Polscy piloci znów mogą latać tupolewem

Publikacja w serwisie: 08 October 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Nad Polską mogą latać samoloty rejsowe » Polscy prokuratorzy badający przyczyny katastrofy smoleńskiej znów lecą do Rosji » Piloci nie mogą się bronić » Motłoch znów w akcji » Co z tupolewem? MON ma trzy pomysły » Problem z drugim tupolewem » Seremet: Eksperyment z drugim tupolewem w ciągu trzech tygodni » Polską komisję bardzo interesuje to, co działo się z tupolewem na wysokości poniżej 100 metrów » Były zaniedbania, mogą być zarzuty » Rosjanie mogą podważyć każdy dokument » Rosjanie nie mogą dyktować, co powinien robić generał Błasik » Katastrofa 10 kwietnia: Rosyjscy i polscy eksperci polecieli do USA » Polscy śledczy liczą na przełom we współpracy z Rosjanami » Przestrzeń lotnicza nad Polską zamknięta, ale głowy państw mogą dolecieć na pogrzeb » Nagrania z wieży kontroli ruchu w Smoleńsku mogą pochodzić od służb specjalnych » Piloci: Minister bredzi » Piloci rozprawiają się ze stenogramem » “Nie było presji, by piloci lądowali” » Piloci tupolewa wiedzieli o mgle » Piloci wściekli na rosyjski raport » Miller jak Anodina: winni piloci » Piloci: Nie chcemy służyć pod Majewskim » Wątpliwości, na które zwracają uwagę piloci: » Czy piloci wiedzieli, że się rozbiją? (trzecia czarna skrzynka) » Piloci odcięli dopływ paliwa tuż przed katastrofą » Piloci prezydenckiego Tupolewa mogli zostać wprowadzeni w błąd ? » Zdaniem Edmunda Klicha Piloci tupolewa byli bez szans » Belgijska prasa: Niewyszkoleni piloci byli przyczyną katastrofy » Odwołani piloci pozostaną w wojsku, jeśli tylko będą chcieli » Polscy biegli wracają z Moskwy » Polscy eksperci wrócili ze Smoleńska » Polscy prokuratorzy odcięci od dowodów » Co zaniedbali polscy prokuratorzy w Moskwie » Moskwa: Polscy śledczy wracają do kraju » POLSCY PROKURATORZY ZŁAPANI NA ROSYJSKI HACZYK » Czy polscy lekarze uczestniczyli w sekcjach zwłok… » 30 maja polscy biegli jadą do Moskwy » POLSCY PROKURATORZY ZŁAPANI NA ROSYJSKI HACZYK » Dziś polscy archeolodzy i geodeci, dotarli do Smoleńska » Polscy archeolodzy nie mają zgody na wjazd do Smoleńska » Putin: Polscy bracia prowadzili z nami wojnę » Polscy eksperci wracają. Wrak wciąż niszczeje » To nie piloci są winni katastrofy smoleńskiej. W odpowiednim momencie nacisnęli przycisk, który powinien był spowodować odejście samolotu na drugi krąg » Polscy biegli będą pracować w Moskwie dłużej, niż planowano » Polscy prokuratorzy rozpoczęli śledztwo w sprawie tragedii w Smoleńsku » Polscy śledczy mają komplet tłumaczeń akt smoleńskich otrzymanych w kwietniu » Polscy śledczy nie mają pełnej dokumentacji ws. ofiar katastrofy smoleńskiej » Polscy śledczy w poniedziałek mają rozpocząć przesłuchania kontrolerów ze Smoleńska. O co pytać? » Polscy lekarze nie brali udziału w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej – Ewa Kopacz » Rosyjscy śledczy: Istniała możliwość przeprowadzenia ekspertyz medycznych w Polsce. Prokuratorzy polscy nie skorzystali » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Polscy piloci wojskowi zakończyli szkolenia na samolocie Tu-154M pod okiem rosyjskiego instruktora – ustalił dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada. Uprawnienia do pilotowania tupolewa uzyskało obecnie trzech Polaków. W związku z katastrofą smoleńską, a także remontem drugiego tupolewa, polskie załogi straciły uprawnienia do latania maszynami tego typu.

Oprócz odbycia zajęć teoretycznych, trzej wojskowi musieli – jak nazywa się to żargonie lotniczym – ponownie wyrobić nawyki. Pod okiem instruktora latali tupolewem, który we wrześniu wrócił z remontu. Odbyli 30 godzin szkoleń praktycznych – samolot przemierzał tysiące kilometrów po kraju – był m.in. w Gdyni i Krakowie.

Piloci – dwóch dowódców załóg i jeden drugi pilot – musieli wykonać loty przy różnych warunkach meteorologicznych, także w nocy. Po zakończeniu kursu jeden z dowódców został instruktorem. On będzie szkolił następne załogi. Docelowo mają być trzy. Jednak kursy dla pilotów rozpoczną się najprawdopodobniej po nadchodzącym tygodniu. Samolot teraz po serii kilkudziesięciu godzin spędzonych w powietrzu musi przejść zgodnie z procedurami określone przeglądy techniczne i zaraz po zakończeniu tych przeglądów będzie wznowione na nim szkolenie – stwierdził płk Robert Kupracz. Rzecznik Sił Powietrznych poinformował również, że maszyna jest już gotowa do wożenia najważniejszych osób w państwie – przeszła wszelkie techniczne badania, dokonano wymaganych oblotów. Teraz wszystko zależy od zakończenia pracy przez służby, które odpowiadają za sprawdzenie kontrwywiadowcze.

Krzysztof Zasada

RMF FM

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-polscy-piloci-znow-moga-latac-tupolewem,nId,301427

8 października 2010

Oceń artykuł:
(1.00)
głosów: 1
tagi: , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters