W pielgrzymce do Smoleńska weźmie udział 175 osób

Publikacja w serwisie: 30 September 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Kongresman z Chicago weźmie udział w pogrzebie » Krzyż po pielgrzymce wróci pod Pałac? » 150 osób przesłuchanych ws. Smoleńska » Nikt nie wie CZY i KIEDY “Prawie 200 osób pojedzie do Smoleńska po wrak tupolewa” » Czy Rząd Tuska brał udział w zamachu pod Smoleńskiem? » Lista pokrzywdzonych w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej liczy ok. 160 osób i instytucji – Rodziny ofiar proszą o spotkanie z komisją Millera » Do katastrofy nie mogło dojść bez udziału osób trzecich. » Lista osób, które były na pokładzie rządowego Tu-154 » Katastrofa United Airlines lot 232 w Sioux City (112) – Ocalało 184 osób. » Prawdopodobnie 20 osób poniosło śmierć w wypadku z udziałem rosyjskiego ministra » Wyszły od Tuska, nie były u prezydenta – premier obrażał część osób » w ręce prywatnych osób trafiło wiele kawałków prezydenckiej maszyny » GENERAŁ NKWD UHONOROWANY W MOSKWIE – Mordował Polaków, zabił 50 tysięcy osób – dostał pomnik » Może dowiemy się wreszcie, kto odpowiada za umieszczenie tych wszystkich osób w jednym samolocie?! Czy zaczniemy pytać w końcu rząd, jak do tego doszło? » Gazeta Wyborcza: Prokuratura nie znalazła osób, które można obarczyć odpowiedzialnością za przygotowanie wizyt premiera i prezydenta w Smoleńsku w kwietniu 2010 roku » KONFERENCJA ZESPOŁU DS. SMOLEŃSKA (1 posiedzenie) » Telefony ze Smoleńska jednak dzwoniły PO KATASTROFIE » KONFERENCJA PRASOWA RODZIN OFIAR SMOLEŃSKA » Izabella Sariusz-Skąpska w TVP Info: Porównywanie Smoleńska do Katynia to nadużycie » Tylko ból rodzin nie był na pokaz – świat usłyszy tylko to, co powinien. » Rodziny ofiar w miejscu katastrofy » „Rozbił się samolot, rozbiły się nasze serca” » Smoleńska odpowiedzialność. » Smoleńska elegia » Smoleńska pastorałka » Znikające SMS-y ze Smoleńska » Tajemnica Smoleńska » PE: debaty ws. Smoleńska nie będzie » WYSTAWA SMOLEŃSKA W WIEDNIU » Kto wymazał połączenia ze Smoleńska? » Smoleńska droga podejścia » Jak Turowski przygotowywał lot do Smoleńska » Niezidentyfikowani spod Smoleńska » Co słychać na filmach ze Smoleńska? » URZĘDNIK MSZ O RANNYCH ZE SMOLEŃSKA » BOR fałszował dokumentację ws. Smoleńska? » Gdzie są ranni ze Smoleńska? » Tajemnica telefonu ze Smoleńska » 400. rocznica zdobycia Smoleńska » Prezydentowa chce jechać do Smoleńska » Wiadomo z kim kontaktowali się kontrolerzy ze Smoleńska » Dziś petycja w sprawie Smoleńska » Grupa Macierewicza żąda akt dot. Smoleńska » KONFERENCJA ZESPOŁU DS. SMOLEŃSKA (2 posiedzenie) » Smoleńska katastrofa to papierek lakmusowy!!! » Kolejny tajemniczy zgon ws. Smoleńska » Sensacyjne zeznania kontrolera ze Smoleńska » Jest ekspertyza filmu ze Smoleńska » Tragedia smoleńska pół roku później » PROKURATURA ZAKNEBLUJE DZIENNIKARZY WS. SMOLEŃSKA? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

175 członków rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej potwierdziło udział w pielgrzymce do Smoleńska. Ma się ona odbyć 10 października, pół roku po tragedii. Uczestnicy dotrą na miejsce dwoma samolotami i pociągiem.

Decyzja o tym, czy rodziny ofiar zabiorą ze sobą krzyż, który stał przed Pałacem Prezydenckim, zapadnie dopiero w przeddzień pielgrzymki.

Wtedy, podczas spotkania uczestników wyjazdu, ma być przeprowadzone głosowanie w tej sprawie. Jeśli większość się zgodzi – krzyż poleci z nimi.

Krzyż zostanie umieszczony na płycie lotniska w Smoleńsku. Wartę honorową przy krzyżu będą pełnili harcerze, a później krzyż zostanie przeniesiony do Warszawy – poinformował Paweł Deresz, mąż posłanki SLD Jolanty Szymanek-Deresz, która zginęła w katastrofie.

Jak dodał, do Smoleńska ma polecieć Pierwsza Dama Anna Komorowska. Na miejscu planowane jest jej spotkanie z małżonką rosyjskiego prezydenta.

Zgodnie z sugestiami ministerstwa obrony, dwa wyczarterowane samoloty – embraer i boeing – ze względów bezpieczeństwa nie będą lądowały na smoleńskim lotnisku, a w Witebsku na Białorusi.

Krzysztof Zasada

RMF FM

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-w-pielgrzymce-do-smolenska-wezmie-udzial-175-osob,nId,299926

29 września 2010

Oceń artykuł:

tagi: , , , , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters