Wrak tupolewa przykryty brezentem

Publikacja w serwisie: 06 October 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Hangar czeka na wrak tupolewa » Wrak tupolewa odgrodzony płotem i blachą – zobacz zdjęcia » Nikt nie wie CZY i KIEDY “Prawie 200 osób pojedzie do Smoleńska po wrak tupolewa” » 100 tysięcy złotych za płot i brezent chroniący resztki wraku Tupolewa » Wrak czy wraki » Wrak TU-154M w Smoleńsku [amatorski film] » Polacy pytają Rosjan, dlaczego cięto wrak Tu-154 i wybijano w nim szyby » Szczątki tupolewa wrócą do Polski » Mikrofony z kokpitu Tupolewa mogły nagrać rozmowy VIP-ów » Czy śledczy wiedzą, co wyciekło z tupolewa? [wywiad z Siergiejem Amielinem] » Skrzynki i wrak do zwrotu » Czy wrak w końcu wróci do Polski? » Pod wrak tylko w rosyjskim mikrobusie » Będzie wrak, pomyślą o badaniach » Rosjanie tłumaczą dlaczego pocięli wrak » Europa zobaczy, jak Rosjanie cięli wrak » Polscy eksperci wracają. Wrak wciąż niszczeje » “KATYŃ 2010″: PRZEKAZAĆ WRAK SAMOLOTU POLSCE » Wrak jeszcze płonie – amatorski film z miejsca katastrofy » Kto uziemi tupolewa » Wrak jest niezabezpieczony, ale mówiąc brutalnie, nie sądzę, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie dla śledztwa – Paweł Graś, rzecznik rządu » Co zawierają “czarne skrzynki” tupolewa? » Co Krasnokutski przekazał na pokład tupolewa? » Piloci tupolewa wiedzieli o mgle » ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA? » Warszawa nie wiedziała o katastrofie tupolewa » Czy USA mają rozmowy z telefonu tupolewa? » Rosjanie chcą przetopić tupolewa! » Los drugiego tupolewa pozostaje bliżej nieokreślony » Wniosek o zbadanie przetargu na remont tupolewa » Rosjanie robili wszystko, by “posadzić” tupolewa » Nowe fotele nie zrobią z tupolewa boeinga » Dlaczego szumi w czarnych skrzynkach tupolewa? » Dymiący nagan a papiery pokładowe Tupolewa » Rosja ogrodzi miejsce katastrofy polskiego tupolewa » Nie ma śladu montażu na zapisach z czarnych skrzynek tupolewa » Nie mechaniczne uderzenie, a wybuchy były przyczyną zniszczenia tupolewa » Prokuratura wojskowa dostała zapisy ostatniego rejestratora tupolewa » Zdaniem Edmunda Klicha Piloci tupolewa byli bez szans » Piloci prezydenckiego Tupolewa mogli zostać wprowadzeni w błąd ? » Odczytano prawie wszystkie słowa z czarnych skrzynek tupolewa » To Rosjanie zbadają czarne skrzynki tupolewa, przy udziale Polaków » Rosyjscy kontrolerzy ani razu nie poinformowali załogi polskiego tupolewa, że schodzi ze ścieżki i kursu » Prokuratura nie potwierdza rosyjskich informacji o braku śladów ingerencji w zapis rejestratorów tupolewa » To urzędniczka Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wskazała załodze tupolewa nieczynne lotnisko w Witebsku, jako zapasowe » Najnowsza symulacja katastrofy prezydenckiego tupolewa. Maszyna ścinała skrzydłami drzewka na wysokości zaledwie 2,5 metra (wideo) » PIŁOWANIE TUPOLEWA, PIŁOWANIE ŚLEDZTWA » Po pół roku pod gołym niebem rozpoczęto osłanianie wraku Tu-154M » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Wywieziono również te drobne części samolotu. Andriej Jewsiejenkow, rzecznik smoleńskiego gubernatora nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, co się z nimi stało.

Wrak tupolewa na lotnisku Siewiernyj w Smoleńsku został pokryty brezentowym zadaszeniem. Przykryto jednak największe fragmenty maszyny. Nie wiadomo, co się stanie z drobnymi fragmentami, które leżą obok wraku. Prace nad zabezpieczeniem fragmentów samolotu zakończone zostaną jeszcze dzisiaj. Trwały niespełna trzy dni.

O zabezpieczenie wraku polska prokuratura prosiła stronę rosyjską w jednym ze swoich wniosków o pomoc prawną.

Brezentowa plandeka, którą przykryto wrak, ma powierzchnię 2,5 tys. metrów kwadratowych. Dostarczyły ją miejscowe zakłady lotnicze.

Nie jest to do końca jasne, czy wszystkie fragmenty i części samolotu znajdą się pod zadaszeniem przygotowanym przez rosyjską stronę. Tuż obok praktycznie przykrytych największych fragmentów tupolewa na płycie lotniska leży cały stos drobnych części.

Przed południem świadkowie widzieli ciężarówki, które wywoziły coś z pobliskiego hangaru. Wywieziono również te drobne części samolotu. Andriej Jewsiejenkow, rzecznik smoleńskiego gubernatora nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, co się z nimi stało. Rzecznik nie powiedział też czy drobne fragmenty samolotu trafią pod zadaszenie. Zapewniał, że prace zakończą się dzisiaj i polska strona powinna być zadowolona.

Władze Smoleńska na zabezpieczenie wraku wydały równowartość około 100 tysięcy złotych. Prace rozpoczęto dopiero po poleceniu z Moskwy.

Przemysław Marzec

RMF FM

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-wrak-tupolewa-zostal-przykryty,nId,301042

6 października 2010

Oceń artykuł:

tagi: , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Inka :

  Klękajcie narody!Po pół roku przykryli Tupolewa wykorzystując oczywiście sytuację do krętactw!

  cyt.
  “Zapewniał, że prace zakończą się dzisiaj i polska strona powinna być zadowolona.”
  Miło z ich strony, naprawdę. Jestem wzruszona ich dobrocią.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Lora :

  Polecam serdecznie:
  http://www.youtube.com/watch?v=YPx0VIniom0&feature=player_embedded#!

  Pan plk. pieknie prezentuje całe śledztwo… i mozliwosci, jakie ma nasza Prokuratura… Lewitacja niesamowita…

  W sumie, to przy całej tragedii katastrofy sprzed pół roku, można się usmiac… Choc potem gorycz przychodzi.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Lora :

  A oto transkrypcja tego wywiadu. Znalazłam w sieci i uzupełniłam ją.
  Czarne na białym.

  Tomasz Piechal, program pierwszy Telewizja Polska.
  Ja mam pytanie, czy rozbijanie szczątków samolotu na miejscu katastrofy jest niszczeniem dowodów czy też nie? Czy rozcinanie tychże szczątków piłami tarczowymi jest niszczeniem dowodów czy też nie? Oraz, czy wycinanie drzew, o które również zahaczył samolot jest niszczeniem dowodów czy też nie? Jeżeli tak, to jakie kroki ma zamiar podjąć Prokuratura w tym względzie? Dziękuję.

  Zadał pan pytania wprost, yyy dla mnie jasne, oo, że odnoszą się one do materiału, które zostały, yyy, wyemitowane przez pańską telewizję, przez TVP1, [wdech] we wtorek. Yyy zadał pan pytanie, które – które! – yyyy…….. trudno odpowiedzieć jak- je- traktować. Czy zadał pan pytanie konkretne, czy też zadał pan pytanie abstrakcyjne związane z prowadzeniem jakiegokolwiek śledztwa postępowania karnego. Zarówno brak wiedzy, nawet jeżeli pan by to sk-skonkretyzował, czyli, że chodzi panu konkretnie o- to- zdarzenie, to

  - wbrew pozorom! … wbrew pozorom… odpowiedź wcale nie musi być prosta i jednoznaczna, bo oczywiście najbardziej logiczna i prosta odpowiedź jest…
  …jakakolwiek ingerencja w fizyczną substancję takiego materiału dowodowego jak wrak, szczątki samolotu… oczywiście można ją uznać za… co najmniej utrudniającą albo negatywnie wpływającą na dalszy proces badań nad –tym- dowodem- rzeczowym. Tyle tylko że… yyy… odpowiedź tylko w tym zakresie… uhm… byłaby o tyle….mmm, niepełna… że…,….. trzeba pod uwagę brać [Z OGROMNYM NACISKIEM] szereg innych okoliczności i stąd zawahanie w moim głosie
  bowiem ja wypowiadam się o kwestii którą…ja obejrzałem ten materiał, (odchrząknięcie) natomiast mam w głowie zakodowane szereg okoliczności, które mogły wpływać na taki, a nie inny sposób postępowania, ale nie posiadam wiedzy na temat tego, czy osoby, które decydowały o takich zdarzeniach, kierowały się tymi przesłankami. Być może to zawiłe, ale ja mam nadzieję, że… że… wwwffff… że że w miarę czytelne. Proszę państwa, każdy z nas jest w stanie sobie wyobrazić szereg okoliczności faktycznych, praktycznych i pragmatycznych,
  które być może – ale ja tego nie wiem! – kierowały [przełknięcie śliny] albo kierują w przypadku… innych zdarzeń… [głęboki wdech] eee… osobami decydującymi o takim psp… postępowaniu z dowodami rzeczowymi.
  Może to być sytuacja taka , że: trzeba było pociąć, ole określony element na fragmenty mniejsze po te, żeby je przetransportować na.. płytę lotniska, gdzie ma być odtworzony w obrysie samolotu. Jak powiem, nie chce się wypowiadać na ten temat, bo nie wiem, co kierowało yy osobami, które o tym decydowały. Yyyy logiczna odpowiedz jest, że oczywiście powinno się postępować w ten sposób, że jakby jak w najmniejszym stopniu ingerować w tę strukturę fizyczną … No nie mniej trzeba mieć też na uwadze to, że, yyyy, jeżeli czyniły to odpowiednie organy – odpowiednie organy – przygotowane do tego, to kwestia ustalenia, że robiły to z takiej a nie innej przyczyny, że robiły dokładnie to przy tym fragmencie a to przy tym fragmencie albo też pewne cechy fizyczne materiału wskazują na to, że jest to działanie celowe dokonane po katastrofie mogą yyyy spowodować to, że opinia wydana na tej podstawie będzie jasna i pełna.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • andrew001 :

  Czy prokuratura zatrudnia ludzi niepelnosprawnych umyslowo? Z tej wypowiedzi cytowanej przez Lore mozna taka konkluzje wyciagnac.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Lora :

  Ja myślę, że tak po prostu brzmi (i jeszcze gorzej wygląda, jak widać) wypowiedz człowieka, który usilnie chce odpowiedzieć na pytanie, ale po prostu nie jest w stanie… i niejako musi iść po jedynie slusznej linii. Widać to zresztą często po twarzach tych wojskowych: zaklopotane i skrzywione niemocą.

  Płk. Szeląg wymęczył język polski tak, żeby wycisnąc z niego maksimum formy i ukryć między wierszami nieco banalnej treści, którą w skrócie mozna ująć tak:

  - logicne jest, że to jest niszczenie dowodu rzeczowego, ale my nic nie mozemy zrobić… mamy prikaz, by Rosjan traktować tak, jak by nie znali procedur, jakby byli niepełnosprawni umysłowo, dlatego muszę wam powiedzieć, byscie uruchomili wyobraźnię i wyobrazili sobie, że przecież mogli tego nie robić umyślnie – ale my tego nie wiemy! Ale skoro nie wiemy, jaką mieli intencję to nie możemy – po prostu nie możemy- nic zrobić, bo przeciez mamy ocieplenie stosunków z Rosją i taki zarzut-a ptzecież zważcie, że nie znamy intencji! a trzeba to wziąc pod uwagę, bo to mogła nie byc zła intencja – taki zarzut więc, nie możemy go postawic! No bo, gdybyśmuy znali intencję, że chodziło o niszczenie dowodu, ale może chcieli pociąć na mniejsze kawałki, bo były za duże, no więc jak możemy postawić zarzut, kiedy nie znamy intencji?! Nie możemy!

  I tak wygląda niestety całe śledztwo. Jak treść tej wypowiedzi i jak jej bełkotkiwa forma.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters