“Warto być Polakiem. Idea i myśl Lecha Kaczyńskiego”

Publikacja w serwisie: 15 October 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Lecha Kaczyńskiego identyfikowano w obskurnej budzie » Wałęsa cofnął pozew wobec Lecha Kaczyńskiego » Tytuł Narodowego Bohatera Gruzji dla Lecha Kaczyńskiego » Skandal! Telewizja w Niemczech wulgarnie kpi ze śmierci Lecha Kaczyńskiego w dniu pogrzebu prezydenta (wideo) » Jutro Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany przez prokuraturę w sprawie telefonu śp. Lecha Kaczyńskiego » Sylwetka prezydenta Lecha Kaczyńskiego » W Smoleńsku Tusk z Putinem nawet nie podeszli do ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przez 5 godzin zwłoki leżały w błocie » Sikorski sabotował wizytę Lecha Kaczyńskiego » Fałszywe dane w protokole identyfikacji Lecha Kaczyńskiego? » Życiorys Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego » Prokuratura bada okoliczności pochówku Lecha Kaczyńskiego » List Komitetu Społecznego na rzecz budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego i 95 ofiar katastrofy pod Smoleńskim » Warto rozmawiać – 04.01.2011 – dlaczego raport MAK jest nie do przyjęcia » Prezentacja sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich » Bielan rzucił pomysł, że warto rozważyć pomysł, by na Wawelu byli chowani wszyscy polscy prezydenci. » Pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich zostanie przesunięty? “To ostateczność” » Prokuratura przesłucha Kaczyńskiego » Barack Obama grał w golfa, gdy w Polsce chowano Marię i Lecha Kaczyńskich » Ostatnie przemówienie Prezydenta Kaczyńskiego w Katyniu » Marsz Pamięci 10 września 2010, Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego » Gieorgij Gordin, komentarz z Rosji, W zabójstwie Kaczyńskiego widać styl Putina » Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego podczas Zgromadzenia Obywatelskiego w sprawie katastrofy w Smoleńsku » Rosyjska symulacja przeczy słowom Kaczyńskiego: katastrofa Tu-154M była możliwa » Rosjanie czekali na takie słowa Klicha – “Polska bierze na siebie większą część winy za śmierć Kaczyńskiego” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

10 kwietnia 2010 roku, w dniu tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem, prezydentura Lecha Kaczyńskiego została nagle przerwana. Książka ta jest próbą przybliżenia i choćby cząstkowego przedstawienia jego politycznej wizji, wizji państwa i społeczeństwa.

Podstawową bazą dokumentacyjną, na której oparto książkę, są najistotniejsze i najbardziej charakterystyczne fragmenty przemówień, wykładów, listów i wywiadów Lecha Kaczyńskiego z lat 2005-2010. Wiele z tych tekstów jest dobrze znanych opinii publicznej, niektóre zapisały się już w najnowszej historii Polski. Jednak niemało jest również takich, które będą zapewne dla Czytelnika odkryciem,bo nie zostały dotąd szerzej odnotowane. Wszystkie one obrazują sposób myślenia prezydenta o najważniejszych dla Polski sprawach, pokazują katalog wartości, do których się odwoływał,oraz wskazywane przezeń cele i zadania.
Książka ta zaprasza do lektury i refleksji nad myślą polityczną Lecha Kaczyńskiego – właśnie dzisiaj, gdy staje się ona już naszą wspólną spuścizną. Zaprasza do namysłu nad tą tragicznie przerwaną
prezydenturą jako propozycją dla Rzeczypospolitej. Propozycją, która dla części z nas była i pozostanie inspiracją i źródłem nadziei, dla części stanie się raczej punktem odniesienia dla polemiki i krytyki, ale która płynęła z poważnego namysłu i szczerych intencji.

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 6
tagi: , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Inka :

  Szukałam tej książki w wielu księgarniach. Często sprzedawcy nie wiedzieli o czym mówię. Ktoś powiedział, że książka została wydana w małym nakładzie i ogólnie jest niedostępna.
  Odpowiednie służby “chronią” naród przed wiedzą zawartą w książce.

  Thumb up 0 Thumb down 1

 • adamsky :

  @Inka – wystarczy poszukać na torrentach i masz egzemplarz – nawet możesz dodać lektora i miły pan/pani poczyta Ci na dobranoc.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Inka :

  adamsky wybacz, ale co to są torrenty? :(

  Byłoby miło gdyby mi ktoś czytał, nie musiałabym męczyć oczu. Lubię słuchać :)

  Thumb up 0 Thumb down 1

 • adamsky :

  @Inka – no więcej tłumaczyć nie wypada na takim nawet “forum” – proponuje wpisać w google “torrenty.org” i do tego nasz “lektor” Ivona.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters