Archeolodzy odnaleźli w Smoleńsku szczątki ofiar katastrofy Tu-154M

Publikacja w serwisie: 26 October 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Znaleziono szczątki ofiar w miejscu katastrofy w Smoleńsku » Archeolodzy znaleźli prawdopodobnie szczątki ofiar i elementy maszyny » Archeolodzy znaleźli ludzkie szczątki? » W Smoleńsku odnaleziono fragmenty kości » Pracy wystarczyłoby na kilka lat, a teren trzeba zabezpieczyć przed deszczem » Nazwiska ofiar katastrofy rozbrzmiały w Smoleńsku » Prokuratura wyklucza, by Tu-154M w chwili katastrofy w Smoleńsku pilotował gen. Andrzej Błasik » Dziś polscy archeolodzy i geodeci, dotarli do Smoleńska » Archeolodzy z Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej nie mieli żadnych informacji o wyjeździe do Smoleńska » Ekshumacje ofiar Tu-154M » Przyczyny katastrofy Tu-154M nie w najbliższym czasie » Wrak TU-154M w Smoleńsku [amatorski film] » Wycieczki zbierają rzeczy osobiste ofiar z miejsca katastrofy » Jeżeli w czasie pobytu polskich ekspertów w Smoleńsku wystąpią obfite opady deszczu, lub spadnie śnieg, prace zostaną wstrzymane. » Trzy hipotezy katastrofy Tu-154M » Porównanie 2 filmów z katastrofy TU-154M » Pierwsze pogrzeby ofiar katastrofy Tu-154 » 96 ofiar katastrofy, 320 protokołów sekcji » Telefony dla rodzin ofiar katastrofy » Rodziny ofiar w miejscu katastrofy » UK: protest ws hołdu dla ofiar katastrofy » Ił-76 i godzina katastrofy w Smoleńsku » Macierewicz: kontrolerzy winni katastrofy Tu-154M » ABW bada film z miejsca katastrofy Tu-154M » Pochowano prochy ofiar smoleńskiej katastrofy » Kto przeszukal mieszkania ofiar katastrofy 10.04.2010? » Kolejne pożegnania Pogrzeby 12 ofiar katastrofy Tu-154 » Zamieniono ciała ofiar katastrofy smoleńskiej? » UK: koncert ku czci ofiar smoleńskiej katastrofy » Nie widziałem, by ktoś strzelał do ofiar katastrofy » Dzisiaj pożegnamy osiem ofiar katastrofy » Jest projekt pomnika ofiar katastrofy Tu-154 » Rzeczy ofiar katastrofy smoleńskiej wracają do ich krewnych » Pełna lista ofiar katastrofy – kolejność alfabetyczna » Rzeczy osobiste ofiar katastrofy trafiły do rodzin » Spotkanie Komorowskiej z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej » Materiały z sekcji ofiar katastrofy smoleńskiej są już w Polsce » Bliscy ofiar katastrofy bez statusu pokrzywdzonych, ale z wglądem do akt » Moskwa: zakończyło się pożegnanie 21 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem » Wniosek rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej odrzucony » W Krakowie staną cztery popiersia ofiar katastrofy? » Polscy archeolodzy nie mają zgody na wjazd do Smoleńska » Zgromadzenie Obywatelskie w sprawie katastrofy w Smoleńsku » Zidentyfikowano wszystkie ofiary katastrofy w Smoleńsku » Sejm: Nie będzie uchwały ws. katastrofy w Smoleńsku » W Smoleńsku ponownie zbadano teren katastrofy » “Komsomolskaja Prawda”: Tajna instrukcja przyczyną katastrofy Tu-154M? » Ofensywa w sprawie śledztwa dotyczącego katastrofy polskiego Tu-154M » Aleksandr Aloszyn KŁAMAŁ w sprawie katastrofy polskiego Tu-154M » ABW musi poprawić ekspertyzę m.in. telefonów ofiar katastrofy 10 kwietnia » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK
Ekspedycja archeologiczna, badająca miejsce katastrofy samolotu Tu-154M w Smoleńsku, odnalazła podczas prac szczątki ofiar i elementy maszyny – poinformował ppłk Tomasz Mackiewicz z Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

- Mogę potwierdzić, że zostały ujawnione fragmenty elementów kostnych, najprawdopodobniej ludzkich, które w tej chwili znajdują się w prosektorium smoleńskim – powiedział Mackiewicz. Podkreślił, że będą tam poddane analizie.

Prokurator poinformował, że w sumie odnaleziono kilka tysięcy fragmentów elementów konstrukcyjnych samolotu, jego wyposażenia i rzeczy osobistych ofiar. Na pytanie, czy znaleziska mogą mieć znaczenie dla wyjaśnienia przyczyn katastrofy, Mackiewicz odparł, że za wcześnie jeszcze, by o tym mówić.

http://www.wprost.pl/ar/215163/Archeolodzy-odnalezli-w-Smolensku-szczatki-ofiar-katastrofy-Tu-154M/

26 października 2010

Oceń artykuł:

tagi: , , , , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters