Kolejne szczątki odnalezione

Publikacja w serwisie: 24 November 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: ,

Fragment ludzkiej ręki, prawdopodobnie należącej do zamordowanego w połowie października Eugeniusza Wróbla, byłego wiceministra transportu, odnaleziono w Zalewie Rybnickim. To dziewiąty fragment ciała zmarłego. Dotąd udało się zidentyfikować sześć z nich.

Odnaleziony nad Zalewem Rybnickim przez przechodnia fragment ludzkiej ręki trafił już do katowickiego Zakładu Medycyny Sądowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie – podobnie jak osiem dotąd odnalezionych szczątków ciała – zostanie poddany badaniom genetycznym. Można się spodziewać, że odnaleziono szczątki tragicznie zmarłego Eugeniusza Wróbla, byłego wiceministra transportu. Taki przynajmniej wynik dały badania DNA sześciu odnalezionych wcześniej fragmentów ciała. W zalewie wciąż mogą znajdować się ludzkie szczątki – nie odnaleziono dotąd fragmentów kończyn i głowy zamordowanego. Identyfikacja szczątków pozwoliła rodzinie pochować zmarłego – pogrzeb odbył się 16 listopada w Rybniku, a prokuratura otrzymała dowód potwierdzający fakt zamordowania Eugeniusza Wróbla. Były wiceminister transportu zaginął 15 października. Następnego dnia policja pod zarzutem zabójstwa zatrzymała jego syna, który w prokuraturze przyznał się do morderstwa. Jednak przed sądem Grzegorz W. zmienił zeznania i zaprzeczył wcześniej złożonym wyjaśnieniom. Według dotychczasowych ustaleń Eugeniusz Wróbel zginął w domu, a jego zwłoki zostały przewiezione w pobliże zalewu, poćwiartowane i wrzucone do wody.

Dotąd nie odnaleziono narzędzia zbrodni, także motywy działań W. nie są komentowane przez śledczych. Eugeniusz Wróbel był wybitnym specjalistą m.in. z zakresu utrzymania i rozwoju lotnisk oraz kompetencji służb zarządzających ruchem lotniczym. Swoją wiedzą miał wspierać działania posłów PiS dążących do wyjaśnienia okoliczności katastrofy samolotu Tu-154M.

MA

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101124&typ=po&id=po04.txt

24 listopada 2010

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2
tagi: ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters