Klich traci grunt pod nogami

Publikacja w serwisie: 23 October 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Minister Klich traci generałów » Klich: Do raportu MAK odniosę się do końca listopada » Bielan: to Klich kazał lądować w Tbilisi; Klich: to kłamstwo » Edmund Klich 18 października leci do Moskwy » Klich dostanie w Rosji egzemplarz raportu MAK » Edmund Klich narzeka na współpracę z Rosjanami ws. śledztwa » Edmund Klich przekazał polskiej komisji uwagi do raportu MAK » Edmund Klich będzie dalej wyjaśniał sprawę katastrofy smoleńskiej » EDMUND KLICH – Co miałem zrobić – wysłać GROM, żeby opanował MAK? » Klich pojedzie do Brukseli? » CO MÓWIŁ EDMUND KLICH » E. Klich : “Kłamstwa, bzdury, manipulacje” » Klich: Jutro przekazanie projektu raportu MAK » Kogo tak naprawdę reprezentuje Edmund Klich? » płk Edmund Klich wydał książkę o badaniu katastrof » “JAK WALNĘŁO, TO SIĘ URWAŁO” – ROZBRAJAJĄCO SZCZERY EDMUND KLICH » Edmund Klich: Likwidacja 36. pułku to słuszna decyzja » E. Klich: Współpraca z Rosją dobra do czasu ujawnienia rozmów w kabinie » Klich obwinia pilotów » KLICH O NACISKACH NA KONTROLERÓW » Petelicki and Szeremietiew on Klich » Klich szuka immunitetu » Klich sam wchodził do kokpitu » Klich czeka na kolejną katastrofę » Chi in veritá rappresenta Edmund Klich? » „Początkowo Klich »rżnął głupa«” » Edmund Klich: to może potrwać nawet rok » Bogdan Klich: CHODZIŁO O SKOMPROMITOWANIE POLSKI » Smoleńsk: Za pięć dwunasta – E. Klich ma pytania. » Płk Klich dostał dokumenty dotyczące kontrolerów » Polecenie lądowania w Tbilisi wydał Klich » Szeremietiew: Minister Klich powinien podać się do dymisji » Odkryto ze Klich byl na liscie pasazerów samolotu: nie polecial. » Bogdan Klich mataczy w sprawie generała Błasika » Le 121 vittime del Ministro Della Difesa di Bogdan Klich » KOLEJNY AWANS: BOGDAN KLICH WYSTARTUJE W WYBORACH Z LISTY PO » Klich: była koncepcja, żeby pokazać winę pilotów » Premier: czekamy na wyjaśnienia Rosji » Śledczym zginął rejestrator » Odgłos zderzenia z drzewami » Za mało czasu na odpowiedź » Konwencja a status lotu – Katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem w świetle prawa międzynarodowego » Klich przed komisją obrony: Posłowie rozpatrują wniosek o jego odwołanie » Edmund Klich – Rosjanie ukrywają bardzo ważne dane? “Taśma się zacięła” » Nawet politycy Platformy Obywatelskiej prywatnie przyznają, że Bogdan Klich to nieudolny minister » Mam nadzieję, że Pan to odszczeka … » Kłopoty zaczęły się w Moskwie » Kontrolerzy rozmawiali z “jakimś generałem” » Moskwa nie chce już Klicha » Co to jest stenogram? Nie daj się oszukać. » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Konwencja chicagowska przewiduje możliwość wydłużenia czasu ustosunkowania się do raportu komisji badającej przyczyny katastrofy. Posłowie kierowali wprawdzie do MSWiA zapytania w tej sprawie, ale odpowiedź była ogólnikowa

Edmund Klich powinien przedstawić na forum Sejmu sprawozdanie ze swojej działalności jako akredytowanego przy moskiewskim Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym – uważa Krzysztof Tchórzewski (PiS), zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Infrastruktury. Klub Prawa i Sprawiedliwości złoży stosowny wniosek w tej sprawie. Posłowie chcą także, aby minister spraw wewnętrznych Jerzy Miller wytłumaczył się z zarzutów o umniejszanie roli Klicha przed Rosjanami.

- W moim przekonaniu, po wystąpieniach na komisji Edmund Klich powinien przedstawić informacje w Sejmie w związku z zakończeniem swojej misji jako akredytowanego przy MAK – podkreśla Tchórzewski. – Chodzi o dokładną relację, co robił, jakie miał przeszkody – wskazuje poseł.
Wiceprzewodniczący Komisji Infrastruktury poinformował, że klub PiS złoży taki wniosek. Posłowie chcą, żeby wystąpienie Klicha odbyło się już na kolejnym posiedzeniu Sejmu w przyszłym tygodniu. – Złożymy wniosek o umieszczenie takiego punktu obrad Sejmu na jego najbliższym posiedzeniu – mówi Tchórzewski.
Posłowie PiS chcą również, aby szef MSWiA i jednocześnie polskiej komisji cywilnej badającej okoliczności katastrofy smoleńskiej Jerzy Miller wytłumaczył się z zarzutów Klicha, iż ten umniejszał jego rolę przed MAK. Ekspert lotniczy na posiedzeniu komisji: Infrastruktury i Sprawiedliwości i Praw Człowieka, ujawnił, że przy współpracy z polską komisją badającą katastrofę “były przykre sprawy”, a Miller dwa razy poniżył go w obecności Rosjan. Przypomniał także swoje trudności z uzyskiwaniem dokumentów od MAK. Pytany przez posłów, czy ktoś służył mu pomocą ze strony MSZ, odpowiedział, że “nie było specjalnej osoby do tego w MSZ”.
- Te ujawnione informacje źle świadczą o zainteresowaniu rządu wyjaśnieniem okoliczności katastrofy smoleńskiej – ocenia posłanka Marzena Wróbel (PiS) z sejmowej komisji sprawiedliwości. Podkreśla, że wezwanie Millera przed komisję sejmową ma na celu odniesienie się ministra do tych stwierdzeń.
Posłowie, nie czekając na tłumaczenia przedstawicieli rządu, przyjęli wniosek PiS, aby wystąpić do prokuratury o zbadanie, czy nie postępowano na szkodę Polski. Chodzi tutaj o działania szefa MSWiA oraz “brak reakcji premiera na informacje od Klicha”. – W ciągu trzydziestu dni ma być sporządzony stenogram z posiedzenia obu komisji, który zostanie przekazany do Prokuratury Generalnej – mówi Tchórzewski, który był autorem tego wniosku.
Posłowie PiS interesują się także pracami nad polskim stanowiskiem do projektu raportu na temat okoliczności katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem przygotowanego przez MAK. Polska ma 60 dni (od dnia przekazania raportu), by sformułować ewentualne uwagi czy zastrzeżenia do raportu. Jerzy Polaczek (PiS) zwraca uwagę, że raport został przygotowany w języku rosyjskim. Z tej racji czas konieczny na przetłumaczenie skraca termin, w którym strona polska ma się do tego raportu odnieść. W rozmowie z “Naszym Dziennikiem” poseł podkreśla, że konwencja chicagowska przewiduje możliwość wydłużenia tego terminu. Kierował do MSWiA zapytania w tej sprawie, ale otrzymał ogólnikową odpowiedź.
Jak informował minister Miller, projekt raportu trafił już w ręce tłumaczy. – Bezpośrednio po przetłumaczeniu nie całości, ale fragmentów projektu raportu, przejmują ten materiał do analizy członkowie komisji, której przewodniczę – zaznaczył. – Jesteśmy przekonani, że uda się nam w ciągu najbliższych 10-15 dni wyrobić sobie wstępny pogląd na temat konieczności zgłoszenia ewentualnych uwag do tego projektu – ocenił. Dodał ponadto, że raport nie jest obszerny, liczy 210 stron. Jego zdaniem, przeczytanie i przeanalizowanie treści dokumentu nie wymaga wniosku o przedłużenie czasu na sformułowanie uwag do projektu.
- Państwo polskie będzie opiniowało projekt tego raportu, będziemy wskazywali ewentualne braki, jeśli się pojawią, przeinaczenia. Tutaj liczy się opinia akredytowanego (przedstawiciela Polski przy MAK Edmunda Klicha), ale także naszej komisji. One będą służyły mi jako podstawa do tego, aby opiniować projekt tego raportu – zapewniał kilka dni temu premier Donald Tusk.
Zenon Baranowski

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101023&typ=po&id=po01.txt

23 października 2010

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2
tagi: , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters