19 telefonów było aktywnych na pokładzie Tu-154

Publikacja w serwisie: 14 October 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » ABW musi poprawić ekspertyzę m.in. telefonów ofiar katastrofy 10 kwietnia » Film, nakręcony przed startem prezydenckiego samolotu i na jego pokładzie. » Osoby, które znajdowały się na pokładzie samolotu » Katastrofa samolotu z Lechem Kaczyńskim na pokładzie » Dwie silne eksplozje na pokładzie samolotu » Lista osób, które były na pokładzie rządowego Tu-154 » Smoleńsk: Katastrofa samolotu Tu 154. Prezydent Lech Kaczyński był na pokładzie. Nikt nie przeżył » Mec. Kownacki: Gen. Błasika nie było w momencie katastrofy w kokpicie Tu-154 » 10 kwietnia na lotnisku w Smoleńsku było dwóch KIEROWCÓW BOR-u » Co było a nie jest… » Jak to z krzyżem było? [kalendarium] » Kłótni nie było – na pewno » To było wzorcowe lądowanie » Mistyfikacja MAK: Generała nie było w kokpicie » W samolocie nie było wybuchu ani pożaru » “Nie było presji, by piloci lądowali” » Katastrofa pod Smoleńskiem. To nie było lądowanie. Cz.6. » 10 kwietnia nie było drugiego Katynia » Oficer BOR: Nie ma pewności, że lotnisko było bezpieczne » Gdzie był Sławomir Wiśniewski, kiedy go nie było » W specpułku nie było lepszego pilota na tupolewach » Prokuratura: Pobicie było, ale sprawców wykryć nie można » Tego chłopaka nie można było wyciągnąć z symulatora » Radio ZET: Tuż po katastrofie samolotu słychać było strzały » Jakie było wyposażenie elektroniczne maszyny prezydenkiej ? » Na pogrzebie pilota Tu-154 nie było nikogo z rządu Tuska » Przy starcie z Okęcia nie było problemów z pogodą » Polacy potwierdzają: Nie było ingerencji w zapis czarnych skrzynek Tu-154 » Czy przejęcie władzy przez Bronisława Komorowskiego było nielegalne? » Największym błędem polskiego rządu było oddanie śledztwa MAK » Były ostrzeżenia ze strony rosyjskiej – Lotnisko w Smoleńsku było „zaniedbane” » “Nie było w dziejach państwa polskiego takiego zaprzaństwa” – PO czuje się obrażone » Wstrząsająca “relacja” strażaka z katastrofy Tu-154M – od razu było jasne, że nikt nie przeżył. » Jarosław Kaczyński: Rozmawiałem z bratem 15 minut przed katastrofą. Nie było najmniejszych oznak niepokoju » Węgry: Na uroczystości odsłonięcia pomnika ofiar katastrofy pod Smoleńskiem nie było przedstawiciela ambasady, bo konsul wolała być na… wyścigach Formuły 1 » Tajne porozumienie z Rosją? Seremet zaprzecza » Polscy śledczy liczą na przełom we współpracy z Rosjanami » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Siedem kolejnych tomów akt śledztwa rosyjskiego w sprawie katastrofy smoleńskiej gotowych jest do wysłania do Polski – podał prokurator generalny Andrzej Seremet. Prokuratorzy poinformowali, że co najmniej 19 telefonów było aktywnych na pokładzie w czasie katastrofy. Telefon prezydenta był tak zniszczony, że niemożliwe jest jego zbadanie.

Prokurator generalny dodał, że 22 listopada rosyjska prokuratura ma dostać od MAK m.in. czarne skrzynki samolotu. Jego zdaniem to może zdynamizować rosyjskie śledztwo.

Był sygnał o groźbie uprowadzenia samolotu w przedzień lotu do Smoleńska – przyznał prokurator Ireneusz Szeląg z warszawskiej prokuratury wojskowej.

Do tej pory nie ma żadnego dowodu, który wskazuje na to, że dokonano zamachu. Jednocześnie Seremet powiedział, że polscy prokuratorzy nie zgodzili się na wykluczenie wersji zamachu.

 

Do 12 października prokuratorzy przesłuchali ponad 360 świadków – poinformowali polscy prokuratorzy, którzy podsumowują 6 miesięcy śledztwa. Według Seremeta jest za wcześnie na przedstawienie ustaleń prokuratury.

Zaapelował o minimum zaufania do organów naszego państwa. Prokuraturę można, a nawet trzeba w wielu przypadkach krytykować, ale będę oponował wobec krzywdzących zarzutów – dodał Seremet.

Prokuratorzy poinformowali, że nie było wycieku z Tu-154. Ciecz, którą znaleziono pod samolotem, okazała się wodą. Została po myciu maszyny. O wykryciu “wycieku ze środkowego silnika” informował parlamentarny zespół ds. katastrofy smoleńskiej.

RMF FM

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-prokuratorzy-19-telefonow-bylo-aktywnych-na-pokladzie,nId,302393

14 października 2010

Oceń artykuł:
(4.80)
głosów: 5
tagi: , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • andrew001 :

  “Był sygnał o groźbie uprowadzenia samolotu w przedzień lotu do Smoleńska ”

  I nikt nie zareagowal??????!!!!!!

  Wiec wyslali wszystkich na smierc SWIADOMIE! Nastepny kwiatek ktory wspiera zarzut zamachu i morderstwa na 96 osobach. “Rzad” i tzw “prezydent”do dymisji! Ale to bedzie dopiero poczatek!

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • cure :

  Witam… i znow prosty rachunek (jak z karetkami): 19 telefonow wlaczylo sie zaraz po “katastrofie”-wiec moglo byc tak,ze probowali sie dodzwonic Ci co przezyli.W sumie “identyfikowano” przez DNA 21 cial… Nie wszyscy mogli dzwonic bo 2 osoby siegnely po bron co slychac na filmie Koli.Spychacze i ciezki sprzet jezdzily po cialach juz na drugi dzien po “katastrofie”.Szukam jeszcze informacji ile osob przebywalo w tylnej czesci samolotu, w salonce prezydenckiej.Jesli ktos to ustali to bardzo prosze o wiadomosc.Cos czuje,ze rachunek bedzie bardzo zblizony…gdzies miedzy 19-21 lub 15-19 bioroc pod uwage zaloge kokpitu.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • Tymczasowy :

  Trzeba namolnie powtarzac: Zbrodnia Katynska II. Akurat zgodnie z prawda.
  Tak dziala propaganda.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • Dominika :

  “Zajrzyjcie do książki Alefa Sterna “Pola Laska – czyli upadek czwartej kości pospolitej rzeczy”.
  Książka rok temu ukazała się w wydawnictwie didiamoss – (didimos – oznacza bliźniaka)
  Zaczyna się od slow PIS-dło, gwizdło, sykło, para buch no i dopiero się zaczęło ruch.
  Następnie następuje opis katastrofy samolotu prezydenta – wyobrażonej jako kość ktora uderza w dwie bliźniacze wierzby (sic!)- sugerując wydarzenia w roku chopinowskim czyli 2010, co więcej padają słowa ze na to pole tupole spadają topole – czy chodzi o tu 154? str 9
  Na stronie 17 książki można znaleźć informacje ze za upadek samolotu odpowiadają staruszkowie z KGB,
  Na stronie 19 jest opis identyfikacji szczątek i pobierania próbek DNA.
  Na stronie 24 i 25 jest napisane co dzieje się dalej – wszyscy szykują się do nowych wyborów ukazując prawdę o naszej politycznej elicie,
  Na stronie 25 jest opis pogrzebu, a potem mitologizacji osób, które zginęły w katastrofie,
  Str. 28 następuje opis historii co doprowadziło do tej tragicznej sytuacji.
  Bohaterami książki jest dwóch braci zakochanych w Polsce – jeden jest wodzem a drugi jest autorem.
  Na stronie 54 są wizje autora w których odwołuje się do ksiąg pielgrzymstwa polskiego, mówi o Winkelridzie narodów,
  pełno tam jest odwołań do Słowackiego i Mont Blanc – narratorem powieści jest papuga a na okładce jest kobieta paw ubrana w kir
  na stronie internetowej polalaska.pl były zdjęcia tej Polski złożonej do trumny – ale po katastrofie zostały usunięte.
  Na stronie 58 znów jest o upadku kości – samolotu i manipulacjach związanych z ukrywaniem katastrofy i jej wyjaśnianiem.
  Na stronie 63 w książce jest wizja 4 kół samolotu – znany widok z doniesień mediów jest wymieniony rok 2010 i liczba ofiar 88. Ta katastrofa jest wymieniona w rzędzie najważniejszych dla polskiej historii dat.
  Na stronie 76 jest sprawozdanie że spotkanie ściśle tajnego w którym grupa trzymająca władzę organizuje spisek jak pozbyć się starego prezydenta. Chcą go zniszczyć w katastrofie lotniczej w Gruzji.
  Na stronie 77 jest wzmianka o Katyniu.
  Na stronie 86 mamy wszystkie wydarzenia przedstawiane przez media – nie zapomnę Moniki Olejnik , która wyglądała jak po kokainie w Tvn 24 komentując wydarzenia ze Smoleńska – mało kto wie a to jest tej w tej książce, że Monika Olejnik robiła reportaż z katastrofy samolotu Kościuszko w 1987 w lesie kabackim – i tu następuje połączenie lasów: lasu kabackiego i katyńskiego i smoleńskiego, co więcej Monika Olejnik występuje w książce jeszcze kilka razy chociażby w momencie, w którym zwraca się do niej wódz jej pseudonimem – stokrotka. To jest na stronie 239, kiedy wspomina swoje życie w rozdziale zatytułowanym “złowieszczo kirra walkiria”.
  Na stronie 88 mamy informacje, że film o katastrofie nakręcił reżyser co kraj wyrwał z kajdan – nie trudno się domyślić, że to Wajda – twórca Katynia.
  Na stronie 90 znów mamy informacje o tym co się dzieje – czytając nie mogę oprzeć się wrażeniu, że wszystko to właśnie dzieje się w naszej polskiej rzeczywistości.
  Na stronie 96 mamy informacje, że nie tylko zginie prezydent ale tez szefowie wojska.
  Na stronie 98 informacje, że po katastrofie został tylko “kaczy puch”.
  Na stronie 104 opisana jest przyszłość Gruzji – mając na uwadze wczorajszy wywiad z Micheilem Sakaszwilim prezydentem Gruzji – jest to wizja realna.
  Na stronie 108 mamy ewidentną wskazówke, że chodzi o Wajdę i jego Katyń jako twórcę filmu o upadku samolotu – paradoksalna zbieżność losu.
  Na stronie 109 i 110 opisane jest co polski naród wycierpiał od wrogów, rozbiory i Katyń, które doprowadziły do polskiego rozdwojenia jaźni i braku jedności.
  Na stronie 111 jest opis budowy pomnika
  a następnie parady równości, która ma się odbyć w Warszawie w czerwcu tego roku – tęczowej parady.
  Na stronie 120 mamy pogrzeb wśród armatnich salw.
  Na stronie 190 mamy opis zwycięstwa Jarosława Kaczyńskiego, który przewodzi polskiej jedności.
  Od strony 204 są zapiski stylizowane na dokumenty z IPN i zeznania z teczki, w których jak się dokładnie wczyta wiele oznacza dowiedzieć się o tym, co się dzieje i dziać będzie.
  Od strony 260 do stron 267 jest opis tego co działo się na pokładzie samolotu w momencie katastrofy.
  Na stronie 271 jest wskazówka kto za to odpowiada.
  Od strony 285 jest opis tego wszystkiego czego świadkami byliśmy przez ostatnie dwa tygodnie – całego spektaklu medialnego ze śmiercią prezydenta w tle.
  Na stronie 288 – chyba nie przypadkowy numer strony jest list osób, które zginęły – zginęli wszyscy podobno prezydent i świta, posłowie, senatorowie – kto teraz będzie rządził?
  Jeśli zakończenie się sprawdzi to blisko nam do końca świata.

  ksiązka była pisana przez wiele lat, a wydana rok temu – miała debiut 4 czerwca 2009 – a z dniem 10 kwietnia 2010 roku upadla idea IV RP.
  Autor pisze wiele zdań dziwnym językiem malajalam – to tak jakby szyfrem – w tej sytuacji nie dziwi znikniecie rok temu wojskowego szyfranta z WSI.
  Siedem miesięcy wcześniej ukazała się książka “Pola Laska”

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • wifil :

  “Jednocześnie Seremet powiedział, że polscy prokuratorzy nie zgodzili się na wykluczenie wersji zamachu.”

  - A kto w ogóle zwrócił się do polskich prokuratorów z taką propozycją, by wykluczyć wersję zamachu????????????????

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • andrew001 :

  @cure,

  Te liczby i inne dane personalne znajdziesz tutaj:

  http://www.granagieldzie.pl/viewtopic.php?f=34&t=297&start=80&sid=565452d5af56f18e99c01c8533cea5e0
  Pozdrawiam

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters