SMOLEŃSK: ROSJANIE NISZCZYLI ZAWARTOŚĆ APARATÓW OFIAR

Publikacja w serwisie: 04 November 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Rosjanie włączali laptopy ofiar » Rosjanie potraktowali ciała ofiar jak odpady » Rosjanie zmuszają rodziny Ofiar do składania zeznań? » Smoleńsk: Hipoteza nr 4. / Nigdy nie uwierzę, że to zrobili Rosjanie. » Rosjanie przeprowadzili sekcje zwłok wszystkich ofiar katastrofy » Rosjanie celowo poinformowali o błędach w identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej » Europa zobaczy, jak Rosjanie cięli wrak » Rosjanie tłumaczą dlaczego pocięli wrak » Smoleńsk. Historia amatorskiego wideo » Kto przeszukal mieszkania ofiar katastrofy 10.04.2010? » ABW zaraz po katastrofie weszła do biur ofiar » ABW musi poprawić ekspertyzę m.in. telefonów ofiar katastrofy 10 kwietnia » Co Rosjanie znaleźliby w Lockerbie? » Rosjanie wybielili kontrolerów » ROSJANIE NAPLULI NAM W TWARZ » Rosjanie nie chcieli świadków » Rosjanie z zarzutami za katastrofę smoleńską? » Rosjanie łamią wszelkie zasady » Rosjanie chcą przetopić tupolewa! » Rosjanie zabezpieczyli dokumenty… pleśnią » Jak Rosjanie pozbawili mjr. Protasiuka licencji » Minister obrony: Rosjanie nie wywiązują się » Rosjanie zacierają ślady po eksplozji? » ROSJANIE ZWOLNILI POLSKICH DZIENNIKARZY » Rosjanie wymieniali żarówki po katastrofie? » ROSJANIE PRZEKAZALI NAM “WSZYSTKIE” MATERIAŁY » ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA? » Rosjanie nie powinni dać zgody na lądowanie » Rosjanie odebrali pilotom nawet dyplomy » Rosjanie mogą podważyć każdy dokument » Sławomir Wiśniewski: Rosjanie brali co popadnie » Rosjanie planowali porwanie samolotu z Berlina » Rosjanie wpisali ofiarom: “Podróż prywatna” » Rosjanie z Polakami uwinęli się w Smoleńsku w tri miga » Rosjanie piszą do Polaków, Polacy – do Rosjan » Rosjanie będą zeznawać ws. telefonu prezydenta? » Rosjanie nie życzyli sobie otwierania trumien » Prokuratura uznała, że wystarczy to, co robią Rosjanie » Rosjanie robili wszystko, by “posadzić” tupolewa » Rosjanie pokażą kolejne dokumenty. Dziennikarzom » Rosjanie odpowiedzieli na 33 z 220 wniosków i pytań skierowanych do MAK » Rosjanie: prawda o katastrofie może być gorzka dla Polski » Adwokat Ewy Błasik: Rosjanie zrobili to, o co się do nich zwrócono » Prezydent Lech Kaczyński: W Gruzji strzelali Rosjanie » Rosjanie mocno ograniczyli plany polskich archeologów » Rosjanie wstrzymują się z przekazaniem kolejnych akt smoleńskiego śledztwa » Rosjanie nawet błędy popełniają w dobrej intencji » ROSJANIE ODESŁALI UBRANIE ŻAŁOBNE ŚP. PRZEMYSŁAWA GOSIEWSKIEGO » Rosjanie nie przekazali stronie polskiej oryginału filmu » Rosjanie nie przekażą polskiej prokuraturze oryginałów czarnych skrzynek » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Przekazane Polakom aparaty fotograficzne i kamery wideo należące do ofiar katastrofy pod Smoleńskiem noszą ślady ingerencji – wynika z ekspertyzy przeprowadzonej na zlecenie ABW. Portal Niezależna.pl dotarł do osoby, która widziała ten dokument w aktach śledztwa smoleńskiego.

Opinia przeprowadzona na zlecenie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pochodzi z 13 lipca 2010 r. Badaniu poddano aparaty fotograficzne i kamery wideo zabezpieczone na miejscu katastrofy Tu-154.

Wyniki są szokujące: na przekazanych do badań nośnikach ujawniono pochodzące z czasu po katastrofie ślady ingerencji, w tym celowego niszczenia danych. Np. w części aparatów ofiar gmerano między 17 a 19 kwietnia 2010 r. Kto to robił? Najprawdopodobniej Rosjanie, bo w tym czasie nikt inny nie miał dostępu do znalezionego sprzętu.

Jak stwierdził biegły, któremu ABW zleciła analizę urządzeń, Według naszych informacji, specjalista ten napisał w ekspertyzie także, iż na jednej z kart pamięci są „ingerencja ta mogła nieodwracalnie zatrzeć ewentualne ślady wcześniejszych modyfikacji”.„widoczne ślady kasowania zdjęć, które prawdopodobnie były zrobione na pokładzie samolotu TU-154”.

W kilku innych aparatach zawarte na nich pliki (zdjęcia) przeglądano i modyfikowano m.in. 11 i 16 kwietnia. Jedno z urządzeń – aparat fotograficzny marki Sony – ma zmieniony plik desktop.ini (12 kwietnia o godz. 16:30), a utworzony sekundę wcześniej plik wykonywalny zdravoo.exe to… wirus komputerowy.

Polscy prokuratorzy zabezpieczyli łącznie ponad 120 telefonów komórkowych, aparatów fotograficznych, kamer i laptopów należących do ofiar katastrofy.

lm, wg, Niezależna.pl

http://niezalezna.pl/artykul/smolensk_rosjanie_niszczyli_zawartosc_aparatow_ofiar/40912/1

4 listopada 2010

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 5
tagi: , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters