Pomoc konsularna dla Polaków w Smoleńsku

Publikacja w serwisie: 07 October 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Międzynarodowa pomoc ws. tragedii Tu-154 » TO RZĄD MUSI POPROSIĆ O POMOC AMERYKANÓW » Cały czas przekazywana jest pomoc dla rodzin » Prosimy o pomoc w tłumaczeniu strony na języki obce » Inżynier Wróbel miał pomóc analizować raport MAK » Polski punkt konsularny w Smoleńsku » Zaraz po katastrofie międzynarodowe organizacje i eksperci zaoferowali swoją pomoc. MAK te propozycje odrzucił, a polski rząd nie zaprotestował » “Nasz Dziennik” ujawnia: Dowódca amerykańskich Sił Powietrznych w Europie gen. Roger Brady oferuje Polsce pomoc w śledztwie smoleńskim » Tablica połączy Polaków? » Michnik skarży się Rosjanom na Polaków » Premier Tusk oszukuje Polaków » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Bronisław Komorowski wygłosił orędzie do Polaków » Katastrofa pod Smoleńskiem. Wina Rosjan czy Polaków? » Rosjanie piszą do Polaków, Polacy – do Rosjan » Pomnik świateł przed Pałacem pogodzi Polaków? » Julia Łatynina: “Rosyjskie ustalenia ws. katastrofy to policzek dla Polaków” » Rząd dezinformował Polaków – druga część białej księgi » To Rosjanie zbadają czarne skrzynki tupolewa, przy udziale Polaków » GENERAŁ NKWD UHONOROWANY W MOSKWIE – Mordował Polaków, zabił 50 tysięcy osób – dostał pomnik » Ambasador RP o Smoleńsku i Rosji » PRAWDĘ O SMOLEŃSKU MUSI USŁYSZEĆ POLSKA I CAŁY ŚWIAT » Były ostrzeżenia ze strony rosyjskiej – Lotnisko w Smoleńsku było „zaniedbane” » W Smoleńsku rekonstruują Tu-154 » O Smoleńsku po dżentelmeńsku » Departament Stanu USA o Smoleńsku » Kto strzelał po katastrofie w Smoleńsku? » Ił-76 i godzina katastrofy w Smoleńsku » Multimedialna wystawa o Smoleńsku » Zamach w Smoleńsku – lot PLF101 » Radiolatarnie w Smoleńsku zmyliły pilota? » Brytyjczycy nakręcą film o Smoleńsku » W Smoleńsku stracono już wiele śladów » Piszecie o Smoleńsku? Oddajcie laptopy » W Smoleńsku odnaleziono fragmenty kości » Jak Miller „wydłużył” katastrofę w Smoleńsku » Nazwiska ofiar katastrofy rozbrzmiały w Smoleńsku » Polskie medale dla Rosjan za pracę w Smoleńsku » W Smoleńsku ponownie zbadano teren katastrofy » Sejm: Nie będzie uchwały ws. katastrofy w Smoleńsku » Film nagrany tuż po katastrofie Tu-154 M w Smoleńsku [WIDEO] » Aktorzy z “M jak Miłość” w pierwszym filmie o Smoleńsku » Wrak TU-154M w Smoleńsku [amatorski film] » Zgromadzenie Obywatelskie w sprawie katastrofy w Smoleńsku » Śledczy pytają o sztucznę mgłę w Smoleńsku » Rosjanie z Polakami uwinęli się w Smoleńsku w tri miga » Zidentyfikowano wszystkie ofiary katastrofy w Smoleńsku » Chcieli zamknąć lotnisko w Smoleńsku, ale bali się skandalu » Znaleziono szczątki ofiar w miejscu katastrofy w Smoleńsku » Najnowsza rekonstrukcja katastrofy samolotu w Smoleńsku (wideo) » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

W Smoleńsku powstanie polski punkt konsularny – poinformował o tym minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, który przebywa z dwudniową wizytą w Turcji.

Sikorski powiedział, że w ten sposób MSZ dostosowuje mapę polskich placówek dyplomatycznych do potrzeb polskich obywateli.

Punkt konsularny będzie odpowiedzialny za opiekę nad grobami katyńskimi, pielgrzymkami i delegacjami, przyjeżdżającymi do Katynia i Smoleńska.

Szef polskiej dyplomacji ma nadzieję, że ze względu na charakter placówki powstanie ona jak najszybciej – w ciągu najbliższych tygodni. O planach otwarcia w Smoleńsku przedstawicielstwa ambasady w Moskwie mówił w środę kandydat na ambasadora Polski w Rosji Wojciech Zajączkowski podczas spotkania sejmowej komisji spraw zagranicznych.

http://www.tvp.info/informacje/swiat/pomoc-konsularna-dla-polakow-w-smolensku/2933251

7 października 2010

Oceń artykuł:

tagi: , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters