Rosyjskie bombowce nad Bałtykiem: Zareagowały myśliwce NATO

Publikacja w serwisie: 19 October 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Dwa rosyjskie bombowce pojawiły się w poniedziałek nad Bałtykiem między dwoma łotewskimi portami – Lipawą i Windawą. Incydent zmusił do startu myśliwce NATO – poinformował rzecznik ministerstwa obrony Łotwy Airis Rikveilis.

Według rzecznika, dwa bombowce Su-24 leciały nad neutralnymi wodami Bałtyku i nie zareagowały na sygnał wzywający do identyfikacji. Zmusiło to do startu dwa natowskie myśliwce. Poczynania rosyjskich pilotów Rikveilis podsumował krótko: Nie jest to przyjazny gest.

Minister obrony Łotwy Imants Liegis powiedział natomiast agencji BNS, że incydent miał miejsce około godziny 17. Według niego, rosyjskie bombowce odleciały. Polityk oświadczył ponadto, że nie dysponuje danymi, które mogłyby potwierdzić sugestie, że incydent mógł być związany z międzynarodowymi ćwiczeniami wojskowymi pod kryptonimem “Sabre Strike”, które rozpoczęły się na Łotwie w poniedziałek.

W ramach natowskiej misji Air Policing nieba nad Litwą, Łotwą i Estonią strzegą od 1 września samoloty sił powietrznych USA.

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-rosyjskie-bombowce-nad-baltykiem-zareagowaly-mysliwce,nId,303106

18 października 2010

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 5
tagi: , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • mati1990 :

  Ja dzisiejszej nocy miałem sen,śniło mi się że byłem na miejscu katastrofy,widziałem wrak a na wraku dziury jak pięść,nagle z krzaków wyszedł facet i powiedział mi że samolot został zestrzelony przez ZSU-23-4 szyłkę.Pokazał mi ślady rzeczywiście były to ślady gąsienic,powiedział mi jeszcze że miejsce trafienia pocisków zostało wycięte z wraku.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • adamsky :

  Wypowiedzi poprzednika oczywiście komentować nie warto … to trzeba mieć wyobraźnie ! Co do incydentu to świat już zapomniał jak to w ten sam być może sposób Ruski “wprowadziły” amerykanów na swoje terytorium ? W tym przypadku nie ma mowy o żadnym “zakłócaniu” – wiadomo “ruskie winne”. Jeśli chodzi o “gest” to wiadomo , że to kolejna i nie ostatnia prezentacja “władzy” Rosjan nad resztą “europy”. Jak to mamy skomentować – że źli Rosjanie – niedobrzy i co ? Nic – NATO się ruszyło dla pokazu pewnie , bo przecież żadnych konsekwencji nie wysunie. Przecież nie nadstawią karku dla Łotwy , czy Polski lub wód “neutralnych”. Ruski eksponują władzę właśnie nad takimi “malutkimi” jak my , żeby pokazać reszcie jak to działa. Tu zresztą nawet nie ma za co dziękować “amarykusom” – od tego są pakty i od tego oni są.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • admin :

  @adamsky

  Dziękować trzeba miłościwie nam panującym.

  Donald Tusk: “Polska buduje status państwa mocnego, z którym Rosja się liczy”

 • Lora :

  Chciałam zwrócic uwagę, ze wcale nie musimy być “tacy malutcy” i wcale nie musimy tak się czuc.
  Dopóty będziemy o sobie tak myśleć i innym (najczęściej Polakom niestety) dawać sobie wmawiać jacy to my jesteśmy malutcy (i jakich to mamy wielkich sąsiadow), z ktorymi należy się liczyć, dopóty w Polsce nie będzie dobrze i malutcy będziemy po wsze czasy, aż w końcu być przestaniemy, bo i tak może być.

  Są tacy krajanie, ktorzy zachłystują się wspaniałą Moskwą, inni porządnym, czystym, nowoczesnym Berlinem, a o nas powiedzą, ze jesteśmy malutcy, prowincjonalni i zakompleksieni, w dodatku alkoholicy, zbyt powazni i smutni, kłótliwi i zajadli w swarach, w dodatku jak “panna bez posagu”, w dodatku przypisujący sobie jako narodowi przeznaczenie Mesjasza narodów, wieczni meczennicy, a tak naprawdę sami sobie stwarzający “polskie piekło” itd, itd.

  Komu zalezy, bysmy tak o sobie mysleli i powielali tę naszą “małość” jak kalkę? Najwyraźniej komuś zależy. Lech Kaczyński chciał zerwać z takim mysleniem, to skończył jak skończył. A podczas Jego kadencji zarzucano mu państwową megalomanię i brak racjonalnego podejscia do własnego kraju. Czyli racjonalnie o Polaku jest powiedzieć “złodziej” o “polaczek”, a nieracjonalnie …. Właśnie, jak? Polak, po prostu, obywatle rozwijającego się kraju środkowoeuropejskiego.

  Zwócmy uwagę na to, ze każde państwo ma jakiegoś sąsiada, mniejszego lub większego i każde cywilizowane państwo nie ma potrzeby umizgiwać się do tychże i mysleć o własnym kraju jako o gorszym, mniejszym bracie. My mamy tylko z tym problem, i elyty wmawiają nam to, że tak musi być, bo żyjemy geograficznie niejako w przeciągu.

  Otoż nie musi tak być.
  Terytorium Rzeczpospolitej jest tylko i wyłącznie nasze i tylko my wyznaczamy granice, poza ktore przekroczyć nie można. My tu rządzimy i od nas zalezy wszystko, łącznie z tym jak o sobie myslimy i jakie sobie wyznaczamy cele: czy ;lizanie tyłków sąsiadom, czy autectyczne budowanie własnej państwowości i własnej wielkości na bazie potencjału jaki posiadamy (geograficznego, złóż naturalnych, potencjału ludzkiego).

  To tak jak z pojedynczym człowiekiem. Jesli dasz pluć innym sobie w oczy, nikt cię nie będzie szanował, nikt się z tobą nie będzie liczył, każdy będzie się z ciebie śmiał. Jeśli będziesz o sobie wiecznie myśleć jaki jesteś malutki, to tak też będzie, nie inaczej, w końcu w to uwierzysz i nie będziesz potrafił być pełnowartościowym sobą.
  Tak też jest z państwami.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • adamsky :

  @Lora – to czy czujemy się mali czy nimi jesteśmy to dwie różne sprawy. Historia każe nam być wielkimi – bo tak też jest. Tak każą czuć nam fakty historyczne. To jak jesteśmy postrzegani w miarą naszych możliwości to już jednak inna sprawa. W Europie liczy się z nami może kilka państw i to jedynie “mentalnie”. Reszta to albo wielcy którym “podajemy piłkę” , albo mali którzy od nas są w ogóle niezależni. Teraz nie liczy się historia w “rynku zagranicznym” – liczą się silni realnie. Nasza polityka wewnętrzna już od dawna jest sterowana przez wschód i zachód. Granica jest już wyznaczona. Jedyne co nam zostało to flaga i godło – pewnie niedługo nawet waluta zginie. cały ten “zabór” Polski przez wschód to spektakularna demonstracja władzy w Europie wschodniej. Jak widzimy nawet USA wie o co chodzi. Też nas sprzedali – jak zawsze zresztą. Nie walczymy sami to nie wygramy. My jednak zawsze mieliśmy “sojuszników”.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • andrew001 :

  Lora, bardzo trafna ocena. Tylko azeby to zmienic trzeba najpierw rzad zmienic. Obecnemu rzadowi zalezy abysmy sie czuli “mali” wbrew zdrowemu rozsadkowi, ich programem politycznym jest raz na zawsze zniszczyc Polske! Sluza wrogom Polski wiernie lizac zady moskali, ale nie tylko moskali.

  “autectyczne budowanie własnej państwowości i własnej wielkości na bazie potencjału jaki posiadamy (geograficznego, złóż naturalnych, potencjału ludzkiego)”

  To jest anty-teza obecnego nie-rzadu i “prezydenta”, idea, za ktora jak to widac z faktow powszechnie dostepnych, mozna zarobic kula w glowe i to bardzo szybko! Ilu wartosciowych ludzi nagle “zmarlo” w tym roku lub zostalo zamordowanych? Ciekawe ze oni wszyscy glosili ta wlasnie zasade. Rzad boi sie takich ludzi gdyz oni moga zamiary kliki rzadzacej przejrzec na wylot i uswiadomic spoleczenstwo o faktach zdrady narodowej, tym samym uniemozliwic zniszczenie Polski. Polska slaba, karlowata lub lepiej nie istniejaca, jest na reke przynajmniej trzem grupom osob obcego pochodzenia. Obecny nie-rzad i “prezydent” sa na ich uslugach bezwarunkowo. Widzac poczynania np. Rosjan w stosunku do Polski, to przeszli oni z fazy obskurnej dyplomacji do szantazu wrecz wobec skadinad wspolnikow zbrodni.

  “Jesli dasz pluć innym sobie w oczy, nikt cię nie będzie szanował, nikt się z tobą nie będzie liczył, każdy będzie się z ciebie śmiał.” i o to tym slugusom diabla chodzi! Rozbicie Polski wtedy bedzie dziecinna zabawa! Zale, placz i zgrzytanie zebow wtedy juz nic nie pomoga, walczyc trzeba teraz o Wiare, o Honor i Ojczyzne!

  Jest nas coraz wiecej, ludzi ktorzy zdaja sobie sprawe ze 10 kwietnia doszlo do zamachu i udzialu obecnych polskich politykow w tej haniebnej przeciez sprawie. Nam nikt w gebe pluc nie bedzie a wiekszosc Narodu wesprze w dniu proby. Tylko ze czesto ludzie widza co sie dzieje gdy juz jest baaaaardzo pozno. Jak to w tym powiedzeniu “kopia studnie jak widza pozar”. Dla tych ludzi dopiero wojna jest przebudzeniem. Ale dlaczego czekaja na wojne? Miliony moga zginac gdy mozna temu zapobiec?!

  Teraz jest czas na dzialanie! Wlasnie teraz!

  Trzeba uswiadamiac ludzi niezorientowanych, a fanatykow “rzadu” zostawic samym sobie. W duzej czesci robia to gdyz maja z tego korzysci, sa sprzedawczykami, zdrajcami i majac te same mozliwosci co komorowski czy tusk, sikorski etc. oni tez zrobiliby to samo co robia ci obecni (moze minus zamach stanu i masowe morderstwo, gdyz do tego to juz trzeba slug szatana wrecz), ale w sferze polityki ekonomicznej i zagranicznej to nie byloby nic innego. Pozdrawiam wszystkich.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  Władimir Putin twierdzi, że tranzyt rosyjskiego gazu przez Polskę będzie o 26 lat dłuższy, niż utrzymuje nasz rząd
  Co tak naprawdę jest w tej umowie?”

  Premier Rosji Władimir Putin poinformował, że kontrakt na tranzyt rosyjskiego gazu przez terytorium Polski został przedłużony do 2045 roku. Według Putina, przewiduje to porozumienie podpisane przez oba kraje w piątek w Warszawie. Dotychczas podawano, że termin obowiązywania umowy tranzytowej w warszawskim dokumencie pozostawiono bez zmian: wygasa ona w 2019 roku. Czy w kontrakcie kryją się jeszcze jakieś inne niespodzianki, o których nie wiemy? (…)”

  ciag dalszy tu: http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101102&typ=po&id=po41.txt

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  i jeszcze to:
  “Tranzyt do 2045 roku?

  Premier Rosji Władimir Putin poinformował, że kontrakt na tranzyt rosyjskiego gazu przez terytorium Polski został przedłużony do 2045 roku. Według Putina, przewiduje to porozumienie podpisane przez oba kraje w piątek w Warszawie.

  Dotychczas podawano, że termin obowiązywania umowy tranzytowej w warszawskim dokumencie pozostawiono bez zmian; wygasa ona w 2019 roku. Także służba prasowa rosyjskiego rządu w osobnym komunikacie przekazała, że umowa z Polską przewiduje “przedłużenie tranzytu gazu do odbiorców w Europie na okres do 2045 roku”. Wicepremierzy Polski i Rosji, Waldemar Pawlak oraz Igor Sieczin, podpisali w piątek w Warszawie międzyrządowe porozumienie w sprawie zwiększenia dostaw gazu do Polski o blisko 2 miliardy metrów sześciennych rocznie. Ma to uzupełnić niedobory w dostawach gazowego paliwa do Polski. Umowa ma obowiązywać do 2022 roku.
  KL, PAP”

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101102&typ=po&id=po46.txt

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • adamsky :

  halo – czy Wy wogóle czytacie artykuł pod którym piszecie komentarze , czy tak po prosteu bo jest nowy wpis ? Przypominam “Wpisy nie na temat zostaną usunięte” – tak głosi Admin. Po za @Lora jakoś nie widzę nawiazania do tematu – owszem sa slogany i puste słowa na miare bohaterów internetu , ale i tak to kicha. ja bym to nazwał spam.
  pozdro

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.



Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winni



Biedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaci



Głupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzy



Młodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzy



Dlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal



- Erich Fried -
free counters