Były doradca Putina w parlamentarnym zespole smoleńskim

Publikacja w serwisie: 22 November 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Gazowe interesy Putina załatwiane były z polskim premierem … » Doradca rządu RFN dziękuje Bogu za katastrofę smoleńską » Buzek: PE nie zajmie się smoleńskim śledztwem » WSI w śledztwie smoleńskim » Kto i co robił na smoleńskim “Korsarzu” » FSB z karabinami w smoleńskim hotelu » Nie mechaniczne uderzenie, a wybuchy były przyczyną zniszczenia tupolewa » Generał NATO zaniepokojony śledztwem smoleńskim » Ponad 360 świadków przesłuchanych w śledztwie smoleńskim » W śledztwie smoleńskim są luki. Napotkaliśmy istotne przeszkody » Były szef kontrwywiadu wojskowego chce „przeprowadzenia dowodu z kompletnych billingów z 10 i 11 kwietnia 2010 r.” » List Komitetu Społecznego na rzecz budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego i 95 ofiar katastrofy pod Smoleńskim » “Nasz Dziennik” ujawnia: Dowódca amerykańskich Sił Powietrznych w Europie gen. Roger Brady oferuje Polsce pomoc w śledztwie smoleńskim » Fanklub Putina » Prokurator Putina » KINO PUŁKOWNIKA PUTINA » Wszystko zmienił telefon Putina? » Metody śledcze pułkownika Putina » Zamach – ale Putina czy przeciw Putinowi? » Były zaniedbania, mogą być zarzuty » Kukła Putina spłonęła przed ambasadą » Były dowódca Tu-154 o naciskach przed Tbilisi » W katalogu Maksymienkowa były szczątki z lampasami » Mielismy próbkę kiedy były 2 Kaczory NA RAZ. » Komorowski: zobaczyliśmy inny obraz Putina » Prokuratura powinna wnioskować o przesłuchanie Putina » Po jaki grom były te powielacze? – Eunuchy III RP » Lista osób, które były na pokładzie rządowego Tu-154 » Smoleńsk: tajne rozmowy ludzi Putina i Tuska » Były szef ABW – Moskwa dogra własne oprogramowanie » Były trzy telefony satelitarne. Nie mamy żadnego » Były generał KGB w BBN. Stanisław Koziej: temat Smoleńska sam wypłynie » Czy przedmioty należące do funkcjonariuszy BOR były objęte immunitetem dyplomatycznym » Samoloty Embrayer były już gotowe w połowie 2009 roku » Przyczyną katastrofy były “dwa wielkie wstrząsy”, a nie uderzenie o brzozę » Były rzecznik MSWiA – “czas tej formacji o sowieckim rodowodzie minął” » Wyszły od Tuska, nie były u prezydenta – premier obrażał część osób » Były ostrzeżenia ze strony rosyjskiej – Lotnisko w Smoleńsku było „zaniedbane” » Gieorgij Gordin, komentarz z Rosji, W zabójstwie Kaczyńskiego widać styl Putina » Były ambasador nie pamięta w jaki sposób rzeczy osobiste Tomasza Merty znalazły się w jego gabinecie » Były agent GRU, obecnie pisarz i badacz historii ZSRR, Wiktor Suworow: Rosja jest zdolna do “politycznego morderstwa”… » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Były doradca Władimira Putina Andriej Iłłarionow dołączył do parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem.

Mieszkający obecnie w USA i pracujący w waszyngtońskim Cato Institute Iłłarionow będzie od dzisiaj członkiem parlamentarnego zespołu ekspertów wyjaśniającego katastrofę pod Smoleńskiem. – Zaproponowałem panu Iłłarionowowi udział w naszym zespole doradców, gdyż widać wyraźnie, że nie ma osoby, która by lepiej ten temat znała, lepiej umiała te zawiłości rozszyfrować i która by lepiej się przyczyniła do klarownego rozpoznania sposobu działania, zarówno państwowej strony rosyjskiej, jak i dotarcia do nowych informacji i osób po tamtej stronie – mówi Macierewicz. Podkreśla, że wstępujący w szeregi zespołu Rosjanin wniósł już duży wkład w postaci różnego rodzaju dokumentów i informacji na temat katastrofy. – Podczas spotkania pan Iłłarionow przedstawił nam naprawdę bardzo wnikliwe analizy i zupełnie nowe materiały, których do tej pory nie znaliśmy, a które pokazują dramat smoleński od strony rosyjskiej, czyli strony, którą my najmniej znamy i o której mamy najmniej informacji – mówi. Jak dodaje nasz rozmówca, informacje, które uzyskali od byłego doradcy Putina, pozwalają szerzej spojrzeć na sprawę. – Zwłaszcza na sprawę dezinformacji ze strony rosyjskiej, na kolejne kłamstwa, którymi byliśmy karmieni, i na sposób działania tamtej strony – zaznacza szef parlamentarnego zespołu ds. badania katastrofy smoleńskiej.

Są kolejne, niepublikowane filmy

Pytany o te materiały poseł Macierewicz powiedział jedynie, iż są to “świadectwa samych Rosjan” i zaznaczył, że na razie – dla bezpieczeństwa – ich nazwiska pozostaną nieujawnione. – Pierwsi nazwiska te poznają ci, którzy będą w sposób obiektywny i bez groźby represji tę sprawę analizowali – dodał. Poseł zauważył również, że wszystkie materiały, które otrzymał od rosyjskiego współpracownika, w tym także posiadane przez niego filmy i nagrania z miejsca katastrofy, których jeszcze nie znamy, “potwierdzają hipotezę o odpowiedzialności strony rosyjskiej”. – A w szczególności potwierdzają hipotezę fałszywego naprowadzania samolotu przez Rosjan – dodał.
Macierewicz podkreślił, że podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych tamtejsi politycy i eksperci z niedowierzaniem przyjmowali jego relację. – Wszyscy z olbrzymim zdziwieniem przyjmowali informacje, które im przekazywaliśmy. Czyli zarówno prawdę o fałszowaniu i celowym niszczeniu dowodów przez stronę rosyjską, o braku reakcji strony polskiej na ten stan rzeczy, jak i o tym, że polski akredytowany wielokrotnie monitował premiera rządu, wskazując na to, że Rosjanie łamią konwencję chicagowską, na co nie było reakcji – wylicza. Poseł dodaje, że rozmówcy z niedowierzaniem i oburzeniem reagowali także na informacje o tym, że po kilku miesiącach na miejscu katastrofy znajdowano wiele elementów rozbitej maszyny, a nawet fragmenty ludzkich ciał. – Wprost nie potrafili zrozumieć, że polscy archeolodzy, którzy jeszcze w październiku przyjechali do Smoleńska, znaleźli ponad 5 tys. części Tu-154M i wiele elementów ciał ofiar – mówi Macierewicz. – Podobnie było z informacjami, że Rosjanie zażądali uznania za nieważne zeznań złożonych przez rosyjskich kontrolerów lotu i że domagają się brania pod uwagę jedynie nowych zeznań – dodaje poseł. Zapewnia, że powstanie międzynarodowa komisja do zbadania katastrofy. – Ta komisja powstanie w nowym składzie Senatu i Kongresu. Senatorowie przyrzekli nam, że postawią tę sprawę od razu, jak ukształtuje się nowy Senat – zapewnia Macierewicz.

Wyjaśnienie katastrofy w interesie Rosji

Goszczący jeszcze z wizytą w USA poseł zaznacza, iż jego rozmówcy wielokrotnie podkreślali, że wszystkie przekazane przez polską delegację informacje, o których do tej pory nie mieli pojęcia, kładą się olbrzymim cieniem na wiarygodności Rosji. – Mówili też, że w związku z tym wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej jest niezbędne dla odzyskania przez Rosję wiarygodności – mówi. – I te 330 tys. podpisów, które zebraliśmy, dla senatorów i kongresmanów amerykańskich było znakiem olbrzymiego poruszenia społecznego i znaku, że społeczeństwo obywatelskie w Polsce rzeczywiście ma poczucie, iż jest oszukiwane, i że nie mamy tu do czynienia z grą polityczną, tylko faktycznym, społecznym protestem przeciwko sposobowi obecnego działania – dodaje.
Antoni Macierewicz jedzie teraz do Strasburga na spotkania z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego, poświęcone kwestii katastrofy smoleńskiej i pozyskiwaniu do zespołu parlamentarnego kolejnych ekspertów.
Marta Ziarnik

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101122&typ=po&id=po15.txt

22 listopada 2010


Oceń artykuł:
(4.89)
głosów: 35
tagi: , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Jan z Polski :

  WIELKIE DZIĘKUJĘ DLA PANA PANIE MINISTRZE ANTONI MACIEREWICZ ZA RATOWANIE HONORU POLAKÓW W ZWIĄZKU Z WYJAŚNIANIEM ZBRODNI SMOLEŃSKIEJ.TO PRAWDZIWA ODWAGA PRZEPROWADZAĆ DZISIAJ DZIAŁANIA I ZDROWOROZSĄDKOWE OPARTE ZWŁASZCZA O PRAWDĘ DOCIEKANIA NA TEMAT OKOLICZNOŚCI DOPROWADZAJĄCYCH DO KATASTROFY ZA CO W NAGRODĘ W REŻIMOWYCH MEDIACH OTRZYMUJE SIĘ OBRAŹLIWE I MAJĄCE DYSKREDYTOWAĆ MIANO OSZOŁOMA ITP. ZAUWAŻAM, ŻE PAŃSKA NIEZWYKLE MERYTORYCZNA POSTAWA ZACZYNA PRZEMAWIAĆ DO CORAZ WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB WBREW OSZCZERCZEJ KAMPANII GENEROWANEJ PERMANENTNIE PRZECIWKO PANU. OSOBIŚCIE JESTEM PANU WDZIĘCZNY I PEŁEN PODZIWU DLA ENERGII Z JAKĄ NIESTRUDZENIE MIMO SZKALOWANIA PAŃSKIEJ OSOBY DZIAŁA PAN DLA DOBRA NASZEJ UPOKARZANEJ OJCZYZNY. CZEŚĆ I CHWAŁA PANU I WALCZĄCYM O NASZĄ GODNOŚĆ – WSPÓŁCZESNYM BOHATEROM!

  Thumb up 4 Thumb down 2

 • andrew001 :

  @Jan z Polski,

  Piekny wpis, z calym szacunkiem pozdrawiam, Andrew

  Thumb up 4 Thumb down 2

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters