Oddanie śledztwa to upokorzenie

Publikacja w serwisie: 27 September 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Największym błędem polskiego rządu było oddanie śledztwa MAK » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Koniec śledztwa ws. BOR » Niewygodne śledztwa » Odsunięty od smoleńskiego śledztwa » Domagamy się rzetelnego śledztwa » Remont w trakcie śledztwa » Rozmontowywanie każdego z elementów śledztwa » Ujawniamy zeznania ze śledztwa smoleńskiego » Szef MON zapoznał się z przebiegiem śledztwa » Zawalczą o gwarancje skutecznego śledztwa » List do Rosjan z zastrzeżeniami co do śledztwa » Wdowa po J. Kurtyce: to mistyfikacja śledztwa » Kalendarium polskiego śledztwa smoleńskiego » PROKURATOR GENERALNY RELACJONUJE TOK ŚLEDZTWA » To Polacy powinni być gospodarzami śledztwa » Rosyjskie materiały ze śledztwa są sfałszowane » KOMISJA EUROPEJSKA ZAJMIE SIĘ BADANIEM ŚLEDZTWA? » “Kilka hipotez”? – efekt śledztwa ws. katastrofy Tu-154 » Kongresmen chce międzynarodowego śledztwa ws. Smoleńska » Poważne braki w dokumentach ze śledztwa smoleńskiego » RODZINY OFIAR POZNAJĄ AKTA SMOLEŃSKIEGO ŚLEDZTWA? » Pasionek złoży odwołanie ws. odsunięcia go od śledztwa smoleńskiego » Żaden z prokuratorów cywilnych nie nadzoruje już śledztwa smoleńskiego » KOMUNIKAT PROKURATURY ZE SMOLEŃSKIEGO ŚLEDZTWA – wersja tvn24 » Rosjanie wstrzymują się z przekazaniem kolejnych akt smoleńskiego śledztwa » Edmund Klich narzeka na współpracę z Rosjanami ws. śledztwa » Jesteśmy zdziwieni i poważnie zaniepokojeni przebiegiem śledztwa… » Wniosek Stefana Hambury do Komisji Europejskiej w sprawie śledztwa » Wniosek o przywrócenie możliwości wykonywania fotokopii z akt śledztwa smoleńskiego » Ofensywa w sprawie śledztwa dotyczącego katastrofy polskiego Tu-154M » Seremet odrzucił zażalenie Pasionka ws. odsunięcia go od smoleńskiego śledztwa » Antoni Macierewicz na temat śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej – 24.09.2010 » KARA ZA PRZECIEK? Rodziny ofiar katastrofy nie będą już mogły kopiować akt śledztwa » Podsumowanie uzasadnienia decyzji o umorzeniu cywilnego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej » Komisja Europejska umyła ręce w sprawie śledztwa smoleńskiego – nie chce zadzierać z Moskwą » Siergiej Ławrow chwali służby swojego kraju za skandaliczne niedopatrzenia w prowadzeniu śledztwa » Prokurator Andrzej Seremet na konferencji prasowej: Przybyło nowych słów ważnych dla śledztwa » Mecenas Rafał Rogalski zarzuca stronie rosyjskiej utrudnianie śledztwa przez zacieranie śladów przestępstwa. » Wrak jest niezabezpieczony, ale mówiąc brutalnie, nie sądzę, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie dla śledztwa – Paweł Graś, rzecznik rządu » PIŁOWANIE TUPOLEWA, PIŁOWANIE ŚLEDZTWA » Komisja ds. katastrofy działa bezprawnie? » Śledczym zginął rejestrator » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Historyk, Andrzej Nowak uważa za rzecz upodlającą Polskę oddanie rosyjskiej prokuraturze śledztwa dotyczącego katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Gość Programu Trzeciego Polskiego Radia, redaktor naczelny pisma “Arcana”, powiedział, że on, jako polski obywatel, doświadcza z tego powodu największego upokorzenia.

Zdaniem profesora Nowaka, metody działania rosyjskiej prokuratury budzą strach i przerażenie we wszystkich cywilizowanych krajach.

– Ta prokuratura jest odpowiedzialna za najbardziej brutalne łamanie prawa, za najbardziej skandaliczne, naruszające standardy prawne, śledztwa, m.in. ws. morderstwa Anna Politkowskiej czy Aleksandra Litwinienki. W tych sprawach prokuratura rosyjska wykazała się takimi standardami, jakie budzą szok i przerażanie we wszystkich cywilizowanych karach świata. Tymczasem my oddajemy śledztwo w sprawie najważniejszej katastrofy, jaka dotknęła polskie elity w ręce wyłącznie tej prokuratury i udajemy, że wszystko jest w porządku – powiedział Andrzej Nowak.

Dodał, że Prokuratura Wojskowa i komisja badająca przyczyny katastrofy smoleńskiej kierowana przez szefa MSWiA Jerzego Millera z największym trudem uzyskują od Rosjan materiały. Mimo to, Andrzej Nowak liczy na to, że kiedyś smoleńska tragedia zostanie wyjaśniona.

rk

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/262750,Oddanie-sledztwa-to-upokorzenie

27 września 2010

Oceń artykuł:
(4.64)
głosów: 11
tagi: , , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • greg65 :

  Tusk i jego “hunta” POlszewicka za wszelka cene chciala POzbyc sie Lecha Kaczynskjiego (rowniez jego brata). Dlatego zaplanowali razem z Putinem ten zamach. Dowodem na to jest 6 miesiecy oglupiania POlakow w sprawie tego zamachu (nie mowiac juz o oddaniu sledztwa w rece kacapow).
  Fakty sa tutaj widoczne–rozbicie uroczystosci katynskich na 2, wczesniejsze spowodowanie wyjazdu tak wielu poslow i waznych dostojnikow panstwa w jednym ruskim za……lym tupolewie. Kto wystawil jak na tacy tych 96 nieszczesnikow?? Komorowski , Sikorski , Arabski i ich za…ny szef TUSK!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mati1990 :

  I to jeszcze jakie!!,wstydzę się być Polakiem.Zle się dzieje w naszym kraju :( ((

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  “” Do “” mati1990″” – nie wstydz sie byc Polakiem – bo to nasz rzad powinien sie wstydzic i wszyscy Ci ktorzy glosowali na rzad Tuska i Komorowskiego – a bylo ich ponad 8 mln. – natomiast przeszlo 7 mln. glosowalo za Jaroslawem Kaczynskim – to tez ogromna ilosc Polakow.Przerazaje jest to ze jestesmy bezsilni i zniewoleni ze taki Rzad mamy ze nas lekcewazy – i ten rzad POLSKI powinien sie wstydzic a nie Ty.Pozdrawiam mile .

  Thumb up 1 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters