Rozbieżności w zeznaniach, prokuratura wezwie szefa BOR?

Publikacja w serwisie: 10 October 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Plusnin plącze się w zeznaniach » To był obowiązek szefa BOR-u » Tusk chroni szefa BOR » Gen. Petelicki domaga się dymisji szefa MON » Zastępca szefa sztabu rosyjskich WWS opisał ostatnie chwile prezydenckiego Tu-154M. » Prokurator Marek Pasionek odwołał się decyzji szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej » Jutro o godz. 15 w Pałacu Prezydenckim zostanie wręczona nominacja na szefa MON Tomaszowi Siemoniakowi » Prokuratura nie ufa adwokatom ?! » Prokuratura Polska czy Kolonialna? » Prokuratura nie wie, co zleciła Rosjanom » Prokuratura przesłucha Kaczyńskiego » Prokuratura przesłuchuje rodziny » Prokuratura zbyt bierna » Prokuratura dopasuje się do wersji MAK? » Prokuratura zajęła się Janickim. Wreszcie! » Prokuratura: 4 wersje przyczyn katastrofy » Prokuratura powoła zespół biegłych » Prokuratura: Tu-154M był prawidłowo wyważony » PROKURATURA ZAKNEBLUJE DZIENNIKARZY WS. SMOLEŃSKA? » Prokuratura zamiata sprawę pod dywan » Prokuratura: Nie rezygnujemy z przesłuchań kontrolerów » Prokuratura nie sprawdziła, czy doszło do wybuchu? » Prokuratura wojskowa: Nie wykluczyliśmy zamachu » Prokuratura ustala plan z Kremlem » Prokuratura: brak dowodów na naciski » Prokuratura wojskowa ukrywa dowody » Rosyjska prokuratura wzywa. Polacy się boją » Brytyjski wywiad bardziej zainteresowany niż prokuratura » PROKURATURA ZAJMIE SIĘ NISZCZENIEM TU-154 PRZEZ ROSJAN » Prokuratura: nikt nie obrażał „Bronka” i „Donalda” » Prokuratura powinna wnioskować o przesłuchanie Putina » Prokuratura uznała, że wystarczy to, co robią Rosjanie » Prokuratura dostała “nowe” zdjęcia z lotniska w Smoleńsku » Prokuratura: Pobicie było, ale sprawców wykryć nie można » Prokuratura zajmie się sprawą niszczenia wraku Tu-154M » Polska prokuratura bezradna wobec dyktatu Rosjan » Prokuratura przesłucha pracowników Instytutu Ekspertyz Sądowych » Prokuratura ujawniła cztery badane wersje katastrofy » Prokuratura bada okoliczności pochówku Lecha Kaczyńskiego » Prokuratura wojskowa wszczęła śledztwo ws. ujawnienia tajemnicy służbowej » Prokuratura wojskowa nadal nie ma kompletu materiałów sekcyjno-medycznych » Tusk przed prokuraturą ws. Smoleńska? Drugi wniosek mec. Hambury » Prokuratura wciąż czeka na komplet rosyjskich dokumentów sekcyjnych » Prokuratura wojskowa dostała zapisy ostatniego rejestratora tupolewa » Polska prokuratura pyta Rosjan, kto pracował przy oświetleniu lotniska » Cimoszewicz: prokuratura zachowuje się jakby chodziło o włamanie do garażu na Grochowie » Prokuratura wojskowa dysponuje już analizą kart podejścia lotniska Smoleńsk Siewiernyj » Polska prokuratura nie starała się nawet zweryfikować, co naprawdę robili rosyjscy śledczy » Prokuratura wyklucza, by Tu-154M w chwili katastrofy w Smoleńsku pilotował gen. Andrzej Błasik » Prokuratura nie potwierdza rosyjskich informacji o braku śladów ingerencji w zapis rejestratorów tupolewa » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Prokuratura wojskowa, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, chce przesłuchać szefa Biura Ochrony Rządu gen. Mariana Janickiego – nieoficjalnie dowiedział się tygodnik “Wprost”. Śledczy chcą wyjaśnić rozbieżności między zeznaniami oficerów BOR, którzy 10 kwietnia byli w Katyniu i w Smoleńsku, a publicznymi wypowiedziami gen. Janickiego.

Kilka tygodni temu “Wiadomości” TVP podały, że z zeznań BOR-owców wynika, iż w momencie wypadku na lotnisku Siewiernyj nie było polskich ochroniarzy. Wszyscy mieli być w tym czasie w lesie katyńskim. Informacje “Wiadomości” potwierdzali polscy śledczy.

Tymczasem gen. Janicki twierdzi, że funkcjonariusze byli na płycie lotniska w chwili zderzenia prezydenckiego Tu-154 z ziemią. – BOR realizował swoje zadania na lotnisku w Smoleńsku. Funkcjonariusze byli na lotnisku 10 kwietnia rano. Czekali na samolot z prezydentem – mówił niedawno w Radiu RMF FM gen. Janicki.

- Rozbieżność jest zasadnicza i wyjaśnić ją może tylko gen. Janicki. Będzie trzeba wezwać go na świadka – twierdzi, jak czytamy na internetowej stronie “Wprost”, osoba zbliżona do śledztwa.

Jak wynika z ustaleń tygodnika prokuratorzy nie wysłali jeszcze gen. Janickiemu wezwania na przesłuchanie.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rozbieznosci-w-zeznaniach-prokuratura-wezwie-szefa,1,3729169,wiadomosc.html

10 października 2010

Oceń artykuł:

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters