Kto wymazał połączenia ze Smoleńska?

Publikacja w serwisie: 30 November 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Gdzie są ranni ze Smoleńska? » URZĘDNIK MSZ O RANNYCH ZE SMOLEŃSKA » BOR fałszował dokumentację ws. Smoleńska? » W hołdzie ofiarom katastrofy – BOR na motocyklach do Smoleńska » Telefony ze Smoleńska jednak dzwoniły PO KATASTROFIE » Smoleńska odpowiedzialność. » Smoleńska elegia » Znikające SMS-y ze Smoleńska » Tajemnica Smoleńska » Smoleńska pastorałka » 400. rocznica zdobycia Smoleńska » 150 osób przesłuchanych ws. Smoleńska » WYSTAWA SMOLEŃSKA W WIEDNIU » PE: debaty ws. Smoleńska nie będzie » Co słychać na filmach ze Smoleńska? » Tajemnica telefonu ze Smoleńska » Smoleńska droga podejścia » Jak Turowski przygotowywał lot do Smoleńska » Niezidentyfikowani spod Smoleńska » Dziś petycja w sprawie Smoleńska » Prezydentowa chce jechać do Smoleńska » Smoleńska katastrofa to papierek lakmusowy!!! » Kolejny tajemniczy zgon ws. Smoleńska » Jest ekspertyza filmu ze Smoleńska » KONFERENCJA ZESPOŁU DS. SMOLEŃSKA (2 posiedzenie) » Grupa Macierewicza żąda akt dot. Smoleńska » Tragedia smoleńska pół roku później » Sensacyjne zeznania kontrolera ze Smoleńska » Wiadomo z kim kontaktowali się kontrolerzy ze Smoleńska » PROKURATURA ZAKNEBLUJE DZIENNIKARZY WS. SMOLEŃSKA? » Czy linia nr 602 zasilała smoleńską wieżę? » INTERPELACJA WS. SMOLEŃSKA, ODPOWIEDŹ WE WRZEŚNIU » Macierewicz apeluje do Polonii ws. Smoleńska » Polscy eksperci wrócili ze Smoleńska » ABW: Nie przetrzymywaliśmy materiałów dotyczących Smoleńska » Kontroler lotów ze Smoleńska: czy kogoś się boi? » ROZMOWA Z KONTROLEREM LOTU ZE SMOLEŃSKA » NIK obciąża Arabskiego za katastrofę smoleńską » KONFERENCJA ZESPOŁU DS. SMOLEŃSKA (1 posiedzenie) » Piszemy do Komisji Europejskiej ws. Smoleńska » Katastrofa smoleńska i zacieranie śladów? » MSZ przekazało rodzinom tablicę ze Smoleńska » Katastrofa smoleńska 10 dowodów na zamach » Rosjanie z zarzutami za katastrofę smoleńską? » Rozmowy kontrolerów ze Smoleńska ujawnione » RZĄD TUSKA KŁAMIE W SPRAWIE SMOLEŃSKA » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » Tajne zdjęcia satelitarne okolic Smoleńska » Katastrofa smoleńska zmobilizowała Polonię do głosowania » W pielgrzymce do Smoleńska weźmie udział 175 osób » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

“Newsweek” publikuje zeznania Gerarda K. – funkcjonariusza BOR, który przebywał 10 kwietnia na lotnisku w Smoleńsku z ramienia MSZ. Najciekawszy jest fragment dotyczący jego telefonicznej rozmowy z żoną i próby nawiązania kontaktu z funkcjonariuszami BOR.

Oto wspomniany fragment:

Zacząłem dzwonić do kolegów z BOR w Katyniu. Jeden nie odbiera, drugi nie odbiera. Dodzwoniłem się do mojej żony, która była w Katyniu i grzała się w samochodzie Telewizji Polskiej. “Nie daj po sobie poznać, spadła tutka, chyba nikt nie przeżył. Znajdź mi kogoś od nas, bo nie mogę się dodzwonić”. Potem okazało się, że wszystkie nasze połączenia z tego czasu, z tego miejsca zniknęły z telefonów, zostały wymazane. Nie wiem dlaczego, ani przez kogo.

lotnisko w Smoleńsku

Kto usunął te połączenia? Dlaczego mu na tym zależało? Czy w taki sam sposób postąpiono z innymi połączeniami telefonicznymi osób znajdujących się na lotnisku w Smoleńsku lub lecących Tu-154?
Miejmy nadzieję, że prokuratura podejmie próbę odpowiedzi na te pytania.

Oprac. Grzegorz Wierzchołowski / Źródło: Niezależna.pl, “Newsweek”

http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/51/4036/kto-wymazal-polaczenia-ze-smolenska

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 5
tagi: , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters