Czy przejęcie władzy przez Bronisława Komorowskiego było nielegalne?

Publikacja w serwisie: 04 November 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » 29 pytań do Bronisława Komorowskiego » Wojna o uczciwość władzy. » “Nielegalne” znicze i kwiaty przed Pałacem. Jak w stanie wojennym – komentowali przechodnie. » Wniosek o przesłuchanie Bronisława K. » WSZYSCY LUDZIE BRONISŁAWA K. » „PERYSKOP” KOMOROWSKIEGO » Zachować ciągłość władzy. Zobacz, kto ją przejął » Nasi bliscy stali się niebezpieczni dla władzy » Bezpieczne wybory Komorowskiego » PYTANIA DO KANDYDATA KOMOROWSKIEGO – CZĘŚĆ 2. » Przełomowe oświadczenie Komorowskiego ws. krzyża » Śniadek do Komorowskiego: Niech pan nie podpisuje ustawy o IPN » Pierwsze decyzje Komorowskiego: gen. Koziej będzie szefem BBN-u » Andrzej Melak “Przemówienie premiera to obrona przez atak” » W Smoleńsku Tusk z Putinem nawet nie podeszli do ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przez 5 godzin zwłoki leżały w błocie » Jacek Sasin: Niech Komorowski pokaże dokument, na podstawie którego przejął władzę » Jeśli w Smoleńsku miał miejsce zamach, to aktualną władzę w Polsce sprawują ludzie rosyjskich służb albo osoby przez te służby szantażowane » Jak rosyjskie media komentują informację, że w wieży znajdował się oficer FSB, który mógł mieć wpływ na pracę kontrolerów lotu i który “rozpłynął się w powietrzu”, nie będzie przez nikogo przesłuchany? » Tu-204 runął przez GPS? » Odpowiedzi przez kalkę » Co było a nie jest… » RZĄD KŁAMAŁ PRZEZ 9 MIESIĘCY » Gdzie był Tupolew przez 30 minut? » To było wzorcowe lądowanie » Jak to z krzyżem było? [kalendarium] » Kłótni nie było – na pewno » Rekonstrukcja lotu wykonana przez MAK [film] » Naruszenia etyki dziennikarskiej przez TVN24 » Zdjęcie opublikowane przez serwis k2k news to .. » PROKURATURA ZAJMIE SIĘ NISZCZENIEM TU-154 PRZEZ ROSJAN » 10 kwietnia nie było drugiego Katynia » “Nie było presji, by piloci lądowali” » W samolocie nie było wybuchu ani pożaru » Katastrofa pod Smoleńskiem. To nie było lądowanie. Cz.6. » 19 telefonów było aktywnych na pokładzie Tu-154 » Mistyfikacja MAK: Generała nie było w kokpicie » Pożegnanie z koncepcją zmylenia pilotów przez “jar” » Umorzone śledztwo ws. odsłuchania nagrań z Tu-154 przez Kwiatkowskiego » “Misja specjalna” i Wildstein znikają z TVP. Przez oglądalność » Precyzyjne Naprowadzanie – Płk Latkowskiego przez Monikę Olejnik » W specpułku nie było lepszego pilota na tupolewach » Oficer BOR: Nie ma pewności, że lotnisko było bezpieczne » Gdzie był Sławomir Wiśniewski, kiedy go nie było » Przez rok i dwa miesiące rząd Tuska ukrywał zapis skrzynki ATM » Radio ZET: Tuż po katastrofie samolotu słychać było strzały » Tego chłopaka nie można było wyciągnąć z symulatora » Mec. Kownacki: Gen. Błasika nie było w momencie katastrofy w kokpicie Tu-154 » Prokuratura: Pobicie było, ale sprawców wykryć nie można » Przy starcie z Okęcia nie było problemów z pogodą » 10 kwietnia na lotnisku w Smoleńsku było dwóch KIEROWCÓW BOR-u » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Sławomir Nowakfot. east news

Sławomir Nowakfot. east news

Sławomir Nowak zaprzeczył, by podczas przejęcia władzy przez Bronisława Komorowskiego, po katastrofie smoleńskiej, naruszono prawo.

Twierdzi tak Andrzej Duda, były minister w Kancelarii Prezydenta, według którego, w momencie, kiedy Bronisław Komorowski przejmował zwierzchnictwo nad państwem, ciało Lecha Kaczyńskiego nie było odnalezione, nie było też oficjalnej noty dyplomatycznej ze strony rosyjskiej informującej o śmierci prezydenta. Podobne twierdzenia wyraził Jacek Sasin, były zastępca szefa Kancelarii Prezydenta.

W Programie Pierwszym Polskiego Radia minister w prezydenckiej kancelarii
uznał te wypowiedzi za element kampanii wyborczej, przypominając, że Andrzej Duda jest kandydatem PiS na prezydenta Krakowa.

- Żeby zwrócić na siebie uwagę trzeba opowiadać takie bzdury. Szkoda, że kosztem urzędu prezydenta – powiedział Nowak.

Minister Nowak podkreślił też, że po katastrofie ciało Lecha Kaczyńskiego zostało znalezione jako pierwsze i gdy w Polsce podejmowano najważniejsze decyzje nikt nie miał już wątpliwości, że prezydent nie żyje.

Bronisław Komorowski – wówczas marszałek sejmu – przejął obowiązki prezydenta w południe 10 kwietnia, a pierwsze decyzje, m.in. o wprowadzeniu żałoby narodowej, podjął około godz. 14.

Spotkanie z Tuskiem

Sławomir Nowak poinformował, że w południe prezydent Bronisław Komorowski spotka się z premierem Donaldem Tuskiem. – Tematem rozmów będzie przygotowanie wspólnej linii negocjacyjnej i polskiej strategii na szczyt NATO w Lizbonie. W spotkaniu będą uczestniczyć również ministrowie spaw zagranicznych i obrony narodowej.

Gość Sygnałów Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia powiedział, że szczyt jest bardzo ważny dla Polski , bo tam powstaje nowa koncepcja strategiczna NATO. Jest kilka postulatów, które nasz kraj chce do tego dokumentu wprowadzić.

Minister Nowak powiedział, że Polskę na szczycie w Lizbonie będzie reprezentował prezydent Bronisław Komorowski. Strategia na szczyt NATO ma być konsultowana również z opozycją.

rk

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 3
tagi: , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Inka :

  Wypływają jednak dowody udziału Tuska w Zbrodni Smoleńskiej
  http://www.wolnapolska.pl/index.php/wypywaj-jednak-dowody-udziau-tuska-w-zbrodni-smoleskiej.html

  Thumb up 0 Thumb down 1

 • Inka :

  @ Myślę, że warto to przeczytać chociaż nie dotyczy katastrofy w Smoleńsku.

  Szydło z worka
  http://niezalezna.pl/blog/show/id/3364

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • andrew001 :

  ADMINIE!,

  Majac na uwadze bieg sytuacji w przeszlosci jak i obecnie, efekt nagonki propagandowej przy wspoludziale osob ktore mozna slusznie nazwac V kolumna PIS, prosze Adminie o zamieszczenie tego wywiadu w calosci na stronie Smolensk 2010.

  Motto tego portalu “Chcemy prawdy” jest bardzo wlasciwe, jedyne mozliwe dla duzej czesci Narodu, prawda jest wazna sercu kazdego Polaka (lub prawie kazdego, ale jak to trafnie ujeto w tytule artykulu w GP – oni to sa polscy sowieci!).

  Ten wywiad wskazany przez Inke:

  http://niezalezna.pl/blog/show/id/3364

  po prostu obnaza zdrade skierowana przeciwko Jaroslawowi Kaczynskiemu i wyborcom. Azeby uniknac powtorki tej sytuacji w przyszlosci nalezy osoby odpowiedzialne zwolnic z zajmowanych stanowisk ktore nalezy przekazac ludziom odpowiedzialnym ktorym Polska lezy na sercu, a wydarzenia te podac do wiadomosci publicznej. Nadchodza wybory! Trzeba bronic Polski gdyz obecni slugusi i agenci obcych rezimow KAT (i inni) chca ja zniszczyc!

  Wrogi Polsce rezim prowadzi szeroko zakrojona wojne psychologiczna w stosunku do Narodu, a szczegolnosci lincz w stosunku do zanaczacych osob sceny politycznej, naukowej czy w mediach. Zgodnie z ich programem ideowym niszcza wszelka opozycje brutalnie, czego dowiedli w ZDRADZIE NARODU i krwawym zamachu stanu 10 kwietnia 2010 pod Smolenskiem, zamachu na zycie nie tylko 96 ofiar tej tragedii, ale zamachu na Polske i WSZYSTKICH POLAKOW!!!

  Ich rozpaczliwe wysilki o utrzymanie sie przy wladzy za wszelka cene sa niczym innym jak robieniem w spodnie ze strachu przed tym co ich czeka.

  Po owocach pracy ich rak, ich rozpoznacie …

  W miedzyczasie poczynania tego nierzadu oraz tzw. “prezydenta” uragaja dobremu imieniu Polski i Polakow, niszcza historyczne, moralne i religijne fundamenty Polski i Narodu, czyny widziane na swiecie jako JAWNA ZDRADA STANU DZIEN PO DNIU!!!. W ich zamiarach jest calkowite zniszczenie Polski a Narod w konsekwencji sprowadzic do roli niewolnikow w obcym panstwie!

  Thumb up 0 Thumb down 1

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters