Rosja unieważnia zeznania kontrolerów

Publikacja w serwisie: 10 November 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Rosja: Sprawa kontrolerów lotu ze Smoleńska nie istnieje » Branka smoleńskich rodzin na zeznania » Dlaczego nikt nie pyta o naciski na kontrolerów? » Rosja pomogła w śledztwie Rosja pomoże w walce z powodzią … » Zeznania Sławomira Wiśniewskiego » Zeznania Tuska sprzeczne z faktami » Ujawniamy zeznania ze śledztwa smoleńskiego » Zeznania Arabskiego. Podwójna gra ekipy Tuska » TAJEMNICA SMOLEŃSKICH KONTROLERÓW » Na Korsarzu zabrakło pracy kontrolerów » Polscy śledczy w poniedziałek mają rozpocząć przesłuchania kontrolerów ze Smoleńska. O co pytać? » Szef kontrolerów wieży lotów na lotnisku Siewiernyj trzy dni po katastrofie polskiego Tu-154M przeszedł na emeryturę. » BĘDZIE SPECJALNA UMOWA Z ROSJĄ? » Zeznania medialnego pułkownika » Sensacyjne zeznania kontrolera ze Smoleńska » Zaskakująco podobne zeznania rosyjskich świadków katastrofy » Rosja nie jest wiarygodna w tym śledztwie – Mariusz Pilis, reżyser filmu “List z Polski” » Strzały na miejscu katastrofy? – nowe zeznania rosyjskich milicjantów » Pierwotne zeznania nie będą brane pod uwagę w polskim śledztwie. Jak to możliwe? » Jak rosyjskie media komentują informację, że w wieży znajdował się oficer FSB, który mógł mieć wpływ na pracę kontrolerów lotu i który “rozpłynął się w powietrzu”, nie będzie przez nikogo przesłuchany? » KLICH O NACISKACH NA KONTROLERÓW » Rosjanie wybielili kontrolerów » Chcą wybielić kontrolerów » Rozmowy kontrolerów ze Smoleńska ujawnione » Prokuratura: Nie rezygnujemy z przesłuchań kontrolerów » Rosyjscy eksperci bronią kontrolerów ze Smoleńska » Operat “Logika” zniknął z zeznań kontrolerów » Polska od dawna chce przesłuchać kontrolerów » Płk Klich dostał dokumenty dotyczące kontrolerów » Aleksiej Morozow – MAK OPUBLIKUJE PEŁNY ZAPIS ROZMÓW KONTROLERÓW » Zapomniana umowa z Rosją? » Rosja: to my jesteśmy winni katastrofy » Rosja stopniowo odkryje archiwa? » To Rosja chciała osobnych wizyt w Katyniu » Błędne porozumienie rządu Polski z Rosją » Tajne porozumienie z Rosją? Seremet zaprzecza » Janusz Wojciechowski – Rosja ma nas tam, gdzie jej weszliśmy » Śledztwo smoleńskie: Rosja prosi o akta » Niemcy o Smoleńsku: niech Rosja przyzna się do partactwa » Rosja wyśle do Polski kolejne akta ws. katastrofy Tu-154 » Rosja ogrodzi miejsce katastrofy polskiego tupolewa » Prof. Wieczorkiewicz: Rosja ma potężną partię w Polsce » Rosja zawiesza użytkowanie Tu-154M; “zbyt awaryjne” » Czarne skrzynki mogły być badane poza Rosją » „Biała księga” PiS: Rosja głównym odpowiedzialnym za katastrofę » Rosja: Mamy wiele pytań ws. Smoleńska do strony polskiej » E. Klich: Współpraca z Rosją dobra do czasu ujawnienia rozmów w kabinie » Jacek Kurski: Rosja winna katastrofy, rząd zatajania prawdy » Polskie MSZ potwierdza: Rosja postawi ogrodzenie wokół miejsca katastrofy Tu-154 » Rosja. Rozporządzenie z 2007: Siewiernyj ma status lotniska wspólnego bazowania » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Rosjanie chcą, by Polska unieważniła część zeznań kontrolerów ze Smoleńska, którzy 10 kwietnia sprowadzali na ziemię prezydenckiego samolotu – pisze „Rzeczpospolita”.

Śledczy z Rosji przysłali nowe zeznania Pawła Plusina i Wiktora Ryżenki, a także decyzję unieważniającą poprzednie, złożone zaraz po katastrofie. Zakwestionowano je ze względu na wątpliwości dotyczące „czasu i miejsca” przesłuchań kontrolerów. Pozwala na to art. 166.

Z protokołów kwietniowych przesłuchań wynika, iż Plusnin i Ryżenko byli w tym samym czasie przesłuchiwani przez tych samych prokuratorów, co jest niemożliwe. Ponownie zostali przesłuchani w sierpniu.

Rosjanie poinformowali, że nie wezmą pod uwagę w swoim śledztwie zeznań z kwietnia i chcą, by nasi prokuratorzy też uwzględniali tylko te złożone latem.

- Dla nas ważne są informacje zawarte w protokołach obu przesłuchań – powiedział gazecie nieoficjalnie jeden z polskich śledczych.

Paweł Plusnin i Wiktor Ryżenko to bardzo ważni świadkowie katastrofy – to oni 10 kwietnia naprowadzali polski samolot, a ich polecenia i komunikaty miały wpływ na decyzje pilota Tu-154.

http://tvp.info/informacje/swiat/rosja-uniewaznia-zeznania-kontrolerow/3283832

10 listopada 2010

nadesłane przez: ewson

Oceń artykuł:
(4.56)
głosów: 9
tagi: , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • antykant :

  Nasz Premier niech będzie szybszy i unieważni fakt ,że jakakolwiek katastrofa miała miejsce. Pewnie od razu by tak zrobił gdyby na pokładzie samolotu byli obaj bracia z mamą. Wiem ,to okropne co napisałem ale czy słowa o pieniądzach w odpowiedzi na list rodzin tragicznie zmarłych w ustach Tuska nie są takie same. A były pierwsze więc to nie ja przecieram szlaki i obniżam poziom. Ja tylko spadam za szefem rządu mojej ojczyzny.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Polska :

  sPISek PO władzę na rzecz Rosji

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • HPL :

  działania Rosjan są bardzo podobne do działań prokuratury przy sprawie Olewnika, niestety “nasz rząd” ma tego świadomość i z niezrozumiałych dla mnie powodów udaje, że wszystko jest ok. Niestety końcowe wnioski są przerażające :(

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Lora :

  ALEZ JUZ JADA PO BANDZIE. Tupet Rosji nie zna granic. K…a, przeciez normalnemu człowiekowi to sie nóz w kieszeni otwiera jak słyszy i czyta takie rewelacje. Od początku robia sobie jawne kpiny ze sledztwa, ale to już jest przegiecie. Prosimy o wyjaśnienia, panie Putin, dlaczego powstały zapisy dwloch swiadkow naraz, a nie uniewazniania. Nawet nie wysili sie, by wyjasniac… To sie po prostu w głowie nie mieści.

  Apropos: wiecie jaka opinia jest w Rosji, na forach poswięconych Smoleńskowi? Bylam na jednym, z tlumaczem google i własna jako taką (zapomniana ze szkoły) znajomoscia rosyjskiego. Otóz komentarze zamarły w okolicach maja, gdy na forum pojawiło się dwóch Polakow i przedstawili nasz punkt widzenia: wszystkie te niescisłosci, zaniedbania, zarówno w samym sledztwie, jak i na lotnisku. Przedstawili także kontekst sytuacji politycznej przed katastrofą, tj. udział Putina w rozgrywaniu uroczystosci katyńskiej, itp. fakty.
  Portalowicze Rosjanie, jak jeden mąż, dokladnie jak nasze polskie media, skierowali tychże Polaków na leczenie psychiatryczne. I zdecydowali zamknąć dyskusje z powodu zaniżania poziomu. Ciekawe, bo wczesniejsza dyskusja była jedynie utyskiwaniem nad sowiecka bylejakością lotniska w Siewiernym, oraz salwami współczucia dla Polakow, braci Polaków. Tacy z nas bracia: kiedy zgadzamy się na wszystko, a kiedy mamy własne zdanie to jestesmy już tylko chorymi psychicznie polaczkami, z ktorymi nie warto rozmawiac.

  Ś.P. Lecha Kaczyńskiego, nazywali “przeciwnikiem, wrogiem Rosji”

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters