Kto wymazał połączenia ze Smoleńska?

Publikacja w serwisie: 30 November 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Gdzie są ranni ze Smoleńska? » BOR fałszował dokumentację ws. Smoleńska? » URZĘDNIK MSZ O RANNYCH ZE SMOLEŃSKA » Telefony ze Smoleńska jednak dzwoniły PO KATASTROFIE » W hołdzie ofiarom katastrofy – BOR na motocyklach do Smoleńska » Znikające SMS-y ze Smoleńska » Tajemnica Smoleńska » Smoleńska elegia » Smoleńska pastorałka » Smoleńska odpowiedzialność. » PE: debaty ws. Smoleńska nie będzie » WYSTAWA SMOLEŃSKA W WIEDNIU » 150 osób przesłuchanych ws. Smoleńska » 400. rocznica zdobycia Smoleńska » Jak Turowski przygotowywał lot do Smoleńska » Smoleńska droga podejścia » Tajemnica telefonu ze Smoleńska » Niezidentyfikowani spod Smoleńska » Co słychać na filmach ze Smoleńska? » Prezydentowa chce jechać do Smoleńska » Czy linia nr 602 zasilała smoleńską wieżę? » PROKURATURA ZAKNEBLUJE DZIENNIKARZY WS. SMOLEŃSKA? » Wiadomo z kim kontaktowali się kontrolerzy ze Smoleńska » KONFERENCJA ZESPOŁU DS. SMOLEŃSKA (1 posiedzenie) » Sensacyjne zeznania kontrolera ze Smoleńska » Dziś petycja w sprawie Smoleńska » INTERPELACJA WS. SMOLEŃSKA, ODPOWIEDŹ WE WRZEŚNIU » Katastrofa smoleńska i zacieranie śladów? » Piszemy do Komisji Europejskiej ws. Smoleńska » Jest ekspertyza filmu ze Smoleńska » Smoleńska katastrofa to papierek lakmusowy!!! » KONFERENCJA ZESPOŁU DS. SMOLEŃSKA (2 posiedzenie) » Grupa Macierewicza żąda akt dot. Smoleńska » Tragedia smoleńska pół roku później » Kolejny tajemniczy zgon ws. Smoleńska » Polscy eksperci wrócili ze Smoleńska » ABW: Nie przetrzymywaliśmy materiałów dotyczących Smoleńska » Macierewicz apeluje do Polonii ws. Smoleńska » Rozmowy kontrolerów ze Smoleńska ujawnione » Rosjanie z zarzutami za katastrofę smoleńską? » MSZ przekazało rodzinom tablicę ze Smoleńska » Katastrofa smoleńska 10 dowodów na zamach » NIK obciąża Arabskiego za katastrofę smoleńską » Kontroler lotów ze Smoleńska: czy kogoś się boi? » ROZMOWA Z KONTROLEREM LOTU ZE SMOLEŃSKA » Schetyna: Zespół PiS ośmiesza sprawę Smoleńska » Błąd na tablicy upamiętniającej ofiary Smoleńska » Kości spod Smoleńska trafiły do prokuratury » Pytania w sprawie Smoleńska wciąż aktualne… » Tablica ze Smoleńska trafiła do Bazyliki św. Krzyża » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

“Newsweek” publikuje zeznania Gerarda K. – funkcjonariusza BOR, który przebywał 10 kwietnia na lotnisku w Smoleńsku z ramienia MSZ. Najciekawszy jest fragment dotyczący jego telefonicznej rozmowy z żoną i próby nawiązania kontaktu z funkcjonariuszami BOR.

Oto wspomniany fragment:

Zacząłem dzwonić do kolegów z BOR w Katyniu. Jeden nie odbiera, drugi nie odbiera. Dodzwoniłem się do mojej żony, która była w Katyniu i grzała się w samochodzie Telewizji Polskiej. “Nie daj po sobie poznać, spadła tutka, chyba nikt nie przeżył. Znajdź mi kogoś od nas, bo nie mogę się dodzwonić”. Potem okazało się, że wszystkie nasze połączenia z tego czasu, z tego miejsca zniknęły z telefonów, zostały wymazane. Nie wiem dlaczego, ani przez kogo.

lotnisko w Smoleńsku

Kto usunął te połączenia? Dlaczego mu na tym zależało? Czy w taki sam sposób postąpiono z innymi połączeniami telefonicznymi osób znajdujących się na lotnisku w Smoleńsku lub lecących Tu-154?
Miejmy nadzieję, że prokuratura podejmie próbę odpowiedzi na te pytania.

Oprac. Grzegorz Wierzchołowski / Źródło: Niezależna.pl, “Newsweek”

http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/51/4036/kto-wymazal-polaczenia-ze-smolenska

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 5
tagi: , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters