W przyszłym tygodniu szkic opinii do raportu MAK

Publikacja w serwisie: 19 November 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Moskwa przypilnuje polskiej opinii do raportu MAK? » Treść raportu MAK – dokumenty do pobrania » MAK przekazał projekt raportu w sprawie katastrofy smoleńskiej » Klich: Do raportu MAK odniosę się do końca listopada » Klich dostanie w Rosji egzemplarz raportu MAK » Edmund Klich przekazał polskiej komisji uwagi do raportu MAK » Komorowski: “Wyciągajmy wnioski z każdego raportu. Nawet chińskiego” » Tusk ocenił, że śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej jest “najbardziej otwartym i z największym dostępem opinii publicznej do informacji” » Klich: Jutro przekazanie projektu raportu MAK » Zmiana raportu MAK celem strategicznym dla Polski » Publikacja raportu Jerzego Millera – całość [3 godz WIDEO] » Nie uznajemy raportu MAK » Komentarz Ewy Błasik do raportu MAK » MAK zadowolony z raportu Millera » Polska przekazała uwagi do raportu MAK » Komentarz do raportu MAK – Kozi Dryngiel » Do wyborów nie będzie raportu z katastrofy » Tusk w Brukseli – „Projekt raportu MAK nie do przyjęcia” » Rząd się nie odwoła od raportu MAK – NIE MA PODSTAW PRAWNYCH » Polskie uwagi do raportu MAK przetłumaczone na angielski » Niezależna.pl ujawnia matactwa ws. daty raportu » Tusk: “Nie zaproponuję żadnych zmian do raportu ws. Smoleńska” » Akcja ratunkowa 10 kwietnia w Smoleńsku według raportu MAK » Tusk: Miller zwróci się do Rosjan ws. polskiego raportu » Kanadyjska centrala ICAO: Nie możemy komentować raportu MAK » Tusk: 29 lipca publikacja raportu komisji Millera » MILLER: “Jakość raportu jest ważniejsza niż data publikacji” » Prezentacja raportu Millera – relacja “minuta po minucie” + WIDEO » Przyczyny katastrofy smoleńskiej według raportu komisji Millera » MSWiA podało godzinę publikacji raportu komisji Millera » Na razie nie będzie oficjalnej prośby do Rosji o wypracowanie wspólnego raportu » MAK – przekazanie projektu raportu w sprawie katastrofy smoleńskiej [KONFERENCJA PRASOWA] » “Rodziny ofiar katastrofy 10 kwietnia nie poznają wcześniej raportu Millera” » Aleksiej Sazonow – Rosja odpowie na wszystkie pytania Polski dotyczące raportu MAK » Za mało czasu na odpowiedź » Raport MAK powstał wbrew międzynarodowym przepisom » Protokół z załącznikami raportu komisji Jerzego Millera badającej okoliczności katastrofy smoleńskiej » Laury dla MAK za “obiektywizm, szczegółowość i wysoki poziom raportu, który w pełni odpowiada międzynarodowym standardom” » Prof. Andrzej Nowak: Tylko całkowite odrzucenie tego raportu, bez żadnej z nim polemiki, jest jedynym sensownym i właściwym działaniem » MAK: W raporcie 72 wnioski o przyczynach katastrofy » Ruska bezczelność » Kłamstwo smoleńskie » Politycy komentują raport MAK » ANODINA POGROZIŁA PALCEM » Raport MAK: bezpośrednie przyczyny katastrofy » JAROSŁAW KACZYŃSKI: RAPORT MAK TO KPINA Z POLSKI » Dziurawy raport MAK » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Szkic opinii do raportu Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego będzie gotowy w przyszłym tygodniu – zapowiedział szef MSWiA Jerzy Miller. Poinformował też, że w ostatnich miesiącach polska komisja badająca okoliczności katastrofy smoleńskiej zwracała się o konsultacje do USA.

Pierwszy szkic naszej opinii będzie gotowy już w najbliższym tygodniu. Jesteśmy po analizie raportu MAK i przechodzimy do etapu formułowania naszej opinii – podkreślił Miller, który przewodniczy pracom polskiej komisji badającej okoliczności katastrofy smoleńskiej.

Jak poinformował, opinia będzie zawierała około 100 stron. Chcemy, aby opinia ta była w pełni dopracowana w każdym szczególe. Ostateczne redagowanie zajmie nam prawdopodobnie około dziesięciu dni – powiedział Miller.

Podkreślił, że strona polska złoży wniosek, aby w przypadku nieuwzględnienia przez Rosjan uwag zawartych w opinii, do końcowego raportu dołączono treść opinii strony polskiej.

“Zwracaliśmy się o konsultacje do Stanów Zjednoczonych”

Miller poinformował, że strona polska zwróciła się o konsultacje do USA. Polska zwróciła się do bardziej doświadczonych. Takim partnerem są Stany Zjednoczone. To jest kraj, który bada bardzo dużą liczbę wypadków lotniczych również na lotniskach wojskowych – wyjaśnił.

Zwróciliśmy się do naszego odpowiednika, czyli do NTSB (National Transportation Safety Board) Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu. Od strony amerykańskiej dostaliśmy odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. Nie oznacza to jednak, że Amerykanie uczestniczą w przygotowaniu naszej opinii – dodał Miller.

Minister, pytany o jaką pomoc zwrócono się do strony amerykańskiej i czego dotyczyły konsultacje, odpowiedział, że chodzi o praktyczne aspekty korzystania z uprawnień państwa uczestniczącego w badaniu wypadku lotniczego, zgodnie z Konwencją Chicagowską, na lotniskach wojskowych.

Projekt raportu dotyczący przyczyn katastrofy Tu-154, przygotowany przez Międzypaństwowy Komitet Lotniczy MAK, liczy 210 stron. Został przekazany Polsce 20 października. MAK sformułował w projekcie 72 wnioski dotyczące pośrednich i bezpośrednich przyczyn katastrofy smoleńskiej oraz siedem rekomendacji dla cywilnych służb lotniczych.

Termin na przedstawienie stanowiska, uwag i wniosków przez stronę polską upływa 19 grudnia. Zostaną one następnie rozpatrzone przez Komisję Techniczną MAK. Przepisy nie narzucają MAK żadnych terminów, w jakich powinien on ustosunkować się do ewentualnych zastrzeżeń strony polskiej.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-w-przyszlym-tygodniu-szkic-opinii-do-raportu-mak,nId,308284

18 listopada 2010

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 4
tagi: , , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • ANDREW :

  Wina pilotów, niedostateczne umiejętności pilotażu, czy L. Kaczyński za sterami samolotu? Innego raportu się nie spodziewam. No cóż, zmarli nie potrafią się bronić…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • greg65 :

  Raport ten mozna sobie spokojnie wrzucic do sedesu.Rzad TUska POkazal na co go stac. Jedynie co w POlsce moze uratowc sytuacje jest wniosek o wyzamykanie w specjalnych klatkch 3×3m kazdego bandyte ktory bral udzial w zamachu-mam nadzieje ze juz niedlugo Pociesza sie wolnoscia te Kreatury z POlszewickiej HUnty rzadzacej!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • andrew001 :

  “Pierwszy szkic naszej opinii będzie gotowy już w najbliższym tygodniu.”

  pierwszy szkic dezinformacji mial na mysli! Jak Fotyga i Macierewicz jada do USA to jest zdrada, te s****ny jak robia to samo to jest wszystko w porzadku. I tu jest pokazana przewrotnosc “rzadu” i tzw. “prezydenta” jasno i dobitnie, nic dodac nic ujac. Partia Odmozdzonych to przekretni matacze, ale w koncu zbrodniarze beda po trupach bronic swojej skory.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters