Jarosław Kaczyński – Smoleńsk to tysiąc afer Rywina

Publikacja w serwisie: 19 November 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi:

Zobacz także:

» "List z Polski" » Jarosław Kaczyński o katastrofie pod Smoleńskiem » Jarosław Kaczyński w rozmowie z Blogpress.pl » Jarosław Kaczyński: nie straszcie nas wojną » Jarosław Kaczyński dla Salon24: Czas porozumienia » Sławomira Skrzypka pożegnał Jarosław Kaczyński » Jarosław Kaczyński – Przesłuchanie w prokuraturze wojskowej » JAROSŁAW KACZYŃSKI: RAPORT MAK TO KPINA Z POLSKI » Jarosław Kaczyński: Rząd Tuska zachowuje się jak wystraszony piesek » Jutro Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany przez prokuraturę w sprawie telefonu śp. Lecha Kaczyńskiego » Jarosław Kaczyński: Rozmawiałem z bratem 15 minut przed katastrofą. Nie było najmniejszych oznak niepokoju » Jarosław Kaczyński nad trumną brata » Jarosław Kaczyński zidentyfikował ciało brata » Jarosław Kaczyński nie pojawił się na odsłonięciu pomnika ofiar katastrofy » Jarosław Kaczyński: Informacje rządu miały charakter wyraźnie zamierzonej prowokacji » EKSPERCI BARDZO OSTRO O SŁOWACH PREZESA PIS WS. KATASTROFY: “Jarosław Kaczyński tego nie pojmie. Choćby chciał” » Smoleńsk: Katastrofa samolotu Tu 154. Prezydent Lech Kaczyński był na pokładzie. Nikt nie przeżył » Kaczyński: akcja policji to fortel » Prokurator Jarosław Sej, służba z ojca na syna » Prokuratorzy Karol Kopczyk i Jarosław Sej jadą do Moskwy » Jarosław Olechowski, dziennikarz TVP Info Czułem zapach paliwa lotniczego » Lech Kaczyński – Akt zgonu nr 923 » Kaczyński wczoraj i dziś » “Źródłem decyzji był Kaczyński” » Background about Kaczynski activity » Nie ustają protesty. “Kaczyński na Powązki” » LECH KACZYŃSKI W ŚMIERTELNEJ PUŁAPCE » L. Kaczyński w Gruzji: jesteśmy tu po to, by walczyć » Czy Lech Kaczyński ma krew na rękach? » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje » Genitalia tak, Kaczyński nie – Mirosław Kokoszkiewicz » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje » Robert Pazik kontra śp. Lech Kaczyński » L’omicidio di Kaczyński é nello stile di Piutin » PREZYDENT LITWY: KACZYŃSKI NIE ROZKAZYWAŁ PILOTOM » [English] Romanian Global News: Both Brothers Kaczyński Were to Die » Prezydent Lech Kaczyński: W Gruzji strzelali Rosjanie » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku [RELACJA] » Smoleńsk w Kongresie USA » Generał KGB, BBN i Smoleńsk » Smoleńsk. Przyczynek do tragedii. » Smoleńsk. La teoria di un complotto » Hiszpania w nagrodę za Smoleńsk » Questions regarding Smolensk air crash » Smoleńsk: niewygodne fakty » Smoleńsk – tło długofalowej strategii (1) » Co ma Smoleńsk do wyborów prezydenckich? » Smoleńsk w cieniu skorumpowanego MAK » SMOLEŃSK 10.04.2010 – PAMIĘTAMY! » GAZPROM – wybory – Smoleńsk » Smoleńsk to morderstwo z premedytacją? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

- Nie ma nowej afery Rywina, chociaż Smoleńsk to jest tysiąc afer Rywina. To jest tysiąc razy cięższa sprawa niż afera Rywina – oświadczył Jarosław Kaczyński na konwencji samorządowej PiS w Siedlcach. Dlatego, według prezesa PiS, trzeba kontrolować władzę.

Władza niekontrolowana to jest taka, jak ta dzisiaj w Warszawie – oświadczył Jarosław Kaczyński. Tu kontroli w tej chwili nie ma żadnej. Oni mogą na przykład robić afery, jak ta hazardowa i następnie w żywe oczy ludzi okłamywać i mówić, że wszystko jest w porządku – powiedział szef PiS.

Mogą oddawać śledztwo w sprawie, która dotyczy najbardziej bolesnych kwestii, jakie w ogóle mogą mieć miejsce – Sejm i Senat nazwały katastrofę smoleńską największą tragedią po 1945 roku – i to jest prawda, a później mówić, że wyjazd w tej sprawie do Stanów Zjednoczonych to zdrada – powiedział Jarosław Kaczyński.

To znaczy, jak oni to wszystko oddali Rosjanom, to wszystko jest w porządku, ale jak ktoś w tej sprawie chce pojechać do naszego sojuszniczego mocarstwa, to dopuszcza się zdrady – podkreślił.

I wierzą, że niektórzy w to uwierzą. (…) Ale wierzą nie bez podstaw, bo media niestety nie robią z tego skandalu, nie wyśmiewają tego – dodał szef PiS. Nie ma nowej afery Rywina, chociaż Smoleńsk to jest tysiąc afer Rywina. To jest tysiąc razy cięższa sprawa niż afera Rywina – oświadczył Jarosław Kaczyński. Dlatego, według prezesa PiS, trzeba budować kontrolę “na tym niższym poziomie” oraz wspierać miejscowe, niezależne media. My chcemy stworzyć cały system, który by tego rodzaju media, także finansowo wspierał, żeby były niezależne, żeby mogły wykonywać swą funkcję, żeby tam byli dziennikarze, a nie funkcjonariusze, jak to niestety u nas bardzo często bywa – powiedział.

“Nie wierzcie w sondaże, poprzyjcie nas”

Lider PiS apelował także, by nie wierzyć “w te wszystkie propagandy, te wszystkie ostatnio podawane sondaże”. Wierzcie w Prawo i Sprawiedliwość, ostatnią partię w Polsce, przynajmniej z tych dużych, parlamentarnych, która nie porzuciła dwóch wartości: prawdy i przyzwoitości. To bardzo ważne. Poprzyjcie nas. Zmienimy razem Polskę – mówił.

Zapewnił, że PiS ma całościową koncepcję nadania samorządowi w Polsce nowej jakości, która nastawiona jest przede wszystkim na samorządy, którym wiedzie się nie najlepiej. Dodał, że takich samorządów jest “całkiem sporo”.

Trzeba tę koncepcję wcielać w życie dlatego, że skoro dzisiaj nie możemy naprawiać Polski od góry, to musimy zacząć naprawiać ją od dołu poprzez samorządy – powiedział szef PiS.

Za podstawowy problem uznał niewykorzystywanie zasobów związanych z miejscową kulturą i tradycjami. Trzeba stworzyć poprzez samorządy możliwość jeszcze bardziej intensywnego budowania polskiej przedsiębiorczości i tej w skali mikro, a także większej (…), musimy umożliwić uruchomienie tych lokalnych zasobów właśnie w tym celu – powiedział Kaczyński.

Nawiązał też do powołanej przez PiS Akademii Samorządowej, która ma szkolić szefów samorządów i ich współpracowników. Proponujemy uczenie samorządowców tych metod, tego jakby odkrywania dotąd nieznanej rzeczywistości i wykorzystywania jej dla wspólnych celów, pro publico bono, dla dobra publicznego, dla dobra nas wszystkich – mówił szef PiS.

Podkreślił, że Polska musi iść “twardo do przodu”. Jeśli nie możemy tego zrobić w pojedynkę, to musimy współpracować z innymi. Tutaj w Siedlcach okazało się, że można to zrobić nawet z Platformą Obywatelską – powiedział Kaczyński.

http://www.rmf24.pl/raport-wybory-samorzadowe/fakty/news-kaczynski-smolensk-to-tysiac-afer-rywina,nId,308280

18 listopada 2010

Oceń artykuł:
(4.67)
głosów: 15
tagi:

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • ANDREW :

  Niezależne media TAK! Tylko dzięki nim możemy usłyszeć lub przeczytać prawdę. Żeby jeszcze zlikwidować TVN i GW…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Lora :

  Andrew, a niech sobie będa, tylko żeby była jakaś przeciwwaga, równie silna jak TVN i GW. Nota bene to niepojęte, że nie ma jeszcze w Polsce kolejnej prywatnej stacji TV, która nadawałaby duzo bardziej ambitne programy publicystyczne niz ta sieczka z TVN; która miałaby ciekawsze i bardziej ambitne filmy, także polskie, nadawane w normalnych godzinach oglądalności, miast tej telenowelowej sieczki, która jest już produkowana hurtowo; która stawiałaby na otwarte dyskusje, a nie zajmowałaby się li tylko i wyłacznie farmazonami i linczem opozycji.
  W czym jest pies pogrzebany? Nie ma ludzi w Polsce, ktorzy mieliby pomysł na nową, nowoczesna telewizję, i znaliby się na tym czy tez po prostu nie daje sie koncesji? czy tez nikt z tych, którzy pomysły mają, nie ma wystaczającego kapitału? To ostatnie chyba nie powinno byc największym problemem, bo kapitał zawsze mozna znaleźć. Jest przecież spora liczba ludzi, ktorzy mają wielkie pieniądze i chcą je inwestowac w dobre projekty, czyli inwestorzy.

  Gazeta jest łatwiejszym w produkcji i mniej kapitałozerczym medium niż TV, ale niestety jest mniej nosna, porażająco mniej nośna.

  Nie uwierze, że nie ma w Polsce ludzi, ktorzy mieliby ochote, wiedzę i energie na zrobienie porządnej, rzetelnej telewizji, dobrej konkurencji dla TVN i Polsatu. Uwazam, ze przyszedł na to najwyższy czas. TVP1 i TVP2 sa sbyt zalezne od politycznych zawirowań, Polsat stara się byc obiektywny, ale wcale taki nie jest, TVN zeszło juz dawno na psy. I nie chodzi juz nawet tylko o to, ze ciągle jada po opozycji jak po burym psie (a kiedy była partią rządząca to oczywiście a jakże tez), ale po prostu o poziom dziennikarstwa, o poziom publicystyki (to gatunek wymierający w TV), o poziom rozrywki. Ten poziom jest coraz bardziej żenujący.

  Jak na prawie 40 milionowy kraj mamy tylko 2 prywatne duże stacje, no i TVTRWAM. To jest mało. Ja chciałabym dobrej telewizji, z dobrym, rzetelnym dziennikarstwem, dobra rozrywką i dobrym filmem. W zasadzie wszyscey ludzie, z którymi się człowiek styka narzekają na dziadostwo w telewizji. Popyt wiec jest. W czym więc problem?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters