Czy Rząd Tuska brał udział w zamachu pod Smoleńskiem?

Publikacja w serwisie: 28 September 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » RZĄD TUSKA KŁAMIE W SPRAWIE SMOLEŃSKA » Rząd Tuska ukrywa zdjęcia satelitarne? » Jarosław Kaczyński: Rząd Tuska zachowuje się jak wystraszony piesek » Przez rok i dwa miesiące rząd Tuska ukrywał zapis skrzynki ATM » Nie można poważnie rozpatrzyć hipotezy zamachu, z góry zakładając bezsensowność zamachu » Kongresman z Chicago weźmie udział w pogrzebie » W pielgrzymce do Smoleńska weźmie udział 175 osób » Hipoteza zamachu wraca » Potwierdzenie hipotezy o zamachu elektronicznym » Prokuratura wojskowa: Nie wykluczyliśmy zamachu » Za wszelką cenę zakończyć wątek zamachu » “HIPOTEZA ZAMACHU JESZCZE BARDZIEJ AKTUALNA” » Smoleńsk – hipoteza zamachu – argumenty w pigułce V2 » Najważniejszym celem zamachu mógł być prezes NBP… » Rząd fałszował śledztwo » Zyski zamachowców oraz geneza i przebieg zamachu. » RZĄD KŁAMAŁ PRZEZ 9 MIESIĘCY » RZĄD NIE CHCIAŁ POMOCY NATO » Beata Gosiewska: rząd do dymisji » Rząd żyruje rosyjską ściemę? » Rząd się nie odwoła od raportu MAK – NIE MA PODSTAW PRAWNYCH » Marta Kaczyńska: rząd zaciera ślady » Córka Wassermanna krytykuje “nieudolny” rząd » TO RZĄD MUSI POPROSIĆ O POMOC AMERYKANÓW » Nie ma dotychczas jednoznacznego dowodu, by katastrofa smoleńska była efektem zamachu » Rząd chce ponownie przeszukać miejsce katastrofy » Rząd dezinformował Polaków – druga część białej księgi » Czy Bóg był pod Smoleńskiem? » Jacek Kurski: Rosja winna katastrofy, rząd zatajania prawdy » Co stało się pod Smoleńskiem? » Premier przyznał, że rząd nie opracował agendy działań po katastrofie smoleńskiej, bo był weekend » Polski rząd nie podjął żadnych działań, by poruszyć sprawę raporu MAK na arenie międzynarodowej » Jarosław Kaczyński o katastrofie pod Smoleńskiem » Trzy zamachy przed Smoleńskiem » PETYCJA DO KONGRESU USA WS. KATASTROFY POD SMOLEŃSKIEM » Katastrofa pod Smoleńskiem. To nie było lądowanie. Cz.6. » Tragedia pod Smoleńskiem. Prezydent nie żyje » STRACH TUSKA » Jest świadek awantury przed Smoleńskiem » Polska żegna ofiary katastrofy pod Smoleńskiem » Katastrofa pod Smoleńskiem. Wina Rosjan czy Polaków? » To nie Białoruś, to Polska Tuska » Haniebne sugestie Tuska » 4 KŁAMSTWA SMOLEŃSKIE TUSKA » Skandaliczne słowa Tuska » Empatia Premiera Tuska » Niebo nad Smolenskiem dzien po katastrofie prezydenckiego samolotu » Moskwa: zakończyło się pożegnanie 21 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem » Posłowie, którzy zginęli w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem » Petycja do Kongresu USA w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem [treść] » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK


Szef rządu Rzeczypospolitej Polskiej

( Donald Franciszek Tusk – polski polityk, z wykształcenia historyk, prezes Rady Ministrów od 16 listopada 2007, przewodniczący Platformy Obywatelskiej)

ocenił, że śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej jest

“najbardziej otwartym i z największym dostępem opinii publicznej do informacji”.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

( Bronisław Maria Komorowski – polski polityk, z wykształcenia historyk. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej od 6 sierpnia 2010 )

“Nie dostrzegłem przejawu braku szacunku ze strony rosyjskiej, jeśli chodzi o dochowanie staranności [przy zabezpieczaniu miejsca katastrofy - red.]

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 5

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters