Haniebne sugestie Tuska

Publikacja w serwisie: 31 October 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Czy Donald Tusk przeprosi rodziny ofiar Tragedii Smoleńskiej? » STRACH TUSKA » 4 KŁAMSTWA SMOLEŃSKIE TUSKA » Zeznania Tuska sprzeczne z faktami » W raporcie MAK kapitulanctwo Tuska wyjdzie na jaw » Bierność czyni z Tuska wspólnika Anodiny » List otwarty do Premiera RP Donalda Tuska » Smoleńsk: tajne rozmowy ludzi Putina i Tuska » Ministrowie rządu Donalda Tuska nie dopełnili swoich obowiązków » Wypływają kolejne dowody udziału Tuska w Zbrodni Smoleńskiej » To nie Białoruś, to Polska Tuska » Skandaliczne słowa Tuska » Empatia Premiera Tuska » Pancerna limuzyna tylko dla Tuska » Jest wniosek o przesłuchanie Tuska » RZĄD TUSKA KŁAMIE W SPRAWIE SMOLEŃSKA » Rząd Tuska ukrywa zdjęcia satelitarne? » Treść listu gen. Petelickiego do premiera Tuska » Zeznania Arabskiego. Podwójna gra ekipy Tuska » Będzie doniesienie o przestępstwie na Donalda Tuska » Drugi list Rogalskiego do Tuska ws. konwencji chicagowskiej » Na pogrzebie pilota Tu-154 nie było nikogo z rządu Tuska » Ewa Błasik – “PROTESTUJĘ PRZECIW BIERNOŚCI RZĄDU TUSKA” » Czy Rząd Tuska brał udział w zamachu pod Smoleńskiem? » Przez rok i dwa miesiące rząd Tuska ukrywał zapis skrzynki ATM » Jarosław Kaczyński: Rząd Tuska zachowuje się jak wystraszony piesek » LIST OTWARTY – Do Prezesa Rady Ministrów RP Donalda Tuska » Raport Millera starannie pomija odpowiedzialność premiera Tuska » Wyszły od Tuska, nie były u prezydenta – premier obrażał część osób » Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej oburzone skandalicznymi słowami Grasia i Tuska » Będą zawiadomienia o podejrzeniu niedopełnienia obowiązków przez premiera Donalda Tuska oraz ministrów » Rzeczywistość demaskuje błędy popełnione przez ekipę Donalda Tuska w pierwszych dniach po katastrofie smoleńskiej. » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

O chęć wyciągnięcia pieniędzy od państwa oskarżył Donald Tusk członków rodzin ofiar, które zginęły pod Smoleńskiem.

„Spotkanie z panem premierem jest dla nas konieczne”napisali krewni ofiar katastrofy w Smoleńsku w liście do Donalda Tuska. 37 osób podpisało się pod tą korespondencją. Bliscy ofiar domagają się prawdy. Pytają m.in. o dokumenty z sekcji zwłok swoich bliskich i wiecznie opóźniane zabezpieczenie wraku Tupolewa.

"niemożliwe żeby był aż tak obłudny i zły"

Premier polskiego rządu, zapytany o spotkanie z bliskimi tych, którzy zginęli w Smoleńsku doszukał się podtekstu. Jak stwierdził na konferencji prasowej, bliscy ofiar chcą wyciągnąć pieniądze. Problem polega tylko na tym, że w liście jest mowa tylko o chęci poznania prawdy o tragedii, a nie ma nawet jednej wzmianki o roszczeniach finansowych.

Odpowiedź na prośbę o spotkanie Tusk zaczął w swoim stylu, czyli od zachwalania swojego rządu. Potem przeszedł do ataku.

“Jest oczywiście problem – bo być może tego ma dotyczyć spotkanie – roszczeń. I pracuje zespół, bo nie chcemy, w najmniejszym stopniu nie chcielibyśmy, aby roszczenia rodzin, te roszczenia finansowe, były realizowane, czy jakoś tam dogadywane, w atmosferze konfliktu” – sugerował Donald Tusk.

Donald Tusk po raz kolejny próbuje wprowadzić w błąd opinię publiczną. Żona po Januszu Kurtyce podkreśla, że premier obraził bliskich ofiar i dodaje, że nie potrafi widocznie czytać ze zrozumieniem.

“Premier rządu polskiego nie rozumie tego co czyta. Rozumiem, że 30% szóstoklasistów nie rozumie czytanego tekstu na egzaminie kompetencyjnym po klasie szóstej, ale Prezes Rady Ministrów? Bo przecież niemożliwe żeby był aż tak obłudny i zły. Nie prosimy Pana Tuska o odszkodowania. W liście  jest napisane, cytuję: uważamy spotkanie za konieczne w związku z nadal istniejącymi, ważnymi wątpliwościami dotyczącymi działań podejmowanych przez polskie instytucje oraz sposobu i efektu ich współpracy z odpowiednimi organami Federacji Rosyjskiej. Najważniejsze wątpliwości – co istotne – nie jedyne, dotyczą problemu identyfikacji i sekcji zwłok, jak też czynności podjętych przez rząd polski działający pod Pańskim przewodnictwem, celem m.in. niezwłocznego sprowadzenia do kraju kompletnego wraku samolotu Tu-154M, ze szczególnym uwzględnieniem rejestratorów lotu wraz z oryginalnymi danymi. Tyle z listu. Przeczytałam 3 razy, żeby nie przeoczyć czegoś, z czego wynikałoby, że chcemy spotkać się by rozmawiać o należnych nam odszkodowaniach. Nie znalazłam. Może znajdzie ktoś z internautów? Pragnę poinformować pana Tuska, że o orzekaniu o odszkodowaniach decydują w tym kraju jeszcze sądy i nie wchodzi to w zakres jego kompetencji. W razie zaistnienia takiej sytuacji to nie Rodziny a suwerenny sąd będzie pisał do niego w tej sprawie” – czytamy w oficjalnej odpowiedzi Zuzanny Kurtyki.

Czy Donald Tusk zdobędzie się chociaż na przeprosiny?

Oprac. Łukasz Wilczkowski / Źródło: Blogpress.pl, w polityce.pl, rmf24.pl

http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/51/3860/haniebne-sugestie-tuska

31 października 2010

Oceń artykuł:
(4.93)
głosów: 15
tagi: , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • rufino.m :

  Tu chodzi o prawdę! bez której wszyscy już się dusimy z powodu serwowanych kłamstw i półprawd. Tymczasem premier rządu Rzeczypospolitej udaje, że nie wie o co chodzi. – W tym wypadku nie można aplikować przysłowia “gdy nie wiadomo o co chodzi – chodzi o pieniądze”, Panie premierze, bo niestety wiadomo! Pan też, tak jak znakomita większość Polaków, wie czego się domagamy! Jak można tak sobie kpić z wciąż wyszydzanych i upokarzanych Rodzin Ofiar.
  Chodzi o oryginały protokołów sekcji zwłok; o pewność czyje ciała znajdują się w trumnach; o oryginały czarnych skrzynek (choć wszyscy wiemy, że z “oryginalnością” po tak długim czasie przetrzymywania nie mają już nic wspólnego)i o wrak eksterytorialnego samolotu – te przedmioty są własnością Rzeczypospolitej Polskiej, a nie pana Millera czy pana Parulskiego; chodzi o wyciągnięcie konsekwencji prawnych wobec “pajacujących” w imieniu Państwa Polskiego; chodzi o rzetelne zbadanie (zamach jako pierwsza z obowiązujących, fundamentalnych hipotez – sądząc po rewelacjach i zachowaniach aktualnych “śledzych”) i podanie prawdziwej przyczyny katastrofy; CHODZI O PRAWDĘ !!!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • andrew001 :

  “Premier rządu polskiego nie rozumie tego co czyta. Rozumiem, że 30% szóstoklasistów nie rozumie czytanego tekstu na egzaminie kompetencyjnym po klasie szóstej, ale Prezes Rady Ministrów? Bo przecież niemożliwe żeby był aż tak obłudny i zły.”

  O bezgraniczna naiwnosci!!!!!, czym oni sie jeszcze ludza??!!!. OBLUDA, FALSZ, ZDRADA, PRZEWROTNOSC, ABSOLUTNE ZLO to sa cechy charakteru tuska, komorowskiego, palikota, niesiolowskiego, sikorskiego etc. NIGDY nie dojdzie do organizacji zamachu stanu i masowego mordu na elicie narodowej wsrod ludzi szanujacych prawo, sprawiedliwych, uczciwych, wiernych Polsce i Narodowi ktoremu przeciez sluza. Zdrada i morderstwo sa owocem zla, jakze mozna wtedy oczekiwac cokolwiek dobrego od nich?!!!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • antykant :

  ja tej wypowiedzi Tuska osobiście nie słyszałem ale jeżeli faktycznie taka była kolejność takich zdarzeń to jest on prawdziwą kreaturą. ludzie doznali straty której nie da się wymierzyć finansowo natomiast jeżeli jest proszony o pomoc w rozwianiu wątpliwości to czemu tego nie robi tylko wyślizguje się tak haniebnie ?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • antykant :

  jeszcze jedna myśl – tusk to ewidentny kunktator więc zawsze woli poczekać i o ile z reguły szło mu to na korzyść dzięki czemu różnej maści oszołomy mogły wychwalać mądrość jego przemyślanej wypowiedzi o tyle w tym przypadku jeżeli taka jego reakcja nastąpiła będą na ten temat milczeć zwłaszcza jeżeli jest to nagrane. przynajmniej dokąd czegoś nie wymyślą.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters