TVN 24 – Hieną roku 2010

Publikacja w serwisie: 14 October 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Informacja Ministra Spraw Zagranicznych o założeniach polskiej polityki zagranicznej w 2010 roku » Gazeta Wyborcza: Prokuratura nie znalazła osób, które można obarczyć odpowiedzialnością za przygotowanie wizyt premiera i prezydenta w Smoleńsku w kwietniu 2010 roku » Tragedia smoleńska pół roku później » Dyskusja trwa od 1993 roku… » Po pół roku pod gołym niebem rozpoczęto osłanianie wraku Tu-154M » Samoloty Embrayer były już gotowe w połowie 2009 roku » Kampanię nienawiści rozpoczęła PO już w 2007 roku – Synteza wypowiedzi polityków » Stenogram konferencji prasowej MAK z 19.05.2010 » Misja Specjalna 21.09.2010 – Katastrofa Polskiego Tu-154m [1/2] » SMOLEŃSK 10 kwietnia 2010 – podsumowanie na dzień 9.07.2010 » 54 pytania nadal aktualne – aktualizacja 13.05.2010 » Hipoteza fałszywych nadajników NDB (aktualizacja: 16.05.2010) » DEZINFORMACJA – BY ZABIĆ PRAWDĘ. » Departament Stanu USA o Smoleńsku » CYNICZNI 2010 » Misja specjalna 16.06.2010 » Misja specjalna – 02.06.2010 » Misja specjalna – TVP – 05.10.2010 » Misja specjalna -TVP- 05.05.2010 » Ocenzurowane “WIADOMOŚCI” TVP z 23-04-2010 » Misja specjalna (2/3) – 12.05.2010 » Facebook vs. Smolensk-2010.pl » SMOLEŃSK 10.04.2010 – PAMIĘTAMY! » Wildstein Przedstawia – 12.09.2010 » Kropka Nad I: Andrzej Seremet (08.07.2010) » Małgorzata Wassermann w Sejmie – 24.09.2010 » Oświadczenie Marszałka Sejmu (10.04.2010) » Plan lotu Tu-154 101, w dniu 10.04.2010 » Rok 2010 był najbezpieczniejszy w historii lotnictwa » BOR mógł nie dopełnić obowiązków w Katyniu w 2010 r. » SMOLEŃSK 10/4/10 – PRÓBA PODSUMOWANIA NA DZIEŃ 26.06.2010 » Tęsknimy! Ku pamięci Załogi TU-154 – Smolensk 10.04.2010 » APEL STOWARZYSZENIA RODZIN KATYŃ 2010 » Kto przeszukal mieszkania ofiar katastrofy 10.04.2010? » Analiza kryminalistyczna: “Katyń 2010 – Moskwa 1610″ » “KATYŃ 2010″: PRZEKAZAĆ WRAK SAMOLOTU POLSCE » [ENGLISH] Smolensk 2010 – PLANE CRASH RESUME » Zbigniew Mikołejko: 10 kwietnia 2010 – czas apokalipsy » APEL ANDRZEJA MELAKA KATASTROFA SMOLEŃSK 2010 » Prezentacja przedstawiona podczas wysłuchania w Brukseli 7.12. 2010 » Amatorski film z miejsca katastrofy – Smoleńsk 10.04.2010. » Stowarzyszenie Rodzin Katyń 2010 – apelujemy o prawdę i pamięć » Marsz Pamięci 10 września 2010, Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego » Rozmowa z Andrzejem Melakiem, współzałożycielem Stowarzyszenia Katyń 2010. » MANIFESTACJA: „11.09.2001 – 10.04.2010 DWIE TRAGEDIE – JEDNO KŁAMSTWO!” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Pracownicy zatrudnieni w koncernie ITI są tak dobierani, że w mig odgadują zamysły swoich prezesów. Tak było w tej firmie zawsze, niezależnie od dziedziny, jaką akurat koncern się zajmował. Przykładowo, kiedy Mariusz Walter kupił klub piłkarski Legia Warszawa, po miodowym miesiącu doszło do konfliktu z kibicami. Ludzie zatrudnieni w stacji telewizyjnej natychmiast rozpoczęli cykl reportaży o kibolach. Apogeum wojny stanowiła słynna sprawa, kiedy kilkuset kibiców Legii, kilka godzin trzymano na trawniku, otoczonych kordonem policyjnym i potem jakiś Płuska czy inny Mazur triumfalnie zrobił news o uzbrojonym kibolstwie, bo w trawie znaleziono pozostawiony przez kogoś widelec. Kibice byli tak dłygo zwalczani, dopóki Walter nie zobaczył, że to mu się nie opłaca. Wtedy natychmiast wszystkie urazy poszły w zapomnienie i fachowcy od “Faktów” natychmiast przerzucili się na innych wrogów.

Podobnie było z konkurencją, tzn. z Telewizją Publiczną. Dopóki W KRRiT siedzieli ludzie z nadania innych partii, TVP była wrogiem numer 1. Wyciągano na światło dzienne “afery” o tym, że Patrycja Kotecka próbowała zagłuszać sygnał TVN. dziennikarze śledczy donosili, że ta sama Kotecka używa do swych podłych knowań, supertajnego laptopa ministra Ziobry. Przekonywano nas, że TVP jest pisowska nawet wtedy, kiedy przy współpracy ministra Grada, prezesem TVP został pan Farfał i dzielnie zwalniał wszystkich ludzi, którzy nie chcieli na antenie pluć na prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Oczywiście, od momentu kiedy Krajową Radę przejęli nominaci właściwych partii i wyrzucili pisowski Zarząd TVP, ataki natychmiast ustały. Telewizja Publiczna, jednego wieczoru z wroga zamieniła się w konkurencję.

Metody naszych dzielnych dziennikarzy były przewidywalne do bólu. Monika Olejnik w swoich audycjach przesłuchiwała pisowców i spijała nektar z dziubków platformersów. W innej, pani Łaszcz zapraszała po przedstawicielu GazWyb, Polityki i Tygodnika Powszechnego (na zmianę z Radiem Zet), a jako listek figowy kogoś z Rzepy i w czwórkę rozprawiali się z niesłusznymi poglądami, na zmianę przerywając i zakrzykując biedaka (Piotr Zaremba jest w tej roli rozbrajający, kiedy prosi, żeby dali mu dokończyć choć jedno zdanie). Wreszczie Morozowski zapraszający do swojej nowej audycji tylko tych, którzy się z nim zgadzają w 100%. Po co mieszać w głowach lemingom?

Wczoraj jednak stacja weszła na wyższy poziom manipulacji i kłamstwa. Najpierw na stronie tvn24.pl pokazało się takie coś:

Potem już poszło łatwo. Informację o tym, że Jarosław Kaczyński powiedział: “Nadejdą jeszcze takie czasy, że prawdziwi Polacy dojdą do władzy“, powtarzano już przy każdej okazji. Dzisiaj rano Julia Pitera Pociągnęła wątek w radiu TOK FM, oczywiście Grzegorz Kozak prowadzący wywiad nie zaprotestował. Przez cały dzień news był powtarzany i każdego gościa zaczepiano prośbą o komentarz. Kulturalny Wajdo ocenił, że Jarosław Kaczyński jest “głupol“, ale “No ale na to są piguły, na to są lekarze, na to są sposoby. Niech się leczy!”.Podobne oceny dają dziennikarzom TVN-u: Wałęsa, Pitera, Nałęch, Chwin, Komorowska (wdowa po wiceministrze), Deresz, Szmajdzińska……. i można by jeszcze długo wymieniać potępiających te podłe słowa prezesa PiS.

Problem w tym, że te słowa nigdzie nie padły. Zmyślili je wczoraj pracownicy stacji TVN24 i dzisiaj powtarzali je pracowicie przez cały dzień. Do tego zmyślonego tekstu zbierali komentarze, a Katarzyna Kolenda-Zaleska przygotowała dla Faktów, kilkuminutowy materiał. Z rozmowami, ocenami, zastanawianiem się czy prezes niszczy demokrację, czy tylko jej zagraża. Wszystke te materiały przygotowano w oparciu o całkowicie zmyślone słowa. Ten tekst nigdy nie padł, ale już teraz nic sytuacji nie jest w stanie zmienić. Od dzisiaj wszyscy w tej stacji i zaprzyjaźnionych z nią mediach, będą opierać się na tym, co przecież “powszechnie” wiadomo. Tak oto stacja TVN dostarczyła kolejnego “dowodu” na to, że Prawo i Sprawiedliwość i prezes Kaczyński są zgrają degeneratów. Jeszcze jedno, dwa takie kłamstwa i Platforma będzie mogła wspólnie z SLD i ekipą Palikota, spokojnie zdelegalizować PiS. I wszystkie lemingi spokojnie odetchną, że wreszcie skończyła się duszna atmosfera podsłuchów, służb, podejrzliwości i nienawiści. Kto będzie pamiętał, że to wszystko były kłamstwa? Chyba tylko Mariusz Walter, który zgłosi sie do Donalda Tuska po spłatę zaciągniętych długów wdzięczności.

PS. Dla zainteresowanych, całe wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego jest tutaj:

EDIT: Autorem filmu jest bloger nietoperz. Pozdrowienia dla autora.

http://lubczasopismo.salon24.pl/stopmanipulacji/post/237941,tvn-24-hiena-roku-2010

11 października 2010

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 9
tagi: , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Inka :

  “Kto będzie pamiętał, że to wszystko były kłamstwa?”

  Ja będę pamiętała.

  Znam osobę, która stację TVN, Superstację i tym podobne ma wykasowane ze swojego tv, właśnie z powodu tych wszystkich kłamstw :D

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • andrew001 :

  @Inka

  “Kto będzie pamiętał, że to wszystko były kłamstwa?”

  Ja tez

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Inka :

  andrew001 dzięki. Już jest nas dwoje ;)

  Może jeszcze ktoś się dołączy?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  http://www.youtube.com/watch?v=YhjP3Izr3Pc&NR=1

  Ja dolacze i bede pamietala ,nie zapomne nigdy jak manipuluja media – niestety i to juz od dawna a szczegolnie od momentu prezydentury Sp+Lecha Kaczynskiego – jak poniewirano mojego Prezydenta i jakie media zawladnely moja Ojczyzne.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Samara :

  Dołączam się. Jest nas czworo.
  Niech żyje prawdziwy prezydent RP Bogdan Szpryngiel, zamieszkały w Opolu!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • a.p.777 :

  Ja też będę pamiętać. Nigdy nie zapomnę kampanii kłamstw i oszczerstw skierowanej przeciwko Prezesowi Kaczyńskiemu. Pamiętać również będę bierną postawę części społeczeństwa. Mam jednak nadzieję,że do opisanej sytuacji nie dojdzie,że jednak ludzie zorientują się w tej manipulacji. Zauważą,że ta perfidna, chamska nagonka ma na celu rozbicie i zniszczenie PiS-u jako jedynej liczącej się partii opozycyjnej.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Inka :

  Samara o czym Ty piszesz?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Dzidzia :

  Ja też.
  ” Przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości”.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters