Po pół roku pod gołym niebem rozpoczęto osłanianie wraku Tu-154M

Publikacja w serwisie: 04 October 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Dezinformacje na temat odzyskania wraku Tu-154M » Prokuratura zajmie się sprawą niszczenia wraku Tu-154M » 100 tysięcy złotych za płot i brezent chroniący resztki wraku Tupolewa » Kampanię nienawiści rozpoczęła PO już w 2007 roku – Synteza wypowiedzi polityków » Informacja Ministra Spraw Zagranicznych o założeniach polskiej polityki zagranicznej w 2010 roku » ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA? » TVN 24 – Hieną roku 2010 » Dyskusja trwa od 1993 roku… » Tragedia smoleńska pół roku później » Samoloty Embrayer były już gotowe w połowie 2009 roku » Pomnik, ale bez wraku » Gazeta Wyborcza: Prokuratura nie znalazła osób, które można obarczyć odpowiedzialnością za przygotowanie wizyt premiera i prezydenta w Smoleńsku w kwietniu 2010 roku » Będą rozmowy o sprowadzeniu wraku » Widziałem ludzi we wraku, których nikt nie wydobywał » Zespół Macierewicza przygotuje komputerową rekonstrukcję wraku Tu-154 » [WRZUTKA] Rosjanin zginął podczas podnoszenia wraku Tu-154 » Kwiatkowski chce “mapy drogowej” ws. przekazania wraku Tu-154 » Seremet: Spotkanie w Komitecie “owocne”. Nie potrafię podać daty sprowadzenia wraku samolotu. » Ekshumacje ofiar Tu-154M » Trzy hipotezy katastrofy Tu-154M » Nowe fragmenty nagrań z Tu-154M » Przyczyny katastrofy Tu-154M nie w najbliższym czasie » Prezydencki Tu-154M nr 101 » LISTA PASAŻERÓW TU-154M » Tu-154M Landing Procedure » Tu 154M został rozerwany » Zginęli w katastrofie Tu-154M » Załoga samolotu Tu-154M » Odbył się eksperyment na samolocie Tu-154M 102 » samoloty.pl – O katastrofie Tu-154M inaczej » Macierewicz: Tu-154M nie uderzył w drzewo » Prokuratura: Tu-154M był prawidłowo wyważony » Co jeszcze szwankowało w rządowym Tu-154M? » Rejestrator Tu-154M z polskiej firmy » Katastrofa Tu-154M – raport wstępny » ATM QAR z Tu-154M – czyli kolejna ściema » MAK udostępnił raporty z remontu Tu-154M » Tu-154M – moment uderzenia w brzozę » Wyremontowany Tu-154M przekazany Polsce » Porównanie 2 filmów z katastrofy TU-154M » Co Tu-154M może zrobić bez końcówki skrzydła? » Film z remontu prezydenckiego Tu-154M w Samarze » Lustracja pilotów TU-154M. IPN ujawnia szczegóły » Kpt. Aleksandr Muramszczikow – katastrofa TU-154M dezinformacje! » Wrak TU-154M w Smoleńsku [amatorski film] » ABW bada film z miejsca katastrofy Tu-154M » Fragment Tu-154M w sukience Matki Bożej » Tu-154M gotowy do przekazania komisji Millera » Tu-154M to przerobiony bombowiec, nie mógł się rozsypać » Macierewicz: kontrolerzy winni katastrofy Tu-154M » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Prace związane z przykryciem prezydenckiego Tu-154, który uległ katastrofie 10 kwietnia rozpoczęły się na lotnisku w Smoleńsku. Wrak samolotu od prawie pół roku leży pod gołym niebem w kompleksie lotniska Siewiernyj.

Wrak w ciągu kilku najbliższych dni zostanie przykryty specjalnym materiałem – poinformował rzecznik gubernatora obwodu smoleńskiego Andriej Jewsiejenkow. Wokół szczątków samolotu zostanie ustawione metalowe ogrodzenie.

Prośba o przykrycie wraku wpłynęła do władz obwodu smoleńskiego od przedstawicieli Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego i Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej.

Polska prokuratura wojskowa 5 sierpnia zwróciła się z formalną prośbą do władz Rosji o przeniesienie wraku do hangaru lubnamiotu bądź o przykrycie go brezentem.

Ze względu na brak reakcji strony rosyjskiej na prośbę o zabezpieczenie wraku, później kolejno apelowali o to polscy ministrowie sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski i spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

W katastrofie tupolewa pod Smoleńskiem 10 kwietnia zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. Polska delegacja leciała do Katynia na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach.

http://www.tvp.info/informacje/swiat/rozpoczeto-oslanianie-wraku-tu154m/2900834

4 października 2010

Oceń artykuł:

tagi: , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters