Eksperci z USA wesprą zespół Macierewicza

Publikacja w serwisie: 18 November 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Zespół Macierewicza przygotuje komputerową rekonstrukcję wraku Tu-154 » Zespół Macierewicza: Przed katastrofą w Tu-154M był wyciek » Wizualizacja zaprezentowana 25 listopada w Sejmie podczas wideokonferencji zorganizowanej przez Zespół Parlamentarny Antoniego Macierewicza » Amerykańskie portale o wizycie Fotygi i Macierewicza w USA » USA: eksperci od lotnictwa zszokowani » PiS ma zespół ds. katastrofy smoleńskiej » RAPORT MACIEREWICZA o działaniach żołnierzy i pracowników WSI … » Schetyna: Zespół PiS ośmiesza sprawę Smoleńska » Konferencja prasowa Antoniego Macierewicza – Kraków [18.02.2011] » Zaraz po katastrofie międzynarodowe organizacje i eksperci zaoferowali swoją pomoc. MAK te propozycje odrzucił, a polski rząd nie zaprotestował » Prokuratura powoła zespół biegłych » Grupa Macierewicza żąda akt dot. Smoleńska » Sikorski: “Nie znam inicjatywy Macierewicza, która nie skończyłaby się awanturą” » Zespół biegłych zbada karty podejścia na Siewiernyj, dokumentację fotograficzną lotniska i wyniki analiz rejestratora ATM » ROSYJSCY “EKSPERCI” USTALILI » Czy rządowi eksperci są zastraszeni? » EKSPERCI OD NAWIGACJI SATELITARNEJ: TO BYŁ ZAMACH » Polscy eksperci wrócili ze Smoleńska » Rosyjscy eksperci bronią kontrolerów ze Smoleńska » To był zamach – mówią eksperci polski i niemiecki » Ukraińscy eksperci uważają, że raport MAK jest tendencyjny » Katastrofa 10 kwietnia: Rosyjscy i polscy eksperci polecieli do USA » Polscy eksperci wracają. Wrak wciąż niszczeje » Rosyjscy eksperci: Załoga samolotu Tu-154 nie zrobiła tego, co należało » Trzej eksperci dołączyli do polskiej grupy badawczej w Moskwie » Nagrania z lotniskowego monitoringu zbadają eksperci od czytania z ruchu warg » EKSPERCI BARDZO OSTRO O SŁOWACH PREZESA PIS WS. KATASTROFY: “Jarosław Kaczyński tego nie pojmie. Choćby chciał” » Krakowscy eksperci kończą pracę nad opinią fonoskopijną na temat rejestratora głosu z kabiny pilotów samolotu Tu-154M » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Eksperci z USA wesprą zespół parlamentarny ds. badania katastrofy smoleńskiej – zapowiedział Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz

“Do naszego wyjazdu ukształtuje się zespół ekspercki, który będzie wspomagał nasz zespół parlamentarny” – zapowiedział w USA Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz wspólnie z Anną Fotygą starają się uzyskać poparcie amerykańskich polityków dla powołania międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn katastrofy rządowego Tupolewa z polską delegacją na pokładzie. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed ich wyjazdem uformuje się grupa ekspertów, która pomoże badać przyczyny tragedii. W zespole jest już Harvey Kushner, ekspert ds. terroryzmu. Innych nazwisk Macierewicz nie chciał ujawnić.

Źródło: tvn24.pl, 17-11-2010

http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/51/3963/eksperci-z-usa-wespra-zespol-macierewicza

Oceń artykuł:
(4.73)
głosów: 11
tagi: , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • andrew001 :

    Nareszcie cos bedzie sie dzialo! Brawo!

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • ANDREW :

    Brawo!, Tylko takie postawy patriotyczne napawają mnie dumą i nadzieją. Mocno ściskam kciuki, żeby się udało!

    Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters