“Pomnik postawiony w wyniku nie kalkulacji” – Komorowski

Publikacja w serwisie: 10 November 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Białystok ma pomnik smoleński » Pomnik, ale bez wraku » POMNIK OFIAR SMOLEŃSKA… NA WĘGRZECH » Pomnik świateł przed Pałacem pogodzi Polaków? » GENERAŁ NKWD UHONOROWANY W MOSKWIE – Mordował Polaków, zabił 50 tysięcy osób – dostał pomnik » Kim pan jest, panie Komorowski?! » KOMOROWSKI: NOMINACJA W PIĄTEK » Seremet i Komorowski zabierają się za IPN » Komorowski podpisze pierwszą ustawę? » KOMOROWSKI PODPISAŁ “ZŁOTE WETO” » Komorowski: mam poczucie przykrości i żalu » JAK KOMOROWSKI OBWIESZAŁ ORDERAMI ROSJAN » Bronisław Komorowski wygłosił orędzie do Polaków » Komorowski, Sikorski, Tusk – nie kwestionują ustaleń MAK » Polska wychodzi z NATO – Bronisław Komorowski » Komorowski o szczątkach: to nie jest wielki problem » Komorowski – “Przyczyny katastrofy smoleńskiej są arcyboleśnie proste” » Komorowski: “Wyciągajmy wnioski z każdego raportu. Nawet chińskiego” » Program uroczystości na Placu Piłsudskiego. Głos zabiorą Komorowski, Tusk, Łopiński » Jacek Sasin: Niech Komorowski pokaże dokument, na podstawie którego przejął władzę » Dlaczego Komorowski tak się śpieszy? » KOMOROWSKI LOBBOWAŁ ZA FIRMĄ OD TU-154 » CZEGO BOI SIĘ BRONISŁAW KOMOROWSKI » Sikorski nawarzył, Komorowski wychylił » Komorowski: zobaczyliśmy inny obraz Putina » “Bizantyjski orszak”? Komorowski kłamał w sprawie Smoleńska » RMF: Terenu katastrofy pod Smoleńskiem nie ogrodzono bo nie chciała tego Polska. Komorowski: wszystko w porządku » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

- Aby to miejsce, ten pomnik, postawiony w wyniku nie kalkulacji, ale odruchu serca, był miejscem, skąd serdeczna modlitwa popłynie do Smoleńska. W takich chwilach jesteśmy jedną osamotnioną rodziną - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości odsłonięcia pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na Powązkach.

O godz. 8.41 na cmentarzu zawyły syreny, następnie odegrano hymn Polski. Monument poświęcił metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz. Duchowni różnych wyznań odmówili modlitwy ekumeniczne. Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego oddała salwę honorową; po niej rozpoczął się Apel Pamięci, podczas którego wyczytano nazwiska wszystkich ofiar katastrofy. Potem pod pomnikiem złożono wieńce.

Wcześniej głos zabrała Joanna Racewicz żona kapitana, dowódcy ochrony prezydenta Pawła Janeczka, który zginął w katastrofie smoleńskiej, a także prezydent Bronisław Komorowski.

Racewicz zaapelowała o uszanowanie żałoby bliskich ofiar

Podkreśliła, że ci, którzy 10 kwietnia rankiem wsiadali na pokład rządowego tupolewa nie byli przypadkowymi pasażerami. Mieli pasję i przekonania, których byli gotowi bronić do granic wytrzymałości – własnej albo cudzej – mówiła.

Została pustka, żal tęsknota, samotność oraz medialna i polityczna wrzawa, która sprawia, że rany wciąż są otwarte – podkreśliła.

Politycy i dziennikarze będą mówić o katastrofie smoleńskiej i co do tego nie ma najmniejszej wątpliwości. Będą mówić z bardzo różnych powodów, podobnie jak z bardzo różnych powodów będą tu na Powązki przychodzić ludzie – zauważyła. Jeśli będą to robić z potrzeby serca to można im tylko powiedzieć: dziękuję i głęboko się ukłonić. Ale jeśli motywem będzie ciekawość (…) to w imieniu rodzin proszę, najserdeczniej proszę o ciszę nad tym trumnami, choć w tym jednym miejscu – o uszanowanie naszej żałoby.

Komorowski: Wszyscy myślimy o tym momencie straszliwym

Wszyscy dziś myślimy o tym momencie straszliwym; myśli i serdeczne modlitwy kierujemy ku temu szczególnemu miejscu koło lotniska w Smoleńsku – mówił prezydent Bronisław Komorowski.

To siedem miesięcy temu dramat, strata i ból dotknął całego państwa polskiego, całej polskiej wspólnoty narodowej. To siedem miesięcy temu przeszywający ból stał się udziałem nas wszystkich, ale przede wszystkim rodzin, bliskich osób, które zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Zaznaczył, że rany państwa, ciężkie, dramatyczne rany mogą się zabliźnić stosunkowo łatwo dzięki procedurom demokratycznym, dzięki wspólnej trosce o to, żeby państwo funkcjonowało tak jak powinno (…) Straszliwe rany w sercach bliskich z natury swojej zabliźniają się o wiele trudniej; czasami nigdy tego nie da się osiągnąć – podkreślił prezydent w wystąpieniu na warszawskich Powązkach.

W tych szczególnych dniach byliśmy razem z wszystkimi bliskimi, wszystkich 96 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Chciałbym, żeby było tak samo dzisiaj, żeby ci, którzy stracili najbliższych czuli, że jesteśmy dzisiaj razem z nimi, współodczuwając na miarę naszych możliwości, współodczuwając ich ból, chcąc razem z nimi także przyczynić się do dobrej pamięci, która powinna pozostać po wszystkich, którzy zginęli siedem miesięcy temu – powiedział prezydent.

Pamięci 96 ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem

Pomnik ma formę bloku białego granitu przełamanego na dwie zapadające się w ziemię części. Biały granit jest umieszczony na ciemnej nawierzchni pomiędzy dwoma rzędami nagrobków z czarnego granitu.

Część głównej białej bryły jest umieszczona nad mogiłą, w której pochowane są spopielone szczątki 12 ofiar katastrofy. Na ścianach brył, które powstały w wyniku przełamania, umieszczono napis: “Pamięci 96 ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem 10.04.2010″ oraz listę ofiar.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-w-takich-chwilach-jestesmy-jedna-osamotniona-rodzina,nId,306803

10 listopada 2010


Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • andrew001 :

  Bezczelnosc i obluda tzw. “prezydenta”.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Inka :

  Teraz kiedy mają “posprzątane” mogą przemawiać pięknymi słowy.
  Mogą ocierać krokodyle łzy.
  Obłuda i fałsz płynący z ich słów tylko rani jeszcze bardziej i tak jak prosiła Pani Racewicz – niech lepiej zamilkną.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • andrew001 :

  Adminie!

  Wielka prosba o zamieszczenie artykulu Prezydent “Okrągłego Stołu” – Aleksander Ścios, aby skorzystac mogli wszyscy forumowicze:

  http://www.bibula.com/?p=28438

  Obnaza podlosc wypowiedzi i zachowania komorowskiego doglebnie.

  Bronisław Komorowski jest osobiście zainteresowany osłabieniem, a w efekcie likwidacją Prawa i Sprawiedliwości. Tak bezpośrednia ingerencja w sprawy jednej z partii politycznych nie zdarzyła się żadnemu z dotychczasowych prezydentów III RP. … Bronisław Komorowski nigdy nie przeprosił za swoje zachowania i wypowiedzi, pełne pogardy i nienawiści wobec przeciwników politycznych. Za liczne pomówienia i potwarze, rzucane zza zasłony fotela marszałka Sejmu. Nigdy nie zdobył się na refleksję o własnej odpowiedzialności moralnej i politycznej. Słowa tego człowieka brzmią dziś wyjątkowo groźnie, bo w obliczu klęski ułomnej demokracji III RP przynoszą otwartą zapowiedź kolejnych odsłon polskiej tragedii.”

  Mamy do czynienia z wyjatkowo bezczelnym, podlym i nieludzkim czlowiekiem. Biorac pod uwage ostatnie zdanie A. Sciosa powyzej oraz wlasne doswiadczenie z czasow PRL-u smiem stwierdzic wiecej, ze mamy do czynienia z krwiozerczym dewiantem psychicznym, niebezpiecznym dla NARODU! Wychodzi na to ze gdyby komorowski (jakims cudem) rzadzil tak dlugo jak jego mistrz i bohater jaruzelski to juz nikt nie porownywalby tego czasu z noca komunizmu, gdyz efektywnie bylaby to CZARNA DZIURA terroru i niewolnictwa na historycznie niespotykana skale w Polsce.

  “Osiagniecia” komorowskiego i “rzadu” tuschuska – Katastrofa w Smolensku, krwawe czystki przed i po Smolensku, a nawet byc moze za katastrofe CASY (jako ze niektorzy znawcy podnosza ten temat w sposob rownoznacznosci obu katastrof tj. ze zostaly wykonane obie przez te same osoby), katastrofalny stan ekonomiczny Panstwa i Narodu (jak to sie ocenia poza granicami: ewidentnie o wlos od absolutnie kompletnego bankructwa); jednak ten stan byl w planach obecnego “rzadu” i tzw “prezydenta” ktorzy jako chyba jedyni na swiecie zdolali przejsc od znaczacych rezerw budzetowych do katastrofalnego zadluzenia w krotkim czasie!!!! Wyzbywanie sie majatku narodowego za bezcen, rujnowanie gospodarki, pogarde dla Narodu i jego prawnie wybranej wladzy i Prezydenta, zdrade i zamach ….

  Uwazam ze zasluzyli sobie na dedykacje:

  http://www.youtube.com/watch?v=cPy4_P5j9ow

  Serce boli patrzac na tak tragiczny stan Polski!!! Zbrodniarze u steru wladzy, Narod zniewolony, opozycja systematycznie wymordowywana, jest to jak zmora senna, zly sen z ktorego nie mozna sie ocknac!!!

  Ludzie!, apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli; Polacy!!!, przebudzcie sie dopoki jeszcze nie zdolali calkowicie zniszczyc Polski!!! Potrzeba nam POLSKIEGO RZADU I POLSKIEGO PREZYDENTA!!! Dzialac trzeba nam nie jutro czy za tydzien ale teraz i dzis! Trzeba ICH ZMUSIC DO DYMISJI i NOWYCH WYBOROW!!! Zamach zostal przeprowadzony nie tylko na Prezydenta, generalicje NATO i poslow RP, ale takze na Panstwo i na CALY NAROD!!! Na kazdego Polaka, na kazda Polska rodzine.

  Nie dajmy sie zastraszyc i zniewolic zbrodniarzom! Jezeli bedziemy czekac, Polska zostanie zniszczona. Mozemy nie byc najsilniejsi, ale zawsze w Polskich sercach byla zywa NADZIEJA ZWYCIESTWA, dzieki niezlomnej wierze i nadziei Polacy odnosili zwyciestwa nad wrogami czesto w sytuacjach bardzo trudnych, a nawet krytycznych. Wiara zwyciezymy wroga, w jednosci sila!!!

  Jeszcze Polska nie zginela, poki my zyjemy!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters