Multimedialna wystawa o Smoleńsku

Publikacja w serwisie: 24 October 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » WYSTAWA SMOLEŃSKA W WIEDNIU » Piszecie o Smoleńsku? Oddajcie laptopy » Jak Miller „wydłużył” katastrofę w Smoleńsku » Niemcy o Smoleńsku: niech Rosja przyzna się do partactwa » PRAWDĘ O SMOLEŃSKU MUSI USŁYSZEĆ POLSKA I CAŁY ŚWIAT » W Smoleńsku Tusk z Putinem nawet nie podeszli do ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przez 5 godzin zwłoki leżały w błocie » Jeśli w Smoleńsku miał miejsce zamach, to aktualną władzę w Polsce sprawują ludzie rosyjskich służb albo osoby przez te służby szantażowane » W Smoleńsku rekonstruują Tu-154 » O Smoleńsku po dżentelmeńsku » Ił-76 i godzina katastrofy w Smoleńsku » Kto strzelał po katastrofie w Smoleńsku? » Zamach w Smoleńsku – lot PLF101 » Departament Stanu USA o Smoleńsku » Ambasador RP o Smoleńsku i Rosji » W Smoleńsku odnaleziono fragmenty kości » Radiolatarnie w Smoleńsku zmyliły pilota? » Brytyjczycy nakręcą film o Smoleńsku » W Smoleńsku stracono już wiele śladów » Polski punkt konsularny w Smoleńsku » Pomoc konsularna dla Polaków w Smoleńsku » Film nagrany tuż po katastrofie Tu-154 M w Smoleńsku [WIDEO] » Sejm: Nie będzie uchwały ws. katastrofy w Smoleńsku » Wrak TU-154M w Smoleńsku [amatorski film] » Nazwiska ofiar katastrofy rozbrzmiały w Smoleńsku » Rosjanie z Polakami uwinęli się w Smoleńsku w tri miga » Aktorzy z “M jak Miłość” w pierwszym filmie o Smoleńsku » Polskie medale dla Rosjan za pracę w Smoleńsku » Zgromadzenie Obywatelskie w sprawie katastrofy w Smoleńsku » W Smoleńsku ponownie zbadano teren katastrofy » Zidentyfikowano wszystkie ofiary katastrofy w Smoleńsku » Śledczy pytają o sztucznę mgłę w Smoleńsku » 10 kwietnia na lotnisku w Smoleńsku było dwóch KIEROWCÓW BOR-u » Kolejne manipulacje medialne dotyczące katastrofy w Smolensku » W katastrofie w Smoleńsku zginęli rzecznicy dywersyfikacji energii » Chcieli zamknąć lotnisko w Smoleńsku, ale bali się skandalu » Najnowsza rekonstrukcja katastrofy samolotu w Smoleńsku (wideo) » Zamach w Smoleńsku – Nowe spojrzenie (Stabilizacja obrazu) » Prokuratura dostała “nowe” zdjęcia z lotniska w Smoleńsku » Akcja ratunkowa 10 kwietnia w Smoleńsku według raportu MAK » Kwadratowe jaja po Smoleńsku i brednie o sztucznej mgle » Znaleziono szczątki ofiar w miejscu katastrofy w Smoleńsku » Kontrolerzy ruchu na wieży w Smoleńsku konsultowali się 10 kwietnia z Moskwą » Jak długo będziemy czekali na prawdę o Smoleńsku? Bogusław Wołoszański » “Tragedia w Smoleńsku to nie wypadek, a rezultat błędnych decyzji”. Wałęsa w TOK FM » W Smoleńsku byli ludzie, którzy mogli zamknąć lotnisko » Polscy prokuratorzy rozpoczęli śledztwo w sprawie tragedii w Smoleńsku » Archeolodzy odnaleźli w Smoleńsku szczątki ofiar katastrofy Tu-154M » Tragedia w Smoleńsku. Zagraniczne gazety spekulują na temat przyczyn katastrofy » Rozmowy między pilotami Tu-154, Jaka-40 i wieżą kontroli lotów w Smoleńsku » Czy wąwóz przed lotniskiem w Smoleńsku zmylił pilotów prezydenckiego samolotu? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Niepublikowane zdjęcia z miejsca katastrofy TU-154, wypunktowanie błędów w oficjalnym śledztwie i przypomnienie nagonki medialnej  na parę prezydencką będzie można oglądać na wystawie, którą przygotowuje Antoni Macierewicz.

Newsweek.pl informuje, że multimedialna wystawa będzie również piętnować politycznych winowajców, czyli ekipę Donalda Tuska. Ekspozycja ma być pokazana w Parlamencie Europejskim oraz w polskim sejmie, a później ruszy w Polskę. W terenie wystawie mają towarzyszyć seminaria i wykłady. -Jak wyjaśnia poseł Macierewicz, jego zespół jest zmuszony do podjęcia takiej inicjatywy, bo rząd nie przekazuje wiadomości na temat przebiegu smoleńskiego śledztwa- czytamy w  Newsweeku. - Przypuszczamy, że wynikami dochodzenia, które mogą być niewygodne dla ministrów, premier Tusk też nie będzie chciał się podzielić z opinią publiczną –mówi tygodnikowi Macierewicz.   Jego zdaniem, o całej sprawie powinna się dowiedzieć społeczność międzynarodowa. Zorganizowanie wystawy ma mu umożliwić zapis regulaminu Parlamentu Europejskiego, zgodnie z którym każdy deputowany może przygotować w gmachu PE wystawę na dowolnie wybrany temat.

- Myślę, że taka wystawa może spotkać się z dużym zainteresowaniem w Parlamencie Europejskim – ocenił europoseł PiS Tadeusz Cymański w rozmowie z Wirtualną Polską . – Nie powinno się ukrywać, że jest coraz więcej cienia nad tym śledztwem, a współpraca rządu jest bardzo zła. Rekcja na tę wystawę może być pozytywna – dodał europoseł PiS.

– Polityków zachodnioeuropejskich państw interesują konkrety, czyli wyniki oficjalnego śledztwa, a nie dywagacje amatorów. Dlatego ekspozycja o Smoleńsku może zostać odebrana jako kuriozum, podobnie jak kiedyś wystawa porównująca aborcję do Holokaustu – komentuje jednak pomysł dr Wojciech Jabłoński w Newsweeku.

Ł.A/ Newsweek.pl/ wp.pl / fronda.pl

http://fronda.pl/news/czytaj/multimedialna_wystawa_o_smolensku

24 października 2010

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 7
tagi: , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • Inka :

    Chciałabym zobaczyć tą wystawę.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • katyn II :

    Kurcze myślałem o takim pomyśle kiedy zrobi się ciepło aby naprawde z dużą ekipą rowerzystów objechać sporą część Polski z jakimś projektorem i głośnikami robić pokaz w terenie. Ochotników pewnie nie zabraknie ale liczę na profesjonalistów którzy lubją naprawdę pedałować. Wystarczy naprawdę niewielki nakład pienięzny aby być zauważonym. Sam fakt podróżowania z koszulkami dyskredytującymi rosję i platformę mógłby przełozyć sie na dobry wynik. CHodzi o to aby zwrócić na siebie uwagę. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych

    Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters