Kampanię nienawiści rozpoczęła PO już w 2007 roku – Synteza wypowiedzi polityków

Publikacja w serwisie: 19 October 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Ta histeria nienawiści produkuje nowych Niewiadomskich (przyp.: zabójca prezydenta RP G.Narutowicza w 1922 roku). Niestety, potwierdziło się. Miesiące krzyku, że “pisowcy” zagrażają państwu, wolności, demokracji, że są nowym wcieleniem hitleryzmu i KPP, że prawicową ciemnotę trzeba powstrzymać za wszelką cenę, robią swoje. Zatruwanie umysłów i cyniczne wprawianie bezbronnych wobec medialnej przemocy ludzi w amok robi swoje.

19.10.2010
Rafał A. Ziemkiewicz

Swoją kampanię wyborczą do parlamentu PO rozpoczęła od umieszczenia w Polsce billbordów w czarnej tonacji, prezentujących zasady jakimi zdaniem PO rządził się PiS. Na każdym jest napis “Zasady PiS”, a poniżej duży napis odpowiednio: “agresja”, “pogarda”, “oszczerstwa”.

Politycy PO wielokrotnie agresywnie wypowiadali się o PiS i jej liderach

Wypowiedzi polityków PO nie mieściły się jednak w ramach politycznego sporu czy dyskusji. Bardzo często wypowiedzi liderów PO traktowały o „eliminacji” Jarosława Kaczyńskiego lub „patroszeniu” i „dorzynaniu” polityków PiS.

Poniżej przykłady ataków PO na PiS. Warto zwrócić uwagę, że najnowszy cytat obrażający Jarosława Kaczyńskiego pochodzi z dnia dzisiejszego.

19 października 2010 Stefan Niesiołowski TVN 24:

„…Kaczyński jest kandydatem do psychiatrycznego leczenia…”

(komentarz do wypowiedzi Prezesa PiS na konferencji ws. zabójstwa w biurze PiS)

10 listopada 2005

Donald Tusk wystąpienie Sejmowe

„…Polska naprawdę nie jest skazana na, tak jak ją Polska od wczoraj nazywa, moherową koalicję…”

17 stycznia 2007 Stefan Niesiołowski GW

„…Podobieństwo Kaczyńskiego do Gomułki jest uderzające: niechęć do inteligencji, wiara w przemoc, szkodliwe pomysły na zawłaszczanie państwa i przeświadczenie o spisku, które zagraża ich władzy…”

22 października 2007 Władysław Bartoszewski blog

„…Kolejne obietnice wyborcze Jarosława Kaczyńskiego rozwiewały się w pył. (…) Dlatego też postanowiłem nazwać rzeczy po imieniu i – jak ujął to jeden z przedwojennych satyryków – przestać uważać bydło za niebyło…”

30 sierpnia 2007 Donald Tusk PAP

„…Jeśli uważacie państwo, że J.Kaczyński i PiS w czasie kampanii wyborczej mają zamiar aresztować kandydatów innych partii, używać podsłuchów, to weźcie pochodnie w ręce i idźcie na Pałac Prezydencki…”

21 października 2007 r. Radosław Sikorski TVN 24

„…Jeszcze jedna bitwa, jeszcze dorżniemy watahy, wygramy tę batalię…! “

(konwencja wyborcza PO).

22 lipca 2008 Stefan Niesiołowski PR I

„…Kaczyńscy są źródłem wszelkiego zła. Zwłaszcza Jarosław Kaczyński…”

28 lipca 2009 Stefan Niesiołowski TVN 24

„…Pan Kaczyński powinien złożyć mandat, pójść na emeryturę i pisać wspomnienia. Proponuję tytuł: Jak niszczyłem demokrację w Polsce…”

21 maja 2010 (wysłany przez Palikota obraźliwy SMS) POLSKA

„Dlaczego do Smoleńska wyjechał kartofel, kurdupel, alkoholik, a wrócił mąż stanu? Bo Rosjanie podmienili ciało”

25 czerwca 2010 Janusz Palikot TVN / TVP zapytany na wiecu wyborczym Bronisława Komorowskiego przez ekipę programu kabaretowego TVN o myśliwskie hobby kandydata PO i czy “zapoluje on na wilki zjadające owce”, odpowiedział, że

“Jarosława Kaczyńskiego trzeba zastrzelić i wypatroszyć (…) Bronisław Komorowski pójdzie na polowanie na wilki i zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż w Europie…”

15 lipca 2010 Janusz Palikot Radio Zet

„…Kaczyński zachowuje się jak patologiczny zabójca…”

12 sierpnia 2010 Stefan Niesiołowski POLSKA

„… Część z tych, którzy stoją tam i rzekomo pilnują krzyża, to rzeczywiście kandydaci do kliniki psychiatrycznej. Ostatnia stacja tej ich procesji to Tworki…”

5 lipca 2010 Janusz Palikot TVN 24

„… Odpowiedzialność moralną za śmierć 95 ludzi ponosi Lech Kaczyński, bo to on przygotowywał wyjazd. To on ma krew na ręku ludzi, którzy zginęli w katastrofie. (…) głupota, bezmyślność, pycha i ego Lecha Kaczyńskiego doprowadziło do tragedii. (…) Rodzina Kaczyńskiego powinna przeprosić rodziny poległych…”

2 lipca 2010 Wpis na blogu Palikota Plakat z podobizną Prezesa PiS i słuchaczy Radia Maryja z napisem

„odeślijmy IV RP na śmietnik”

27 czerwca 2010 Donald Tusk Onet.pl

„…Jego (Prezesa PiS) największą wadą polityczną, tym, co wywołuje u ludzi lęk, jest mocne przekonanie, że jako prezydent rozpocznie kolejną polityczną wojnę. Ja wiem, że tę wojnę rozpocznie…”

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 5
tagi: , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Inka :

  I to wypowiadają ludzie wykształceni, kulturalni (!!???), reprezentujący nasz kraj, na bilbordach zasłaniający się hasłem, że zgoda buduje?

  PORAŻKA! KPINA! ŻENADA! …i wstyd na cały świat!

  Powiedzcie mi…skąd w nich tyle nienawiści??

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • tupki :

  Boja sie prawdy i dlatego szczekaja jak rozdraznione psy!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • a.p.777 :

  Na stronie >Sciąga.pl W wierszu “Który skrzywdziłeś” podmiot liryczny zwraca się do tych, którzy dzierżąc ster władzy nie potrafią dostrzegać potrzeb pojedynczego człowieka, w imię wyższych celów krzywdzą go, kosztem życia i godności ludzkiej pragną budować nowy ład społeczny (“Który skrzywdziłeś człowieka prostego/ śmiechem nad jego krzywdą wybuchając”) – to liryka zwrotu do adresata. Utwór mimo, iż pisany w konkretnej sytuacji dotyczy każdej władzy, która nie liczy się z szarym, bezbronnym człowiekiem, która nie bierze pod uwagę jego uczuć, dążeń, a czasem i praw. Utwór zawiera ostrzeżenie dla rządzących. Otacza ich przecież tłum pochlebców (“gromadę błaznów koło siebie mając”), którzy poklaskują każdemu pomysłowi, utwierdzają ich w słuszności podejmowanych decyzji. Wśród pochlebst i aplauzu publiczności można się zagubić, przestać odróżniać wartości dobre od złych (“pomieszanie dobrego i złego”). Trudno wtedy obiektywnie spojrzeć na swe decyzje. Brnie się coraz dalej w zło, próbuje się wszystko podporządkować sobie, swej niekoniecznie słusznej idei. Wszelkie poczynania tyranów oceni poeta, który żyje w danej rzeczywistości, jest on świadkiem zbrodni popełnianych w imię władcy
  i ma obowiązek przedstawić to w swej twórczości: “Spisane będą czyny i rozmowy”. Nie można bezkarnie krzywdzić niewinnych ludzi ; “Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta”.(…) wiersz ten jest głosem przeciwko złu i krzywdzie, niesie uniwersalne przesłanie i powinien zostać zapamiętany przez każdego, kto chciałby za awszelką cenę podporządkować sobie innych.<
  Jakże to aktualne.
  I jeszcze przypomnę treść wiersza, bardzo pasuje do tej smutnej chwili.
  Który skrzywdziłeś człowieka prostego
  Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
  Gromadę błaznów koło siebie mając
  Na pomieszanie dobrego i złego,

  Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
  Cnotę i mądrość tobie przypisując,
  Złote medale na twoją cześć kując,
  Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,

  Nie bądż bezpieczny. Poeta pamięta.
  Możesz go zabić – narodzi się nowy.
  Spisane będą czyny i rozmowy.

  Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
  I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.
  (Waszyngton, 1950)

  Serdeczne wyrazy współczucia dla wszystkich opłakujących dzisiaj śmierć bliskich.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • a.p.777 :

  Na początku przytoczyłam interpretację znanego, pięknego wiersza Czesława Miłosza z 1950r. zamieszczoną na stronie >Ściąga.pl<

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • andrew001 :

  Nie od dzis PO zieja agresja i nienawiscia szerzy dezinformacje, oszczerstwa, obrazliwe przepelnione pogarda komentarze, wrecz grozby, “rzad” i “prezydent” i cale PO zamieszani sa w to wszystko. Ta ofensywa nienawisci stala sie ich programem na “Nowe zycie w Polsce”, a teraz jeszcze przerzucaja swoje grzeszki na innych?!!

  Wysluguja sie ruskim jak tania prostytutka, bez szacunku dla siebie a tym bardziej dla Polski i Polakow. Robia z Polski burdel gdyz to sie dobrze zgadza z ich charakterem. PO stalo sie alfonsem III RP!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Lora :

  Szczerze? Od dawna dziwię się Jarosławowi Kaczyńskiemu, że nie wytoczył procesu takiemu Palokotowi o nagminne szarganie jego osoby oraz namawianie do agresywnych zachowań wobec Jego osoby, a wręcz nawoływanie do fizycznej agresji.
  Osobiście sama na własne uszy słyszałam jak do Szkła Kontaktowego zadzwonił mężczyzna i zadał takie oto pytanie (cytuję z pamięci):
  - Czy nie sądzicie panowie, bo takie są moje przemyślenia ostatnio, że osoby Jarosława Kczyńskiego należałoby się pozbyć po prostu fizycznie?
  Widz wytłumaczył się, z tego co pamiętam, ze jego stanowisko jest może skrajne, ale uważa, że czasem dla dobra wspólnego skrajne posunięcia powinny być usprawiedliwione. I zadał jeszcze pytanie/stwierdzenie:
  - Przecież gdyby na samym początku zlikwidowano Hitlera, nie byłoby tych wszyctkich straszmnych rzeczy, nie zginęło by tyle milionów liudzi. Czy nie należało Hitlera unicestwić na samym początku? Tak samo w tym wypadku.

  Prowadzący dał się wypowiedzieć widzowi do samego końca. Po wypowiedzi padły oczywiście słowa zgorszenia takim skrajnym podejściem, ze to zbyt skrajne podejście itp. Ale dano mu wypowiedzieć się bez specjalnych przeszkód do końca. A kilkakotnie byłam świadlkiem tego (co zdarza się niezwykle rzadko), że gdy ktoś dzwoni z krytyką Rządu, przerywa mu się gdzieś w połowie lub 2/3 wypowiedzi/zdania, bo niby kończy im się czas, po czym audycja prowadzona była dalej, a okazywało się, ze po prostu kończył im się czas chyba na wypowiedż.

  Dlatego dziwie się, że Jarosław nie wytoczył procesu Palikotowi. Chyba, ze odradzili mu to prawnicy, gdyż uważają, że mógłby nie wygrać.
  Dla mnie to jest straszne, że ludzie z PO nie widzą róznicy jakościowej między agresywnymi wypowiedziami Jarosława Kaczyńskiego, a agresywnymi wypowiedziami polityków PO i całego tego obozu.

  Przede wszystkim J. Kaczyński nigdy nie nawoływał do fizycznej agresji wobec Platformy. Nigdy nie mowił też, że PO powinno zniknąć ze sceny politycznej, a jedynie niektore osoby z PO. Nigdy nie nazywał, ani jego koledzy z PiSu ludzi z PO, czy Tuska nikczemnymi (chociaż są), nigdy nie z=nazywał ich podłymi, psychicznie chorymi. Nigdy nie używał słów, degradujących ich jako ludzi, a jedynie słów degradujących ich jako polityków. Jedyne słowa na jakie pozwalał sobie ro nazwanie ich “złymi ludźmi”, ale to już po katastrofie smoleńskiej, po tym wszystkim, co dostał od PO złego.

  Przecież to nie jest przypadek, że własnie zwolennik PO zaatakował, nie PiSu.

  Przecież ludzie z PO nawet negatywnie wypowiadają się na temat elektoatu PiSu… Słyszałam osobiście sugestię jakoby lepiej było, by tego elektoratu wogole nie było, co później wyzwoliło u wielu ludzi sformułowania, ze najlepiej byłooby cały elektorat Pisu wysłać na księzyc. A niektórzy na róznych forach mówili nawet o ekstermiacji dla dobra wspólnego.

  Więc o czym politycy PO mówią? O jakiej równości stopnia agresji?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters