100 tysięcy złotych za płot i brezent chroniący resztki wraku Tupolewa

Publikacja w serwisie: 30 September 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA? » Wrak tupolewa przykryty brezentem » Po pół roku pod gołym niebem rozpoczęto osłanianie wraku Tu-154M » GENERAŁ NKWD UHONOROWANY W MOSKWIE – Mordował Polaków, zabił 50 tysięcy osób – dostał pomnik » Czy USA mają rozmowy z telefonu tupolewa? » Pomnik, ale bez wraku » Będą rozmowy o sprowadzeniu wraku » Dezinformacje na temat odzyskania wraku Tu-154M » Prokuratura zajmie się sprawą niszczenia wraku Tu-154M » Kwiatkowski chce “mapy drogowej” ws. przekazania wraku Tu-154 » [WRZUTKA] Rosjanin zginął podczas podnoszenia wraku Tu-154 » Zespół Macierewicza przygotuje komputerową rekonstrukcję wraku Tu-154 » Widziałem ludzi we wraku, których nikt nie wydobywał » Seremet: Spotkanie w Komitecie “owocne”. Nie potrafię podać daty sprowadzenia wraku samolotu. » Kto uziemi tupolewa » Piloci tupolewa wiedzieli o mgle » Rosjanie chcą przetopić tupolewa! » Co zawierają “czarne skrzynki” tupolewa? » Hangar czeka na wrak tupolewa » Szczątki tupolewa wrócą do Polski » Warszawa nie wiedziała o katastrofie tupolewa » Co Krasnokutski przekazał na pokład tupolewa? » Dlaczego szumi w czarnych skrzynkach tupolewa? » Dymiący nagan a papiery pokładowe Tupolewa » Wniosek o zbadanie przetargu na remont tupolewa » Los drugiego tupolewa pozostaje bliżej nieokreślony » Rosjanie robili wszystko, by “posadzić” tupolewa » Nowe fotele nie zrobią z tupolewa boeinga » Mikrofony z kokpitu Tupolewa mogły nagrać rozmowy VIP-ów » Nie ma śladu montażu na zapisach z czarnych skrzynek tupolewa » Rosja ogrodzi miejsce katastrofy polskiego tupolewa » Zdaniem Edmunda Klicha Piloci tupolewa byli bez szans » Nie mechaniczne uderzenie, a wybuchy były przyczyną zniszczenia tupolewa » Wrak tupolewa odgrodzony płotem i blachą – zobacz zdjęcia » Piloci prezydenckiego Tupolewa mogli zostać wprowadzeni w błąd ? » Odczytano prawie wszystkie słowa z czarnych skrzynek tupolewa » Prokuratura wojskowa dostała zapisy ostatniego rejestratora tupolewa » Czy śledczy wiedzą, co wyciekło z tupolewa? [wywiad z Siergiejem Amielinem] » Nikt nie wie CZY i KIEDY “Prawie 200 osób pojedzie do Smoleńska po wrak tupolewa” » To Rosjanie zbadają czarne skrzynki tupolewa, przy udziale Polaków » Rosyjscy kontrolerzy ani razu nie poinformowali załogi polskiego tupolewa, że schodzi ze ścieżki i kursu » Prokuratura nie potwierdza rosyjskich informacji o braku śladów ingerencji w zapis rejestratorów tupolewa » Najnowsza symulacja katastrofy prezydenckiego tupolewa. Maszyna ścinała skrzydłami drzewka na wysokości zaledwie 2,5 metra (wideo) » To urzędniczka Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wskazała załodze tupolewa nieczynne lotnisko w Witebsku, jako zapasowe » PIŁOWANIE TUPOLEWA, PIŁOWANIE ŚLEDZTWA » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

W sobotę albo w poniedziałek rozpoczną się prace nad zadaszaniem wraku Tupolewa 154M na lotnisku w Smoleńsku. W ciągu tygodnia wrak zostanie otoczony płotem i pokryty brezentowym zadaszeniem – dowiedział się moskiewski korespondent RMF FM. Zabezpieczenie ma być gotowe przed pielgrzymką rodzin ofiar i Anny Komorowskiej 10 października.

Za prace zabezpieczające zapłacą Rosjanie. Będą kosztować milion rubli, czyli 100 tysięcy złotych. O tym, że ruszą jak najszybciej zapewnił Andriej Jewsiejenkow rzecznik smoleńskiego gubernatora.

W połowie września minister sprawiedliwosci Krzysztof Kwiatkowski powiedział że “wrak prezydenckiego Tupolewa stanowi nie tylko materiał dowodowy, ale wiąże się też ze szczególnymi emocjami członków rodzin ofiar katastrofy, dlatego powinien trafić do Polski jak najszybciej”.

Galeria zdjęć

Przemysław Marzec

RMF FM

30 września 2010

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-zadaszanie-wraku-tupolewa-bedzie-kosztowac-milion-rubli,nId,300018

Oceń artykuł:

tagi: , , , , , , , , ,

Jeden Komentarz: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • andrew001 :

    Lepiej pozno niz wcale. Ale tak naprawde to gwarancji na to nie ma ze to sie wydarzy. Uwierze jak zobacze.

    Thumb up 1 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.



Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winni



Biedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaci



Głupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzy



Młodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzy



Dlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal



- Erich Fried -
free counters