Mogły być nawet trzy fałszywe notatki

Publikacja w serwisie: 29 November 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Fałszywe dane w protokole identyfikacji Lecha Kaczyńskiego? » W Smoleńsku Tusk z Putinem nawet nie podeszli do ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przez 5 godzin zwłoki leżały w błocie » Czarne skrzynki mogły być badane poza Rosją » Mikrofony z kokpitu Tupolewa mogły nagrać rozmowy VIP-ów » RAPORT: Problemy z komunikacją między kontrolerem a załogą mogły być przyczyną katastrofy » KARA ZA PRZECIEK? Rodziny ofiar katastrofy nie będą już mogły kopiować akt śledztwa » Co z tupolewem? MON ma trzy pomysły » Trzy zamachy przed Smoleńskiem » Trzy hipotezy katastrofy Tu-154M » [Kłamstwa MAK] MAK kręcił nawet przy polisach » Trzy kilometry poza kursem i ścieżką » Edmund Klich: to może potrwać nawet rok » Rosjanie odebrali pilotom nawet dyplomy » Rosjanie nawet błędy popełniają w dobrej intencji » Były trzy telefony satelitarne. Nie mamy żadnego » Komorowski: “Wyciągajmy wnioski z każdego raportu. Nawet chińskiego” » Rosjanie: Trzy ofiary katastrofy smoleńskiej błędnie zidentyfikowane » Polska prokuratura nie starała się nawet zweryfikować, co naprawdę robili rosyjscy śledczy » Nawet politycy Platformy Obywatelskiej prywatnie przyznają, że Bogdan Klich to nieudolny minister » Szef kontrolerów wieży lotów na lotnisku Siewiernyj trzy dni po katastrofie polskiego Tu-154M przeszedł na emeryturę. » Minęły już trzy miesiące od chwili, gdy – zgodnie z zapowiedzią premiera – posłowie powinni otrzymać odpowiedzi na swoje pytania » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Wśród polityków od kilku miesięcy krążyły, nie jedna, lecz aż trzy notatki wywiadu na temat katastrofy smoleńskiej

Smoleńsk - katastrofa

„Rzeczpospolita” ustaliła, że od kilku miesięcy wśród polityków krążyły, nie jedna, lecz aż trzy notatki wywiadu na temat katastrofy smoleńskiej. W weekend dziennik podawał, że śledczy badają, czy ściśle tajna notatka Agencji Wywiadu dotycząca katastrofy rządowego Tu-154M mogła zostać sfałszowana. O fałszerstwie dokumentu powiadomił prokuraturę gen. Maciej Hunia, szef AW.

Z notatki tej wynika, że oficer agencji miał rozmawiać z Andriejem Mendierejem, rzekomym autorem znanego z Internetu filmu z miejsca katastrofy Tu-154. Miały ją otrzymać najważniejsze osoby w państwie, w tym premier.

Z ustaleń gazety wynika, że od kilku miesięcy wśród m.in. polityków krążyły jeszcze dwie inne notatki Agencji Wywiadu w sprawie katastrofy smoleńskiej. Jedna dotyczyła karetek, które miały na sygnale transportować rannych pasażerów rozbitego tupolewa do szpitala, druga zaś – możliwości uzyskania od Amerykanów materiałów, m.in. zdjęć satelitarnych znad lotniska Siewiernyj, które mogłyby pomóc w wyjaśnieniu okoliczności katastrofy.

„Rzeczpospolitej” trudno ustalić, czy notatki te mogły być również sfałszowane. Dziennik powołuje się na swoich rozmówców, którzy twierdzą, że ich wygląd jest zbliżony do dokumentu zawierającego relację z rozmowy z Mendierejem.

Kontrowersje budzą również zeznania funkcjonariusza BOR, kierowcy Jerzego Bahra, ambasadora RP w Moskwie, który 10 kwietnia oczekiwał na przylot polskiego Tu-154 na lotnisku Siewiernyj. Został przesłuchany dopiero pół roku po katastrofie smoleńskiej. Zeznał, że rozmawiał z Rosjaninem z wieży kontroli lotów, który twierdził, że Tu-154 raczej nie będzie lądować, a później uściślił, że uzgodnił z pilotami tupolewa, iż w sprawie ewentualnego lądowania podejmą decyzję po zniżeniu lotu.

Funkcjonariusz BOR zeznał, że Rosjanin był przekonany, iż samolot z polską delegacją nie będzie lądował w Smoleńsku. Według jego relacji, po katastrofie na Siewiernym panował chaos. On zaś próbował się dodzwonić do funkcjonariuszy BOR przebywających w Katyniu, a kiedy to się nie udało, zatelefonował do czekającej tam swojej żony i poprosił ją o przekazanie kolegom, by udali się na lotnisko. – Potem okazało się, że wszystkie nasze połączenia z tego czasu, z tego miejsca zniknęły z telefonów, zostały wymazane. Nie wiem, dlaczego ani przez kogo – zeznał.

poniedziałek, 29 listopada 2010

http://www.fronda.pl/news/czytaj/mogly_byc_nawet_trzy_falszywe_notatki

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2
tagi: , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters