Jarosław Kaczyński: Rząd Tuska zachowuje się jak wystraszony piesek

Publikacja w serwisie: 15 November 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Jarosław Kaczyński o katastrofie pod Smoleńskiem » Jarosław Kaczyński w rozmowie z Blogpress.pl » Jarosław Kaczyński: nie straszcie nas wojną » Jarosław Kaczyński dla Salon24: Czas porozumienia » Jarosław Kaczyński – Przesłuchanie w prokuraturze wojskowej » Sławomira Skrzypka pożegnał Jarosław Kaczyński » JAROSŁAW KACZYŃSKI: RAPORT MAK TO KPINA Z POLSKI » Jarosław Kaczyński – Smoleńsk to tysiąc afer Rywina » Jarosław Kaczyński: Rozmawiałem z bratem 15 minut przed katastrofą. Nie było najmniejszych oznak niepokoju » Jutro Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany przez prokuraturę w sprawie telefonu śp. Lecha Kaczyńskiego » Jarosław Kaczyński nad trumną brata » Rząd Tuska ukrywa zdjęcia satelitarne? » RZĄD TUSKA KŁAMIE W SPRAWIE SMOLEŃSKA » Jarosław Kaczyński zidentyfikował ciało brata » Czy Rząd Tuska brał udział w zamachu pod Smoleńskiem? » Przez rok i dwa miesiące rząd Tuska ukrywał zapis skrzynki ATM » Jarosław Kaczyński nie pojawił się na odsłonięciu pomnika ofiar katastrofy » Jarosław Kaczyński: Informacje rządu miały charakter wyraźnie zamierzonej prowokacji » EKSPERCI BARDZO OSTRO O SŁOWACH PREZESA PIS WS. KATASTROFY: “Jarosław Kaczyński tego nie pojmie. Choćby chciał” » Cimoszewicz: prokuratura zachowuje się jakby chodziło o włamanie do garażu na Grochowie » Zaraz po katastrofie międzynarodowe organizacje i eksperci zaoferowali swoją pomoc. MAK te propozycje odrzucił, a polski rząd nie zaprotestował » Ministrowie rządu Donalda Tuska nie dopełnili swoich obowiązków » Rząd fałszował śledztwo » RZĄD KŁAMAŁ PRZEZ 9 MIESIĘCY » TO RZĄD MUSI POPROSIĆ O POMOC AMERYKANÓW » Premier przyznał, że rząd nie opracował agendy działań po katastrofie smoleńskiej, bo był weekend » STRACH TUSKA » 4 KŁAMSTWA SMOLEŃSKIE TUSKA » W raporcie MAK kapitulanctwo Tuska wyjdzie na jaw » Background about Kaczynski activity » Kaczyński: akcja policji to fortel » Prokurator Jarosław Sej, służba z ojca na syna » RZĄD NIE CHCIAŁ POMOCY NATO » Rząd żyruje rosyjską ściemę? » Beata Gosiewska: rząd do dymisji » Prokuratorzy Karol Kopczyk i Jarosław Sej jadą do Moskwy » Marta Kaczyńska: rząd zaciera ślady » Rząd się nie odwoła od raportu MAK – NIE MA PODSTAW PRAWNYCH » Córka Wassermanna krytykuje “nieudolny” rząd » Rząd chce ponownie przeszukać miejsce katastrofy » Jarosław Olechowski, dziennikarz TVP Info Czułem zapach paliwa lotniczego » Rząd dezinformował Polaków – druga część białej księgi » Jacek Kurski: Rosja winna katastrofy, rząd zatajania prawdy » Polski rząd nie podjął żadnych działań, by poruszyć sprawę raporu MAK na arenie międzynarodowej » Haniebne sugestie Tuska » Empatia Premiera Tuska » Skandaliczne słowa Tuska » To nie Białoruś, to Polska Tuska » Pancerna limuzyna tylko dla Tuska » Zeznania Tuska sprzeczne z faktami » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Rząd Donalda Tuska zachowuje się “jak wystraszony piesek” w stosunku do Rosji, która “niekoniecznie musi być zainteresowana pokazaniem prawdy” w sprawie katastrofy smoleńskiej – oświadczył dzisiaj Jarosław Kaczyński. O zarzutach rzecznika rządu Pawła Grasia w sprawie wyjazdu przedstawicieli PiS do Stanów Zjednoczonych szef tej partii powiedział, że to “akt niebywałej wręcz bezczelności”.

Zajmująca się w PiS sprawami zagranicznymi Anna Fotyga i szef parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz udali się rano do Stanów Zjednoczonych, gdzie zamierzają zwrócić się do republikańskich kongresmanów o pomoc w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej. Rzecznik rządu mówił wczoraj, że ta inicjatywa to “absolutny skandal, ocierający się wręcz o zdradę”. Gdyby w każdych innych warunkach doszło do sytuacji, że mamy legalne państwo, legalny rząd, legalne władze, legalne instytucje i ktoś zwraca się do obcego mocarstwa mówiąc, że te instytucje są niewiarygodne, (…) to jest sytuacja absolutnie skandaliczna i niedopuszczalna – mówił Graś.

Jarosław Kaczyński odniósł się dzisiaj do tej wypowiedzi. Spośród różnych dziwnych rzeczy, które słyszymy w Polsce, ta jest może najdziwniejsza – stwierdził. Podkreślił, że to

obecny rząd powierzył sprawę śledztwa w sprawie śmierci polskiego prezydenta, wielu wybitnych polityków (…) obcemu mocarstwu, rzeczywiście obcemu, nie sojuszniczemu.

Według szefa PiS, rząd powierzył śledztwo mocarstwu, które ciągle jest traktowane jako pewnego rodzaju zagrożenie, które nie przestrzega w swoich granicach żadnych cywilizowanych reguł, które jest gotowe zabijać, i to masowo, własnych obywateli. W tym kontekście szef PiS wspomniał sprawę Czeczenii oraz “ataku na teatr w Moskwie, gdzie zginęły setki niewinnych ludzi”, i sprawę Biesłanu, “gdzie też zginęły setki niewinnych ludzi”. To są przyczynki do charakterystyki władzy, która tam dzisiaj jest, tej władzy pan Donald Tusk z jakichś powodów – powinien je narodowi wyjaśnić – ufa – mówił Kaczyński, dodając:

Rząd, który się dopuszcza takich rzeczy, który się zachowuje jak taki wystraszony piesek w stosunku do państwa, które przecież niekoniecznie musi być zainteresowane pokazaniem prawdy, jednocześnie oskarża o zdradę tych, którzy chcą dojść do prawdy.

Według Kaczyńskiego, podobnie tę sprawę ocenia większość społeczeństwa i ”tak to oceni historia”.

Wypowiedź Grasia na temat wyjazdu Fotygi i Macierewicza do Stanów Zjednoczonych szef PiS nazwał “aktem niebywałej wręcz bezczelności, nieprawdopodobnej wręcz bezczelności”. Mówił, że to Graś nie wyjaśnił swoich związków z innym, też sojuszniczym państwem, ale jednak są to związki, które powinien wyjaśnić. Dodał przy tym, że rzecznik rządu w ”sposób bardzo szczególny korzysta z usług pewnego niemieckiego obywatela”.

W lipcu 2009 roku “Super Express” ujawnił, że Paweł Graś od 13 lat mieszkał w willi w Zabierzowie, należącej do niemieckiego biznesmena Paula Roglera, i nie płacił za to. Graś tłumaczył, że korzysta z domu nieodpłatnie na mocy “świadczeń wzajemnych”.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-kaczynski-rzad-zachowuje-sie-jak-wystraszony-piesek,nId,307593

15 listopada 2010

Oceń artykuł:
(4.55)
głosów: 20
tagi: , , , , ,

Jeden Komentarz: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • Tymczasowy :

    Trafiony,
    Zatopiony!
    Soczystosc wypowiedzi dr J.K. jest zaleta nie do przecenienia.

    Thumb up 0 Thumb down 1

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters