Brytyjczycy nakręcą film o Smoleńsku

Publikacja w serwisie: 16 November 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Wrak TU-154M w Smoleńsku [amatorski film] » Film nagrany tuż po katastrofie Tu-154 M w Smoleńsku [WIDEO] » MGŁA – Pierwszy Polski Film O Katastrofie w Smoleńsku – wersja online [YouTube] » Czy wąwóz przed lotniskiem w Smoleńsku zmylił pilotów prezydenckiego samolotu? » NOWY WSTRZĄSAJĄCY FILM Z KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ (OD 18 LAT) » ‘NOWY FILM Z KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ’ zostanie poddany analizie » Polskie medale dla Rosjan za pracę w Smoleńsku » Jak długo będziemy czekali na prawdę o Smoleńsku? Bogusław Wołoszański » W Smoleńsku Tusk z Putinem nawet nie podeszli do ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przez 5 godzin zwłoki leżały w błocie » FILM Z “WYPADKU” DO POBRANIA » AMATORSKI FILM POD LUPĄ PROKURATORÓW » Amatorski Film Polskich Operatorow » JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO – JURIJ BEZMIENOW [FILM 7/7] » JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO – JURIJ BEZMIENOW [FILM 6/7] » Rekonstrukcja lotu wykonana przez MAK [film] » Film z remontu prezydenckiego Tu-154M w Samarze » JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO – JURIJ BEZMIENOW [FILM 5/7] » JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO – JURIJ BEZMIENOW [FILM 4/7] » JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO – JURIJ BEZMIENOW [FILM 3/7] » ABW bada film z miejsca katastrofy Tu-154M » JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO – JURIJ BEZMIENOW [FILM 2/7] » Dostaliśmy film z okradania konta Przewoźnika » JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO – JURIJ BEZMIENOW [FILM 1/7] » “List z Polski” – FILM z POLSKIMI NAPISAMI do pobrania » Amatorski film z miejsca katastrofy – Smoleńsk 10.04.2010. » AMATORSKI FILM ZE SMOLEŃSKA PIERWSZE MINUTY PO KATASTROFIE » Powstaje pierwszy film fabularny o katastrofie smoleńskiej » Nieznany film ze Smoleńska zobaczą wkrótce posłowie » Amatorski film ze Smoleńska – analiza oraz transkrypcja audio » Wrak jeszcze płonie – amatorski film z miejsca katastrofy » 10.4.10 – Pierwszy polski film śledczy o Tragedii Smoleńskiej reż. Anita Gargas » Film, nakręcony przed startem prezydenckiego samolotu i na jego pokładzie. » Film dokumentalny o podobnej katastrofie: Flight UA-232 (Crash Landing at Sioux City) » Jeśli film jest spreparowany – już dawno mogliby to podać do publicznej wiadomości » GASLAND film nominowany do Oscara w 2011r. w kategorii filmów dokumentalnych (napisy PL) » W Smoleńsku rekonstruują Tu-154 » O Smoleńsku po dżentelmeńsku » Zamach w Smoleńsku – lot PLF101 » Ambasador RP o Smoleńsku i Rosji » Ił-76 i godzina katastrofy w Smoleńsku » Departament Stanu USA o Smoleńsku » Multimedialna wystawa o Smoleńsku » Kto strzelał po katastrofie w Smoleńsku? » Piszecie o Smoleńsku? Oddajcie laptopy » W Smoleńsku odnaleziono fragmenty kości » Pomoc konsularna dla Polaków w Smoleńsku » W Smoleńsku stracono już wiele śladów » Polski punkt konsularny w Smoleńsku » Jak Miller „wydłużył” katastrofę w Smoleńsku » Radiolatarnie w Smoleńsku zmyliły pilota? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Brytyjczycy chcą nakręcić film, który zrekonstruuje przebieg katastrofy smoleńskiej. Wśród polskich emigrantów szukają osób, które wcielą się w role załogi i pasażerów. Poszukują Polaków podobnych do pary prezydenckiej i Ryszarda Kaczorowskiego.

- Jesteśmy producentem telewizyjnym, który przygotowuje rekonstrukcję katastrofy lotniczej, w której zginęli m.in. Prezydent Polski, jego małżonka i wielu innych szanowanych Polaków. Szukamy osób wyglądających jak Lech Kaczyński, Maria Kaczyńska, Ryszard Kaczorowski, gen. Tadeusz Buk i wiele innych znanych osobistości, które znajdowały się na pokładzie samolotu, do sfilmowania sceny w kabinie – taki komunikat otrzymał Wojciech Tuczyński, rzecznik Zjednoczenia Polskiego, największej polskiej organizacji polonijnej w Wielkiej Brytanii.

Smoleńsk - katastrofa

World Media Rights to brytyjski producent filmów dokumentalnych. Wytwórnia chce odtworzyć przebieg katastrofy polskiego Tu-154. Film ma zostać wyemitowany przez Discovery.Wątek dotyczący katastrofy smoleńskiej ma być częścią sześcioodcinkowego serialu o projektowaniu samolotów.Tuczyńskiemu również zaproponowano rolę w filmie – miał zagrać jednego z pilotów. Rzecznik Zjednoczenia odmówił ze względu na obowiązki. – Pomogliśmy na tyle, na ile to było możliwe. Rozesłaliśmy informację do wszystkich polonijnych redakcji i zainteresowaliśmy dziennikarzy – dodaje.
29 listopada na Uniwersytecie Cranfield mają się odbyć pierwsze nagrania z udziałem wyłonionych po wstępnej rekrutacji osób.
eMBe/PolskaTheTimes
wtorek, 16 listopada 2010

http://www.fronda.pl/news/czytaj/brytyjczycy_nakreca_film_o_smolensku

Oceń artykuł:
(4.50)
głosów: 12
tagi: , , , , , , ,

Jeden Komentarz: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • Alicja :

    Podejrzewałam, że taki film powstanie, jednak myślałam, że jest na to szansa za kilka, bądź nawet, kilkadziesiąt lat. Ciekawe jakie dane “wprowadzą” dla opisu katastrofy, jaką linię przebiegu wydarzeń obiorą i skąd będą czerpać informacje.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters