Telefon smoleńskiej ofiary – obnażenie kłamstwa

Publikacja w serwisie: 02 November 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Rosjanie: Trzy ofiary katastrofy smoleńskiej błędnie zidentyfikowane » Telefon posła Deptuły » Armenia: nabożeństwo żałobne za ofiary katastrofy » Zidentyfikowano wszystkie ofiary katastrofy w Smoleńsku » Polska żegna ofiary katastrofy pod Smoleńskiem » Błąd na tablicy upamiętniającej ofiary Smoleńska » Zidentyfikowano wszystkie ofiary katastrofy; wrócą w piątek » Gdzie jest auto ofiary spod Smoleńska? » Warszawa: w maju sondaż w sprawie pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy » Gdzie jest telefon satelitarny z Tu-154? » Prognoza z Siewiernego tylko na telefon » Wszystko zmienił telefon Putina? » Telefon BOR-owca działał po katastrofie. Jak to możliwe? » “Dear Andrzej, what we can do together?” Halicki 10 kwietnia miał telefon z Rosji » Małgorzata Wassermann chce, by prokuratura wyjaśniła, kto i kiedy włączył telefon jej ojca na terenie Rosji. » Koalicja kłamstwa » Kolejne kłamstwa? » Od kłamstwa do nienawiści » KŁAMSTWA TVN, TOK FM I INNYCH MEDIÓW » 4 KŁAMSTWA SMOLEŃSKIE TUSKA » [Kłamstwa MAK] Pijany generał » Zakładnicy kłamstwa smoleńskiego? » E. Klich : “Kłamstwa, bzdury, manipulacje” » [Kłamstwa MAK] Teza o “presji” i “naciskach” » Seremet wspiera ruskie kłamstwa ?! » Kogo przekonały kłamstwa rządu » Rekonstrukcja kłamstwa w teatralnym emploi » „Katastrofa Smoleńska” – kłamstwa i zwalanie winy… » [Kłamstwa MAK]: Lot z prezydentem nie miał statusu HEAD » [Kłamstwa MAK] MAK kręcił nawet przy polisach » Sekcje zwłok i inne rosyjskie kłamstwa » [Kłamstwa MAK] Nawigator nie mógł przestawić ciśnieniomierza » Antonii Macierewicz o raporcie Millera: fałszerstwa i kłamstwa » Zatrzymany odmówił czy jemu odmówiono – kolejne kłamstwa z Moskwy » Nie można w Polsce przeprowadzić wyborów parlamentarnych “w cieniu rosyjskiego kłamstwa smoleńskiego” » Są kolejni winni smoleńskiej katastrofy » PiS ma zespół ds. katastrofy smoleńskiej » 8 MIESIĘCY PO TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ » “Nie ma jedynej przyczyny katastrofy smoleńskiej” » Premier współwinny katastrofy smoleńskiej » Mam wrażenie, że mataczą ws. katastrofy smoleńskiej » Pierwsza ugoda ws. katastrofy smoleńskiej » “Nieznane fakty ws. katastrofy smoleńskiej” » “Skandaliczny koniec badania katastrofy smoleńskiej” » Prezydent Rosji m.in. o materiałach dot. katastrofy smoleńskiej » NOWY WSTRZĄSAJĄCY FILM Z KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ (OD 18 LAT) » UK: koncert ku czci ofiar smoleńskiej katastrofy » Po katastrofie smoleńskiej wciąż nie odnaleziono 19 monet NBP » BILANS OTWARCIA . CENA TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ. » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Zakładam poprawność MAK-u, aby pokazać, że powstają sprzeczności, a tym samym, że ten MAK głosi bzdury.

Tekst jest nawiązaniem do innych tekstów m.in. takich bloggerów jak 1maud.

Chodzi oczywiście o telefon posła Deptuły z PSL, którego żona w dniu katastrofy odebrała wiadomość z automatycznej sekretarki, na której było nagranie głosu jej męża, który krzyczał: “Asia, Asia”. Jak zeznała, to “w tle słychać było trzaski, a właściwie to głos mojego męża był w tle. Słychać było też głosy ludzi, jakby głos tłumu. Nie rozpoznałam słów, był to krzyk ludzi. Nagranie trwało 2-3 sekundy. Trzaski były krótkie, ostre dźwięki. Tak jakby łamał się wafel lub plastik plus dźwięk przypominający hałas wiatru w słuchawce telefonu”.

Zajrzyjmy do stenogramów. W pierwszej kolumnie jest czas do końca zapisu, w drugiej jest czas zdarzenia, a w trzeciej jest komunikat.

16,7 10:40:48,7 100

16,2 10:40:49,2 W normie

15,4 10:40:50,0 80

14,9 10:40:50,5 Odchodzimy

13,9 10:40:51,5 Sygnał dźwiękowy

13,7 10:40:51,7 PULL UP PULL UP

13,6 10:40:51,8 60

13,1 10:40:52,3 50

13,0 10:40:52,4 Horyzont 101

12,4 10:40:53,0 40

11,7 10:40:53,7 PULL UP PULL UP

11,0 10:40:54,5 30

10,7 10:40:54,7 Kontrola wysokości, horyzont

10,2 10:40:55,2 20

09,4 10:40:56   Sygnał dźwiękowy

09,4 10:40:56   Sygnał dźwiękowy

08,8 10:40:56,6 Sygnał dźwiękowy

08,8 10:40:56,6 PULL UP PULL UP

07,5 10:40:57,9 Sygnał dźwiękowy

06,8 10:40:58,6 PULL UP PULL UP

06,1 10:40:59,3 Odgłos zderzenia z drzewami

05,1 10:41:00,3 Kurwa Mać

04,9 10:41:00,5 PULL UP PULL

03,4 10:41:02,0 Odejście na drugi krąg

02,7 10:41:02,7 Krzyk Kurwaaaaaa

00,0 10:41:05,4 Koniec zapisu

Jaki jest potrzebny czas na:

- czas reakcji i decyzji o zatelefonowaniu

- wyjęcie komórki

- na jej włączenie

- poczekanie na uruchomienie się

- poczekanie na zalogowanie się do operatora

- wykręcenie numeru

- poczekanie na odbiór

- zgłoszenie się i mowa automatycznej sekretarki

- nagranie wiadomości

- Czas reakcji i decyzji o zatelefonowaniu – Niestety nie jest to odruch bezwarunkowy i nie sięgamy po nią instynktownie. Ale przyjmijmy czas 2 sec.

- Wyjęcie komórki – “kowboje” wyciągają w przeciągu co najmniej 1 sek.

- włączenie telefonu: spojrzenie na aparat, wcelowanie palcem w odpowiedni przycisk, przytrzymanie go – załóżmy ok. 2 sec.

- Uruchomienie się telefonu. Te proste telefony – to ok. 3 sec. Te bardziej zaawansowane trochę dłużej

- Zalogowanie do operatora – po włączeniu jest to ok. 2 sec. Nie wiem jak to jest, jeśli komórka loguje się po raz pierwszy u zagranicznego operatora

- wykręcenie numeru – 1 sec (zakładamy, że ostatnio dzwonił do żony i wystarczy wcisnąć 2 razy zieloną słuchawkę)

- poczekanie na odbiór – ok. 3 sec.

- automatyczna sekretarka (najszybciej to “zostaw wiadomość” + bipnięcie) – 2 sec.

- nagranie 2 sec.

Dodajmy te czasy… 2+2+3+1+2+3+2+1+2 = ok. 18 sec. Kiedy samolot był na 100 metrach i było wszystko w normie, to było 16,7 sec. przed katastrofą. Oczywiście można kombinować, że przed tym wszystkim trzymał telefon w ręku i bawił się w trybie offline. Odchodzi wtedy czas na wyjęcie komórki, włączenie jej, poczekanie na uruchomienie się, ale wtedy dochodzi czas na przełączenie z trybu offline na online (załóżmy 2 sec). Wtedy w najlepszym przypadku mielibyśmy 14 sec. To i tak nie było podstaw do niepokoju! Odgłos zderzenia z drzewami był na 6 sec. przed katastrofą. Czyżby to przyśpieszone opadanie było powodem paniki posła i pasażerów? Dziwne, że żadnego takiego śladu paniki nie słyszymy na stenogramach. Ale to co najważniejsze… Jeśli poczulibyście Państwo silny wstrząs samolotu, to czy na pewno myślelibyście o telefonowaniu? Ja bym się złapał za siedzenie, zadbałbym o to, aby zabezpieczyć swoje ciało. Człowiek wyciąga telefon, jeśli czuje jakąś stabilizację sytuacji, a nie wtedy, gdy musi się skoncentrować na ratowaniu skóry.

I na sam koniec przypomnijmy, że wg. MAK-a wszyscy zginęli równocześnie, na wszystkich działała siła 100g, a przyczyną śmierci były mnogie obrażenia. Więc wg tego telefon musiał być wykonany przed katastrofą, a nie po katastrofie.

http://grzesiek-z.salon24.pl/245456,telefon-smolenskiej-ofiary-obnazenie-klamstwa

2 listopada 2010

Oceń artykuł:
(4.50)
głosów: 4
tagi: ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters