Tusk po dopalaczach: Polska buduje status państwa, z którym Rosja się liczy

Publikacja w serwisie: 05 October 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Donald Tusk – Polska buduje status państwa mocnego, z którym Rosja się liczy » Rosja. Rozporządzenie z 2007: Siewiernyj ma status lotniska wspólnego bazowania » Wojciech Materski: Trudne sprawy między Polską a Rosją wciąż pozostają » Philip Crowley – “Przykro jest to mówić, ale w tej chwili jest to sprawa między Rosją a Polską” » Konwencja a status lotu – Katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem w świetle prawa międzynarodowego » Rosja pomogła w śledztwie Rosja pomoże w walce z powodzią … » Nie ilość, ale waga błędów się liczy » Raport komisji Millera na biurku premiera, liczy 300 stron » Nie ma państwa, pozostali Polacy » Są już cztery ugody ze Skarbem Państwa ws. katastrofy smoleńskiej » Nie umawia się z przedstawicielami obcego państwa przeciwko własnemu prezydentowi! » “Nie było w dziejach państwa polskiego takiego zaprzaństwa” – PO czuje się obrażone » Lista pokrzywdzonych w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej liczy ok. 160 osób i instytucji – Rodziny ofiar proszą o spotkanie z komisją Millera » Tomasz Turowski – w PRL jeden z najgroźniejszych komunistycznych szpiegów, w III RP oficer Urzędu Ochrony Państwa i Agencji Wywiadu » Niemcy o Smoleńsku: niech Rosja przyzna się do partactwa » TUSK POD SĄD » PRAWDĘ O SMOLEŃSKU MUSI USŁYSZEĆ POLSKA I CAŁY ŚWIAT » Czy Tusk poniesienie odpowiedzialność?! » Co Tusk zezna w prokuraturze? » Tusk kłamał w prokuraturze » Tusk straszy wojną » Czy Premier Tusk boi się odpowiedzieć? » Co ukrywa premier Tusk? » Tusk zaorał specpułk » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Macierewicz: Tusk wie więcej, niż mówi » Tusk z Komorowskim będą się tłumaczyć » Tusk drwi z rodzin smoleńskich » Premier Tusk oszukuje Polaków » Tusk po rozmowie z Putinem: Drobny kryzys » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » Komorowski, Sikorski, Tusk – nie kwestionują ustaleń MAK » Premier Donald Tusk marszczy brew » Gene Poteat, CIA: Tusk to rosyjska marionetka » Tusk – NIE JESTEM ZDRAJCĄ – Nie negocjowałem z Miedwiediewem » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » TUSK MOŻE TRAFIĆ PRZED TRYBUNAŁ STANU » “TUSK ODPOWIADA ZA RAPORT MAK” – pikieta pod Kancelarią Premiera » Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany » Premier Tusk w Sandomierzu – jak kłamią media, jak kłamie władza » Czy Donald Tusk przeprosi rodziny ofiar Tragedii Smoleńskiej? » “Putin interesuje się Polską, rozumie wasz kraj”-Dmitrij Babicz, rosyjski ekspert od polityki międzynarodowej Rosji » Tusk powinien odejść z polskiej sceny politycznej – uważa lider PiS » Smoleńsk – Antoni Macierewicz kontra Donald Tusk i Grzegorz Schetyna » Zapomniana umowa z Rosją? » Brudziński: Donald Tusk zostawił ciało prezydenta w ruskiej trumnie na deszczu » Czy to Donald Tusk uzgodnił z Władimirem Putinem procedurę, która spowolniła śledztwo? » Rosja stopniowo odkryje archiwa? » Rosja unieważnia zeznania kontrolerów » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Kwestię dopalaczy Donald załatwił “na granicy prawa”, teraz z kieszeni podatników trzeba będzie płacić za ten brawurowy PR odszkodowania – sklepy działają legalnie.

Polska buduje status państwa mocnego, z którym Rosja się liczy – powiedział premier Donald Tusk, odnosząc się do słów b. szefowej MSZ Anny Fotygi, że “nie wywinie” się on z uścisku Władimira Putina.

3 x 15 = 1, czyli syndrom Mawrodego

Fotyga – w opublikowanym w niedzielę na internetowej stronie PiS artykule zatytułowanym “Premier Tusk oszukuje Polaków” – napisała m.in., że “największym znanym w historii polityki zagranicznej i najtragiczniejszym w skutkach złamaniem konsensusu była gra Donalda Tuska i innych ważnych przedstawicieli jego obozu z Rosjanami w sprawie obchodów katyńskich, przeciw własnemu Prezydentowi”.

“Nie odczuwam uścisku”

“Pana miejsce, Panie Premierze w Smoleńsku, po katastrofie, było w pozycji na baczność, w błocie i ciemności przy ciele Prezydenta, a nie w uścisku Putina. Z tego uścisku już się Pan nie wywinie. Nie zazdroszczę Panu” – napisała b. szefowa MSZ.

- Nie odczuwam żadnego uścisku, jeśli jest to metafora polityczna. Wręcz przeciwnie, Polska raczej buduje status państwa mocnego, z którym należy się liczyć i z którym Rosja się liczy – powiedział premier dziennikarzom odnosząc się do słów Fotygi.

Jak dodał, “nie są dowodem siły i niepodległości złe relacje z sąsiadami”. – Dla nas jest ważne, byśmy umieli egzekwować polskie interesy w relacji z Rosją i z Niemcami nie poprzez ciągłą awanturę, ale poprzez dobre relacje – powiedział Tusk.

“Rząd zrobił wszystko”

Według Tuska, “jeśli chodzi o zdarzenia po katastrofie w Smoleńsku to polski rząd zrobił wszystko i warto przywrócić pamięć z tamtych dni”.

- Każdy pamięta, jak godnie i sprawnie polskie państwo zadbało o wszystkie, nawet najtrudniejsze szczegóły związane z godnym upamiętnieniem i z tą operacją, która była gigantycznym wyzwaniem nie tylko politycznym, ale także i organizacyjnym. Dlatego nie przyjmuję tych pretensji i uważam, że tak jak wszystkie pozostałe w wydaniu PiS-u, mają charakter polityczny. Sądzę, że po raz kolejny na katastrefie ktoś chce zrobić polityczny interes – ocenił Tusk.

Premier wziął w poniedziałek udział w Brukseli w szczycie ASEM, czyli spotkaniu państw UE i Azji, a także, po raz pierwszy, Rosji, Australii i Nowej Zelandii. Rosję reprezentuje na szczycie minister spraw zagranicznych Sergiej Ławrow.

- Nie przewidzieliśmy bilateralnych spotkań z ministrem Ławrowem, ale była krótka rozmowa. Wystarczająca, by podtrzymać ten cykl spotkań i wymiany uprzejmości, który w przypadku relacji polsko-rosyjskich jest zawsze wart podtrzymania. Będziemy konsekwentni, mimo tych różnych zawirowań i czasami dramatycznych zakrętów, ale na pewno warto to kontynuować i dla Polski jest to ważne – powiedział premier.

“Zderzenie trendów cywilizacji”

Nie rozmawiano o sprawie wraku samolotu TU-154M, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem. – Nie trzeba rozmawiać o czymś, co wreszcie jest załatwione – powiedział Tusk. W poniedziałek rozpoczęły się prace mające na celu przykrycie wraku złożonego na płycie lotniska w Smoleńsku; mają potrwać do środy.

Premier ocenił, że wokół śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej “jeszcze nie raz będziemy mieli do czynienia z pewnym napięciem”. Przyznał też, że jeżeli chodzi o postępowanie administracji, czy procedury zabezpieczeń w Rosji i Polsce, to często i “bez złej woli”, dochodzi do “zderzenia trendów cywilizacji”.

- Nam bardzo zależy, żeby ta sprawa znalazła swój finał i na wyjaśnieniu wszystkich okoliczności, więc staramy się stosować metody nacisku, ale nie takie, które by zachwiały samą współpracą, bo jeśli współpraca będzie wyraźne gorsza niż w tej chwili, to i nasze cele będzie trudniej zrealizować – powiedział premier.

http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/rosja-sie-z-nami-liczy-zabezpieczono-wrak,1540273

4 października 2010

Oceń artykuł:
(3.00)
głosów: 2
tagi: , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • Inka :

    Jeśli to jego słowa to faktycznie facet przyćpał, bo wygaduje brednie jakbyśmy wszyscy byli niespełna rozumu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • andrew001 :

    tusk nie jest po dopalaczach. tusk jest na dopalaczach, stad ten jezyk.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters