KŁAMSTWA TVN, TOK FM I INNYCH MEDIÓW

Publikacja w serwisie: 12 October 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Koalicja kłamstwa » Kolejna manipulacja mediów » Seremet wspiera ruskie kłamstwa ?! » Rachunek sumienia mediów » Zdumiewające oświadczenia Rady Etyki Mediów ws. konfliktu wokół krzyża. » Od kłamstwa do nienawiści » Kolejne kłamstwa? » BOR dementuje sensacyjne doniesienia mediów » Dezinformacja i dziwne reakcje mediów europejskich » Większości polskich mediów zupełnie nie przeszkadzają te ewidentne zaniedbania » Zakładnicy kłamstwa smoleńskiego? » [Kłamstwa MAK] Pijany generał » 4 KŁAMSTWA SMOLEŃSKIE TUSKA » E. Klich : “Kłamstwa, bzdury, manipulacje” » Kogo przekonały kłamstwa rządu » [Kłamstwa MAK] Teza o “presji” i “naciskach” » Rekonstrukcja kłamstwa w teatralnym emploi » „Katastrofa Smoleńska” – kłamstwa i zwalanie winy… » [Kłamstwa MAK] MAK kręcił nawet przy polisach » Telefon smoleńskiej ofiary – obnażenie kłamstwa » Sekcje zwłok i inne rosyjskie kłamstwa » [Kłamstwa MAK] Nawigator nie mógł przestawić ciśnieniomierza » [Kłamstwa MAK]: Lot z prezydentem nie miał statusu HEAD » Antonii Macierewicz o raporcie Millera: fałszerstwa i kłamstwa » Zatrzymany odmówił czy jemu odmówiono – kolejne kłamstwa z Moskwy » Nie można w Polsce przeprowadzić wyborów parlamentarnych “w cieniu rosyjskiego kłamstwa smoleńskiego” » Aleksandr Aloszyn KŁAMAŁ w sprawie katastrofy polskiego Tu-154M » Polscy lekarze nie brali udziału w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej – Ewa Kopacz » Mariusz Błaszczak o manipulacji TVN » DEZINFORMACJA – BY ZABIĆ PRAWDĘ. » Przyczyny katastrofy smoleńskiej według raportu komisji Millera » Pogoda załamała się już po lądowaniu » Rosyjska ruletka » Dziurawe domino “Wyborczej” » Dezinformacja – Kto i dlaczego?! » Rosyjska prasa: Tusk nie wytrzymał » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

„Wśród zgromadzonych był szef PiS. – Nadejdą jeszcze takie czasy, że prawdziwi Polacy dojdą do władzy – mówił Jarosław Kaczyński.” – to relacja portalu TVN24.pl z niedzielnego Marszu Pamięci. Ale słowa o “prawdziwych Polakach”, szeroko komentowane później przez “salonowe” media, wcale nie padły.

Jarosław Kaczyński na zakończenie Marszu Pamięci zabrał głos. Kamer było wiele z różnych mediów. Prezes PiS powiedział:

Prawo wolnego narodu, prawo do prawdy [...] Przychodzimy tutaj po to prawo bo jesteśmy wolnymi Polakami i chcemy być wolnymi Polakami. Chcemy być wolnymi Polakami. I chcemy, by ten kraj był nasz, był rzeczywiście nasz, by nikt nam nie narzucał obyczajów, by nikt nie ośmielał się uczynić tego, co czyniono w tym miejscu tak niedawno temu. [...] I domagamy się także innego prawa, prawa do tego, by móc czcić tych których czcić chcemy, tych którzy weszli do naszej historii, którzy dobrze służyli ojczyźnie i którzy tak nagle zginęli, którzy polegli pod Smoleńskiem. Mamy do tego prawo. Mamy do tego prawo jako obywatele, jako Polacy, jako w większości katolicy. I to prawo jest nam dzisiaj odbierane [...]


Tyle jeśli chodzi o fakty. W poniedziałek od rana rozpoczęła się nagonka.

Monika Olejnik w Radiu Zet podpuszczała Małgorzatę Szmajdzińską, nie podając nazwiska Kaczyńskiego wprost:

Monika Olejnik: Ale to jest przykre, że pół roku po tragedii te podziały są coraz większe, co widać po tym, co się dzieje pod Pałacem Prezydenckim. Pani jeszcze nie było wczoraj wieczorem…
Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska: Nie, nie, ja późno wróciłam.
Monika Olejnik: Wielka manifestacja, kilkutysięczna, gdzie krzyczano oddajcie ukradziony krzyż, że to są prawdziwi Polacy.
Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska: Chciałam powiedzieć, złożyć deklarację, że ja też jestem prawdziwą Polką i ci wszyscy, którzy wczoraj byli to też prawdziwi Polacy, my się niczym nie różnimy, tylko my potrafimy powściągnąć swoje emocje w takich sytuacjach i na pewno nie nadawać temu wydarzeniu, które wczoraj miały miejsce takiej mocno politycznego zabarwienia, to niczemu dobremu nie służy.

Tok FM nie pozostawał w tyle. Rano rozmowa z Julią Piterą:

„- Czy to cieszy PO, że prezes Kaczyński tak się zachowuje? – pytał Grzegorz Kozak. – Nie, dla mnie to jest przerażające. Nigdy bym się nie spodziewała, że z ust Jarosława Kaczyńskiego usłyszę o “prawdziwych Polakach”, to był język, który on sam krytykował. Za moment pewnie dowiemy się o mediach polskojęzycznych – odpowiadała Pitera. – Ta cała specyficzna nomenklatura, do tej pory używana przez skrajny w poglądach margines, stanie się obowiązującą w środowisku Jarosława Kaczyńskiego.”

Po południu gościem Tok FM był poseł Andrzej Dera.

Tak się złożyło, że słuchałem tej rozmowy. Prowadząca rozmowę dziennikarka (czy dziennikarka?) kilkakrotnie pytała posła Derę o wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o „prawdziwych Polakach”. Andrzej Dera stwierdził, że słyszy te słowa pierwszy, ponieważ nie było go pod Pałacem (był tam rano, potem na Powązkach i w Kołakach Kościelnych). Dziennikarka kilkakrotnie „cytowała” słowa Jarosława Kaczyńskiego, podkreślając zwrot o „prawdziwych Polakach”.

Ale największej manipulacji dopuściła się TVN24 i TVN.

TVN24 miała tam swoje kamery i na stronie pokazała kilka scen z Marszu i sprzed Pałacu. W notce Nie chcemy rządów złych ludzizacytowała też Jarosława Kaczyńskiego, lecz tylko w wersji pisanej: „Wśród zgromadzonych był szef PiS. – Nadejdą jeszcze takie czasy, że prawdziwi Polacy dojdą do władzy – mówił Jarosław Kaczyński.”

W Faktach z godziny 19.00 manipulacja poszła jeszcze dalej. Faszyzm u bram. Zapowiedź wielokrotnej laureatki dziennikarskich nagród Justyny Pochanke: „A u nas prawdziwi Polacy i prawdziwy problem. Pod Płac Prezydencki tradycyjnie ostatniej nocy przyniesiono kwiaty, znicze, krzyże. Ale przede wszystkim pełne agresji słowa, oby nigdy nie zmieniły się w czyny. O języku nienawiści nie ku pamięci, ale ku przestrodze Katarzyna Kolenda-Zaleska.”

W relacji Katarzyny Kolendy-Zaleskiej pojawia się głos Jarosława Kaczyńskiego, co oznacza, że całość wystąpienia Kaczyńskiego mieli nagrane. Lecz gdy mowa o prawdziwych Polakach, zamiast głosu Kaczyńskiego, jest głos Kolendy, cytującej jakoby Kaczyńskiego:Jarosław Kaczyński mówi, że nadejdą jeszcze czasy, gdy prawdziwi Polacy dojdą jeszcze do władzy”. Takie słowa nigdzie nie padły. TVN jakoby cytuje Kaczyńskiego, lecz te słowa wypowiada Kolenda.

Potem manipulacja jest coraz bardziej obrzydliwa. Nawiązania do faszyzmu i 1933 r. Uwiarygodnić ma to uratowany z Getta profesor Głowiński, potem jeszcze kilka salonowych autorytetów analizuje słowa, które nie padły. Dowodem na nadciągający faszyzm oprócz słów Kaczyńskiego które nie padły, mają być płonące pochodnie. Szkoda, że TVN nie pamięta, że jeszcze całkiem niedawno pochody z pochodniami organizowała Platforma Obywatelska z posłanka Katarasińską na czele. Kłamstwo było konieczne, inaczej rozsypałaby się cała “faszystowska narracja”…

W dodatku manipulacja kadrami i relacjami. Tak by pokazać, ze ludzi było niewiele (całą szerokością Krakowskiego Przedmieścia pochód szedł ponad 12 minut…) czy pseudorelacje, gdy manifestacja dawno się już zakończyła.

Rada Etyki Mediów to chyba za mało. To się nadaje na proces.

Bernard
blogpress.pl

http://niezalezna.pl/artykul/klamstwa_tvn_tok_fm_i_innych_mediow/40076/1

12 października 2010

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 4
tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • andrew001 :

  Rada Etyki Mediów to chyba za mało. To się nadaje na proces”.

  Wszystko to tak naprawde mialo juz miejsce w historii ludzkosci nie jeden raz, a zawsze bylo zwiazane z elementami reakcyjnymi, skrajnie lewicowymi badz skrajnie prawicowymi. Przyklad nie tak odlegly: nkwd z ich propaganda oraz faszysci z ich wlasna. Pomijajac to ze tak naprawde wielkich roznic miedzy nimi to nie bylo z punktu widzenia systemu, oba totalitarne, nacechowane skrajna przemoca i nienawiscia, rzetelnej informacji brak absolutny ale za to wszechobecna propaganda.

  Cale to zamieszanie, wojna polsko-polska ma za jeden z glownych celow sklocenie i rozbicie narodu, jego spojnosci (lepszej lub gorszej ale zawsze) prowadzac Polske do calkowitej zaglady. Zadne panstwo w historii ludzkosci nie ostalo sie gdy zostalo wewnetrznie rozbite! To jest glowny cel komora i tuska na zlecenie OBCYCH PANSTW. To oni podzegaja ludzi do czynow prawdziwie haniebnych, do wasni i wojny! Polacy musza zrozumiec ze obecny “rzad” i pan “prezydent” tak naprawde sa najzacieklejszymi wrogami Polski, i to musimy zmienic! W wyborach, wybierajac rzad dla ktorego “Polska bedzie najwazniejsza”!

  Dzisiejsza V kolumna w Polsce zlozona glownie z PO wyslugujaca sie rekami sabotazystow tuska i komora prze do celu. Jedno umknelo ich uwadze: ich ukryty przywodca ideowy adolf mimo calej swojej machiny, potegi militarnej byl mocarzem z gliny i po 12 latach zmeczenie materialowe wzielo gore, a niemiecka maszyna faszystowska i cale panstwo legly w gruzach. A pozostali niemcy teraz odzegnuja sie ze wujek adolf to tak naprawde zaden niemiec, to auslander z austrii, a niemcy to tylko dzis przez niego problem maja(wiele takich opinii osobiscie slyszalem).

  Jest jedna prawda na tym swiecie, nic tu nie jest wieczne, obojetnie jak by zwolennicy jakiejs opinii walczyli o to. Prawda wyjdzie na wierzch tylko czy ci ktorzy sa dzis u steru wladzy w Polsce, ktorzy traktuja narod Polski w barbarzynski wprost sposob godny smiertelnego wroga Polski a nie “swojego rzadu”, czy oni wyjda z tego bez szwanku? Nie sadze. Zbyt duzo zla zasiali, a kto zlo sieje wojne zbiera. Mozna jeszcze jedno przyslowie przytoczyc: kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie. Moze sie rzeczywiscie wydarzyc ze “pan prezydent” obecny wraz z rzadem, gdzies poleca i wszystko sie zmieni.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  pewnie dlatego arabski i ferajna dostali teraz “wyjatkowo” ochrone BOR-u… a zombi, czyli herr thusk musi juz mieszkac w sejmie, zeby patrzec na rece wspolnikom.

  Wiele juz wyszlo na jaw i wychodzi coraz wiecej. Tonacy platforma POgraza sie… POoograaaaza… a strach na obliczach ludzi wadzy nie daje sie juz zapudrowac.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Lora :

  No, jesli to było całe pzemowienie Jarosława (nie byłam tego dnia w W-wie), to powiem szczerze, ze komentarze przez Was przytoczone nadają się do zasądzenia, jako celowe przekręcanie rzeczywisttości pzez media. Nie wiem o jaki zapis w Konstutucji można by takie oskarżenie wcnieść, i kto powinien to zrobic. Najgorsze, ze większość Polakow spiła slowa z ust takiej Kolendy-Zaleskiej i nnych jej podobnych.
  Bo gdyby tak nie było, PO nie miałaby większości.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Inka :

  Sianie nienawiści i propagandy przez POwców to już “normalka”.
  Wszyscy wiemy, że to ich sprawka, a nie Pana Jarosława, który jest ciągle przez nich poniżany i obrażany.
  Niech wiedzą, że z każdym złym słowem mój szacunek do Pana Jarosława Kaczyńskiego (żeby była jasność!!) rośnie.

  “Wieczny odpoczynek…” dla tych, którzy odeszli.

  Wielki szacunek dla Pana Jarosława, że się nie poddaje. Daj Mu Boże zdrowie i siłę.

  Miło było zobaczyć na filmie, że nie jest nas wcale tak mało.

  Pozdrawiam Was,
  Inka, której sił już czasem brak.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters