » Kard. Stanisław Dziwisz: Inicjatywa nie była nasza » Miller: Nie mam pewności, czy była kłótnia Protasiuka z Błasikiem » To była kula z ludzkich ciał. 320 fragmentów 96 ofiar » “cała sztuka polega na tym, aby uczynić to w taki sposób, że powstanie ogólne przeświadczenie o rzeczywistości danego faktu lub danego zdarzenia” » Klich: była koncepcja, żeby pokazać winę pilotów » “La Stampa”: Polska przyznaje, że to była wina polskich pilotów » Świadek katastrofy: w kabinie była jeszcze jedna osoba » Nie ma dotychczas jednoznacznego dowodu, by katastrofa smoleńska była efektem zamachu » Rosyjska symulacja przeczy słowom Kaczyńskiego: katastrofa Tu-154M była możliwa » Philip Crowley – “Przykro jest to mówić, ale w tej chwili jest to sprawa między Rosją a Polską” » Kluczowym elementem była decyzja kontroli lotów lotniska Siewiernyj o sprowadzaniu samolotu na “rozkaz z centrali” [BIAŁA KSIĘGA] » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Wbrew zarzutom politycznych przeciwników, Jarosław Kaczyński zapewnia w wywiadzie dla “Newsweeka”, że nie podważa wyboru Bronisława Komorowskiego. Deklaruje jednocześnie, że nie poda ręki ani prezydentowi, ani premierowi.

Prezes PiS argumentuje uznanie wyboru Bronisława Komorowskiego na prezydenta szacunkiem wobec reguł demokracji. W rozmowie z Andrzejem Stankiewiczem i Piotrem Śmiłowiczem stwierdza, że nie “ma żadnych podstaw by sądzić, że wybory zostały sfałszowane”.

Jarosław Kaczyński obarcza liderów Platformy Obywatelskiej odpowiedzialnością za katastrofę smoleńską i skandal z krzyżem w tle. Usunięcie krzyża spod Pałacu, które jest jego zdaniem przejawem wprowadzania zapateryzmu w Polsce, a także katastrofę Tu-154M, uważa za wystarczające powody do symbolicznego bojkotu prezydenta i premiera.


“Cała sprawa (z krzyżem – red.) to była przemyślana prowokacja. Jeśli Komorowski wywiadem prasowym celowo sprowokował tę awanturę, to PiS się w nią ochoczo zaangażowało, choćby listem Zbigniewa Ziobry w obronie krzyża” – mówi prezes Prawa i Sprawiedliwości.

“Mam niewielkie zaufanie do intelektu pana Komorowskiego, więc nie bardzo wiem, co chciał w ten sposób zrobić” - dodaje.

Jarosław Kaczyński, pytany przez “Newsweeka” o przyszłoroczne wybory parlamentarne, mówi, że wierzy w zwycięstwo i planuje zostać premierem. W najbliższych latach nie zamierza odsuwać się od władzy w PiS, ale wskazuje Zbigniewa Ziobrę jako ewentualnego kandydata na szefa partii.

Cały wywiad z Jarosławem Kaczyńskim w poniedziałkowym “Newsweeku”.

źródło informacji: INTERIA.PL

26 września 2010

http://fakty.interia.pl/polska/news/mam-niewielkie-zaufanie-do-intelektu-prezydenta,1536583,6912

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2
tagi: , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters