Gdzie jest broń BOR-owców?

Publikacja w serwisie: 08 November 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Minęły prawie dwa lata, a broń poległych funkcjonariuszy BOR wciąż jest w Moskwie » Gdzie jest Wiktor Bater » Gdzie jest telefon satelitarny z Tu-154? » Gdzie jest auto ofiary spod Smoleńska? » Broń BOR utknęła w Rosji » Gdzie są ranni ze Smoleńska? » Rafał Rogalski: Jest nagranie rozmowy Błasik-Protasiuk, to nie jest nacisk na załogę » Philip Crowley – “Przykro jest to mówić, ale w tej chwili jest to sprawa między Rosją a Polską” » Gdzie zdrowy rozsądek?! » Gdzie był Tupolew przez 30 minut? » Gdzie podział się kanał nr 1 z rejestratora MARS-BM ? » Janusz Wojciechowski – Rosja ma nas tam, gdzie jej weszliśmy » Gdzie był Sławomir Wiśniewski, kiedy go nie było » Flagi z żałobą w kamienicy, gdzie mieszkał prezydent » Ostatnia droga ofiar katastrofy Kiedy i gdzie pożegnania poległych? » Zachowanie prokuratury jest upokarzające » Rosja: przekazujemy dokumenty katastrofy “z dobrej woli”. Przepisy międzynarodowe mówią: to jest obowiązek » Co było a nie jest… » Kto to jest oszołom? » Czy Putin jest idiotą? » Jeszcze nie jest za późno » Kim pan jest, panie Komorowski?! » Co to jest stenogram? Nie daj się oszukać. » Kim jest Generał Cieniuch ? » Tu jest kokpit, a tu salonka » Jest ekspertyza filmu ze Smoleńska » Wykładnia prokuratury jest z sufitu » Jest wniosek o przesłuchanie Tuska » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Opowieść Kopacz jest nieprawdziwa » “Ciężkie Lądowanie” – czy to jest prawda? » Co znaczy zaprzaństwo i czy jest karalne? » Jest wstępna analiza urządzeń nawigacyjnych Tu-154 » Konfliktowanie ludzi jest komuś na rękę » Oficerowie monitorujący lot Tu-154: „Witebsk jest na Białorusi?” » BOR niedopełnił obowiązków – dla Millera jest bez winy » Premier: Graś jest delikatny ws. Smoleńska » Ekspertyza jest, choć badań brak » Jest postępowanie dyscyplinarne ws. załogi Jaka-40 » Wiktor Suworow: To jest drugi Katyń » Czy bycie dzieckiem komunistów jest winą? » “TEREN JEST NIEZABEZPIECZONY I OGÓLNIE DOSTĘPNY” » Jest projekt pomnika ofiar katastrofy Tu-154 » Jest świadek awantury przed Smoleńskiem » Jest paragraf na “Smoleńsk. Zapis śmierci” » Komorowski o szczątkach: to nie jest wielki problem » Ukraińscy eksperci uważają, że raport MAK jest tendencyjny » Polsko-rosyjskie nowe otwarcie jest pozorne » Ekspertyza oryginałów tzw. czarnych skrzynek jest konieczna » “Raport MAK-u nie jest dla nas wiążący, nie musimy się od niego odwoływać” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

BOR zawiadomiło prokuraturę o zaginięciu broni funkcjonariuszy, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.

Gdzie jest broń funkcjonariuszy BOR, którzy zginęli 10 kwietnia w katastrofie rządowego Tupolewa? – pyta “Rzeczpospolita”. Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie do dziś nie otrzymała pistoletów typu Glock dziewięciu funkcjonariuszy, którzy lecieli z delegacją rządową do Katynia.

Według pułkownika Zbigniewa Rzepy z wojskowej prokuratury, Rosjanie cały czas prowadzą badania balistyczne pistoletów, które zostały zabezpieczone zaraz po katastrofie. Wciąż nie wiadomo, kiedy przekażą broń do Polski i dlaczego analizy trwają już 7 miesięcy.

Badania broni funkcjonariuszy BOR miały wyjaśnić m.in., czy odgłosy wystrzałów, które można usłyszeć na jednym z filmów zarejestrowanych zaraz po katastrofie, to wybuchająca amunicja znajdująca się w magazynkach tych pistoletów.

Źródło: rp.pl

http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/51/3895/gdzie-jest-bron-bor-owcow

6 listopada 2010

Oceń artykuł:
(4.50)
głosów: 4
tagi: , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • anna :

  O co tu w ogóle chodzi? Przecież już zaliczyliśmy informację, dawno temu, że broń jest, nie brakowało amunicji, a zatem odgłosy strzałów nie mogły pochodzić z wybuchającej amunicji broni BORowców. Jeżeli teraz Rosjanie nadal, czyli przez 7 miesięcy prowadzą badania balsityzne pocisków, to cos jest na rzeczy. Może na broni są ślady jej używania w trakcie obrony?

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • sirpablo :

  Sprawa zapewne wiąże się z 3 karetkami które wyjeżdżały z miejsca “katastrofy”. Istnieją domysły, że karetki wywoziły rannych (martwych) agentów FSB którzy mogli zostać postrzeleni (zastrzeleni) przez broniących się oficerów BOR, a wobec tego zostałyby użyte ich pistolety. Jeżeli to prawda, to strona rosyjska nie wie np, czy broń była czyszczona przed katastrofą (badane są zachowania i nawyki BORowców, jeżeli kwestii tej nie określa regulamin), czy mogły na niej znajdować się ślady prochu (np po ćwiczeniach na strzelnicy), czy powinny zostać usunięte. Jeżeli była czyszczona to w jaki sposób, jakim środkiem – trzeba to zrobić w sposób identyczny. Być może w którymś z pistoletów była nowa iglica, a wróci “po użyciu”, być może po rozłożeniu broni okaże, się, że pod zamkiem znajduje się ziemia ze smoleńska, która nie mogła się tam dostać inaczej niż podczas przeładowania broni lub wystrzału. Być może broń jest znakowana w jakiś sposób znany tylko naszym służbom (wierząc, że chcą dowiedzieć się prawdy i działają w interesie Polski) i znakowanie znika w momencie wystrzału, co świadczy o użyciu broni. W całej sprawie mogą mieć zastosowanie techniki i urządzenia o których zwykłym ludziom się nie śniło. A jako odrębną kwestię pozostawię fakt, że sami rosjanie przyznali, że w momencie katastrofy w Smoleńsku znajdowalo się 180 agentów FSB – w jakim celu, skoro sami twierdzą, że była to wizyta nieoficjalna ????? Jest tak wiele niedomówień, zakłamań i celowej dezinformacji, że obawiam się tylko, iż 10 kwietnia 2010 Polska straciła niepodległość…..

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • antykant :

  Kreml ma najwyraźniej ochotę pokazać kto tu rządzi. W bezczelny sposób zmieniają wersje i to jednak pistolety borowców wybuchły na filmie. To nic ,wiadomo ktoś tam kiedyś zapewniał: pistolety borowców były całe ale można się tego bezczelnie na chama wyprzeć i powiedzieć ,że było inaczej. Magazynki wybuchły. A co tam. W polszy media to podchwycą i będą powtarzać bo taka ich rola psia mać !

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • iceman :

  Dobra…7 miesiecy wystarczy ,zeby stworzyc idealne warunki ku temu ,zeby spowodowac samowystrzaly z owej broni w ktorej sa w posiadaniu , okopcona bron po dokladnych wystrzalach (tyle co na filmie) – wytlumaczy idealnie strzaly z filmu i nie bedzie juz czego szukac. Po to ta bron sie tak dlugo w Moskwie trzyma to by bylo na tyle co do tego

  Pozdro

  Thumb up 2 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters