Czy Rząd Tuska brał udział w zamachu pod Smoleńskiem?

Publikacja w serwisie: 28 September 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Rząd Tuska ukrywa zdjęcia satelitarne? » RZĄD TUSKA KŁAMIE W SPRAWIE SMOLEŃSKA » Przez rok i dwa miesiące rząd Tuska ukrywał zapis skrzynki ATM » Jarosław Kaczyński: Rząd Tuska zachowuje się jak wystraszony piesek » Nie można poważnie rozpatrzyć hipotezy zamachu, z góry zakładając bezsensowność zamachu » W pielgrzymce do Smoleńska weźmie udział 175 osób » Kongresman z Chicago weźmie udział w pogrzebie » Hipoteza zamachu wraca » Potwierdzenie hipotezy o zamachu elektronicznym » Prokuratura wojskowa: Nie wykluczyliśmy zamachu » Najważniejszym celem zamachu mógł być prezes NBP… » “HIPOTEZA ZAMACHU JESZCZE BARDZIEJ AKTUALNA” » Smoleńsk – hipoteza zamachu – argumenty w pigułce V2 » Za wszelką cenę zakończyć wątek zamachu » Rząd fałszował śledztwo » Zyski zamachowców oraz geneza i przebieg zamachu. » RZĄD NIE CHCIAŁ POMOCY NATO » RZĄD KŁAMAŁ PRZEZ 9 MIESIĘCY » Beata Gosiewska: rząd do dymisji » Rząd żyruje rosyjską ściemę? » Rząd się nie odwoła od raportu MAK – NIE MA PODSTAW PRAWNYCH » Córka Wassermanna krytykuje “nieudolny” rząd » TO RZĄD MUSI POPROSIĆ O POMOC AMERYKANÓW » Marta Kaczyńska: rząd zaciera ślady » Nie ma dotychczas jednoznacznego dowodu, by katastrofa smoleńska była efektem zamachu » Rząd chce ponownie przeszukać miejsce katastrofy » Rząd dezinformował Polaków – druga część białej księgi » Czy Bóg był pod Smoleńskiem? » Jacek Kurski: Rosja winna katastrofy, rząd zatajania prawdy » Co stało się pod Smoleńskiem? » Premier przyznał, że rząd nie opracował agendy działań po katastrofie smoleńskiej, bo był weekend » Polski rząd nie podjął żadnych działań, by poruszyć sprawę raporu MAK na arenie międzynarodowej » Jarosław Kaczyński o katastrofie pod Smoleńskiem » PETYCJA DO KONGRESU USA WS. KATASTROFY POD SMOLEŃSKIEM » Katastrofa pod Smoleńskiem. To nie było lądowanie. Cz.6. » Trzy zamachy przed Smoleńskiem » Tragedia pod Smoleńskiem. Prezydent nie żyje » STRACH TUSKA » Jest świadek awantury przed Smoleńskiem » Katastrofa pod Smoleńskiem. Wina Rosjan czy Polaków? » Polska żegna ofiary katastrofy pod Smoleńskiem » To nie Białoruś, to Polska Tuska » Haniebne sugestie Tuska » 4 KŁAMSTWA SMOLEŃSKIE TUSKA » Empatia Premiera Tuska » Skandaliczne słowa Tuska » Posłowie, którzy zginęli w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem » Moskwa: zakończyło się pożegnanie 21 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem » Zakończyły się czynności śledcze na miejscu katastrofy pod Smoleńskiem » Petycja do Kongresu USA w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem [treść] » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK


Szef rządu Rzeczypospolitej Polskiej

( Donald Franciszek Tusk – polski polityk, z wykształcenia historyk, prezes Rady Ministrów od 16 listopada 2007, przewodniczący Platformy Obywatelskiej)

ocenił, że śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej jest

“najbardziej otwartym i z największym dostępem opinii publicznej do informacji”.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

( Bronisław Maria Komorowski – polski polityk, z wykształcenia historyk. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej od 6 sierpnia 2010 )

“Nie dostrzegłem przejawu braku szacunku ze strony rosyjskiej, jeśli chodzi o dochowanie staranności [przy zabezpieczaniu miejsca katastrofy - red.]

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 5

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters