Rosjanie czekali na takie słowa Klicha – “Polska bierze na siebie większą część winy za śmierć Kaczyńskiego”

Publikacja w serwisie: 30 September 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Siebie samych nienawidzicie! » Moskwa nie chce już Klicha » SEREMET: Katastrofa zbliżyła nas do siebie i skazała na bliską współpracę » Jak długo będziemy czekali na prawdę o Smoleńsku? Bogusław Wołoszański » Śmierć obrońcy krzyża » Skandaliczne słowa Tuska » Odczytano nowe słowa z „czarnych skrzynek” » Katastrofa Tu-154. Odczytano nowe słowa z kokpitu » Tajemnicza śmierć dyrektora kancelarii premiera » Wieża zadała Arkowi kurs na śmierć » Debata “O ograniczaniu wolności słowa w Polsce” » Odczytano prawie wszystkie słowa z czarnych skrzynek tupolewa » Prawdopodobnie 20 osób poniosło śmierć w wypadku z udziałem rosyjskiego ministra » Kolejne “rewelacje” Klicha » Stenogram z przesłuchania Edmunda Klicha » Bankructwo teorii Edmunda Klicha » MAK: List od pana Klicha? Nic nie wiemy » Życiorys Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego » WNIOSEK DO PROKURATURY BY PRZESŁUCHAĆ EDMUNDA KLICHA » Prokuratura uznała, że wystarczy to, co robią Rosjanie » BOR niedopełnił obowiązków – dla Millera jest bez winy » Gratis za teorię winy polskich pilotów » „Katastrofa Smoleńska” – kłamstwa i zwalanie winy… » Rosjanie zmuszają rodziny Ofiar do składania zeznań? » Rosjanie nawet błędy popełniają w dobrej intencji » Żadnych nazwisk w raporcie – “To analiza faktów, a nie rozpatrywanie winy” » Nazwiska oficerów BOR, którzy 10 kwietnia czekali na płycie Siewiernego » “Jeśli ktokolwiek sobie wyobraża, że Polacy o tym zapomną, że da się przez odkładanie w czasie zamazać sprawę, to myślę, że zarówno ja, jak i wszyscy, którzy byli tam, w Katyniu, i czekali na Pana Prezydenta, a potem dowiadywali się o tej tragedii, nigdy do tego nie dopuścimy.” Antoni Macierewicz » Stenogram nagrania ze spotkania Edmunda Klicha z ministrem Bogdanem Klichem, 22 kwietnia 2010 r. » KRÓTKI TEKST O zabijaniu. (częśc 1) » “Arcyboleśnie prosta sprawa” – część 1 » KRÓTKI TEKST O zabijaniu. (częśc 2) » Część pielgrzymów wróciła do Warszawy » PYTANIA DO KANDYDATA KOMOROWSKIEGO – CZĘŚĆ 2. » Katastrofa. Smoleńsk. Teorie spiskowe, część II » Prokuratura przesłucha Kaczyńskiego » Druga część “białej księgi” ws. katastrofy smoleńskiej » Część rodzin smoleńskich pisze do prezydenta ws. uroczystości » Przesłuchają E. Klicha? » Sylwetka prezydenta Lecha Kaczyńskiego » Rząd dezinformował Polaków – druga część białej księgi » Ze wskazaniem na Klicha i Arabskiego » 121 ofiar MON Bogdana Klicha » Sikorski sabotował wizytę Lecha Kaczyńskiego » Lecha Kaczyńskiego identyfikowano w obskurnej budzie » Ostatnie przemówienie Prezydenta Kaczyńskiego w Katyniu » Wyszły od Tuska, nie były u prezydenta – premier obrażał część osób » Wniosek o dymisję Bogdana Klicha » Zapytają Klicha o naciski na pilota » Poważniejszy problem to przesłuchanie Klicha » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Wywiad płk. Edmunda Klicha dla “Gazety Wyborczej”, który ukazał się we wtorek, doczekał się w Rosji natychmiastowego odzewu. Portal internetowy partii Władimira Putina Jedna Rosja streszcza wypowiedź polskiego akredytowanego przy MAK słowami:

“Polska bierze na siebie większą część winy za śmierć Kaczyńskiego”.


Redaktorzy rosyjskiego prorządowego portalu tak się śpieszyli z podaniem tej informacji, że popełnili mnóstwo błędów, pisząc “Chech” zamiast “Lech” (o zmarłym prezydencie) albo “Klicz” zamiast “Klich”.


Portal Er.ru wylicza starannie wszystkie błędy i niedociągnięcia, jakie zdaniem Edmunda Klicha zostały popełnione przez Polaków:

Prorządowy serwis internetowy pomija oczywiście milczeniem negatywną ocenę prac Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) i skargi na brak odpowiedniej współpracy ze stroną polską, które również pojawiają się w wywiadzie.

Zamiast tego wymienia cały szereg podjętych przez MAK czynności, jak:

  • analizy techniczne, meteorologiczne, psychologiczne i inne,
  • a także badania wraku, nagrań i dokumentów,
  • wreszcie prowadzone eksperymenty i symulacje tragicznego lotu z 10 kwietnia.

“Klich, jego doradcy i duża grupa cywilnych i wojskowych polskich ekspertów brali udział we wszystkich aspektach dochodzenia” - napisano w portalu Jednej Rosji.

Przywołano też udział ekspertów zagranicznych, m.in. ze Stanów Zjednoczonych.

Edmund Klich w rozmowie z PAP potwierdza, że rzeczywiście, według niego, “większość problemów była po stronie polskiej”, i zasadniczo bagatelizuje rosyjskie echo swoich wypowiedzi. – Nie wiem, o co chodzi. Każdy ma prawo komentować – powiedział. Zupełnie inaczej widzi to poseł Jan Ołdakowski.

- Edmund Klich mówił już wiele różnych rzeczy, często niejednorodnych. Mam nadzieję, że będzie rozsądniej dobierał słowa przy wszystkich swoich wypowiedziach – powiedział “Naszemu Dziennikowi”.
Rosyjski portal z dystansem donosi o wczorajszym posiedzeniu polskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego, na którym omawiano kwestię bezpieczeństwa najważniejszych osób w państwie w świetle katastrofy smoleńskiej. Serwis cytuje pilota-oblatywacza Magomeda Tołbojewa. – Nie można mówić o jeszcze większym bezpieczeństwie najwyższych urzędników. Dotyczy to nie tylko Polski czy Rosji, ale również Kamerunu i Etiopii – ironicznie komentuje cieszący się mianem bohatera Rosji lotnik.

Według Tołbojewa, ogromne pieniądze wydawane na bezpieczeństwo polskiego prezydenta mogą znaleźć “o wiele bardziej godne przeznaczenie”.

Wypowiedź na stronie internetowej związanej z partią rządzącą w Rosji jest typowa dla postawy moskiewskiej administracji, dla której wyjaśnienie przyczyn katastrofy może być tylko jedno. – Rosja w przeciwieństwie do Rosjan niewiele zmieniła się po 10 kwietnia. Biorąc pod uwagę to, co już wiemy o 10 kwietnia, nie może dziwić, że zależy im, żeby całą winą obciążyć Polaków – zauważa Ołdakowski. – Rolą polskiej administracji jest niebranie udziału w tym spychaniu odpowiedzialności. Nie można poprawiać relacji polsko-rosyjskich kosztem prawdy – dodaje bliski współpracownik prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Piotr Falkowski

30 września 2010

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100930&typ=sw&id=sw11.txt

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters