Wypływają kolejne dowody udziału Tuska w Zbrodni Smoleńskiej

Publikacja w serwisie: 05 November 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Polski wątek zbrodni smoleńskiej: Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa » Polscy lekarze nie brali udziału w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej – Ewa Kopacz » W raporcie MAK kapitulanctwo Tuska wyjdzie na jaw » Kolejne akta ws. katastrofy smoleńskiej trafią do Rosji » Smoleńsk: tajne rozmowy ludzi Putina i Tuska » Ministrowie rządu Donalda Tuska nie dopełnili swoich obowiązków » Cywilne śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej umorzone » Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej oburzone skandalicznymi słowami Grasia i Tuska » Wszystko zmienił telefon Putina? » Rzeczywistość demaskuje błędy popełnione przez ekipę Donalda Tuska w pierwszych dniach po katastrofie smoleńskiej. » BILANS OTWARCIA . CENA TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ. » Gruppenführer KAT » Procedura zbrodni » Miedwiediew: Stalin dokonał zbrodni » Do katastrofy nie mogło dojść bez udziału osób trzecich. » “Taka osoba absolutnie nie powinna brać udziału w tym pozorowanym i manipulowanym śledztwie” » STRACH TUSKA » 4 KŁAMSTWA SMOLEŃSKIE TUSKA » Haniebne sugestie Tuska » Dowody pokrywa mgła » Kto kazał zniszczyć dowody? » Zeznania Tuska sprzeczne z faktami » Prokuratura wojskowa ukrywa dowody » “Są dowody, że gen. Błasik był poza kokpitem” » Dowody przeczą tezie o naciskach » List otwarty do Premiera RP Donalda Tuska » Zeznania Arabskiego. Podwójna gra ekipy Tuska » Bierność czyni z Tuska wspólnika Anodiny » Nielegalnie pozyskane dowody łatwiej podważać » “Nieznane fakty ws. katastrofy smoleńskiej” » Tupolew rozleciał się w powietrzu – komisja Millera ukryła dowody » Raport MAK nie wskazuje ani jednej prawdziwej przyczyny katastrofy smoleńskiej » Dowody matactwa – Najwyższy czas – Leszek Szymowski – dziennikarz śledczy » Dmitrij Miedwiediew zaproponował miłościwie nam panującemu hrabiemu, by +przewrócić kartę+ w sprawie zbrodni katyńskiej i zakończyć spór o katastrofę samolotu » Premier przyznał, że rząd nie opracował agendy działań po katastrofie smoleńskiej, bo był weekend » Kolejne kłamstwa? » Będą kolejne ekshumacje » Kolejne “rewelacje” Klicha » MAK przekazał kolejne dokumenty » Kolejne szczątki odnalezione » Kolejne protokoły przekazane Polsce » Kolejne materiały w sprawie katastrofy » Kolejne pożegnania Pogrzeby 12 ofiar katastrofy Tu-154 » Rosjanie pokażą kolejne dokumenty. Dziennikarzom » Odczytano kolejne fragmenty czarnych skrzynek Tu-154M » Rosja wyśle do Polski kolejne akta ws. katastrofy Tu-154 » Kolejne manipulacje medialne dotyczące katastrofy w Smolensku » Zatrzymany odmówił czy jemu odmówiono – kolejne kłamstwa z Moskwy » To nie Białoruś, to Polska Tuska » Skandaliczne słowa Tuska » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Portal wpolityce.pl dotarł do notatki informacyjnej z 11 grudnia, napisanej dla Lecha Kaczyńskiego przez Mariusza Handzlika, podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta, który również zginął w Smoleńsku.
link ►

Notatkę otrzymali też m.in. szefowie komisji spraw zagranicznych poseł Andrzej Halicki i senator Leon Kieres, szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

W notatce min. Handzlik opisuje spotkanie z ambasadorem Rosji Władimirem Grininem z 8 grudnia. Rozmawiano m.in. o rosyjskim projekcie międzynarodowego traktatu o bezpieczeństwie europejskim, sytuacji na Ukrainie i w Gruzji, stosunkach polsko-rosyjskich, ale też o ewentualnym udziale prezydenta w uroczystościach rocznicowych w Katyniu. Notatkę kończą wnioski, w których minister Handzlik pisze m.in.:

“Głównym celem spotkania Ambasadora Grinina było wysondowanie zaangażowania Prezydenta RP w zbliżające się wydarzenia rocznicowe oraz stanowisko odnośnie projektu Traktatu. Nie był zainteresowany rozmową na inne tematy niż wyznaczone przez siebie.”


“Aby uniknąć możliwości „rozgrywania” przez Rosję udziału najwyższych władz państwowych RP w zbliżających się uroczystościach rocznicowych (Oświęcim, Katyń, rocznica zakończenia II wojny światowej), należałoby zawczasu ustalić rangę przedstawicieli i plan obchodów.”


ŁŁ: Jak widać potwierdzaja się tezy, które zawarłem w Gruppenfuhrer KAT, że ustalenia Putin – Tusk zapadły już przed grudniem 2009. W innym przypadku, po takiej notce-ostrzeżeniu Kancelaria Premiera powinna dochować wszelkiej ostrożności i usztywnić sie na putinowskie propozycje rozdzielenia obchodów.

Nie zrobili jednak tego.

Dlaczego?

Nie są przecież idiotami.

Odpowiedź nasuwa się tylko jedna. Po prostu, już wcześniej, wraz z Putinem grali do jednej bramki (czyli przeciwko Prezydentowi Polski).

Co samo przez się jest Zdradą Stanu

Determinacja musiała być jednak tak wielka, a oczekiwany efekt na tyle spektakularny i korzystny, że opłacało się im zlekceważenie tej notki na chama. Sytuacja bowiem była kłopotliwa, ale wciąż do zatuszowania.

Oczywiście, jeśli Handzlik by przeżył – to notkę by ujawnił już w kwietniu, wywołując oburzenie w poruszonej katastrofą i gorącej opinii publicznej, a kilka innych tego typu dowodów (które prawdopodobnie istniały) zdemaskowałoby Tuska i postawiło przed sąd (lub Trybunał Stanu).

Widać jednak Mariusz Handzlik miał nie przeżyć, a ostateczną gwarancją utylizacji w Kancelarii Prezydenta innych kompromitujący dla zabójców dokumentów, miało być szybkie przejęcie kontroli przez B. Komorowskiego i jego ludzi.

Stąd ten pośpiech i faktyczny Zamach Stanu - bez czekania na potwierdzenie śmierci Przezydenta RP.

Ryzyko warte podjęcia dla zatarcia śladów.

A to by znaczyło, że gra, która prowadzona była przez wiele miesięcy przez Tuska (Komorowskiego i Arabskiego) ręka w rękę z Putinem, od początku toczyła się nie o jakiś tam pijar i ośmieszenie przeciwników, ale o życie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego najbliższych współpracowników.

Mamy więc dowód, że Tusk, Arabski i Komorowski mieli świadomość udziału w zbrodni.

Dlatego też i dziś muszą atakować nieprawomyślne wdowy, oraz animować prowokacje (ostatnie popisy WPROST), dzięki którym zamknie się możliwość korzystania przez Wdowy i Rodziny Ofiar z akt śledztwa i uniemożliwi wyciek kolejnych, wiarygodnych dokumentów, do mediów. Myślę, że sukinsyny wiedzieli, że ktoś opublikuje tę notkę, i że trzeba coś zrobić by nie wypłynęły następne.

To już nie walka o dobre imię Tuskolandii, ale rozpaczliwa ucieczka KATa przed stryczkiem.

ŁŁ

Ps. innym sposobem na rozmazanie i zbanalizowanie tematu WDÓW są pomysły TVN.

http://www.wolnapolska.pl/index.php/wypywaj-jednak-dowody-udziau-tuska-w-zbrodni-smoleskiej.html

Oceń artykuł:
(4.76)
głosów: 71
tagi: , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • adamsky :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 5 Thumb down 9

 • ANDREW :

  Generalnie nie zgadzam się z Tobą adamsky. Nie wiem, czy brak Ci wiary w lepsze jutro, czy po prostu jesteś opozycjonistą tego FORUM i dla zasady mącisz. Oczywiście, Rosja jest silna militarnie, rządzą nią dawne służby i tylko strachem, szantażem oraz terroryzmem wymuszają na europie oraz krajach dawnego ZSRR korzystne dla siebie układy ( ropa, gaz). Ale pamiętaj, ze Rosja to kraj upadły gospodarczo. Gdyby odciąć im biznes wydobywczy oraz sprzedaż do chociażby krajów Europy, to wyginęliby śmiercią naturalną. Właśnie o to chodziło śp. Lechowi Kaczyńskiemu i PIS. Dywersyfikacja dostaw gazu i ropy. Powstrzymanie, bądź przynajmniej utrudnianie budowy gazociągu północnego oraz przesył tych złóż przez Polskę z Kaukazu. Można jeszcze wspomnieć, że zapobiegł zajęciu Gruzji przez rosyjskie wojska oraz zdemaskował rosyjska siatkę szpiegowską w NATO. I Ty mówisz, że Lech Kaczyński nie był zagrożeniem dla Putina? Bał się go jak cholera. Pytasz po co Putinowi nasz rząd? no właśnie po to, by ułatwić podpisanie kontraktów ropy i gazu na wiele lat. Myślę, że również docelowo eksploatację gazu łupkowego. Ruscy tylko dzięki temu funkcjonują. Pamiętasz, jak przez ponad 50 lat po II Wojnie trzymali łapę na polskim węglu? Polska była potęgą wydobywczą. Gdyby nie ruskie, bylibyśmy jednym z najbogatszych krajów Europy, a tak oni brali kasę a my mieliśmy gówno.
  Mówisz, ze świat już dawno wybrał układ, ze Rosja rządzi Europą. Też się nie zgodzę. Oczywiście zawsze tchórzliwa Francja oraz wiecznie nieprzychylni nam Niemcy i Obama pewnie tak. To dużo, ale Obamy za 2 lata nie będzie. Do władzy dojdą republikanie i znowu będzie sojusznik. Platforma za rok przegra wybory i Jarek dojdzie do władzy. Prawdopodobnie będzie kontynuował silną pozycje Polski w Europie wschodniej i z tymi krajami oraz kilkoma odważniejszymi z zachodu, będzie można Rosję pogrążyć, poprzez odcięcie ich od kontraktów ropno – gazowych. Wtedy już nie będzie taka silna.
  Ja wierzę, że można wiele zmienić na lepsze. Może nie od razu ale małymi krokami owszem.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 50 Thumb down 2

 • cezary517 :

  Działania służb Rosji na terenie Polski miały zawsze miejsce, potwierdza to historia pana Zacharskiego. Kaczyński był prezydentem na którego Rosja nie miała wpływu, więc zmienili nam prezydenta. Dowodów są setki ale prokuratura ma swoich zwierzchników, nawet najlepszy prokurator nie szarpnie śledztwem bo naraża swoją dalsza karierę i życie.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 44 Thumb down 2

 • adamsky :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 1 Thumb down 6

 • ANDREW :

  Mówisz adamsky, że nie mamy sojusznika w USA i nie będą nam pomagać w sprawie Smoleńska. Zgadzam się, o tym mówiłem poprzednio, ale w kontekście rządów Obamy. Co do Jankesów to już jestem większym optymistą. Gdy prezydentem USA był Bush, to z Rosją był spokój. Nie wtrącali się za bardzo w nasze sprawy, bo byliśmy największym sojusznikiem Stanów w Europie. A co stało się po objęciu prezydentury przez murzyna? USA zmieniły diametralnie swój kierunek działań w Europie i Rosja znowu zaczęła nam grozić. Chociażby w zeszłym roku, gdy straszyli nas kolejnym rozbiorem Polski, jeżeli nie przestaniemy podskakiwać. Dlatego tylko zmiana rządów w USA oraz w Polsce daje nam szansę na ujawnieniu prawdy o zamachu. Sami oczywiście tego nie zrobimy, bo obecnie nikomu nie jest to na rękę. Ani obecnemu rządowi, ani Obamie, ani Europie.
  Dlaczego Ukraina i Białoruś nic nie wskórały w walce z Rosją? Dlatego, bo nie miały silnego wsparcia. Podczas Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie wszystko układało się dobrze, bo Ukraina miała silne wsparcie ze strony Polski popieranej przez USA, oraz innym krajom dawnego bloku wschodniego, którym Polska przewodniczyła.
  Nie sposób nie zgodzić się z Tobą, że Stany działają podobnie do Rosji w sprawach ropy i gazu. To prawda, oni pod przykrywką walki z terroryzmem, który de facto sami aranżują, prowadzą walki zbrojne w krajach w celu zajęcia tychże złóż. Nie popieram tego. Jednak, abyśmy mogli uwolnić się od Rosji, musimy trzymać z najsilniejszymi. Z dwojga złego wolę USA niż Rosję, bo czym kończy się “przyjaźń” z Rosją, mieliśmy przykład w czasach PRL-u.
  Mówisz, że nie jesteśmy silni? To nie kwestia siły jako takiej, ale siła manipulacji mediów. Nasze społeczeństwo zamiast myśleć samodzielnie, ulega manipulacji TVN, GW itp. To właśnie media sterowne przez rząd sprawiają, ze jesteśmy słabi, skłóceni. Niestety większość społeczeństwa, właśnie za sprawą mediów, ufa tym, którym nie powinna ufać i idzie złą drogą. Polecam film “nocna zmiana”. jeżeli ktoś po obejrzeniu tego filmu będzie miał wątpliwości, że obecna władza to kontynuacja dawnego układu PRL, to przepraszam, ale jest po prostu idiotą.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 28 Thumb down 1

 • andrew001 :

  Obama jest muzulmaninem, zlikwidowal narodowy dzien modlitwy chrzescijanskiej w USA pod pretekstem ze USA nie jest juz krajem chrzescijanskim, a ustanowil dzien modlitwy dla muzulmanow. Jego nazwisko Obama persowie czytaja O – Ba – Ma czyli ten ktory jest po waszej stronie. A wiec nie dziw ze ma w d***e Polske i Polakow, powodem (jeden z wielu, ale mocny) jest po prostu religijnosc Polakow. Wejdzie do przyslowiowej d**y moskalom ktorzy przeciez sa w duzej czesci ateistami – czyli nieszkodliwi dla muzulmanow, a ponizy Polske gdyz nie cierpi Chrzescijan.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 16 Thumb down 2

 • adamsky :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 2 Thumb down 5

 • Alicja :

  Przykro mi Adamsky, ale sprawy wiary i religii, tak jak w każdej kwestii dotyczącej Polski, nie można “zostawić”. Polska była jest i będzie bastionem katolicyzmu, czy się to komuś podoba, czy nie, a krzyż jest dla większości Polaków świętością i wara od niego każdemu kto chce go sprofanować i umniejszyć jego znaczenie. W kwestii “śmieszności” walki o prawdę pod bożym przewodnictwem, to tu akurat dla mnie, śmieszny jesteś ty, kwestionując te fakty i ujawniając swe kompleksy wobec wielkości Europy i całego “nowoczesnego” świata.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 19 Thumb down 2

 • DZIECKO POLSKIE :

  Historyczną datą powstania Polski jest Chrzest w 966 roku. Przed Bitwą pod Grunwaldem śpiewano Bogurodzicę, która przez lata była nieoficjalnym hymnem. Pieśń Boże Coś Polskę, śpiewana bardzo uroczyście w Kościołach od lat podbudowywała Polaków. Podobnie jak Pieśń Konfederatów Barskich. Rota. Wiele pieśni legionowych, wojskowych , harcerskich – tam wszędzie mamy połączenie wiary katolickiej i polskości. A choćby “My chcemy Boga w książce w szkole…” śpiewane przez antykomunistyczną opozycję.I jest to tak trwale wpisane w naszą kulturę, że żaden wyrok, żadne nowe idee, żadne reguły postępu tego nie zmienią. Podobnie jak setki chamskich komentarzy na forum Onetu. ( na szczescie tutaj na tym Blogu mamy tylko wyjatek )

  Adam Mickiewicz pisał

  “Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem – Polska jest Polską, a Polak Polakiem”.

  Adam Mickiewicz napisał też inne, ważne słowa na ten temat:

  Mówisz: Niech sobie ludzie nie kochają Boga,
  Byle im była cnota i Ojczyzna droga.
  Głupiec mówi: Niech sobie źródło wyschnie w górach,
  Byleby mi płynęła woda w miejskich rurach.

  Krzyże nie znikną, dopóki naród polski będzie miał coś do powiedzenia. Nie pozwolimy na to, bo to nie tylko wiara ale też spuścizna kulturowa, której niszczyć niezależnie od naszych własnych przekonań nie mamy prawa.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 22 Thumb down 3

 • adamsky :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 2 Thumb down 10

 • DZIECKO POLSKIE :

  @ adamsky :

  juz ci pisalem delikatnie-
  teraz napisze ci dosadnie odpieprz się od kościoła i krzyża i od Rydzka miernoto i spadaj nie zatruwaj tu atmosfery swoim smrodem nie tobie osadzac kto ma racje !!!!

  Co za ohydna wscieklizna ,i to juz od miesiecy,wykpiwanie i bezczelnosc bez granic jakiej ty prawdy tutaj szukasz na tym Blogu krytykujac kazdego komentatora i wciskasz nam wszystkim te twoje ateistyczne wypociny , twoja filozofie zachowaj dla siebie ,co ty tu wnosiles do tej pory do tych artykulow – nic poza atakowaniem kazdego z nas!!
  za duzo wódy,dopalaczy czy depresja,lub menopauza,delirka,wytrzezwiej i nie kłap japą, a fe na swojego szczeksz , moze egzorcyzmy nie poskutkowaly

  nikt cie nie zmusza do wiary po co te niewybredne ataki. Ty w zyciu nie chodziles do kosciola i nie sluchales Radia Maryja lub Trwam i ty chcesz szukac prawdy !!Nienawisc zakryla ci rozum, nie wysilaj sie bo kolo dupy mi lata twoje pisanie,a co do poziomu mojego wpisu dzisiaj do ciebie – to jest on wprost proporcjonalnie dostosowany do takich jak ty dyplomowanych matolow z wami nie da sie inaczej dyskutowac ,

  i wara odemnie i od moich komentarzy!!!

  Cyt:

  Hr. Skrzyński – Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
  Marszałek Piłsudski – Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 21 Thumb down 1

 • andrew001 :

  @adamsky,

  Najgorzej jak ktos ma szambo w glowie jak ty, tylko g**na wylatuja dookola na wszystkie strony. Juz lepiej by bylo dla ciebie jakbys nie mial rozumu wcale, przynajmniej bys tak nisko nie upadl zgnilizno POst-sowiecka! Wkrotce Narod dostanie mordercow i kolaborantow za zamach Smolenski, a wtedy dla takich tylko jedna droga pozostanie ….

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 11 Thumb down 3

 • andrew001 :

  @Dziecko Polskie,

  Braaaaaawoooooooooo!!!!!!

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 5 Thumb down 0

 • DZIECKO POLSKIE :

  “andrew001 ”
  tak trzeba z ta zgnilizna do szamba bo zasmieca nam tu caly portal,przebrala sie miarka “” Polacy nie gesi tez swoj jezyk maja “

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 8 Thumb down 0

 • adamsky :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 1 Thumb down 7

 • adamsky :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 2 Thumb down 5

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters