Klich: Do raportu MAK odniosę się do końca listopada

Publikacja w serwisie: 19 November 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Edmund Klich przekazał polskiej komisji uwagi do raportu MAK » Klich dostanie w Rosji egzemplarz raportu MAK » Klich: Jutro przekazanie projektu raportu MAK » Klich traci grunt pod nogami » Silniki pracowały do końca … » Wizualizacja zaprezentowana 25 listopada w Sejmie podczas wideokonferencji zorganizowanej przez Zespół Parlamentarny Antoniego Macierewicza » Moskwa przypilnuje polskiej opinii do raportu MAK? » W przyszłym tygodniu szkic opinii do raportu MAK » Bielan: to Klich kazał lądować w Tbilisi; Klich: to kłamstwo » MAK przekazał projekt raportu w sprawie katastrofy smoleńskiej » Edmund Klich 18 października leci do Moskwy » Komorowski: “Wyciągajmy wnioski z każdego raportu. Nawet chińskiego” » Edmund Klich narzeka na współpracę z Rosjanami ws. śledztwa » Edmund Klich będzie dalej wyjaśniał sprawę katastrofy smoleńskiej » EDMUND KLICH – Co miałem zrobić – wysłać GROM, żeby opanował MAK? » Treść raportu MAK – dokumenty do pobrania » Klich pojedzie do Brukseli? » CO MÓWIŁ EDMUND KLICH » Zmiana raportu MAK celem strategicznym dla Polski » E. Klich : “Kłamstwa, bzdury, manipulacje” » Kanadyjska centrala ICAO: Nie możemy komentować raportu MAK » Kogo tak naprawdę reprezentuje Edmund Klich? » Publikacja raportu Jerzego Millera – całość [3 godz WIDEO] » płk Edmund Klich wydał książkę o badaniu katastrof » “JAK WALNĘŁO, TO SIĘ URWAŁO” – ROZBRAJAJĄCO SZCZERY EDMUND KLICH » Edmund Klich: Likwidacja 36. pułku to słuszna decyzja » MAK – przekazanie projektu raportu w sprawie katastrofy smoleńskiej [KONFERENCJA PRASOWA] » E. Klich: Współpraca z Rosją dobra do czasu ujawnienia rozmów w kabinie » Nie uznajemy raportu MAK » Komentarz Ewy Błasik do raportu MAK » MAK zadowolony z raportu Millera » Do wyborów nie będzie raportu z katastrofy » Komentarz do raportu MAK – Kozi Dryngiel » Polska przekazała uwagi do raportu MAK » Klich obwinia pilotów » KLICH O NACISKACH NA KONTROLERÓW » Petelicki and Szeremietiew on Klich » Klich sam wchodził do kokpitu » Klich szuka immunitetu » Rząd się nie odwoła od raportu MAK – NIE MA PODSTAW PRAWNYCH » Tusk w Brukseli – „Projekt raportu MAK nie do przyjęcia” » Niezależna.pl ujawnia matactwa ws. daty raportu » Polskie uwagi do raportu MAK przetłumaczone na angielski » „Początkowo Klich »rżnął głupa«” » Chi in veritá rappresenta Edmund Klich? » Minister Klich traci generałów » Klich czeka na kolejną katastrofę » Tusk: Miller zwróci się do Rosjan ws. polskiego raportu » Tusk: 29 lipca publikacja raportu komisji Millera » Tusk: “Nie zaproponuję żadnych zmian do raportu ws. Smoleńska” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Do 30 listopada prześlę polskiej komisji, wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej, swoje uwagi do projektu raportu przygotowanego przez rosyjską komisję MAK – powiedział Edmund Klich, akredytowany przy Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym. – Przeanalizowałem już większość materiału, przede mną ostatnia, najważniejsza część – dodał.

Uwagi Klicha – jak ujawnił – będą liczyć 30-40 stron. Nie chciał jednak ujawnić, co budzi jego największe wątpliwości.

W czwartek szef MSWiA Jerzy Miller, który przewodniczy polskiej komisji badającej okoliczności katastrofy smoleńskiej poinformował, że w przyszłym tygodniu gotowy będzie szkic opinii do raportu MAK. Jak poinformował, opinia będzie zawierała około 100 stron. Ostateczne redagowanie zajmie nam prawdopodobnie około dziesięciu dni – dodał Miller.

Podkreślił, że strona polska będzie wnioskowała, aby – w przypadku nieuwzględnienia przez Rosjan uwag zawartych w opinii – do końcowego raportu dołączono treść opinii strony polskiej.

Projekt raportu dotyczący przyczyn katastrofy Tu-154, przygotowany przez Międzypaństwowy Komitet Lotniczy MAK, liczy 210 stron. Został przekazany Polsce 20 października. MAK sformułował w projekcie 72 wnioski dotyczące pośrednich i bezpośrednich przyczyn katastrofy smoleńskiej oraz siedem rekomendacji dla cywilnych służb lotniczych.

Termin na przedstawienie stanowiska, uwag i wniosków przez stronę polską upływa 19 grudnia. Zostaną one następnie rozpatrzone przez Komisję Techniczną MAK. Przepisy nie narzucają MAK żadnych terminów, w jakich powinien on ustosunkować się do ewentualnych zastrzeżeń strony polskiej.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-klich-do-raportu-mak-odniose-sie-do-konca-listopada,nId,308483

19 listopada 2010

Oceń artykuł:

tagi: , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters