Rosjanie mocno ograniczyli plany polskich archeologów

Publikacja w serwisie: 13 October 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » KRÓTKA HISTORIA WYPRAWY POLSKICH ARCHEOLOGÓW » ROSJANIE ZWOLNILI POLSKICH DZIENNIKARZY » Jeżeli w czasie pobytu polskich ekspertów w Smoleńsku wystąpią obfite opady deszczu, lub spadnie śnieg, prace zostaną wstrzymane. » PO RAZ KOLEJNY PRZEŁOŻONO WYJAZD ARCHEOLOGÓW » Prokuratura bardzo mocno odbiera sygnały polityczne, a ten sygnał był zupełnie jednoznaczny: nie ma być żadnych winnych.. » “Smoleńsk fiction” polskich prokuratorów » Amatorski Film Polskich Operatorow » MAK zmanipulował zapis polskich skrzynek » Rosjanie z zarzutami za katastrofę smoleńską? » ROSJANIE PRZEKAZALI NAM “WSZYSTKIE” MATERIAŁY » Gaz z polskich łupków może ogrzać pół Europy » Gratis za teorię winy polskich pilotów » Moskwa wdeptała polskich pilotów w błoto » Rosjanie z Polakami uwinęli się w Smoleńsku w tri miga » Rosjanie planowali porwanie samolotu z Berlina » Sławomir Wiśniewski: Rosjanie brali co popadnie » Rosjanie pokażą kolejne dokumenty. Dziennikarzom » Rosjanie nawet błędy popełniają w dobrej intencji » Rosjanie zmuszają rodziny Ofiar do składania zeznań? » Rosjanie: prawda o katastrofie może być gorzka dla Polski » Prezydent Lech Kaczyński: W Gruzji strzelali Rosjanie » Konferencja polskich prokuratorów po powrocie z Moskwy [18.02.2011] » “La Stampa”: Polska przyznaje, że to była wina polskich pilotów » Większości polskich mediów zupełnie nie przeszkadzają te ewidentne zaniedbania » Rosjanie czekali na takie słowa Klicha – “Polska bierze na siebie większą część winy za śmierć Kaczyńskiego” » Kalendarium zaniedbań w sprawie katastrofy polskiej delegacji na uroczystości 70. rocznicy mordu na polskich oficerach w Katyniu » “List z Polski” – Holendrzy usłyszeli pytania, których nie jest w stanie wyartykułować większość polskich dziennikarzy » Archeolodzy znaleźli ludzkie szczątki? » Znaleziono szczątki ofiar w miejscu katastrofy w Smoleńsku » Archeolodzy odnaleźli w Smoleńsku szczątki ofiar katastrofy Tu-154M » Archeolodzy znaleźli prawdopodobnie szczątki ofiar i elementy maszyny » W Smoleńsku odnaleziono fragmenty kości » Pracy wystarczyłoby na kilka lat, a teren trzeba zabezpieczyć przed deszczem » Co Rosjanie znaleźliby w Lockerbie? » Rosjanie wybielili kontrolerów » ROSJANIE NAPLULI NAM W TWARZ » Rosjanie nie chcieli świadków » Rosjanie zabezpieczyli dokumenty… pleśnią » Minister obrony: Rosjanie nie wywiązują się » Jak Rosjanie pozbawili mjr. Protasiuka licencji » Rosjanie nie powinni dać zgody na lądowanie » Rosjanie zacierają ślady po eksplozji? » ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA? » Rosjanie wymieniali żarówki po katastrofie? » Rosjanie włączali laptopy ofiar » Rosjanie łamią wszelkie zasady » Rosjanie chcą przetopić tupolewa! » Rosjanie odpowiedzieli na 33 z 220 wniosków i pytań skierowanych do MAK » Rosjanie robili wszystko, by “posadzić” tupolewa » Rosjanie tłumaczą dlaczego pocięli wrak » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Polscy archeolodzy na miejscu smoleńskiej katastrofy pracują dla Rosjan i pod ich kontrolą. Również do Rosjan trafi w pierwszej kolejności raport z prac naszych ekspertów. Właśnie dzisiaj, pół roku po tragedii, rozpoczęli oni ponowne oględziny miejsca katastrofy. Korespondent RMF FM dowiedział się jednak nieoficjalnie, że rosyjska prokuratura znacznie ograniczyła plany polskich archeologów.

Od różnych źródeł w Smoleńsku Przemysław Marzec usłyszał, że ograniczenia dotyczą choćby użycia nowoczesnego laserowego sprzętu.

Poza tym – jak przyznaje prokurator Tomasz Mackiewicz – polscy eksperci wykonują na miejscu polecenia rosyjskich prokuratorów: Nasi specjaliści wykonują prace na rzecz śledztwa rosyjskiego, które zleciło tą czynność na podstawie naszego wniosku o pomoc prawną z maja tego roku. Są więc de facto wynajętymi przez Rosjan ekspertami, a to wyklucza jakąkolwiek inicjatywę ze strony polskiej. Na wszystkie działania muszą zgodzić się rosyjscy prokuratorzy.

Sami archeolodzy przyznają anonimowo, że nie należy oczekiwać po ich pracach zbyt wiele.

Przemysław Marzec

RMF FM

13 października 2010

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 3
tagi: , , , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters